Program for Grand Prix 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 18, 100m Freestyle Women |
World Seniors: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Europe Seniors: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 |
Nation Seniors: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
Nation Juniors: Sarah Sjöström (1993) 52.87 2013-08-01 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 250 | Coleman Michelle | 1993 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 53.54 | ||
2 | 185 | Lindborg Ida | 1994 | MKK | 50 m | 55.36 | ||
3 | 287 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | 50 m | 55.70 | ||
4 | 186 | Lindborg Nathalie | 1991 | MKK | 50 m | 55.86 | ||
5 | 320 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 50 m | 56.90 | ||
6 | 123 | Eriksson Hanna | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 57.49 | ||
7 | 175 | Ståhl Moa | 1995 | LASS | 50 m | 57.76 | ||
8 | 264 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 57.90 | ||
9 | 97 | Weiler Matilda | 1998 | HS | 50 m | 58.47 | ||
10 | 205 | Olsson Tova | 2001 | MASS | 50 m | 58.89 | ||
11 | 98 | Wikström Ronja | 1996 | HS | 50 m | 58.93 | ||
12 | 401 | Svendsen Julie Krøyer | 2002 | KVIK | 50 m | 59.11 | ||
13 | 171 | Magnusson Emma | 1998 | LASS | 50 m | 59.14 | ||
14 | 226 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | 50 m | 59.14 | ||
15 | 109 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 59.24 | ||
16 | 170 | Henell Sofia | 1997 | LASS | 50 m | 59.35 | ||
17 | 275 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | 50 m | 59.53 | ||
18 | 181 | Forés Alba | 1998 | MKK | 50 m | 59.55 | ||
19 | 257 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 59.60 | ||
20 | 28 | Koens Rebecca | 1999 | LEUVEN | 50 m | 59.70 | ||
21 | 240 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | 50 m | 59.73 | ||
22 | 207 | Swegmark Ida | 2000 | MASS | 50 m | 59.74 | ||
23 | 40 | Larsen Thea | 1997 | GLADSAXE | 50 m | 59.91 | ||
24 | 271 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | 50 m | 59.91 | ||
25 | 134 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 59.98 | ||
26 | 373 | Ülger Olivia | 2000 | HS | 50 m | 1:00.07 | ||
27 | 92 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | 50 m | 1:00.17 | ||
28 | 146 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 1:00.27 | ||
29 | 26 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 50 m | 1:00.33 | ||
30 | 17 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:00.41 | ||
31 | 267 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:00.41 | ||
32 | 293 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 50 m | 1:00.42 | ||
33 | 311 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | 50 m | 1:00.64 | ||
34 | 243 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 1:00.67 | ||
35 | 265 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:00.67 | ||
36 | 24 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 1:00.70 | ||
37 | 104 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS | 50 m | 1:00.70 | ||
38 | 370 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | 50 m | 1:00.70 | ||
39 | 38 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 50 m | 1:00.89 | ||
40 | 11 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:01.00 | ||
41 | 5 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 1:21.97 | |
42 | 1 | Andersson Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 1:29.01 | |
43 | 62 | Heyliger Rebecca | 1992 | HVIDOVRE | 25 m | 56.55 | ||
44 | 47 | Lundström Malin | 1990 | SK RAN | S10 | 25 m | 1:16.90 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 27 januari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 20:06 |