Program för Grand Prix 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
Swedish Grand Prix 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö (SWE) |
|
Utskriftstid |
08:27 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
Gren 25, 50m Backstroke Men |
Försök (5) |
World Seniors: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
Europe Seniors: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
Nation Seniors: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
Nation Juniors: Björn Seeliger (2000) 25.93 2016-07-09 |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
3 |
Mikael Fredriksson |
1990 |
AZ7390 |
GÖTEBORG |
|
50m |
56.53 |
S3 |
111 |
4 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
31.31 |
|
4 |
5 |
Ludvig Nyrén |
1997 |
|
SÄFFLE SS |
|
50m |
34.67 |
S10 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
2 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
50m |
30.56 |
|
356 |
3 |
Rick Cuperus |
1999 |
AV2599 |
UDDEVALLA |
|
50m |
30.12 |
|
312 |
4 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
29.94 |
|
308 |
5 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
30.11 |
|
306 |
6 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
UPSALA S |
|
50m |
30.12 |
|
244 |
7 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
50m |
30.63 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
67 |
1 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
50m |
29.29 |
|
268 |
2 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
AH8398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
28.85 |
|
232 |
3 |
Gergö Nagy |
1995 |
AZ6995 |
POSEIDON |
|
50m |
28.20 |
|
86 |
4 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
AM1192 |
HS |
|
50m |
26.33 |
|
218 |
5 |
Hampus Lovinge |
1998 |
AE2998 |
NKK |
|
50m |
27.39 |
|
90 |
6 |
Gustav Kroon |
1998 |
AM6398 |
HS |
|
50m |
28.62 |
|
365 |
7 |
Vladimir Morozov |
1999 |
|
MOSCOW |
RUS |
50m |
28.90 |
|
157 |
8 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.85 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
131 |
1 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
AC9900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
29.20 |
|
362 |
2 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
28.71 |
|
172 |
3 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
50m |
27.77 |
|
178 |
4 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
50m |
26.31 |
|
168 |
5 |
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
AC3196 |
LASS |
|
50m |
27.12 |
|
74 |
6 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
28.60 |
|
113 |
7 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
28.88 |
|
182 |
8 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
50m |
29.65 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
NAT |
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
247 |
1 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
28.96 |
|
14 |
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
DEN |
50m |
28.70 |
|
394 |
3 |
Frederik Galving |
1998 |
9897AC |
KVIK |
DEN |
50m |
27.54 |
|
266 |
4 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
25.93 |
|
302 |
5 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
50m |
27.05 |
|
31 |
6 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
DEN |
50m |
28.43 |
|
187 |
7 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
AO9998 |
MKK |
|
50m |
28.87 |
|
203 |
8 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
50m |
29.45 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
08:27 |
|