Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
21 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Damer |
Finaler (7) |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
|
324 |
4 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
|
219 |
5 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
|
223 |
6 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
|
220 |
2 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
|
127 |
3 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
|
48 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
|
226 |
5 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
|
225 |
6 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
|
36 |
7 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
|
40 |
8 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
|
125 |
2 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
25m |
3:21.86 |
360 |
3 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:10.20 |
163 |
4 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:05.38 |
240 |
5 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
3:05.80 |
181 |
6 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:14.20 |
133 |
7 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
|
230 |
8 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
3:02.56 |
167 |
2 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:58.54 |
164 |
3 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:56.97 |
86 |
4 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:55.40 |
254 |
5 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:56.39 |
341 |
6 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:57.87 |
266 |
7 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:58.94 |
298 |
8 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:04.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
2:52.54 |
304 |
2 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:51.84 |
308 |
3 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:51.46 |
291 |
4 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:49.07 |
309 |
5 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:50.90 |
241 |
6 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
2:51.82 |
292 |
7 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
25m |
2:52.06 |
277 |
8 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
2:54.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
160 |
1 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:47.67 |
85 |
2 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:47.14 |
374 |
3 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:45.98 |
59 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:44.84 |
370 |
5 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
2:45.85 |
242 |
6 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
2:47.07 |
301 |
7 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:47.26 |
293 |
8 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:47.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
2:40.27 |
228 |
2 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
2:35.65 |
239 |
3 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
2:33.43 |
159 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.79 |
58 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:29.12 |
287 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
2:35.07 |
145 |
7 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:37.36 |
73 |
8 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:41.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:45 |
|