Program för Grand Prix 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö (SWE) |
|
Utskriftstid |
14:20 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
Gren 14, 800m Freestyle Women |
Finaler (3) |
World Seniors: Katie Ledecky (1997) 8:06.68 2016-01-17 |
Europe Seniors: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
Nation Seniors: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
Nation Juniors: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
2 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
50m |
9:35.99 |
|
331 |
3 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
9:35.44 |
|
159 |
4 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
9:34.09 |
|
245 |
5 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
SJÖBO SS |
|
50m |
9:34.71 |
|
56 |
6 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
DEN |
50m |
9:35.63 |
|
280 |
7 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
9:47.33 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
79 |
1 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
FALUN |
|
50m |
9:29.85 |
|
260 |
2 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
9:29.14 |
|
279 |
3 |
Emma Roloff |
2002 |
AT6402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
9:20.33 |
|
370 |
4 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
AN2899 |
HS |
|
50m |
9:19.58 |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
6 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
HS |
|
50m |
9:20.46 |
|
108 |
7 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
9:29.82 |
|
345 |
8 |
Filippa Sundström |
2001 |
AG4201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
9:29.91 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
41 |
1 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
DEN |
50m |
9:13.21 |
|
18 |
2 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
DEN |
50m |
9:11.12 |
|
253 |
3 |
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
9:02.84 |
|
123 |
4 |
Hanna Eriksson |
1999 |
AD2499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
8:54.99 |
|
210 |
5 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
SK NEPTUN |
|
50m |
8:57.34 |
|
115 |
6 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
9:06.19 |
|
249 |
7 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
9:11.88 |
|
368 |
8 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
AL0600 |
HS |
|
50m |
9:19.53 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:20 |
|