Program för Grand Prix 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2017 |
|
Utskriftsdatum |
27 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö (SWE) |
|
Utskriftstid |
20:10 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
Gren 7, 100m Backstroke Men |
Försök (5) |
World Seniors: Aaron Peirsol (1983) 51.94 2009-07-09 |
Europe Seniors: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
Nation Seniors: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
Nation Juniors: Petter Fredriksson (1997) 55.76 2016-05-16 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
2 |
Richard Berg |
1998 |
AH5598 |
SK RAN |
|
50m |
1:09.72 |
|
21 |
3 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
DEN |
50m |
1:06.17 |
|
187 |
4 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
AO9998 |
MKK |
|
50m |
1:04.23 |
|
312 |
5 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:04.59 |
|
176 |
6 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
1:07.66 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
117 |
1 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:03.62 |
|
227 |
2 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
1:03.18 |
|
268 |
3 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
AH8398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:02.84 |
|
203 |
4 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
50m |
1:02.61 |
|
255 |
5 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:02.72 |
|
90 |
6 |
Gustav Kroon |
1998 |
AM6398 |
HS |
|
50m |
1:03.14 |
|
356 |
7 |
Rick Cuperus |
1999 |
AV2599 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:03.53 |
|
247 |
8 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:04.07 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
67 |
1 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:02.33 |
|
14 |
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
DEN |
50m |
1:01.73 |
|
31 |
3 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
DEN |
50m |
1:00.34 |
|
266 |
4 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
57.68 |
|
164 |
5 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
|
50m |
59.72 |
|
302 |
6 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:01.11 |
|
148 |
7 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:01.98 |
|
37 |
8 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
DEN |
50m |
1:02.60 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
182 |
1 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
50m |
1:02.15 |
|
349 |
2 |
Isak Meding |
1998 |
AP2198 |
ÖSA |
|
50m |
1:01.69 |
|
168 |
3 |
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
AC3196 |
LASS |
|
50m |
59.92 |
|
301 |
4 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
56.59 |
|
172 |
5 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
50m |
59.30 |
|
163 |
6 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:00.82 |
|
214 |
7 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
50m |
1:01.95 |
|
308 |
8 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
1:02.52 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
232 |
1 |
Gergö Nagy |
1995 |
AZ6995 |
POSEIDON |
|
50m |
1:02.10 |
|
272 |
2 |
Daniel Jonsson |
1999 |
AF8599 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.51 |
|
218 |
3 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
50m |
59.85 |
|
178 |
4 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
50m |
55.53 |
|
29 |
5 |
Lander Hendrickx |
1994 |
|
VLAAMSE |
BEL |
50m |
58.84 |
|
74 |
6 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:00.67 |
|
22 |
7 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
DEN |
50m |
1:01.93 |
|
157 |
8 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:02.39 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
27 januari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
20:10 |
|