Startliste for HC Andersen Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (10) |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.29.74 (24.05.08) |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
441 |
3 |
Asta Nees Lamberg |
2004 |
|
ODENSE |
|
50m |
|
442 |
4 |
Mille Buch |
2006 |
|
ODENSE |
|
50m |
|
26 |
5 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
0314AM |
VEJLE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
ODENSE |
|
50m |
54.23 |
50 |
2 |
Julija Bliucukis |
2006 |
0682AD |
ODENSE |
|
50m |
51.28 |
275 |
3 |
Freja Trasbo Vestergaard |
2006 |
0616AI |
NYBORG |
|
50m |
48.03 |
257 |
4 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
50m |
44.93 |
46 |
5 |
Matilde Baraviec |
2006 |
0606AF |
ODENSE |
|
50m |
45.24 |
239 |
6 |
Nicole Christiansen |
2005 |
0504AN |
NYBORG |
|
50m |
50.67 |
102 |
7 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
ODENSE |
|
50m |
51.68 |
383 |
8 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
0542AK |
VEJLE |
|
50m |
43.99 |
107 |
2 |
Cecilie Terp |
2005 |
0516AL |
ODENSE |
|
50m |
43.75 |
76 |
3 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
ODENSE |
|
50m |
42.49 |
379 |
4 |
Sara-Louise Andersen |
2004 |
0492AX |
KVIK |
|
50m |
42.13 |
360 |
5 |
Vivi Nguyen |
2001 |
0162BC |
FREM |
|
50m |
42.22 |
77 |
6 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
ODENSE |
|
50m |
43.58 |
231 |
7 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
43.76 |
82 |
8 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
ODENSE |
|
50m |
44.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Karoline Elholm Juliussen |
2004 |
0496AF |
NYBORG |
|
50m |
41.53 |
241 |
2 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
50m |
40.26 |
61 |
3 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
ODENSE |
|
50m |
40.10 |
249 |
4 |
Sofie Kaysen |
2004 |
0456AU |
NYBORG |
|
50m |
38.95 |
73 |
5 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
ODENSE |
|
50m |
39.56 |
422 |
6 |
Frederikke Kofod Schak |
2005 |
0528AJ |
KVIK |
|
50m |
40.12 |
31 |
7 |
Marie Jæger |
2003 |
0336AX |
VEJLE |
|
50m |
40.33 |
354 |
8 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
50m |
41.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
VEJLE |
|
50m |
38.94 |
153 |
2 |
Ida Raabjerg Møller |
2003 |
0318BB |
ERRITSØ |
|
50m |
38.49 |
66 |
3 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
ODENSE |
|
50m |
38.43 |
164 |
4 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
50m |
38.23 |
132 |
5 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
38.27 |
141 |
6 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
0338BD |
DELTA |
|
50m |
38.44 |
88 |
7 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
ODENSE |
|
50m |
38.50 |
33 |
8 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
VEJLE |
|
50m |
38.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Marie Lund Henriksen |
2001 |
0128AY |
ODENSE |
|
50m |
38.05 |
248 |
2 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
50m |
37.47 |
142 |
3 |
SIF Rubæk |
2001 |
0166AP |
DELTA |
|
50m |
36.81 |
420 |
4 |
Lise Refsgaard |
2005 |
0552AC |
KVIK |
|
50m |
36.56 |
268 |
5 |
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
0578AE |
NYBORG |
|
50m |
36.78 |
42 |
6 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
ODENSE |
|
50m |
36.83 |
101 |
7 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
ODENSE |
|
50m |
37.96 |
427 |
8 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
50m |
38.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
STM |
|
50m |
36.19 |
221 |
2 |
Maja Fjord Kristensen |
2002 |
0228AO |
STM |
|
50m |
36.17 |
335 |
3 |
Rebecca Romeo |
1999 |
|
RNL |
|
50m |
35.90 |
64 |
4 |
Heidi Glintborg |
2002 |
0202AP |
ODENSE |
|
50m |
35.49 |
18 |
5 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
50m |
35.75 |
60 |
6 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
ODENSE |
|
50m |
36.11 |
306 |
7 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
36.19 |
305 |
8 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
36.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Signe Bach |
2002 |
0254AQ |
STM |
|
50m |
34.87 |
340 |
2 |
Chiara Vanoni |
2002 |
|
RNL |
|
50m |
33.68 |
264 |
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
31.97 |
202 |
4 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.26 |
414 |
5 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
50m |
31.38 |
320 |
6 |
Arjuna Karayan |
2002 |
|
RNL |
|
50m |
33.50 |
53 |
7 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
ODENSE |
|
50m |
34.26 |
131 |
8 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
0024AY |
DELTA |
|
50m |
35.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.81 |
308 |
2 |
Emilia Lønborg |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
33.53 |
419 |
3 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
31.53 |
188 |
4 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
29.88 |
72 |
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
ODENSE |
|
50m |
30.45 |
149 |
6 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
32.68 |
365 |
7 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
FREM |
|
50m |
34.18 |
79 |
8 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
ODENSE |
|
50m |
35.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Cecilie Ankerstjerne |
2001 |
0196BE |
KVIK |
|
50m |
34.55 |
21 |
2 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
VEJLE |
|
50m |
33.52 |
99 |
3 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
ODENSE |
|
50m |
31.40 |
184 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
28.83 |
197 |
5 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.33 |
288 |
6 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
32.18 |
269 |
7 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
50m |
33.71 |
51 |
8 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
ODENSE |
|
50m |
34.89 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|