Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 23
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:29 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor |
Finaler (3) |
Sponsor: Nordic Feel AB |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Trine Forss 1:06.52 |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Emma Vileus 1:08.03 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Anna Miram 1:05.54 |
|
Heat 1 (3) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
779 |
1 |
Nea Hjortsberg |
2004 |
AK0404 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:11.05 |
395 |
2 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:09.80 |
429 |
3 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
50m |
1:09.54 |
658 |
4 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:06.47 |
629 |
5 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
50m |
1:08.22 |
435 |
6 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
50m |
1:09.69 |
549 |
7 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:10.12 |
251 |
8 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
50m |
1:11.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
142 |
1 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:10.66 |
159 |
2 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
1:10.58 |
796 |
3 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:08.38 |
728 |
4 |
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:06.56 |
153 |
5 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
50m |
1:08.14 |
831 |
6 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:10.07 |
414 |
7 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:10.61 |
52 |
8 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:10.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.15 |
867 |
2 |
Saga Sandström |
2000 |
AJ8200 |
UMEÅ SS |
|
50m |
1:07.92 |
185 |
3 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:07.61 |
725 |
4 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
50m |
1:06.21 |
274 |
5 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
1:06.90 |
55 |
6 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:07.79 |
495 |
7 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
50m |
1:07.98 |
138 |
8 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:08.94 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
13:29 |
|