2020-05-31   00:10:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 2017, Simrishamn

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  DM-JDM    Utskriftsdatum  03 juni 2017   
  Tävlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  09:03   
  Arrangör  Ystads Simsällskap - Österlensim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 juni 2017         
 
 
 
Gren 9, 800m Frisim Damer  Finaler (4) 
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB 
 
Beräknad start 11:42 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
461  Ronja Vikström  1996  BQ0696  HS    25m   
768  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    50m  10:43.78 
762  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    50m  10:39.56 
503  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KK KARPEN    50m  10:36.88 
481  Heidi Winberg  1999  AW4899  HÖGANÄS SS    25m  10:36.96 
504  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    50m  10:39.84 
758  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    50m  11:20.72 
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
781  Ebba Hellzén  2003  AE3603  ÄNGELHOLM    50m  10:29.62 
396  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    50m  10:22.42 
796  Ellen Thunberg  2001  BC7401  ÄNGELHOLM    50m  10:21.27 
520  Josefine Rosengren  2000  BA3800  KSLS    50m  10:16.16 
420  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    50m  10:20.12 
661  Annamaria Bontidean  2000  BA0200  POSEIDON    50m  10:22.40 
677  Linn Tufvesson  2001  AT5201  POSEIDON    50m  10:25.05 
519  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    50m  10:33.39 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
436  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    25m  10:09.35 
754  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  10:01.46 
501  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  9:55.67 
398  Sara Wilhelmsson  2001  AO6201  ESLÖVS SS    25m  9:53.46 
756  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    25m  9:54.32 
502  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    25m  10:00.56 
646  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    50m  10:06.69 
612  Anna-Luisa Permarker  2002  AH1402  S 71    25m  10:12.74 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
618  Augusta Andersson  1997  AM9297  SJÖBO SS    25m  9:36.32 
617  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    25m  9:32.64 
611  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  9:28.70 
626  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    25m  9:11.88 
785  Hanna Rosvall  2000  AM7200  ÄNGELHOLM    50m  9:17.76 
775  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    25m  9:31.84 
535  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    25m  9:34.09 
438  Emilia Nordén  2003  AT3803  HS    25m  9:52.26 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  09:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner