Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
|
277 |
2 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
|
97 |
3 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
|
221 |
4 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
|
127 |
5 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
|
32 |
6 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
|
218 |
7 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
|
219 |
8 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
3:29.91 |
40 |
2 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
3:19.87 |
287 |
3 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
3:14.64 |
308 |
4 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:12.50 |
163 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:12.54 |
301 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:14.75 |
370 |
7 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
3:21.29 |
250 |
8 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
3:10.68 |
374 |
2 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:05.34 |
48 |
3 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
3:04.18 |
230 |
4 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
3:01.93 |
292 |
5 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
25m |
3:03.87 |
309 |
6 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
3:04.97 |
239 |
7 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
3:09.26 |
181 |
8 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:10.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
1 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
3:00.24 |
85 |
2 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:58.37 |
341 |
3 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:57.25 |
164 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:56.72 |
223 |
5 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
2:57.19 |
294 |
6 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
2:58.31 |
86 |
7 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:58.93 |
226 |
8 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
3:01.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
2:56.27 |
73 |
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:54.83 |
360 |
3 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:54.41 |
167 |
4 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:52.66 |
242 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
2:53.51 |
324 |
6 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:54.60 |
254 |
7 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:55.44 |
228 |
8 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
2:56.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
25m |
2:51.88 |
304 |
2 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:49.67 |
26 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
2:47.99 |
160 |
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:46.12 |
58 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:46.15 |
273 |
6 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:49.00 |
298 |
7 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:50.35 |
185 |
8 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:52.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
2:45.81 |
159 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:43.10 |
293 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:38.23 |
59 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:34.16 |
145 |
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:36.10 |
220 |
6 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:38.75 |
36 |
7 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
2:43.81 |
241 |
8 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
2:45.97 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|