Program for HC Andersen Swim Cup 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Søndag morgen
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer |
Sponsor: Ardo/Frigodan |
Jacob Kornmaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.16) |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 296 | Rasmussen Christian | 1998 | HOLSTEBRO | 9867AF | 50 m | 1:56.83 | |
2 | 218 | Sørensen Jens | 2001 | STM | 0159AD | 50 m | 1:58.07 | |
3 | 395 | Jørgensen Jonas M. | 2001 | KVIK | 0193AA | 50 m | 1:59.38 | |
4 | 314 | Tonellotto Alberto | 2001 | RNL | 50 m | 1:59.90 | ||
5 | 190 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 2:01.93 | |
6 | 433 | Wahl Ferdinand | 2000 | KVIK | 0089AB | 50 m | 2:03.38 | |
7 | 307 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 2:03.87 | |
8 | 378 | Andersen Roar | 2001 | KVIK | 0183AA | 50 m | 2:04.19 | |
9 | 171 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 2:05.02 | |
10 | 293 | Laursen Kasper | 1998 | HOLSTEBRO | 9819AF | 50 m | 2:05.59 | |
11 | 303 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 2:06.00 | |
12 | 179 | Frydensberg Gustav | 1999 | LYNGBY | 9911AJ | 50 m | 2:06.83 | |
13 | 367 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 2:07.02 | |
14 | 366 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 2:07.06 | |
15 | 52 | Bui Andreas | 2000 | ODENSE | 0031AJ | 50 m | 2:07.11 | |
16 | 170 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 2:07.19 | |
17 | 167 | Kristiansen Christopher | 2000 | SØNDERBORG | 0045AR | 50 m | 2:07.66 | |
18 | 220 | Bjerre Victor | 2001 | STM | 0123AG | 50 m | 2:08.60 | |
19 | 5 | Blaaberg Andreas | 2002 | VEJLE | 0217AH | 50 m | 2:08.90 | |
20 | 283 | Larsen Rune Solgaard | 2000 | Berns | 0039AU | 50 m | 2:15.00 | |
21 | 163 | Hymøller Peter | 2001 | SØNDERBORG | 0151AH | 50 m | 2:16.48 | |
22 | 225 | Wemmelund Johannes | 2001 | STM | 0145AO | 50 m | 2:16.50 | |
23 | 8 | Brinch Casper | 2002 | VEJLE | 0209AI | 50 m | 2:16.54 | |
24 | 4 | Mikkelsen Rasmus Kvorning | 2002 | VEJLE | 0283AL | 50 m | 2:21.30 | |
25 | 78 | Kaalund Johan Siksne | 2002 | ODENSE | 0235AI | 50 m | 2:22.45 | |
26 | 9 | Christensen Jacob | 2002 | VEJLE | 0265AG | 50 m | 2:23.26 | |
27 | 242 | Gadegaard Carl M | 2001 | NYBORG | 0191AG | 50 m | 2:24.01 | |
28 | 256 | Maaløe Nikolai Hynkemejer | 1999 | NYBORG | 9957AM | 50 m | 2:24.45 | |
29 | 351 | Christensen Viktor | 2001 | FREM | 0199AI | 50 m | 2:24.82 | |
30 | 2 | Kronborg Andreas | 2002 | VEJLE | 0229AS | 50 m | 2:25.40 | |
31 | 144 | Skorstengaard Rasmus | 2001 | DELTA | 0147AQ | 50 m | 2:25.67 | |
32 | 6 | Leth Anton | 2002 | VEJLE | 0281AP | 50 m | 2:31.24 | |
33 | 368 | Damkier Magnus | 1999 | ODENSE | 9967AE | 50 m | 2:32.56 | |
34 | 362 | Pedersen Magnus Ipsen | 2001 | FREM | 0145AR | 50 m | 2:33.94 | |
35 | 154 | Rasmussen Jeppe Søgaard | 2002 | ERRITSØ | 0269AO | 50 m | 2:48.33 | |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |