Startliste for Dronning Dorothea Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
03/03-2018 afsnit 2
Løb 21, 100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2002 |
1 | 38 | Liboriussen Louise D. | 2002 | VIBORG | 0242AV | 25 m | 1:06.53 | |
2 | 116 | Toftgaard Lærke | 2001 | KOLDING | 0136AJ | 25 m | 1:07.95 | |
3 | 199 | Ellling Helena V. | 2000 | SILKEBORG | 0078AC | 25 m | 1:08.27 | |
4 | 102 | Larsen Freja Hamann | 1999 | KOLDING | 9914AC | 25 m | 1:10.24 | |
5 | 14 | Fog Kathrine | 2000 | VIBORG | 0072BC | 25 m | 1:10.79 | |
6 | 61 | Søgaard Julie | 2001 | VIBORG | 0174AS | 25 m | 1:11.10 | |
7 | 8 | Beck Caroline | 1998 | VIBORG | 9868AO | 25 m | 1:13.53 | |
8 | 287 | Hansen Anne Marie S. | 2002 | OPNØR | 0284AM | 25 m | 1:13.81 | |
9 | 300 | Berg Mille C. | 2001 | SKANDERBOR | 0102AY | 25 m | 1:14.81 | |
10 | 225 | Tolderlund Clara | 2002 | SILKEBORG | 0256AK | 25 m | 1:15.18 | |
11 | 76 | Bauer Karoline | 2002 | KOLDING | 0206AJ | 25 m | 1:15.33 | |
12 | 21 | Hansen Sofie Rahbek | 2000 | VIBORG | 0026BD | 25 m | 1:16.35 | |
13 | 224 | Skov Amalie | 1999 | SILKEBORG | 9992AW | 25 m | 1:18.60 | |
14 | 64 | Therkildsen Celeste Pind | 2002 | VIBORG | 0274AU | 25 m | 1:20.73 | |
15 | 58 | Sunesen Anne | 2001 | VIBORG | 0114AZ | 25 m | 1:23.22 | |
16 | 307 | Krøyer Emma Jeppesen | 2001 | SKANDERBOR | 0156BB | 25 m | 1:24.66 | |
17 | 315 | Stoltenborg Elisabeth | 2002 | SKANDERBOR | 0252AZ | 25 m | 1:33.41 | |
18 | 198 | Elling-Enevoldsen Freja | 2002 | SILKEBORG | 0248AX | 25 m |
Årg. 2003-2004 |
1 | 219 | Lyskjær Line | 2003 | SILKEBORG | 0324AO | 25 m | 1:16.01 | |
2 | 310 | Nielsen Sofie S. Aaby | 2003 | SKANDERBOR | 0342AX | 25 m | 1:17.03 | |
3 | 220 | Nedergaard Pernille | 2004 | SILKEBORG | 0414AU | 25 m | 1:18.61 | |
4 | 33 | Kristensen Lea Kjær | 2004 | VIBORG | 0466AS | 25 m | 1:20.43 | |
5 | 211 | Høegh Dinah Løve | 2003 | SILKEBORG | 0306AU | 25 m | 1:21.76 | |
6 | 308 | Kvitzau Sara Mette | 2003 | SKANDERBOR | 0328AY | 25 m | 1:22.33 | |
7 | 306 | Kjærdgaard Ida | 2003 | SKANDERBOR | 0368BB | 25 m | 1:22.45 | |
8 | 275 | Johannsen Emma Lundorff | 2003 | SØNDERBORG | 0368AS | 25 m | 1:22.65 | |
9 | 17 | Hansen Alberthe Skovborg | 2004 | VIBORG | 0482AT | 25 m | 1:23.21 | |
10 | 106 | Nielsen Freja Ulka | 2003 | KOLDING | 0388AJ | 25 m | 1:23.54 | |
11 | 317 | Sørensen Kirstine Kjær | 2003 | SKANDERBOR | 0388AT | 25 m | 1:25.63 | |
12 | 65 | Therkildsen Malena Pind | 2004 | VIBORG | 0488AR | 25 m | 1:27.70 | |
13 | 312 | Nissen Stine Bendixen | 2004 | SKANDERBOR | 0406AS | 25 m | 1:28.13 | |
14 | 5 | Andersen Maria Aakmann | 2004 | VIBORG | 0444AV | 25 m | 1:28.69 | |
15 | 16 | Haarup Majken | 2004 | VIBORG | 0466AW | 25 m | 1:29.90 | |
16 | 247 | Larsen Josephine | 2004 | FREM | 0464AU | 25 m | 1:31.31 | |
17 | 299 | Vrebac Mina | 2003 | OPNØR | 0376AZ | 25 m | 1:32.10 | |
18 | 257 | Jensen Mathilde | 2003 | DELTA | 0398AY | 25 m | 1:32.40 | |
19 | 286 | Cehobasic Belma | 2003 | OPNØR | 0386BC | 25 m | 1:33.43 | |
20 | 246 | Krogh Veronika | 2004 | FREM | 0448AU | 25 m | 1:33.73 | |
21 | 240 | Dall Frida Karoline | 2004 | FREM | 0492AP | 25 m | 1:33.84 | |
22 | 235 | Møller Luna | 2004 | ERRITSØ | 25 m | 1:34.28 | ||
23 | 314 | Skov Gertrud | 2003 | SKANDERBOR | 0374AY | 25 m | 1:34.73 | |
24 | 54 | Ryberg Ella | 2004 | VIBORG | 0446AY | 25 m | 1:34.88 | |
25 | 42 | Mortensen Sille | 2004 | VIBORG | 0484AL | 25 m | 1:35.21 | |
26 | 69 | Villadsen Caroline K. | 2004 | VIBORG | 0466AV | 25 m | 1:37.14 | |
27 | 230 | Hansen Stine | 2003 | ERRITSØ | 0352AT | 25 m | 1:38.33 | |
28 | 264 | Ovesen Louise | 2004 | DELTA | 0412BB | 25 m | 1:47.11 | |
29 | 302 | Bisgaard Katrine | 2003 | SKANDERBOR | 0306BE | 25 m | 1:50.22 | |
30 | 267 | Schlaikjær Frederikke | 2004 | DELTA | 0422AW | 25 m | 1:54.31 | |
31 | 269 | Sturm Nathalie | 2004 | DELTA | 0436BA | 25 m |
Årg. 2005-2006 |
1 | 252 | Tran Sandy Ngoc Hoang | 2005 | FREM | 0536AH | 25 m | 1:18.65 | |
2 | 244 | Kaae Nikoline | 2005 | FREM | 0586AI | 25 m | 1:25.27 | |
3 | 96 | Kann Julie | 2005 | KOLDING | 0556AK | 25 m | 1:26.33 | |
4 | 251 | Stilund Mathilde | 2005 | FREM | 0556AH | 25 m | 1:26.91 | |
5 | 239 | Cao Alyssa | 2005 | FREM | 0526AR | 25 m | 1:27.96 | |
6 | 192 | Windfeld Ann-Katrine | 2006 | TRITON V | 0634AD | 25 m | 1:28.20 | |
7 | 70 | Vingborg Elisabeth | 2005 | VIBORG | 0526AL | 25 m | 1:28.40 | |
8 | 277 | Kapke Clara | 2006 | SØNDERBORG | 0614AB | 25 m | 1:28.78 | |
9 | 80 | Christensen Ane | 2006 | KOLDING | 0618AA | 25 m | 1:32.69 | |
10 | 238 | Canpolat Melek | 2005 | FREM | 0542AN | 25 m | 1:33.51 | |
11 | 112 | Piihl Victoria Fræhr | 2005 | KOLDING | 0598AJ | 25 m | 1:33.72 | |
12 | 250 | Nygaard Emma | 2005 | FREM | 0538AR | 25 m | 1:33.72 | |
13 | 153 | Jochumsen Sophia | 2006 | TRITON V | 0642AE | 25 m | 1:33.77 | |
14 | 88 | Hansen Sarah | 2005 | KOLDING | 0538AQ | 25 m | 1:35.45 | |
15 | 163 | Kronborg Sophie | 2005 | TRITON V | 0532AU | 25 m | 1:36.11 | |
16 | 263 | Nørgaard Mathilde Linnet | 2005 | DELTA | 0542AQ | 25 m | 1:36.37 | |
17 | 138 | Foldager Frida Høj | 2006 | TRITON V | 0618AH | 25 m | 1:37.21 | |
18 | 188 | Stelman Andrea Legaard | 2006 | TRITON V | 0604AC | 25 m | 1:38.43 | |
19 | 266 | Richards Victoria | 2005 | DELTA | 0548AP | 25 m | 1:38.53 | |
20 | 131 | Barfoot Mette | 2005 | TRITON V | 0588AS | 25 m | 1:38.96 | |
21 | 68 | Vasegaard Mathilde | 2006 | VIBORG | 25 m | 1:39.10 | ||
22 | 78 | Callesen Amalie Kjærgaard | 2006 | KOLDING | 0614AI | 25 m | 1:39.94 | |
23 | 136 | Damsbo Ida | 2006 | TRITON V | 0684AO | 25 m | 1:43.03 | |
24 | 143 | Hansen Laura Vibe | 2006 | TRITON V | 0688AC | 25 m | 1:43.13 | |
25 | 189 | Thomsen Ida | 2006 | TRITON V | 0646AI | 25 m | 1:43.81 | |
26 | 155 | Kjær Cecilie Erbo | 2006 | TRITON V | 0688AD | 25 m | 1:43.95 | |
27 | 10 | Bundgaard Josefine | 2005 | VIBORG | 25 m | 1:45.66 | ||
28 | 56 | Siegenthaler Helene | 2006 | VIBORG | 25 m | 1:49.42 | ||
29 | 261 | Lindeblad Mille | 2005 | DELTA | 0512AU | 25 m | 1:49.58 | |
30 | 6 | Andreasen Sofie Reinholdt | 2005 | VIBORG | 0524AR | 25 m | 1:49.85 | |
31 | 171 | Møller Ea Gram | 2006 | TRITON V | 0674AM | 25 m | 1:51.79 | |
32 | 276 | Johansen Sofie Damm | 2006 | SØNDERBORG | 25 m | 2:08.71 | ||
33 | 270 | Damgaard Anna Emilie | 2006 | SØNDERBORG | 25 m | 2:21.61 | ||
34 | 43 | Mørch Olivia | 2006 | VIBORG | 25 m | |||
35 | 185 | Raaberg Silje Anna | 2005 | TRITON V | 0586AU | 25 m | ||
36 | 229 | Faurby Alberte | 2005 | ERRITSØ | 25 m | |||
37 | 272 | Gombos Nora | 2006 | SØNDERBORG | 25 m |
Årg. 2007-2008 |
1 | 115 | Toftgaard Laura | 2007 | KOLDING | 0722AA | 25 m | 1:27.65 | |
2 | 167 | Laursen Sarah | 2007 | TRITON V | 0798AD | 25 m | 1:37.21 | |
3 | 271 | Gamisheva Kalina | 2008 | SØNDERBORG | 0842AA | 25 m | 1:37.53 | |
4 | 124 | Højstrøm Nanna | 2007 | KOLDING | 0758AK | 25 m | 1:46.32 | |
5 | 152 | Jervelund Lærke | 2007 | TRITON V | 0772AE | 25 m | 1:46.45 | |
6 | 148 | Højbjerg Andrea | 2007 | TRITON V | 0784AE | 25 m | 1:49.38 | |
7 | 35 | Lauritsen Anne Sindberg | 2007 | VIBORG | 25 m | 1:51.25 | ||
8 | 180 | Rasmussen Eline Sofie K. | 2007 | TRITON V | 0784AD | 25 m | 1:52.04 | |
9 | 121 | Christensen Signe | 2008 | KOLDING | 0882AB | 25 m | 1:58.55 | |
10 | 127 | Spangsberg Emilia | 2007 | KOLDING | 0778AK | 25 m | 2:00.29 | |
11 | 165 | Lauridsen Asta Sofia | 2008 | TRITON V | 0818AE | 25 m | 2:12.69 | |
12 | 173 | Neermann Lea | 2008 | TRITON V | 0864AD | 25 m | 2:22.79 | |
13 | 18 | Hansen Kamille Rahbek | 2007 | VIBORG | 25 m | |||
14 | 39 | Liboriussen Mathilde D. | 2007 | VIBORG | 25 m | |||
15 | 172 | Møller Julie Guldmann | 2007 | TRITON V | 0782AI | 25 m | ||
16 | 281 | Nielsen Andrea Berg | 2007 | SØNDERBORG | 25 m |
Årg. 2009-2017 |
1 | 140 | Gregersen Idun Kjeldsmark | 2009 | TRITON V | 0924AB | 25 m | 2:09.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 maj 2017 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 21:28 |