Program för Scandic Täby Invite 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 - Insim kl 15:00
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
Scandic Täby Invite |
|
Utskriftsdatum |
29 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
15:24 |
|
|
Arrangör |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 14, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (19) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
521 |
2 |
Athena Karathanasis |
2005 |
BH8805 |
SPIF SF |
|
25m |
2:05.03 |
563 |
3 |
Maanasha Uthayathas |
2005 |
AX9805 |
SPIF SF |
|
25m |
1:59.77 |
566 |
4 |
Sara Wattad |
2006 |
AI6206 |
SPIF SF |
|
50m |
2:03.51 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
SKURU IK |
|
25m |
1:53.77 |
558 |
2 |
Nellie Thofelt |
2006 |
AT7406 |
SPIF SF |
|
25m |
1:48.27 |
417 |
3 |
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:47.16 |
106 |
4 |
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
SKURU IK |
|
25m |
1:47.34 |
568 |
5 |
Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez |
2005 |
AZ5405 |
SPIF SF |
|
25m |
1:53.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
1 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:45.44 |
428 |
2 |
Maja Berngrim |
2003 |
BR5403 |
SS04 |
|
25m |
1:43.92 |
528 |
3 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
BK9204 |
SPIF SF |
|
25m |
1:43.79 |
385 |
4 |
Lovisa Jardelid |
2005 |
AK1405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:43.86 |
511 |
5 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
BQ2603 |
SPIF SF |
|
50m |
1:44.86 |
420 |
6 |
Agnes Öhman |
2006 |
AG2406 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:46.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
419 |
1 |
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:42.88 |
475 |
2 |
Julia Zwinkels |
2004 |
BM4404 |
SS04 |
|
25m |
1:41.53 |
530 |
3 |
Ida Lindström |
2004 |
BK1404 |
SPIF SF |
|
25m |
1:40.89 |
116 |
4 |
Matilda Lesse |
2002 |
BQ3602 |
SKURU IK |
|
25m |
1:41.04 |
45 |
5 |
Ella Shay |
2001 |
BL2801 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:41.91 |
424 |
6 |
Linnea Andreasson |
2003 |
BQ1603 |
SS04 |
|
25m |
1:43.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
554 |
1 |
Linn Solehav |
2005 |
AM7605 |
SPIF SF |
|
25m |
1:39.25 |
324 |
2 |
Elina Hellgren |
2004 |
BA2404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:37.96 |
400 |
3 |
Olivia Svensson |
2003 |
CA4203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:37.09 |
414 |
4 |
Sandra Pasanen |
2001 |
BV8401 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:37.39 |
213 |
5 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
BT5203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:38.43 |
103 |
6 |
Ida Edvinsson |
2004 |
AE0804 |
SKURU IK |
|
25m |
1:39.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
465 |
1 |
Alexandra Reiman |
2002 |
BS9602 |
SS04 |
|
25m |
1:36.31 |
469 |
2 |
Tilda Selling |
2003 |
BX4203 |
SS04 |
|
25m |
1:35.86 |
418 |
3 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
BK1601 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:34.93 |
546 |
4 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
BG5203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:35.77 |
344 |
5 |
Kore Danaë Plunkett |
2003 |
AX1803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:35.91 |
484 |
6 |
Moa Westerberg |
2004 |
BB4204 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:36.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Emma Lidell |
2005 |
BB8805 |
SKURU IK |
|
25m |
1:33.64 |
46 |
2 |
Johanna Torell |
2005 |
AD9205 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:33.22 |
468 |
3 |
Ida Rudin |
2001 |
AO5801 |
SS04 |
|
25m |
1:32.59 |
392 |
4 |
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:32.77 |
56 |
5 |
Randi Arnesen |
2005 |
AW8405 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:33.33 |
221 |
6 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:34.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
482 |
1 |
Elin Logander |
2005 |
AS8605 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:31.83 |
308 |
2 |
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:31.76 |
76 |
3 |
Amanda Lindgren |
2000 |
BL6200 |
SALA SS |
|
25m |
1:31.48 |
470 |
4 |
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
SS04 |
|
25m |
1:31.75 |
109 |
5 |
Felicia Heintz |
2004 |
AU8204 |
SKURU IK |
|
25m |
1:31.81 |
447 |
6 |
Anna Jonsson |
2002 |
BP6602 |
SS04 |
|
25m |
1:31.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
166 |
1 |
Malin Kullman |
2004 |
AW8404 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:30.90 |
111 |
2 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
25m |
1:30.84 |
219 |
3 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:30.50 |
313 |
4 |
Clara Ersson |
2004 |
BA3204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:30.63 |
185 |
5 |
Belize Vaamonde |
2004 |
AI5404 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:30.87 |
7 |
6 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:31.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
560 |
1 |
Emma Thur |
2004 |
AR1804 |
SPIF SF |
|
25m |
1:29.60 |
331 |
2 |
Anna Ladis |
2001 |
BH7801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:29.44 |
557 |
3 |
Emelie Söderström |
2003 |
AW5203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:28.37 |
307 |
4 |
Emelie Bergvall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:28.82 |
26 |
5 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:29.47 |
18 |
6 |
Linnea Mattila |
2003 |
BH1203 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:30.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
490 |
1 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
25m |
1:28.10 |
329 |
2 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:26.16 |
183 |
3 |
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:26.03 |
386 |
4 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:26.05 |
378 |
5 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
BH2602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:27.84 |
455 |
6 |
Emilia Long |
2004 |
AO0204 |
SS04 |
|
25m |
1:28.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
1 |
Saga Grindberg |
2003 |
AX5603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:25.27 |
165 |
2 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.97 |
483 |
3 |
Elsa Staaf |
2003 |
AV2203 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
1:24.74 |
169 |
4 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:24.95 |
218 |
5 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:25.12 |
532 |
6 |
Hanna Mehari |
2003 |
AJ0203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:25.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
47 |
1 |
Josefine Torell |
2002 |
BD0402 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:24.59 |
181 |
2 |
Clara Sundqvist |
2001 |
AU4801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:23.93 |
304 |
3 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.31 |
224 |
4 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:23.51 |
21 |
5 |
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:24.01 |
102 |
6 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
SKURU IK |
|
25m |
1:24.69 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
494 |
1 |
Vinona Bothe |
1999 |
BN6899 |
SPIF SF |
|
25m |
1:23.06 |
190 |
2 |
Emilia Wullrich |
2003 |
BI8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:22.74 |
60 |
3 |
Sarah Jonsson |
2001 |
AH3801 |
LULEÅ SS |
|
25m |
1:22.61 |
431 |
4 |
Lisa Candelius |
2003 |
AT9803 |
SS04 |
|
25m |
1:22.72 |
341 |
5 |
Viktoria Nylund |
2001 |
BD1801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.91 |
403 |
6 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:23.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
570 |
1 |
Sophie Dellmark |
2001 |
AO8801 |
A4 IF |
|
25m |
1:22.24 |
231 |
2 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
BG7603 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:22.17 |
328 |
3 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.02 |
164 |
4 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:22.01 |
82 |
5 |
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
SALA SS |
|
25m |
1:22.18 |
150 |
6 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:22.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
334 |
1 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:20.40 |
4 |
2 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:20.03 |
200 |
3 |
Hilma Brunnberg |
2003 |
BI0603 |
SKK |
|
25m |
1:19.47 |
444 |
4 |
Rebecca Höglind |
1998 |
AL7898 |
SS04 |
|
25m |
1:19.91 |
9 |
5 |
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:20.26 |
1 |
6 |
Nelly Antlöv |
2002 |
AB3202 |
FALUN |
|
25m |
1:20.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
1 |
Cecilia Viberg |
2003 |
AU1603 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
1:18.59 |
448 |
2 |
Sofia Karls |
2002 |
AH7202 |
SS04 |
|
25m |
1:17.42 |
391 |
3 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:16.86 |
323 |
4 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.39 |
342 |
5 |
Johanna Persson |
2001 |
AY6601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:18.21 |
108 |
6 |
Tora Hansson |
2002 |
AW6802 |
SKURU IK |
|
25m |
1:18.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
317 |
1 |
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.85 |
381 |
2 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:14.84 |
383 |
3 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:14.44 |
338 |
4 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.56 |
283 |
5 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:15.24 |
159 |
6 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:16.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
146 |
1 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.71 |
512 |
2 |
Lea Granert |
2001 |
BQ1401 |
SPIF SF |
|
25m |
1:12.11 |
240 |
3 |
Emelie Fast |
2004 |
AR4204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:09.86 |
382 |
4 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:11.77 |
462 |
5 |
Sophia Norén |
1998 |
AN9698 |
SS04 |
|
25m |
1:12.37 |
309 |
6 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.10 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
15:24 |
|