Program för Botnia Open / Norrländska mästerskapen 50M
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Botnia Open / NM 50 2017 |
|
Utskriftsdatum |
27 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Umeå |
|
Utskriftstid |
09:15 |
|
|
Arrangör |
Umeå ss |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 15, 50m Ryggsim Damer |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
326 |
3 |
Emmi Kirjonen |
1993 |
CI7493 |
IKSU |
|
50m |
|
320 |
4 |
Jasmine Rydefjord |
2007 |
AB7807 |
SK ÄGIR |
|
50m |
|
324 |
5 |
Neila Gaied |
1992 |
CH1292 |
IKSU |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
206 |
1 |
Elsa Åström |
2006 |
AV3206 |
UMEÅ SS |
|
25m |
56.78 |
189 |
2 |
Klara Lundström |
2005 |
BL3605 |
UMEÅ SS |
|
25m |
55.47 |
184 |
3 |
Stina Koskenniemi |
2006 |
AU9606 |
UMEÅ SS |
|
25m |
52.81 |
180 |
4 |
Julia Hellström |
2006 |
AX3206 |
UMEÅ SS |
|
25m |
50.48 |
204 |
5 |
Sandra Trigell |
2005 |
AS3805 |
UMEÅ SS |
|
50m |
51.03 |
170 |
6 |
Anna Edman |
2004 |
AU3604 |
UMEÅ SS |
|
50m |
54.97 |
187 |
7 |
Saga Lindqvist |
2005 |
AT1805 |
UMEÅ SS |
|
25m |
56.51 |
193 |
8 |
Alva Löfgren |
2008 |
AF3408 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
0 |
Linnea Sjöberg |
2006 |
AN8806 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
49.56 |
175 |
1 |
Elina Fors |
2003 |
CC2203 |
UMEÅ SS |
|
25m |
47.05 |
323 |
2 |
Arwen Wikström |
2006 |
AT0606 |
SK ÄGIR |
|
25m |
46.49 |
172 |
3 |
Jonna Egelskog |
2003 |
BR7603 |
UMEÅ SS |
|
50m |
45.13 |
264 |
4 |
Edit Fahlgren |
2004 |
BG8404 |
IKSU |
|
25m |
44.81 |
313 |
5 |
Ina Björk Hedberg |
2004 |
AY2404 |
SK ÄGIR |
|
25m |
45.10 |
176 |
6 |
Alva Gustavsson |
2006 |
AP6406 |
UMEÅ SS |
|
25m |
45.32 |
205 |
7 |
Tyra Wickman |
2006 |
AP9606 |
UMEÅ SS |
|
25m |
46.92 |
188 |
8 |
Tuva Lindvall |
2006 |
AU6806 |
UMEÅ SS |
|
25m |
47.87 |
181 |
9 |
Elsa Hennig-Jakobsson |
2004 |
BO0204 |
UMEÅ SS |
|
25m |
50.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
333 |
0 |
Felicia Andersson |
2001 |
AN9601 |
KOMETERNA |
|
25m |
43.76 |
192 |
1 |
Agnes Löfgren |
2005 |
AT3805 |
UMEÅ SS |
|
25m |
43.54 |
307 |
2 |
Love-Lee Lindberg |
2003 |
BX1403 |
SK ÄGIR |
|
25m |
43.28 |
263 |
3 |
Vilma Fagerström |
2005 |
AM5805 |
IKSU |
|
25m |
42.99 |
244 |
4 |
Alva Andersson |
2005 |
AZ7805 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
42.54 |
186 |
5 |
Linn Lidström |
2001 |
BR1201 |
UMEÅ SS |
|
50m |
42.75 |
254 |
6 |
Sara Persson |
2001 |
BI9201 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
43.00 |
332 |
7 |
Freja Vestberg |
2002 |
AZ0202 |
HÖGAKUSTEN |
|
25m |
43.53 |
249 |
8 |
Josefin Karlsson |
2003 |
BB0803 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
43.60 |
245 |
9 |
Moa Berglund |
2004 |
BB8204 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
43.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
0 |
Line Björlin |
2003 |
BB9603 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
42.23 |
195 |
1 |
Emelie Ohlin |
2003 |
AV2803 |
UMEÅ SS |
|
25m |
41.53 |
327 |
2 |
Karoline Lundgren |
2001 |
BL5201 |
IKSU |
|
50m |
41.15 |
198 |
3 |
Elma Olofsson |
2003 |
BD0803 |
UMEÅ SS |
|
25m |
40.82 |
208 |
4 |
Elvira Ögren |
2002 |
BR6802 |
UMEÅ SS |
|
25m |
40.52 |
321 |
5 |
Beda Skylare Berglöf |
2004 |
AK1804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
40.63 |
331 |
6 |
Alice Moberg |
2003 |
AX4202 |
HÖGAKUSTEN |
|
25m |
40.97 |
179 |
7 |
Nelly Hansson |
2002 |
BN2602 |
UMEÅ SS |
|
25m |
41.23 |
248 |
8 |
Ida Eriksson |
2005 |
AZ9805 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
41.96 |
203 |
9 |
Isolde Svedjeland |
2002 |
AL3202 |
UMEÅ SS |
|
25m |
42.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
314 |
0 |
Amanda Boson |
2004 |
BG8804 |
SK ÄGIR |
|
25m |
40.33 |
266 |
1 |
Nellie Karppinen |
2002 |
BR2202 |
IKSU |
|
25m |
39.13 |
182 |
2 |
Ella Hietala |
2003 |
AB2403 |
UMEÅ SS |
|
25m |
38.78 |
308 |
3 |
Tove Rehnstedt |
2005 |
AT7405 |
SK ÄGIR |
|
25m |
37.65 |
262 |
4 |
Elin Sandberg |
1997 |
AN4497 |
UMEÅ SS |
|
50m |
35.30 |
199 |
5 |
Tilde Sandin |
2002 |
BS4402 |
UMEÅ SS |
|
25m |
37.23 |
250 |
6 |
Anja Lind |
2004 |
AB8804 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
38.12 |
265 |
7 |
Elina Gullehag |
2002 |
AK3602 |
IKSU |
|
25m |
39.00 |
247 |
8 |
Maja Bostedt |
2003 |
AP6603 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
40.16 |
318 |
9 |
Ida Nyberg |
2004 |
BB1204 |
SK ÄGIR |
|
25m |
40.42 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
27 maj 2017 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
Utskriftstid |
09:15 |
|