Program for HC Andersen Swim Cup 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Catering Engros |
Jonas Nervil Kistrup 97 - Lyngby Svømmeklub - 0.52.61 (25.04.15) |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 416 | Ovesen Sebastian | 1994 | KVIK | 9429AB | 50 m | 50.47 | |
2 | 276 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 51.94 | |
3 | 382 | Bragason Johan | 1999 | KVIK | 9959AB | 50 m | 52.06 | |
4 | 205 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 52.75 | |
5 | 393 | Härstedt Rasmus | 1994 | KVIK | 9455AA | 50 m | 53.22 | |
6 | 315 | Bosetti Valentino | 2001 | RNL | 50 m | 53.84 | ||
7 | 279 | Hansen Andreas | 2000 | Berns | 0089AH | 50 m | 53.96 | |
8 | 395 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 54.56 | |
9 | 190 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 54.64 | |
10 | 282 | Jørgensen Gustav | 2000 | Berns | 0075AP | 50 m | 54.65 | |
11 | 392 | Holm Viktor | 1996 | KVIK | 9607AD | 50 m | 54.75 | |
12 | 341 | Veronelli Giovanni | 1999 | RNL | 50 m | 54.87 | ||
13 | 55 | Burgaard Malthe | 2000 | ODENSE | 0071AA | 50 m | 54.89 | |
14 | 314 | Tonellotto Alberto | 2001 | RNL | 50 m | 54.90 | ||
15 | 321 | Lamanna Luca | 1999 | RNL | 50 m | 55.00 | ||
16 | 428 | Storm Lukas | 1999 | KVIK | 9977AA | 50 m | 55.02 | |
17 | 218 | Sørensen Jens | 2001 | STM | 0159AD | 50 m | 55.10 | |
18 | 204 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 55.11 | |
19 | 217 | Mehlsen Thomas Thingstrup | 1999 | STM | 9949AK | 50 m | 55.23 | |
20 | 215 | Jeppesen Simon B. | 1997 | STM | 9741AQ | 50 m | 55.37 | |
21 | 206 | Vestergaard Mathias | 2001 | HOVEDSTAD | 0175AC | 50 m | 55.49 | |
22 | 182 | Jørgensen Lasse Kølle | 1996 | LYNGBY | 9697AB | 50 m | 55.83 | |
23 | 216 | Høgild Mikkel B. | 1998 | STM | 9855AI | 50 m | 55.90 | |
24 | 295 | Nørfjand Rasmus | 2000 | HOLSTEBRO | 0043AP | 50 m | 56.20 | |
25 | 140 | Lindeblad Malthe | 2001 | DELTA | 0125AS | 50 m | 56.28 | |
26 | 207 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 56.41 | |
27 | 411 | Midtbøll Mads | 1998 | KVIK | 9841AP | 50 m | 56.44 | |
28 | 389 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 50 m | 56.57 | |
29 | 105 | Sørensen Mads | 2000 | ODENSE | 0097AC | 50 m | 56.74 | |
30 | 430 | Svendsen Simon Krøyer | 1999 | KVIK | 9961AA | 50 m | 56.81 | |
31 | 378 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 56.93 | |
32 | 71 | Henriksen Simon Juul | 2001 | ODENSE | 0161AG | 50 m | 57.04 | |
33 | 293 | Laursen Kasper | 1998 | HOLSTEBRO | 9819AF | 50 m | 57.15 | |
34 | 150 | Jeppesen Lukas | 2001 | ERRITSØ | 0111AL | 50 m | 57.16 | |
35 | 301 | Bækgaard Filip | 2000 | HERLUFSHOL | 0035AF | 50 m | 57.22 | |
36 | 280 | Hougaard Andreas | 2000 | Berns | 0007AO | 50 m | 57.70 | |
37 | 333 | Re Francesco | 2002 | RNL | 50 m | 57.95 | ||
38 | 367 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 58.11 | |
39 | 278 | Frandsen Anders Dam | 2000 | Berns | 0051AN | 50 m | 58.20 | |
40 | 297 | Rasmussen Mathias | 2001 | HOLSTEBRO | 0175AH | 50 m | 58.27 | |
41 | 220 | Bjerre Victor | 2001 | STM | 0123AG | 50 m | 58.30 | |
42 | 103 | Stahl Gustav | 2002 | ODENSE | 0245AM | 50 m | 58.47 | |
43 | 433 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 58.51 | |
44 | 5 | Blaaberg Andreas | 2002 | VEJLE | 0217AH | 50 m | 59.44 | |
45 | 183 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 50 m | 59.50 | |
46 | 167 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 59.76 | |
47 | 179 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 59.96 | |
48 | 331 | Mondellini Edoardo | 2000 | RNL | 50 m | 1:00.16 | ||
49 | 366 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 1:00.60 | |
50 | 170 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 1:01.17 | |
51 | 283 | Larsen Rune Solgaard | 2000 | Berns | 0039AU | 50 m | 1:01.64 | |
52 | 232 | Andersen Nicolai | 1998 | NYBORG | 9837AF | 50 m | 1:02.07 | |
53 | 78 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | ODENSE | 0235AI | 50 m | 1:02.55 | |
54 | 224 | Truelsen Ejnar | 2002 | STM | 0259AK | 50 m | 1:02.71 | |
55 | 225 | Wemmelund Johannes | 2001 | STM | 0145AO | 50 m | 1:02.75 | |
56 | 4 | Mikkelsen Rasmus Kvorning | 2002 | VEJLE | 0283AL | 50 m | 1:02.93 | |
57 | 8 | Brinch Casper | 2002 | VEJLE | 0209AI | 50 m | 1:03.02 | |
58 | 133 | Broch Martin | 2001 | DELTA | 0125AM | 50 m | 1:03.36 | |
59 | 311 | Nissen Gustav | 2001 | HERLUFSHOL | 0177AM | 50 m | 1:03.77 | |
60 | 219 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | STM | 0101AG | 50 m | 1:03.80 | |
61 | 68 | Hallenborg Oliver | 2002 | ODENSE | 0243AA | 50 m | 1:03.86 | |
62 | 6 | Leth Anton | 2002 | VEJLE | 0281AP | 50 m | 1:04.50 | |
63 | 351 | Christensen Viktor | 2001 | FREM | 0199AI | 50 m | 1:04.63 | |
64 | 9 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 1:05.37 | |
65 | 310 | Nissen Alfred | 2002 | HERLUFSHOL | 0279AQ | 50 m | 1:06.01 | |
66 | 368 | Damkier Magnus | 1999 | ODENSE | 9967AE | 50 m | 1:06.32 | |
67 | 163 | Hymøller Peter | 2001 | SØNDERBORG | 0151AH | 50 m | 1:06.68 | |
68 | 144 | Skorstengaard Rasmus | 2001 | DELTA | 0147AQ | 50 m | 1:08.37 | |
69 | 173 | Zachariassen Frederik | 2002 | SØNDERBORG | 0227AR | 50 m | 1:08.74 | |
70 | 110 | Refer Peter Fritsdal | 2001 | ODENSE | 0151AE | 50 m | 1:09.74 | |
71 | 154 | Rasmussen Jeppe Søgaard | 2002 | ERRITSØ | 0269AO | 50 m | 1:12.25 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |