2020-05-30   23:55:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 2017, Simrishamn

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

4_S
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Flamsprutarna 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
465  Zeidler Jacob  1994  HS  AB5394  50 m  1:03.87   
426  Kähr Erik  1995  HS  BC7595  50 m  1:03.93   
784  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:04.42   
433  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  25 m  1:05.30   
532  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:06.08   
442  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  1:06.32   
422  Kertes Viktor  1996  HS  AP5196  50 m  1:06.67   
663  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  1:07.47   
586  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  50 m  1:07.74   
10  472  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  1:09.58   
11  559  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  1:10.02   
12  772  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:10.81   
13  536  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  1:11.03   
14  710  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  1:11.11   
15  565  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  25 m  1:11.44   
16  636  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  25 m  1:11.66   
17  670  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  1:12.64   
18  400  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  1:12.93   
19  557  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  1:13.14   
20  449  Segerlund Måns  2000  HS  AH1900  50 m  1:13.28   
21  736  Wede Jonatan  1988  SS IDEN  AB7388  50 m  1:13.95   
22  634  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  50 m  1:14.39   
23  771  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  1:14.66   
24  724  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  1:14.85   
25  512  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  1:15.65   
26  540  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  1:15.71   
27  780  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:15.83   
28  718  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  1:16.16   
29  734  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  50 m  1:16.37   
30  495  Waldo Alexander  1998  KARLSKRONA  AF7998  50 m  1:16.61   
31  552  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  1:16.70   
32  554  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:17.40   
33  544  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  1:18.56   
34  779  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  1:19.10   
35  739  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  50 m  1:19.71   
36  787  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  1:19.78   
37  521  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  1:19.98   
38  751  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  1:23.28   
39  553  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:26.51   
40  773  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  02 juni 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner