Ohjelma Grand Prix 2017
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Gren 21, 100m Breaststroke Men |
World Seniors: Adam Peaty (1994) 57.13 2016-08-07 |
Europe Seniors: Adam Peaty (1994) 57.13 2016-08-07 |
Nation Seniors: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
Nation Juniors: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 154 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:01.06 | ||
2 | 304 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 1:03.68 | ||
3 | 165 | Andersson Tom | 1998 | LASS | 50 m | 1:04.55 | ||
4 | 55 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 50 m | 1:05.35 | ||
5 | 322 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 1:05.51 | ||
6 | 296 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | 50 m | 1:05.90 | ||
7 | 158 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 1:06.08 | ||
8 | 166 | Cyrén Petter | 1996 | LASS | 50 m | 1:06.21 | ||
9 | 155 | Andersson Daniel | 1997 | KUNGÄLV | 50 m | 1:06.27 | ||
10 | 93 | Persson Gustav | 2000 | HS | 50 m | 1:06.32 | ||
11 | 274 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:06.66 | ||
12 | 35 | Wedekind Timon | 1996 | GLADSAXE | 50 m | 1:06.74 | ||
13 | 219 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | 50 m | 1:06.85 | ||
14 | 259 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:07.53 | ||
15 | 317 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:07.56 | ||
16 | 189 | Nilsson Felix | 1990 | MKK | 50 m | 1:07.57 | ||
17 | 100 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 1:07.72 | ||
18 | 190 | Persson Anton | 1994 | MKK | 50 m | 1:07.80 | ||
19 | 70 | Hyvönen Elias | 2000 | ELFSBORG | 50 m | 1:08.05 | ||
20 | 330 | Dijkhuizen Gijs | 2000 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:08.94 | ||
21 | 73 | Olsson Fredrik | 1994 | ELFSBORG | 50 m | 1:08.95 | ||
22 | 151 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:09.29 | ||
23 | 34 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 50 m | 1:09.92 | ||
24 | 57 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 50 m | 1:09.99 | ||
25 | 325 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:10.04 | ||
26 | 358 | Robertsson Oskar | 2000 | UDDEVALLA | 50 m | 1:10.04 | ||
27 | 192 | Wiktor Samuel | 2001 | MKK | 50 m | 1:10.11 | ||
28 | 270 | Antlöv Filip | 1998 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:10.11 | ||
29 | 179 | Englund Gustav | 2001 | MKK | 50 m | 1:10.49 | ||
30 | 117 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:10.93 | ||
31 | 281 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:10.99 | ||
32 | 87 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | 50 m | 1:11.28 | ||
33 | 160 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 1:11.97 | ||
34 | 102 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS | 50 m | 1:12.34 | ||
35 | 235 | Postema Luke | 1995 | POSEIDON | 50 m | 1:13.07 | ||
36 | 357 | Gustafson Oskar | 2002 | UDDEVALLA | 50 m | 1:13.46 | ||
37 | 200 | Eriksson Harald | 2000 | MASS | 50 m | 1:13.82 | ||
38 | 135 | Nicklasson Erik | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:15.51 | ||
39 | 91 | Kähr Erik | 1995 | HS | 25 m | 1:00.60 | ||
40 | 19 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 25 m | 1:06.15 | ||
41 | 111 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:13.69 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 januari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 20:06 |