Program för Arena Cup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Arena Cup |
|
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Enköping |
|
Utskriftstid |
13:18 |
|
|
Arrangör |
SK ENA |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
01 april 2017 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
549 |
1 |
Erik Norén |
2005 |
AM8705 |
HK SIM |
|
25m |
|
307 |
2 |
Leon Fredriksson |
2004 |
AW3504 |
ARVIKA SS |
|
25m |
|
513 |
3 |
Gustav Löfqvist |
2005 |
AS4505 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
508 |
4 |
Marcus Larsson |
2005 |
AM3305 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
414 |
5 |
Oliver Struwe |
2008 |
AE8108 |
SALA SS |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
488 |
1 |
Mikael Ajjan |
2004 |
AY6304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
407 |
2 |
Noel Larsson |
2006 |
AK8106 |
SALA SS |
|
25m |
1:43.78 |
405 |
3 |
Samuel Johansson-Hemström |
2005 |
AE8105 |
SALA SS |
|
25m |
1:41.08 |
422 |
4 |
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
SKURU IK |
|
50m |
1:41.77 |
574 |
5 |
Karen Oskanyan |
2005 |
AT1705 |
HEDEMORA |
|
25m |
1:45.35 |
506 |
6 |
Lucas Kokki |
2003 |
AZ3303 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
542 |
1 |
Leo Karlsson |
2006 |
AH6706 |
HK SIM |
|
25m |
1:31.73 |
415 |
2 |
William Struwe |
2006 |
AE1306 |
SALA SS |
|
25m |
1:29.00 |
518 |
3 |
Melvin Norlén |
2005 |
AM2305 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:27.00 |
423 |
4 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.20 |
413 |
5 |
Max Samuelsson |
2005 |
AO4905 |
SALA SS |
|
25m |
1:31.30 |
311 |
6 |
Oliwer Lindblom |
2007 |
AF7107 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:39.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
374 |
1 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:20.43 |
349 |
2 |
Emil Axelsson |
2004 |
AD4704 |
GRUMS SS |
|
25m |
1:17.99 |
358 |
3 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:17.04 |
348 |
4 |
Edvin Axelsson |
2004 |
AD5704 |
GRUMS SS |
|
25m |
1:17.95 |
312 |
5 |
William Lindblom |
2004 |
AE3104 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:18.60 |
377 |
6 |
Rikard Turén |
2003 |
AX4303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:20.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
396 |
1 |
Max Antonsson |
2004 |
AG6304 |
SALA SS |
|
25m |
1:15.65 |
406 |
2 |
Malte Larsson |
2003 |
AU2503 |
SALA SS |
|
25m |
1:13.83 |
362 |
3 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:13.51 |
460 |
4 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
AO9102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:13.66 |
490 |
5 |
Joel Brewitz |
2005 |
AG2505 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.35 |
409 |
6 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
25m |
1:17.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
368 |
1 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:11.36 |
536 |
2 |
David Eriksson |
2004 |
AO2104 |
HK SIM |
|
25m |
1:10.55 |
425 |
3 |
Victor Bäckström |
2003 |
AQ1303 |
SKURU IK |
|
25m |
1:09.28 |
380 |
4 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:09.87 |
356 |
5 |
Emil Wåhlén |
2004 |
AF3104 |
GRUMS SS |
|
25m |
1:11.06 |
370 |
6 |
Anton Nordström |
2002 |
AT1502 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:12.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
384 |
1 |
Nicklas Evaldsson |
2001 |
AE4301 |
HEDEMORA |
|
25m |
1:08.12 |
340 |
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
SK ENA |
|
25m |
1:06.23 |
541 |
3 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
57.26 |
447 |
4 |
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:04.55 |
359 |
5 |
Samuel Ekström |
2002 |
AO2702 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:06.29 |
364 |
6 |
Simon Hallgren |
2002 |
AU7902 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:08.88 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
01 april 2017 |
Licensierad till: Simklubben Ena |
Utskriftstid |
13:18 |
|