Startliste for Danbolig Aarhus Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 9, 200m Frisvømning Damer |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-1999 |
1 | 71 | Vinther Amalie | 1995 | THISTED | 9506AU | 50 m | 2:31.25 |
Årg. 2000-2001 |
1 | 181 | Johannsen Line | 2001 | AAS | 0146AN | 50 m | 2:11.79 | |
2 | 139 | Jespersen Victoria K. | 2001 | AAS | 0184AN | 50 m | 2:23.13 | |
3 | 404 | Baack Mette | 2000 | AGF | 0028AU | 50 m | 2:30.87 |
Årg. 2002-2003 |
1 | 67 | Pruzljanin Selma | 2003 | THISTED | 0338AI | 50 m | 2:18.31 | |
2 | 414 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 2:22.62 | |
3 | 186 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | AAS | 0362AL | 50 m | 2:23.10 | |
4 | 66 | Petersen Julie Kappel | 2002 | THISTED | 0282AN | 50 m | 2:26.29 | |
5 | 394 | Mehlsen Maria | 2003 | AGF | 0392AX | 50 m | 2:26.46 | |
6 | 65 | Mardal Therese | 2002 | THISTED | 0224AY | 50 m | 2:28.68 | |
7 | 68 | Sølvkjær Elisabeth | 2002 | THISTED | 0278AM | 50 m | 2:29.27 | |
8 | 62 | Kjær Camilla | 2003 | THISTED | 0354AD | 50 m | 2:29.38 | |
9 | 373 | Hansen Alberte Bloch | 2002 | AGF | 0288BB | 50 m | 2:33.81 | |
10 | 162 | Søgaard Liv Schmeltz | 2003 | AAS | 0364BB | 50 m | 2:38.32 | |
11 | 180 | Jespersen Astrid Crone | 2002 | AAS | 0214AT | 50 m | 2:40.41 | |
12 | 163 | Sørensen Gro | 2002 | AAS | 0248BC | 50 m | 2:44.97 | |
13 | 88 | Nielsen Katrine Skyt | 2003 | ODDER | 0326BB | 50 m | 3:01.38 | |
14 | 17 | Eskesen Katja | 2003 | HEI | 0388AM | 50 m | ||
15 | 95 | Thomsen Rosa Sigel | 2002 | ODDER | 0256AJ | 50 m |
Årg. 2004-2005 |
1 | 128 | Bjerg Martha | 2004 | AAS | 0454AK | 50 m | 2:19.61 | |
2 | 25 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:24.07 | |
3 | 355 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 2:24.18 | |
4 | 176 | Dige Laura Marie | 2004 | AAS | 0404AE | 50 m | 2:29.88 | |
5 | 175 | Aagaard Sia | 2004 | AAS | 0434AB | 50 m | 2:31.72 | |
6 | 179 | Hjort Eva | 2004 | AAS | 0452AE | 50 m | 2:31.96 | |
7 | 185 | Skrydstrup Clara | 2004 | AAS | 0488AK | 50 m | 2:32.52 | |
8 | 87 | Nielsen Kathrine Bech | 2004 | ODDER | 0432AJ | 50 m | 2:34.85 | |
9 | 413 | Sejr Malou | 2005 | AGF | 0572AB | 50 m | 2:38.41 | |
10 | 96 | Winther Maria Dyrhauge | 2004 | ODDER | 0468AN | 50 m | 2:44.21 | |
11 | 189 | Sørensen Mathilde Heine | 2004 | TST | 0456AX | 50 m | 2:56.03 | |
12 | 146 | Long Emmalina | 2004 | AAS | 0422AM | 50 m | 2:57.31 | |
13 | 136 | Jensen Mette Aagesen | 2004 | AAS | 0476AU | 50 m | 3:01.14 |
Årg. 2006-2017 |
1 | 7 | Diehl Verena | 2007 | HEDDOS | 50 m | 3:05.10 | ||
2 | 2 | Schneider Lea | 2006 | HEDDOS | 50 m | 3:13.60 | ||
3 | 11 | Schilde Pia | 2007 | HEDDOS | 50 m | 3:21.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:17 |