Program för HC Andersen Swim Cup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Søndag morgen
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (4) |
Sponsor: Catering Engros |
Magnus Jákupsson 94 - Farum Svømmeklub - 0.57.30 (29.05.16) |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
110 |
2 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
0151AE |
ODENSE |
|
50m |
1:25.97 |
263 |
3 |
Mingus Okkerholm |
2002 |
0201AQ |
NYBORG |
|
50m |
1:17.60 |
256 |
4 |
Nikolai Hynkemejer Maaløe |
1999 |
9957AM |
NYBORG |
|
50m |
1:15.60 |
220 |
5 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
STM |
|
50m |
1:15.69 |
9 |
6 |
Jacob Christensen |
2002 |
0265AG |
VEJLE |
|
50m |
1:19.69 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Rasmus Kvorning Mikkelsen |
2002 |
0283AL |
VEJLE |
|
50m |
1:14.19 |
293 |
2 |
Kasper Laursen |
1998 |
9819AF |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:07.57 |
183 |
3 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.99 |
301 |
4 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:00.94 |
408 |
5 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
50m |
1:02.73 |
297 |
6 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:06.42 |
333 |
7 |
Francesco Re |
2002 |
|
RNL |
|
50m |
1:11.00 |
173 |
8 |
Frederik Zachariassen |
2002 |
0227AR |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:15.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
1:13.55 |
98 |
2 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
0217AM |
ODENSE |
|
50m |
1:07.11 |
341 |
3 |
Giovanni Veronelli |
1999 |
|
RNL |
|
50m |
1:04.63 |
295 |
4 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
58.58 |
415 |
5 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
1:01.99 |
103 |
6 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
ODENSE |
|
50m |
1:06.15 |
366 |
7 |
William Vig Stærmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
50m |
1:09.93 |
368 |
8 |
Magnus Damkier |
1999 |
9967AE |
ODENSE |
|
50m |
1:15.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Johannes Wemmelund |
2001 |
0145AO |
STM |
|
50m |
1:13.04 |
224 |
2 |
Ejnar Truelsen |
2002 |
0259AK |
STM |
|
50m |
1:07.08 |
168 |
3 |
Aksel Munksgaard-Ottosen |
2001 |
0165AI |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:04.57 |
177 |
4 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
55.89 |
334 |
5 |
Mattia Rigoselli |
2001 |
|
RNL |
|
50m |
1:01.68 |
150 |
6 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
50m |
1:06.13 |
364 |
7 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
FREM |
|
50m |
1:09.56 |
68 |
8 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
ODENSE |
|
50m |
1:14.61 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|