2020-05-30   22:08:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 2017, Simrishamn

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Room Expo 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
713  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  56.57   
562  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  58.58   
459  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  58.68   
461  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  58.93   
659  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  58.93   
434  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  59.52   
785  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  59.68   
601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  59.78   
614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  59.92   
10  490  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:00.27   
11  564  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:00.58   
12  475  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:00.68   
13  535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  1:00.89   
14  427  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  1:00.92   
15  542  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:00.92   
16  727  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:00.93   
17  696  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:00.95   
18  464  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  1:01.06   
19  569  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  1:01.40   
20  421  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:01.71   
21  568  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:01.71   
22  626  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  1:01.72   
23  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:01.79   
24  411  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  1:02.02   
25  770  Odén Isabelle  2002  YSTADS SS  AY6802  50 m  1:02.02   
26  440  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  1:02.07   
27  453  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  1:02.11   
28  697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:02.12   
29  494  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:02.16   
30  716  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  50 m  1:02.21   
31  505  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:02.30   
32  728  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  1:02.31   
33  473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  1:02.33   
34  501  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  1:02.33   
35  608  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:02.33   
36  620  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:02.37   
37  721  Volkova Alexandra  1996  SK TRITON  AK4896  50 m  1:02.42   
38  579  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:02.46   
39  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  1:02.52   
40  450  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  1:02.58   
41  582  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  1:02.67   
42  617  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  1:02.70   
43  630  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  1:02.72   
44  480  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  1:03.17   
45  632  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  1:03.24   
46  399  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  1:03.31   
47  420  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  1:03.31   
48  479  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  1:03.36   
49  711  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  1:03.37   
50  671  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  1:03.38   
51  702  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:03.61   
52  609  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:03.63   
53  738  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:03.66   
54  514  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  1:03.94   
55  416  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  1:04.91  EFT 
56  755  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  50 m  1:04.01  RES 
57  555  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  1:04.30  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
2_S
Gren 2, 200m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Hyrbilen 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
417  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  50 m  1:52.23   
784  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:52.94   
435  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  1:53.59   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:56.05   
462  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  1:56.77   
404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  1:58.43   
460  Vikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  1:58.67   
576  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:59.01   
543  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:59.05   
10  571  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  1:59.16   
11  431  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  50 m  2:00.30   
12  615  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  2:00.58   
13  782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:01.56   
14  534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:01.58   
15  719  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  2:01.92   
16  679  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  2:02.65   
17  740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:03.00   
18  680  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  2:03.26   
19  660  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:03.91   
20  463  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:04.60   
21  551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:04.63   
22  613  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  2:04.93   
23  442  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:06.16   
24  700  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  2:06.18   
25  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:06.18   
26  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:06.26   
27  767  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  2:06.91   
28  780  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:07.04   
29  717  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:07.07   
30  764  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  2:07.48   
31  456  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  2:08.09   
32  580  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:08.42   
33  485  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:08.72   
34  714  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:08.89   
35  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:09.35   
36  405  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  2:09.67   
37  397  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:09.86   
38  413  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:09.98   
39  673  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  2:10.30   
40  638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  2:11.04   
41  429  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:11.10  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
3_S
Gren 3, 50m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
418  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  32.60   
713  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  33.16   
610  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  33.25   
761  Christensson Jenny  1996  YSTADS SS  BD4696  25 m  33.47   
473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  33.66   
643  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  33.89   
658  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  34.13   
490  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  34.23   
659  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  34.85   
10  614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  34.86   
11  516  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  35.19   
12  624  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  50 m  35.55   
13  459  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  35.57   
14  602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  35.60   
15  666  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  35.62   
16  769  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  35.68   
17  427  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  35.71   
18  489  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  50 m  35.71   
19  506  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  35.86   
20  457  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  35.92   
21  665  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  36.01   
22  470  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  36.09   
23  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  36.10   
24  629  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  36.18   
25  589  Rydgren My  1999  MKK  AT5699  50 m  36.28   
26  668  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  36.34   
27  608  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  36.35   
28  604  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  36.40   
29  609  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  36.51   
30  701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  36.83   
31  439  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  37.34   
32  726  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  37.45   
33  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  37.47   
34  747  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  37.47   
35  644  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  37.50   
36  727  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  37.50   
37  471  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  50 m  37.57   
38  573  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  25 m  37.61   
39  766  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  50 m  37.74   
40  579  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  37.85   
41  750  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N  BV2201  50 m  37.96   
42  709  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  37.97   
43  593  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  38.32   
44  640  Liljekvist Matilda  2004  SK LÖDDE  AD7204  50 m  38.64  RES 
45  762  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  38.73  RES 
46  786  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  38.82  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
4_S
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Flamsprutarna 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
465  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  1:03.87   
426  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  50 m  1:03.93   
784  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:04.42   
433  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  1:05.30   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:06.08   
442  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:06.32   
422  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  1:06.67   
663  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  1:07.47   
586  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  1:07.74   
10  472  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  1:09.58   
11  559  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:10.02   
12  772  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:10.81   
13  536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:11.03   
14  710  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  1:11.11   
15  565  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  25 m  1:11.44   
16  636  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  25 m  1:11.66   
17  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  1:12.64   
18  400  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  1:12.93   
19  557  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  1:13.14   
20  449  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  1:13.28   
21  736  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  1:13.95   
22  634  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  1:14.39   
23  771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  1:14.66   
24  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  1:14.85   
25  512  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  1:15.65   
26  540  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  1:15.71   
27  780  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:15.83   
28  718  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  1:16.16   
29  734  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  50 m  1:16.37   
30  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  50 m  1:16.61   
31  552  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  1:16.70   
32  554  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:17.40   
33  544  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  1:18.56   
34  779  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  1:19.10   
35  739  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  50 m  1:19.71   
36  787  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  1:19.78   
37  521  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  1:19.98   
38  751  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  1:23.28   
39  553  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:26.51   
40  773  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer Senior 
 
Sponsor: Indoor Shooting Center 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
625  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  5:06.79   
614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  5:09.09   
570  Jönsson Annelie  1983  MKK  AG3283  25 m  5:12.95   
398  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  5:20.44   
786  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  25 m  5:20.84   
602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  5:21.58   
696  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  5:24.62   
516  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  25 m  5:25.49   
735  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  5:30.89   
10  581  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  5:31.97   
11  505  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  5:32.21   
12  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  5:32.89   
13  658  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  5:38.80   
14  504  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  5:40.82   
15  631  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  5:40.96   
16  396  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  5:41.31   
17  419  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  5:45.47   
18  604  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  5:58.13   
19  785  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
6_S
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  53.50   
534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  55.68   
528  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  57.77   
780  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  57.97   
556  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  58.09   
478  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  58.27   
401  Almeida Sundell Alexander  1997  HS  AH3597  50 m  58.53   
621  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  58.70   
623  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  58.73   
10  784  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  58.74   
11  407  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  58.94   
12  463  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  59.13   
13  424  Klingeryd Jalamo Victor  2000  HS  AT4500  50 m  59.29   
14  571  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  59.57   
15  674  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  59.59   
16  532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:00.14   
17  485  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  1:00.60   
18  488  Clemedtson Jakob  1996  KARLSKRONA  AG1196  50 m  1:00.60   
19  576  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:01.44   
20  741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:01.50   
21  458  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  25 m  1:01.60   
22  698  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:01.64   
23  782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  1:01.80   
24  662  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  1:01.83   
25  714  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  1:02.10   
26  456  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  1:02.42   
27  683  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  25 m  1:02.61   
28  680  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  1:02.92   
29  736  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  1:03.12   
30  717  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  1:03.13   
31  637  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  1:03.17   
32  729  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  1:03.54   
33  551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  1:03.56   
34  585  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  1:03.56   
35  580  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  1:03.71   
36  452  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  1:04.17   
37  759  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  1:04.63   
38  587  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  1:05.07   
39  395  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  1:05.25   
40  525  Bonnevier Simon  2001  LANDSKRONA  AH7301  50 m  1:05.54   
41  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  1:05.63   
42  397  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  1:05.64   
43  413  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  1:05.87   
44  584  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  50 m  1:06.28   
45  767  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  50 m  1:06.28   
46  496  Vallbo Gustav  1999  KARLSKRONA  AV4399  50 m  1:06.30   
47  638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  1:06.53   
48  497  Werner Jakob  2000  KARLSKRONA  AN3100  50 m  1:06.82   
49  487  Carlsson Viktor  2000  KARLSKRONA  AB4300  50 m  1:07.67   
50  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:07.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
7_S
Gren 7, 100m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Sahlins Kläder 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
785  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  1:02.76   
450  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:06.00   
712  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  1:06.98   
562  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  1:07.07   
475  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:07.14   
578  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  25 m  1:07.23   
697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:07.35   
713  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  1:07.44   
593  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  1:08.03   
10  479  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  1:08.11   
11  542  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  1:08.17   
12  607  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  1:08.69   
13  601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  1:09.02   
14  480  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  1:09.15   
15  493  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  1:09.85   
16  541  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:09.90   
17  494  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:10.12   
18  491  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  1:10.27   
19  738  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:10.29   
20  419  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  1:10.98   
21  530  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  1:11.05   
22  533  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:11.62   
23  600  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  1:11.69   
24  582  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:11.76   
25  642  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  1:11.89   
26  461  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  1:12.07   
27  522  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  1:12.26   
28  671  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  1:12.33   
29  441  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  1:12.44   
30  416  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  1:12.47   
31  630  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  1:12.83   
32  515  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:12.95   
33  701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:13.09   
34  711  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  1:13.13   
35  569  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  1:13.15   
36  564  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:13.33   
37  640  Liljekvist Matilda  2004  SK LÖDDE  AD7204  50 m  1:13.60   
38  555  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  1:13.83   
39  568  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:13.99   
40  753  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  1:14.13   
41  537  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  1:14.48   
42  492  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  50 m  1:14.67  RES 
43  708  Björkman Karin  2001  SK TRITON  AD9401  50 m  1:14.88  RES 
44  756  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  1:14.92  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
8_S
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Hummel 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  26.01   
556  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  26.31   
433  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  28.07   
543  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  28.20   
683  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  50 m  28.23   
528  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  28.55   
741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  28.60   
425  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  50 m  28.62   
621  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  28.68   
10  529  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  28.75   
11  534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  28.75   
12  660  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  28.88   
13  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  29.55   
14  615  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  30.21   
15  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  30.24   
16  636  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  30.29   
17  715  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  30.41   
18  431  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  50 m  30.55   
19  463  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  30.67   
20  698  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  30.71   
21  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  30.83   
22  567  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  30.97   
23  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  31.06   
24  476  Lundqvist Jesper  1999  HÖGANÄS SS  AU6599  50 m  31.23   
25  771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  31.31   
26  740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  31.36   
27  575  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  31.49   
28  429  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  31.70   
29  472  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  31.73   
30  699  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  31.82   
31  759  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  31.86   
32  613  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  31.96   
33  667  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  31.96   
34  566  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  32.02   
35  496  Vallbo Gustav  1999  KARLSKRONA  AV4399  50 m  32.08   
36  532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  32.11   
37  641  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  32.11   
38  590  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  32.25   
39  774  Stoltz Martin  2000  YSTADS SS  AR4900  25 m  32.25   
40  452  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  32.31   
41  474  Killman Johan  1999  HÖGANÄS SS  AI6799  50 m  32.34   
42  765  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  50 m  32.48   
43  725  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  32.58   
44  619  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  50 m  32.62   
45  787  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  32.66   
46  540  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  32.67   
47  397  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  32.70   
48  486  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  50 m  32.95   
49  536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  33.04   
50  513  Tarnanidis Nikolaos  2002  KLIPPAN  AY3902  50 m  33.56   
51  639  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  50 m  33.57   
52  587  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  33.58   
53  511  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  50 m  33.71  RES 
54  554  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m    RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
9_S
Gren 9, 800m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
626  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  9:11.88   
785  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  9:17.76   
611  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  9:28.70   
775  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  9:31.84   
617  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  25 m  9:32.64   
535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  25 m  9:34.09   
618  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  25 m  9:36.32   
438  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  25 m  9:52.26   
398  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  9:53.46   
10  756  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  9:54.32   
11  501  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  9:55.67   
12  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  25 m  10:00.56   
13  754  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  10:01.46   
14  646  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  10:06.69   
15  436  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  10:09.35   
16  612  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  10:12.74   
17  520  Rosengren Josefine  2000  KSLS  BA3800  50 m  10:16.16   
18  661  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  50 m  10:22.40   
19  396  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  10:22.42   
20  677  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  50 m  10:25.05   
21  781  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  50 m  10:29.62   
22  519  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  10:33.39   
23  503  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  50 m  10:36.88   
24  481  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  25 m  10:36.96   
25  762  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  10:39.56   
26  504  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  10:39.84   
27  768  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  50 m  10:43.78   
28  758  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  11:20.72   
29  461  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  25 m     
30  420  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  10:20.12  EFT 
31  796  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  10:21.27  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
10_S
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Bareko Sport 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
468  Hs Lag 1  1995  HS    50 m  7:25.24   
469  Hs Lag 2  1995  HS    50 m  7:38.95   
596  Mkk  1997  MKK    25 m  7:44.21   
692  Poseidon Lag 1  1940  POSEIDON    25 m  7:47.45   
549  Landskrona Lag 1  1998  LANDSKRONA    25 m  7:48.78   
749  Trelleborg  1996  TRELLEBORG    25 m  7:55.95   
652  SK Lödde Lag 2  1999  SK LÖDDE    25 m  8:22.40   
723  SK Triton  2017  SK TRITON    50 m  8:29.87   
657  SK Lödde Lag 1  2001  SK LÖDDE    25 m  8:34.65   
10  777  Ystads SS Lag 1  YSTADS SS    50 m  8:43.10   
11  794  SK Sydsim  SK SYDSIM    50 m  8:56.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
11_S
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer Senior 
 
Sponsor: Otto Olsson Bil AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
785  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  25 m  2:17.37   
461  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  2:20.39   
607  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:23.63   
618  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  2:26.34   
450  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  2:27.07   
434  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:27.48   
505  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:28.12   
753  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:30.92   
706  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:33.01   
10  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  2:34.71   
11  786  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:35.46   
12  602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  25 m  2:38.33   
13  702  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  2:39.36   
14  604  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  25 m  2:39.44   
15  398  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  2:40.25   
16  428  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  2:40.26   
17  519  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  2:40.44   
18  436  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  25 m  2:42.05   
19  631  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  2:43.90   
20  627  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  2:45.29   
21  603  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  2:46.12   
22  755  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  50 m  2:46.47   
23  754  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  2:48.44   
24  757  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  2:49.83   
25  763  Ghanem Lucie  2002  YSTADS SS  AS0802  50 m  2:49.87   
26  612  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  2:50.48   
27  646  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  2:52.07   
28  574  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  2:52.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
12_S
Gren 12, 200m Medley Herrar Senior 
 
Sponsor: YBB Ystad Bilbesiktning 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:07.56   
458  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  50 m  2:10.53   
462  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:11.43   
534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:14.40   
771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:15.18   
551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:15.55   
463  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:16.02   
442  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:16.64   
576  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  2:17.22   
10  717  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:17.39   
11  674  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:17.91   
12  780  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:18.16   
13  660  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:18.32   
14  407  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  2:18.53   
15  772  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:19.25   
16  636  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:20.21   
17  740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:21.18   
18  536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:21.85   
19  782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:22.40   
20  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:22.98   
21  575  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  2:22.99   
22  736  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  2:24.61   
23  485  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:24.65   
24  559  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  2:26.22   
25  638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  2:26.96   
26  773  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  50 m  2:28.04   
27  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:28.32   
28  554  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:28.53   
29  729  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  2:29.13   
30  395  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:29.14   
31  552  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  2:29.16   
32  472  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  2:29.69   
33  779  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  2:29.80   
34  678  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  2:30.92   
35  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:31.00   
36  767  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  50 m  2:32.50   
37  566  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  2:33.99   
38  714  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:34.21   
39  544  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  2:34.71   
40  765  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  50 m  2:37.07   
41  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  50 m  2:38.56  RES 
42  553  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  2:44.99  RES 
43  521  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  2:47.23  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Lindsténs Elektriska 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
785  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  4:28.61   
562  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  4:29.88   
626  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:30.89   
581  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  4:31.16   
412  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  4:32.86   
625  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  4:34.76   
440  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  4:34.92   
461  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  4:35.26   
464  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  4:35.56   
10  614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  4:35.65   
11  501  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  4:38.95   
12  564  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  4:39.03   
13  611  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  4:40.59   
14  659  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  4:42.40   
15  535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  4:43.85   
16  620  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  4:43.97   
17  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  25 m  4:44.09   
18  775  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  4:45.49   
19  727  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  4:45.85   
20  617  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  4:45.87   
21  601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  4:46.20   
22  672  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  4:48.32   
23  671  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  25 m  4:49.30   
24  756  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  4:49.59   
25  420  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  4:50.66   
26  438  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  4:51.82   
27  411  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  4:52.02   
28  568  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  4:52.17   
29  518  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  4:52.68   
30  480  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  4:53.31   
31  754  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  4:53.88   
32  632  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  4:54.04   
33  646  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  4:54.55   
34  514  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  4:54.89   
35  396  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  4:56.77   
36  582  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  4:58.79   
37  677  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  50 m  4:59.99   
38  697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  5:02.50   
39  757  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  5:04.91   
40  661  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  50 m  5:05.88   
41  781  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  50 m  5:06.73  RES 
42  503  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  50 m  5:14.22  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
14_S
Gren 14, 50m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Jens Lundgren AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
707  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  23.38   
478  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  23.59   
417  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  50 m  23.82   
680  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  23.92   
784  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  23.93   
404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  23.98   
426  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  50 m  24.16   
465  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  24.16   
528  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  24.18   
10  532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  24.24   
11  401  Almeida Sundell Alexander  1997  HS  AH3597  50 m  24.39   
12  422  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  24.74   
13  435  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  24.82   
14  681  Andersson Jonas  1996  POSEIDON  AE2396  50 m  25.14   
15  621  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  25.23   
16  792  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  25.33   
17  741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  25.35   
18  433  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  25.36   
19  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  25.42   
20  698  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  25.51   
21  447  Rasmusson Oskar  1999  HS  AK2799  50 m  25.52   
22  662  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  25.53   
23  488  Clemedtson Jakob  1996  KARLSKRONA  AG1196  50 m  25.59   
24  543  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  25.59   
25  674  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  25.64   
26  740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  25.70   
27  565  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  25 m  25.75   
28  710  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  25.78   
29  472  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  25 m  25.84   
30  660  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  25.85   
31  780  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  25.86   
32  425  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  50 m  25.94   
33  529  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  25.94   
34  442  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  25.99   
35  424  Klingeryd Jalamo Victor  2000  HS  AT4500  50 m  26.02   
36  663  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  26.02   
37  580  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  26.05   
38  771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  26.09   
39  567  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  26.12   
40  486  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  50 m  26.30   
41  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  26.31   
42  739  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  26.31   
43  719  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  26.36   
44  585  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  26.38   
45  636  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  26.47   
46  641  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  26.53   
47  700  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  26.56   
48  496  Vallbo Gustav  1999  KARLSKRONA  AV4399  50 m  26.59   
49  474  Killman Johan  1999  HÖGANÄS SS  AI6799  50 m  26.69   
50  405  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  26.75   
51  613  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  26.77   
52  586  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  26.80   
53  720  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  26.80   
54  553  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  26.82   
55  725  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  27.10   
56  487  Carlsson Viktor  2000  KARLSKRONA  AB4300  50 m  27.18  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
15_S
Gren 15, 200m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: TYR 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
658  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:35.88   
473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  25 m  2:40.60   
490  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:44.82   
666  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:45.20   
614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:45.82   
570  Jönsson Annelie  1983  MKK  AG3283  50 m  2:46.21   
696  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:46.73   
516  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  2:47.61   
457  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  2:47.68   
10  643  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  2:48.62   
11  418  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  2:48.66   
12  769  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  2:49.34   
13  602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:50.20   
14  701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:50.78   
15  706  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  2:50.90   
16  439  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  2:51.22   
17  609  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  2:52.04   
18  631  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  2:52.44   
19  629  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  2:52.63   
20  750  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N  BV2201  25 m  2:52.64   
21  665  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  2:53.37   
22  489  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  2:53.90   
23  668  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  2:55.52   
24  506  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  2:55.83   
25  505  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:55.92   
26  398  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  2:56.07   
27  436  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  2:56.12   
28  709  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:56.88   
29  504  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  2:56.90   
30  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:58.77   
31  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  2:58.85   
32  624  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  50 m  2:59.84   
33  644  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  3:02.62   
34  762  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  3:03.43   
35  604  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  3:04.37   
36  515  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  3:06.22   
37  766  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  50 m  3:07.21   
38  726  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  3:08.75   
39  573  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  3:18.77   
40  402  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
16_S
Gren 16, 800m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Ystads Saltsjöbad 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
444  Plato Simon  1993  HS  AO6993  25 m  7:59.72   
571  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  25 m  8:17.65   
407  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  25 m  8:20.53   
615  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  8:26.00   
460  Vikström Isak  1999  HS  AJ3199  50 m  8:36.06   
782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  8:51.91   
397  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  8:59.58   
413  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  9:00.86   
576  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  25 m  9:01.99   
10  764  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  9:10.68   
11  679  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  9:11.53   
12  400  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  9:16.03   
13  429  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  9:16.34   
14  584  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  25 m  9:21.70   
15  767  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  9:22.02   
16  552  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  9:25.53   
17  512  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  9:29.59   
18  590  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  25 m  9:33.70   
19  673  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  9:34.19   
20  638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  9:40.19   
21  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  25 m  9:45.10   
22  431  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
17_S
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer Senior 
 
Sponsor: PMC Group 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
785  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  27.00   
713  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  27.11   
475  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  27.40   
578  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  27.69   
517  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  27.93   
461  Vikström Ronja  1996  HS  BQ0696  50 m  28.61   
542  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  28.69   
562  Forés Alba  1998  MKK  AI5298  50 m  28.69   
459  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  29.09   
10  659  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  29.15   
11  753  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  29.17   
12  589  Rydgren My  1999  MKK  AT5699  50 m  29.38   
13  494  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  29.48   
14  607  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  29.56   
15  696  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  29.65   
16  490  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  29.80   
17  608  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  29.87   
18  416  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  30.04   
19  697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  30.18   
20  505  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  30.21   
21  610  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  50 m  30.23   
22  721  Volkova Alexandra  1996  SK TRITON  AK4896  50 m  30.30   
23  418  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  30.33   
24  479  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  30.43   
25  399  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  30.59   
26  738  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  30.65   
27  427  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  30.66   
28  603  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  30.67   
29  538  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  30.84   
30  491  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  30.85   
31  614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  30.87   
32  702  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  30.89   
33  519  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  30.93   
34  601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  30.93   
35  701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  31.02   
36  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  31.03   
37  533  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  31.06   
38  643  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  31.08   
39  704  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  31.17   
40  703  Ramkvist Viktoria  1996  SK SYDSIM  AC1496  50 m  31.18   
41  421  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  31.21   
42  627  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  31.25   
43  630  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  31.27   
44  754  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  31.28   
45  786  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  31.31   
46  493  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  31.32   
47  706  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  31.38   
48  705  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  31.41   
49  631  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  31.42   
50  755  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  50 m  31.48   
51  473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  31.50   
52  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  31.52   
53  671  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  31.56   
54  629  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  31.82   
55  498  Westerberg Sanna  1998  KARLSKRONA  AP9898  50 m  31.83   
56  728  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  31.85   
57  514  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  31.86   
58  510  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  31.90   
59  593  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  31.94   
60  600  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  31.97   
61  471  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  50 m  32.14   
62  477  Norell Dahlqvist Kajsa  2001  HÖGANÄS SS  AV2401  50 m  32.17   
63  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  32.23   
64  443  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  50 m  32.36   
65  602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  32.37   
66  632  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  32.37   
67  743  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  32.49   
68  665  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  32.54   
69  775  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  32.55   
70  470  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  32.58   
71  419  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  32.60   
72  711  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  32.62   
73  612  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  32.65   
74  541  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  32.69   
75  640  Liljekvist Matilda  2004  SK LÖDDE  AD7204  50 m  32.88   
76  757  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  32.91   
77  664  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  50 m  32.94   
78  481  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  50 m  33.13   
79  726  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  33.13   
80  451  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  50 m  33.17   
81  668  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  33.19   
82  574  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  33.21   
83  781  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  50 m  33.22   
84  622  Nilsson-Halvardsson Hedda  2001  SJÖBO SS  AQ3601  50 m  33.26   
85  537  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  33.28   
86  769  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  33.47   
87  492  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  50 m  33.49  RES 
88  747  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  34.86  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
18_S
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: HP Holding AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
458  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  50 m  2:10.52   
741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:12.21   
543  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  2:15.08   
529  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:16.18   
717  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:16.30   
425  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  50 m  2:18.07   
724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:18.23   
645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:18.34   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:18.49   
10  551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  2:18.69   
11  637  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  2:19.82   
12  699  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  2:20.13   
13  534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:21.53   
14  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:21.56   
15  793  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  2:23.07   
16  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:23.90   
17  476  Lundqvist Jesper  1999  HÖGANÄS SS  AU6599  50 m  2:24.20   
18  715  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  2:25.16   
19  567  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  2:26.88   
20  683  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  50 m  2:27.05   
21  575  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:28.69   
22  773  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  50 m  2:28.76   
23  554  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:28.83   
24  725  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  2:29.58   
25  787  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  2:30.27   
26  566  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  2:31.38   
27  667  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  2:31.95   
28  759  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:40.60   
29  641  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:43.19   
30  404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m     
31  463  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m     
32  485  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
19_S
Gren 19, 4X100m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
466  Hs Lag 1  1995  HS    50 m  3:49.11   
467  Hs Lag 2  1995  HS    50 m  3:51.38   
616  S 71  1999  S 71    25 m  3:58.07   
684  Poseidon Lag 1  1940  POSEIDON    25 m  3:59.48   
594  Mkk  1997  MKK    25 m  4:00.91   
722  SK Triton  2017  SK TRITON    50 m  4:03.20   
545  Landskrona Lag 1  1999  LANDSKRONA    25 m  4:03.88   
748  Trelleborg  TRELLEBORG    25 m  4:06.42   
605  Osby SS  1997  OSBY SS    25 m  4:07.12   
10  628  Sjöbo SS  SJÖBO SS    50 m  4:08.55   
11  686  Poseidon Lag 2  2000  POSEIDON    25 m  4:09.15   
12  482  Höganäs SS Lag 1  HÖGANÄS SS    50 m  4:09.54   
13  499  Karlskrona  1998  KARLSKRONA    50 m  4:10.37   
14  523  Ksls  1995  KSLS    50 m  4:12.89   
15  507  KK Karpen  2002  KK KARPEN    50 m  4:17.28   
16  547  Landskrona Lag 2  1999  LANDSKRONA    25 m  4:17.96   
17  647  SK Lödde Lag 1  1999  SK LÖDDE    25 m  4:19.25   
18  794  SK Sydsim  SK SYDSIM    50 m  4:20.00   
19  483  Höganäs SS Lag 2  HÖGANÄS SS    50 m  4:22.40   
20  635  SK Hajen  1971  SK HAJEN    50 m  4:22.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
20_S
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
468  Hs Lag 1  1995  HS    50 m  3:21.94   
469  Hs Lag 2  1995  HS    50 m  3:29.48   
548  Landskrona  1997  LANDSKRONA    25 m  3:29.56   
596  Mkk  1997  MKK    25 m  3:30.47   
692  Poseidon Lag 1  1940  POSEIDON    25 m  3:31.78   
694  Poseidon Lag 2  1999  POSEIDON    25 m  3:39.07   
749  Trelleborg  1996  TRELLEBORG    25 m  3:39.73   
657  SK Lödde Lag 1  2001  SK LÖDDE    25 m  3:44.52   
723  SK Triton  2017  SK TRITON    50 m  3:44.64   
10  652  SK Lödde Lag 2  1999  SK LÖDDE    25 m  3:49.36   
11  550  Landskrona Lag 2  1999  LANDSKRONA    25 m  3:51.31   
12  777  Ystads SS Lag 1  YSTADS SS    50 m  3:52.35   
13  484  Höganäs SS  HÖGANÄS SS    50 m  3:52.63   
14  500  Karlskrona  1997  KARLSKRONA    50 m  3:55.39   
15  794  SK Sydsim  SK SYDSIM    50 m  3:57.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
21_S
Gren 21, 100m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Jörnelius Media 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
417  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  50 m  50.75   
404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  51.87   
465  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  52.06   
592  Westergren Mats  1994  MKK  AA0994  50 m  52.17   
435  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  52.57   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  52.87   
528  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  53.66   
543  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  54.03   
478  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  54.10   
10  680  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  54.31   
11  576  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  54.42   
12  534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  54.50   
13  422  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  54.85   
14  615  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  50 m  55.17   
15  660  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  55.34   
16  621  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  55.41   
17  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  55.79   
18  683  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  50 m  55.89   
19  662  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  55.92   
20  740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  55.97   
21  613  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  56.00   
22  410  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  56.35   
23  488  Clemedtson Jakob  1996  KARLSKRONA  AG1196  50 m  56.42   
24  782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  56.53   
25  719  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  50 m  56.64   
26  771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  56.64   
27  679  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  56.71   
28  529  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  56.72   
29  674  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  56.81   
30  641  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  56.85   
31  551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  56.87   
32  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  57.18   
33  496  Vallbo Gustav  1999  KARLSKRONA  AV4399  50 m  57.36   
34  700  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  57.69   
35  698  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  57.72   
36  405  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  57.75   
37  710  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  57.92   
38  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  57.92   
39  413  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  58.55   
40  397  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  58.57   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
22_S
Gren 22, 200m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Restaurang Zara 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
414  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  1:59.60   
752  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:07.18   
614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:08.45   
434  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:09.79   
626  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  2:09.85   
464  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  2:09.90   
440  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  2:10.03   
412  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  2:10.96   
581  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  2:11.77   
10  632  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  2:12.24   
11  501  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  2:12.38   
12  535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  2:12.42   
13  775  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  2:12.45   
14  475  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  25 m  2:12.65   
15  453  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  2:13.02   
16  754  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  2:13.09   
17  569  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  2:13.17   
18  755  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  25 m  2:13.45   
19  514  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  25 m  2:13.69   
20  601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  2:14.21   
21  727  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  2:14.70   
22  617  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  2:14.71   
23  611  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  2:15.46   
24  438  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  2:15.83   
25  728  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  2:16.15   
26  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  2:16.19   
27  672  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  2:16.21   
28  480  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  2:16.50   
29  432  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  2:16.95   
30  606  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  50 m  2:17.21   
31  454  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  2:17.38   
32  411  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  2:17.43   
33  770  Odén Isabelle  2002  YSTADS SS  AY6802  50 m  2:17.46   
34  591  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  50 m  2:18.94   
35  518  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  2:19.18   
36  756  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  2:19.34   
37  396  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  50 m  2:19.51   
38  421  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  2:19.73   
39  538  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  2:19.86   
40  519  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  2:21.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
23_S
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Tomelilla Däckservice 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
465  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  28.52   
426  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  50 m  28.53   
583  Nilsson Felix  1990  MKK  AM6590  50 m  30.20   
663  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  30.20   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  30.31   
422  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  30.45   
472  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  30.77   
433  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  30.93   
534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  31.18   
10  675  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  31.57   
11  408  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  31.93   
12  772  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  32.01   
13  710  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  32.26   
14  559  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  32.33   
15  557  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  32.64   
16  536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  33.00   
17  771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  33.04   
18  634  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  33.14   
19  512  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  33.20   
20  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  25 m  33.39   
21  734  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  50 m  33.39   
22  736  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  33.59   
23  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  33.83   
24  678  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  33.85   
25  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  34.20   
26  474  Killman Johan  1999  HÖGANÄS SS  AI6799  50 m  34.26   
27  540  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  34.28   
28  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  34.62   
29  739  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  50 m  34.74   
30  730  Schaper Lindberg Theodor  2000  SS DELFIN  AW9900  50 m  34.80   
31  563  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  34.92   
32  792  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  34.92   
33  449  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  34.93   
34  544  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  34.93   
35  779  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  35.01   
36  521  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  35.04   
37  787  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  35.34   
38  527  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  35.83   
39  669  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  50 m  36.27   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
24_S
Gren 24, 100m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: MR GOURMET CATERING 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
415  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  1:07.59   
761  Christensson Jenny  1996  YSTADS SS  BD4696  25 m  1:12.03   
455  Tran Mari-Louise  1997  HS  AL2897  50 m  1:13.39   
490  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:14.31   
696  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:14.54   
446  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:14.67   
752  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  1:15.03   
643  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:15.70   
473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  1:15.85   
10  570  Jönsson Annelie  1983  MKK  AG3283  50 m  1:16.39   
11  516  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  1:16.85   
12  666  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  1:16.88   
13  668  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:17.14   
14  769  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  1:17.70   
15  602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  1:17.74   
16  614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:17.87   
17  470  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  1:18.34   
18  409  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  1:18.37   
19  423  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  1:18.45   
20  589  Rydgren My  1999  MKK  AT5699  50 m  1:18.58   
21  665  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  1:18.67   
22  609  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:19.01   
23  457  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  1:19.38   
24  659  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  1:20.06   
25  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:20.20   
26  624  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  50 m  1:20.22   
27  604  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  1:20.59   
28  629  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  1:20.74   
29  506  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  1:20.81   
30  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  1:21.07   
31  493  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  1:21.14   
32  706  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:21.22   
33  750  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N  BV2201  50 m  1:21.25   
34  489  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  50 m  1:21.53   
35  701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:21.56   
36  727  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:21.89   
37  738  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  1:21.94   
38  504  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  1:22.15   
39  471  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  50 m  1:22.49   
40  786  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  1:22.78   
41  515  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:22.81   
42  644  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  1:23.02   
43  709  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  1:23.27  RES 
44  766  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  50 m  1:23.58  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
25_S
Gren 25, 400m Medley Herrar Senior 
 
Sponsor: GB Grossisten 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
407  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  25 m  4:34.14   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  4:35.62   
741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:42.56   
462  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  4:48.12   
551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:50.25   
536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  4:58.29   
636  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  5:03.81   
740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  5:05.33   
638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  5:11.57   
10  395  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  5:17.37   
11  552  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  5:21.71   
12  729  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  5:22.18   
13  442  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m     
14  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  25 m     
15  592  Westergren Mats  1994  MKK  AA0994  25 m     
16  674  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
26_S
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer Senior 
 
Sponsor: En gaffel kort 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
414  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  58.54   
517  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:03.89   
434  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  1:04.36   
505  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:05.75   
450  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:05.82   
494  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  1:05.95   
454  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:05.96   
608  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:07.28   
625  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  1:07.55   
10  416  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  1:07.60   
11  618  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  1:07.68   
12  706  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  1:07.93   
13  620  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:08.14   
14  569  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  1:08.50   
15  786  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  1:08.51   
16  535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  25 m  1:08.73   
17  519  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  1:08.76   
18  399  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  25 m  1:09.00   
19  579  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  1:09.03   
20  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  1:09.17   
21  704  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  1:09.41   
22  755  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  50 m  1:09.47   
23  697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:09.53   
24  702  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:09.53   
25  446  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:10.59   
26  602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  1:10.59   
27  603  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  1:10.99   
28  728  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  1:11.05   
29  754  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:11.23   
30  591  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  50 m  1:11.26   
31  703  Ramkvist Viktoria  1996  SK SYDSIM  AC1496  50 m  1:11.27   
32  428  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  1:11.56   
33  533  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:11.63   
34  593  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  1:11.69   
35  421  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:12.08   
36  743  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  1:12.12   
37  419  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  1:12.19   
38  604  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  1:13.11   
39  612  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  1:13.34   
40  631  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  1:13.56   
41  775  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  1:13.66  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
27_S
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Poolbyggaren i Skåne AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  56.79   
458  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  50 m  58.82   
543  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  59.95   
529  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  1:01.08   
621  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:01.76   
741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:01.78   
534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  1:01.98   
683  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  50 m  1:02.10   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:02.46   
10  528  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  1:03.17   
11  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:03.50   
12  485  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  1:03.54   
13  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  1:04.05   
14  718  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  25 m  1:04.24   
15  660  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:04.37   
16  410  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  1:04.42   
17  476  Lundqvist Jesper  1999  HÖGANÄS SS  AU6599  50 m  1:05.27   
18  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  1:05.82   
19  413  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  1:06.14   
20  773  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  50 m  1:06.98   
21  575  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  1:07.21   
22  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  1:07.36   
23  667  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  1:07.76   
24  715  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  1:08.16   
25  572  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  50 m  1:08.66   
26  774  Stoltz Martin  2000  YSTADS SS  AR4900  25 m  1:08.75   
27  679  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  1:08.76   
28  717  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  1:08.84   
29  554  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:09.33   
30  787  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  1:09.64   
31  725  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  1:09.75   
32  613  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  1:10.38   
33  765  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  50 m  1:11.63   
34  639  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  50 m  1:11.85   
35  553  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:12.96   
36  527  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  1:14.31   
37  641  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  1:14.90   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
28_S
Gren 28, 50m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Wellnez Simrishamn 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
713  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  28.93   
475  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  30.14   
542  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  31.12   
697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  31.15   
450  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  31.23   
761  Christensson Jenny  1996  YSTADS SS  BD4696  25 m  31.29   
712  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  31.40   
479  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  31.44   
738  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  31.50   
10  671  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  31.97   
11  614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  25 m  31.99   
12  593  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  32.07   
13  601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  32.10   
14  582  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  32.17   
15  659  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  32.31   
16  406  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  50 m  32.46   
17  494  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  32.48   
18  473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  25 m  32.50   
19  541  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  32.75   
20  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  25 m  32.76   
21  522  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  32.87   
22  743  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  33.03   
23  642  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  33.16   
24  629  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  33.24   
25  453  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  50 m  33.26   
26  711  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  33.31   
27  517  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  33.33   
28  530  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  33.33   
29  445  Podric Sasa  2000  HS  BS0400  50 m  33.37   
30  783  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  33.39   
31  454  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  33.52   
32  515  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  33.65   
33  419  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  33.80   
34  480  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  33.89   
35  533  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  33.93   
36  756  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  34.09   
37  441  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  34.12   
38  640  Liljekvist Matilda  2004  SK LÖDDE  AD7204  50 m  34.18   
39  600  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  34.45   
40  477  Norell Dahlqvist Kajsa  2001  HÖGANÄS SS  AV2401  50 m  34.46   
41  746  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  34.47   
42  701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  34.48   
43  492  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  50 m  34.58   
44  603  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  34.66   
45  665  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  34.72   
46  555  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  34.76   
47  399  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  34.78   
48  644  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  50 m  34.86   
49  531  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  50 m  34.89   
50  708  Björkman Karin  2001  SK TRITON  AD9401  50 m  34.99   
51  643  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  35.00   
52  438  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  35.06   
53  498  Westerberg Sanna  1998  KARLSKRONA  AP9898  50 m  35.14   
54  504  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  35.19   
55  606  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  50 m  35.22   
56  510  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  35.68   
57  769  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  36.69   
58  481  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  50 m  36.83   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
29_S
Gren 29, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Photogallerian 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
615  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  16:13.99   
407  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  25 m  16:20.14   
782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  25 m  16:58.69   
397  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  17:01.49   
673  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  25 m  17:07.27   
724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  17:35.87   
575  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  17:41.30   
764  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  17:42.39   
767  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  25 m  17:54.76   
10  590  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  25 m  18:03.10   
11  725  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  18:06.11   
12  405  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  18:12.75   
13  452  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  25 m  18:14.60   
14  638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  18:59.01   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
30_S
Gren 30, 4X200m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Catrinegården 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
466  Hs Lag 1  1995  HS    50 m  8:31.93   
616  S 71  1999  S 71    25 m  8:36.54   
594  Mkk  1997  MKK    25 m  8:43.04   
722  SK Triton  2017  SK TRITON    50 m  8:47.19   
684  Poseidon Lag 1  1940  POSEIDON    25 m  8:51.73   
628  Sjöbo SS  SJÖBO SS    50 m  8:53.82   
467  Hs Lag 2  1995  HS    50 m  8:54.80   
545  Landskrona Lag 1  1999  LANDSKRONA    25 m  8:55.14   
482  Höganäs SS Lag 1  HÖGANÄS SS    25 m  9:03.09   
10  605  Osby SS  1997  OSBY SS    25 m  9:05.97   
11  748  Trelleborg  TRELLEBORG    25 m  9:09.96   
12  635  SK Hajen  1971  SK HAJEN    25 m  9:15.38   
13  647  SK Lödde Lag 1  1999  SK LÖDDE    25 m  9:18.30   
14  507  KK Karpen  2002  KK KARPEN    50 m  9:19.09   
15  731  SS Delfin  2000  SS DELFIN    50 m  9:22.15   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  19:40 
 
31_S
Gren 31, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Fritid Österlen 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:10.49   
571  Kindberg Marcus  1993  MKK  AI6993  50 m  2:10.50   
741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:13.01   
623  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:13.97   
674  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:15.99   
456  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  2:18.21   
637  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:20.09   
485  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:20.44   
717  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:20.87   
10  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:24.32   
11  395  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  2:24.71   
12  729  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  2:26.17   
13  676  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  2:26.96   
14  698  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  25 m  2:27.18   
15  782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:27.92   
16  588  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  2:34.27   
17  587  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  2:34.34   
18  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:37.47   
19  497  Werner Jakob  2000  KARLSKRONA  AN3100  50 m  2:39.38   
20  759  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
32_S
Gren 32, 200m Medley Damer Senior 
 
Sponsor: Johan Malmgren AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
414  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  2:14.58   
415  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  25 m  2:15.98   
752  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:23.17   
607  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:25.59   
626  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  2:26.33   
614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:27.77   
620  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  2:28.98   
602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  2:28.99   
453  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  2:29.11   
10  761  Christensson Jenny  1996  YSTADS SS  BD4696  25 m  2:29.24   
11  505  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  2:30.10   
12  696  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:30.28   
13  601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  2:30.43   
14  493  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  2:30.98   
15  697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  2:31.38   
16  494  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  2:31.52   
17  535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  2:33.30   
18  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:33.30   
19  666  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  2:33.75   
20  446  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:34.07   
21  473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:34.70   
22  753  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  50 m  2:35.21   
23  593  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  2:35.28   
24  631  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  2:36.21   
25  526  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  2:36.34   
26  409  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  2:37.07   
27  786  Sandberg Alma  2002  ÄNGELHOLM  AU3802  50 m  2:37.11   
28  769  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  2:37.32   
29  516  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  2:37.66   
30  438  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  2:37.71   
31  665  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  50 m  2:37.79   
32  432  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  2:38.02   
33  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  2:38.11   
34  419  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  2:38.17   
35  783  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  2:38.77   
36  701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  2:38.88   
37  490  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  2:38.96   
38  568  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:39.38   
39  702  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  2:39.39   
40  609  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  2:39.51   
41  441  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  2:39.74   
42  416  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:35.56  EFT 
43  470  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  2:42.43  RES 
44  604  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  2:42.44  RES 
45  726  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  2:42.54  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
33_S
Gren 33, 400m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Sparbanken Syd 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
784  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  4:01.92   
592  Westergren Mats  1994  MKK  AA0994  50 m  4:04.86   
417  Holmström Jonas  1992  HS  AH1392  50 m  4:09.08   
435  Löfqvist Alexander  1999  HS  AM5399  50 m  4:16.11   
576  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  4:16.59   
782  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:18.14   
551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  4:18.48   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  4:19.38   
764  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  4:21.25   
10  740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  4:24.04   
11  613  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  25 m  4:25.06   
12  679  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  4:25.89   
13  714  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  4:26.27   
14  575  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  4:27.70   
15  636  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  4:31.84   
16  456  Wahlberg Martin  1999  HS  AQ1999  50 m  4:31.94   
17  397  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  4:32.21   
18  413  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  4:32.40   
19  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  4:32.61   
20  680  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  4:33.52   
21  673  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  4:34.08   
22  717  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  4:37.31   
23  660  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  4:37.34   
24  410  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  4:38.63   
25  791  Hansson Felix  2000  YSTADS SS  AO9900  50 m  4:39.09   
26  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  4:40.00   
27  767  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  50 m  4:40.30   
28  638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  4:40.51   
29  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  4:42.68   
30  552  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  4:44.37   
31  787  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  4:46.76   
32  725  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  4:50.03   
33  739  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  50 m  4:52.53   
34  553  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  4:58.54   
35  404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m     
36  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  25 m     
37  667  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
34_S
Gren 34, 50m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Kiviks Musteri 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
414  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  25.72   
475  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  26.42   
517  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  26.50   
659  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  27.08   
415  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  27.22   
490  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  27.32   
459  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  27.41   
473  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  27.75   
589  Rydgren My  1999  MKK  AT5699  50 m  27.89   
10  614  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  27.94   
11  696  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  28.02   
12  727  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  28.05   
13  579  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  28.18   
14  542  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  28.24   
15  492  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  25 m  28.36   
16  632  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  28.37   
17  453  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  28.42   
18  501  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  28.45   
19  744  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  28.46   
20  479  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  28.47   
21  608  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  28.50   
22  643  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  28.51   
23  541  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  28.52   
24  697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  28.52   
25  601  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  28.53   
26  642  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  25 m  28.54   
27  446  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  25 m  28.57   
28  770  Odén Isabelle  2002  YSTADS SS  AY6802  25 m  28.58   
29  448  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  28.59   
30  755  Löfgren Ebba  2001  VELLINGE-N  BU9601  50 m  28.61   
31  399  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  28.69   
32  630  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  28.69   
33  738  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  28.74   
34  494  Rosenius Linn  2002  KARLSKRONA  AA4602  50 m  28.75   
35  606  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  50 m  28.77   
36  535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  28.80   
37  737  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  28.80   
38  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  28.83   
39  411  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  28.84   
40  716  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  50 m  28.85   
41  747  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  28.89   
42  609  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  28.92   
43  464  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  28.96   
44  421  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  28.97   
45  538  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  28.99   
46  620  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  28.99   
47  602  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  29.05   
48  728  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  29.13   
49  742  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  50 m  29.16   
50  477  Norell Dahlqvist Kajsa  2001  HÖGANÄS SS  AV2401  50 m  29.20   
51  626  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  29.24   
52  600  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  29.29   
53  712  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  29.32   
54  754  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  29.40   
55  671  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  29.44   
56  470  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  29.47   
57  617  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  29.48   
58  569  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  29.49   
59  522  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  29.71   
60  582  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  29.77  RES 
61  514  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  29.82  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
35_S
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Ingelsta Kalkon 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
462  Williamsson Olle  1998  HS  AH4198  50 m  2:21.04   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:22.18   
426  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  50 m  2:24.63   
583  Nilsson Felix  1990  MKK  AM6590  50 m  2:27.58   
536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:28.71   
663  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:31.38   
559  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  2:32.87   
772  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:35.41   
710  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  2:37.31   
10  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  2:38.13   
11  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  25 m  2:39.64   
12  449  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  2:40.74   
13  408  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:43.51   
14  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:43.80   
15  675  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  2:45.13   
16  512  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  2:46.74   
17  771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  2:47.10   
18  544  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  2:54.93   
19  779  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  2:55.11   
20  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:58.83   
21  521  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  3:05.86   
22  751  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  3:12.57   
23  442  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:17.80  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
36_S
Gren 36, 1500m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Nordströms Åkerier 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
412  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  17:16.81   
581  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  25 m  17:25.70   
611  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  17:44.39   
775  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  17:54.40   
617  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  25 m  18:02.26   
535  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  25 m  18:07.17   
396  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  25 m  18:50.09   
677  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  25 m  18:52.64   
398  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  18:54.81   
10  502  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  25 m  18:55.80   
11  448  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  25 m  18:57.45   
12  430  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  19:00.01   
13  646  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  19:01.33   
14  432  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  25 m  19:04.47   
15  750  Berglind Kajsa  2001  VELLINGE-N  BV2201  25 m  19:16.23   
16  402  Andersson Emma  2002  HS  AO1802  25 m  19:28.13   
17  504  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  19:33.77   
18  768  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  19:45.87   
19  781  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  50 m  20:06.93   
20  796  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  50 m  19:04.94  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
37_S
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Äppelriket 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
404  Björk Jesper  1993  HS  AU5793  50 m  24.29   
478  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  24.58   
707  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  50 m  25.48   
534  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  25.66   
528  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.67   
465  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  25.69   
433  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  25.94   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  25.99   
426  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  25 m  26.08   
10  621  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  26.20   
11  683  Nagy Gergö  1995  POSEIDON  AZ6995  50 m  26.25   
12  592  Westergren Mats  1994  MKK  AA0994  25 m  26.28   
13  680  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  26.45   
14  488  Clemedtson Jakob  1996  KARLSKRONA  AG1196  50 m  26.47   
15  674  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  26.64   
16  623  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  26.65   
17  698  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  26.80   
18  741  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  27.22   
19  736  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  27.60   
20  637  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  27.79   
21  667  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  27.79   
22  710  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  27.87   
23  760  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  27.87   
24  682  Andersson Sebastian  1999  POSEIDON  AE0599  50 m  27.91   
25  641  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  28.01   
26  437  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  28.03   
27  714  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  28.03   
28  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  28.09   
29  485  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  28.11   
30  496  Vallbo Gustav  1999  KARLSKRONA  AV4399  50 m  28.27   
31  745  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  28.31   
32  759  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  28.59   
33  410  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  28.64   
34  584  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  50 m  28.66   
35  525  Bonnevier Simon  2001  LANDSKRONA  AH7301  50 m  28.72   
36  792  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  50 m  28.72   
37  452  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  28.74   
38  729  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  28.77   
39  551  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  28.89   
40  740  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  28.94   
41  472  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  29.03   
42  486  Barkrot Marcus  2002  KARLSKRONA  AD7502  50 m  29.12   
43  536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  29.12   
44  487  Carlsson Viktor  2000  KARLSKRONA  AB4300  50 m  29.25   
45  587  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  29.27   
46  715  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  29.29   
47  476  Lundqvist Jesper  1999  HÖGANÄS SS  AU6599  50 m  29.31   
48  619  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  50 m  29.32   
49  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  29.33   
50  645  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  29.49   
51  700  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  29.50   
52  720  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  29.53   
53  395  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  50 m  29.54   
54  638  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  29.61   
55  565  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  50 m  29.75  RES 
56  765  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  50 m  29.99  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 
38_S
Gren 38, 200m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Lundbergs El Kivik 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
712  Granborg Amanda  1999  SK TRITON  AE7699  50 m  2:24.75   
697  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  2:27.00   
607  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  50 m  2:27.66   
625  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:28.06   
569  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  25 m  2:28.11   
453  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  2:28.21   
701  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:28.66   
454  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  25 m  2:29.01   
480  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m  2:29.35   
10  752  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:29.44   
11  411  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  2:29.82   
12  756  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  2:31.06   
13  491  Karlsson Sofie  2000  KARLSKRONA  AV8200  50 m  2:31.61   
14  530  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  2:32.07   
15  600  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  25 m  2:32.38   
16  541  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  2:33.15   
17  445  Podric Sasa  2000  HS  BS0400  25 m  2:33.67   
18