Program för 33:e Mora Cup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 2/4 kl. 09.00 (Insim kl. 08.00-08.45)
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar |
Sponsor: Cubic AB |
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF |
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF |
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 135 | Persson Edvin | 1999 | SS MORA | AI9399 | 25 m | 1:09.47 | |
2 | 136 | Persson Elias | 2002 | SS MORA | AA7502 | 25 m | 1:09.71 | |
3 | 102 | Karlsson Adam | 2000 | NORRTÄLJE | AK5900 | 25 m | 1:10.94 | |
4 | 9 | Schön Martin | 2003 | BOLLNÄS SS | AJ9703 | 25 m | 1:11.19 | |
5 | 132 | Hill Lukas | 1999 | SS MORA | AH6999 | 25 m | 1:13.87 | |
6 | 152 | Holberg Jens Fredrik | 2000 | Elverum | 25 m | 1:14.61 | ||
7 | 164 | Aalstad Laakso Martin | 2001 | Hamar IL | 25 m | 1:16.76 | EFT | |
8 | 157 | Sol Rick | 2001 | Elverum | 25 m | 1:16.85 | ||
9 | 26 | Tägtström Marcus | 2002 | BORLÄNGE | AE8702 | 25 m | 1:17.52 | |
10 | 98 | Folkesson Elias | 1999 | NORRTÄLJE | AO6599 | 25 m | 1:18.46 | |
11 | 93 | Andersson Gustav | 2001 | NORRTÄLJE | AK2301 | 25 m | 1:19.14 | |
12 | 7 | Nordh Marcus | 2000 | BOLLNÄS SS | AS7900 | 25 m | 1:21.47 | |
13 | 101 | Karell Victor | 2003 | NORRTÄLJE | AF7103 | 25 m | 1:23.91 | |
14 | 111 | Säfström Elias | 2002 | NORRTÄLJE | AP5102 | 25 m | 1:24.11 | |
15 | 18 | Henry Örtlund Leo | 2001 | BORLÄNGE | AY9701 | 25 m | 1:24.64 | |
16 | 110 | Skyving Rasmus | 2003 | NORRTÄLJE | AB2703 | 25 m | 1:26.74 | |
17 | 40 | Karlsson Fredrik | 2004 | ESKILSTUNA | AB7104 | 25 m | 1:29.25 | |
18 | 47 | Thorsén Axel | 2003 | ESKILSTUNA | AH6503 | 25 m | 1:29.71 | |
19 | 160 | Søstuen Martin Kregnes | 2002 | Elverum | 25 m | 1:30.28 | ||
20 | 95 | Broström Oscar | 2002 | NORRTÄLJE | AX8502 | 25 m | 1:33.27 | |
21 | 20 | Manns-Ståhl Timothy | 2004 | BORLÄNGE | AC3504 | 25 m | 1:36.48 | |
22 | 6 | Lind Arvid | 2005 | BOLLNÄS SS | AL4105 | 25 m | 1:39.62 | |
23 | 125 | Bröms Quintin | 2003 | SS MORA | AZ5703 | 25 m | 1:40.82 | |
24 | 121 | Larsson Casper | 2006 | SOLSTA | AG7906 | 25 m | 1:41.57 | |
25 | 79 | Landeman Charlie | 2003 | FILIPSTAD | AY6303 | 25 m | 1:42.63 | |
26 | 2 | Buvik Spännare Gustav | 2004 | BOLLNÄS SS | AS4704 | 25 m | 1:42.68 | |
27 | 48 | Thorsén Gustav | 2004 | ESKILSTUNA | AI4104 | 25 m | 1:46.18 | |
28 | 49 | Thorsén Olle | 2006 | ESKILSTUNA | AA6706 | 25 m | 1:48.79 | |
29 | 23 | Solum Anton | 2004 | BORLÄNGE | AQ5104 | 25 m | 1:51.80 | |
30 | 80 | Spelling Noel | 2006 | FILIPSTAD | AJ4106 | 25 m | 1:55.53 | |
31 | 24 | Storbacka Alex | 2006 | BORLÄNGE | AE6306 | 25 m | 1:56.30 | |
32 | 65 | Montelius Risberg Esbjörn | 2004 | FALUN | AQ9104 | 25 m | 2:02.53 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 mars 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 23:11 |