Program för HC Andersen Swim Cup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Chris Christensen 88 - West Swim Esbjerg - 2.19.31 (08.05.10) |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
Rasmus Kvorning Mikkelsen |
2002 |
0283AL |
VEJLE |
|
50m |
|
362 |
4 |
Magnus Ipsen Pedersen |
2001 |
0145AR |
FREM |
|
50m |
3:19.55 |
154 |
5 |
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
0269AO |
ERRITSØ |
|
50m |
3:34.46 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Karl Johansen |
2002 |
0239AR |
DELTA |
|
50m |
3:02.68 |
103 |
2 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
ODENSE |
|
50m |
2:46.50 |
296 |
3 |
Christian Rasmussen |
1998 |
9867AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:36.20 |
176 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:27.42 |
204 |
5 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:29.14 |
242 |
6 |
Carl M Gadegaard |
2001 |
0191AG |
NYBORG |
|
50m |
2:45.01 |
2 |
7 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
50m |
2:51.82 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
2:56.47 |
433 |
2 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:45.89 |
293 |
3 |
Kasper Laursen |
1998 |
9819AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:32.44 |
285 |
4 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
Berns |
|
50m |
2:27.20 |
165 |
5 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:29.07 |
9 |
6 |
Jacob Christensen |
2002 |
0265AG |
VEJLE |
|
50m |
2:43.54 |
133 |
7 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
2:51.05 |
144 |
8 |
Rasmus Skorstengaard |
2001 |
0147AQ |
DELTA |
|
50m |
3:09.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:54.89 |
163 |
2 |
Peter Hymøller |
2001 |
0151AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:45.38 |
276 |
3 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
2:29.49 |
321 |
4 |
Luca Lamanna |
1999 |
|
RNL |
|
50m |
2:19.90 |
177 |
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
2:28.25 |
6 |
6 |
Anton Leth |
2002 |
0281AP |
VEJLE |
|
50m |
2:42.92 |
138 |
7 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
50m |
2:48.69 |
98 |
8 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
0217AM |
ODENSE |
|
50m |
3:02.71 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|