2020-06-01   15:45:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Poängsim 4

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 25m Ryggsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m  24.20   
162  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m  24.73   
25  Frykberg Vera  2007  UPSALA S  AW4607  25 m  26.26   
30  Grimnell Maj  2007  UPSALA S  AQ7607  25 m  26.30   
19  Enqvist Tuva  2007  UPSALA S  AL3407  25 m  26.46   
78  Myrelid Alvi  2008  UPSALA S  AH7608  25 m  26.95   
155  Isenstam Tilda  2009  UPSALA S  AC9809  25 m  27.26   
158  Söderström Idde  2008  UPSALA S  AG2608  25 m  27.53   
43  Högdin Sara  2007  UPSALA S  AS1607  25 m  28.02   
10  87  Nygren Inez  2008  UPSALA S  AH9608  25 m  28.38   
11  33  Hall Elise  2008  UPSALA S  AK5408  25 m  28.48   
12  156  Heed Victoria  2007  UPSALA S  AQ8607  25 m  28.75   
13  157  Pettersson Lily  2009  UPSALA S  AB6409  25 m  29.21   
14  65  Lundqvist Inez  2009  UPSALA S  AD2209  25 m  29.60   
15  110  Ström Linnéa  2006  UPSALA S  BA8806  25 m  29.74   
16  82  Norberg Ellen  2008  UPSALA S  AK7408  25 m  35.51   
17  41  Hoffner Ella  2008  UPSALA S  AH9408  25 m     
18  86  Nygren Corinne  2005  UPSALA S  BO5205  25 m     
19  136  Björkman Emilia  2006  ÖSTERBY SS  BK3206  25 m     
20  137  Ekholm Agnes  2006  ÖSTERBY SS  BK6206  25 m     
21  139  Wallgren Isabelle  2006  UPSALA S  BF3406  25 m     
22  143  Aarnio Ellen  2007  UPSALA S    25 m     
23  148  Söderberg Elin  2007  UPSALA S    25 m     
24  149  Bohman Elin  2009  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
2_S
Gren 2, 25m Ryggsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Nilsson Oskar  2007  UPSALA S  AE3707  25 m  26.22   
135  Öster William  2008  UPSALA S  AD5708  25 m  27.35   
154  Isenstam Edvin  2007  UPSALA S  AJ6907  25 m  27.50   
44  Höglund Ludvig  2007  UPSALA S  AG1907  25 m  28.21   
Bardage Tú  2006  UPSALA S  AP3306  25 m     
11  Carlsson Martin  2006  UPSALA S  AR5306  25 m     
16  Ekstrand André  2006  UPSALA S  AP5306  25 m     
103  Read Thomas  2007  UPSALA S  AH7907  25 m     
138  Pettersson Linus  2007  ÖSTERBY SS  AK0907  25 m     
10  141  Larsson Olle  2006  UPSALA S    25 m     
11  142  Pelling Trautenberger Alvin  2006  UPSALA S    25 m     
12  147  Andersson Liam  2007  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
55  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  39.70   
Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  44.88   
64  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  47.07   
71  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  47.10   
54  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  47.53   
72  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  47.85   
93  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  48.32   
119  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  49.30   
99  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  49.45   
10  48  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  49.59   
11  58  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  49.77   
12  40  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m  50.38   
13  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  50.53   
14  109  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  50.55   
15  115  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  50.96   
16  57  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  51.51   
17  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  52.24   
18  66  Lundström Sonja  2008  UPSALA S  AD1808  25 m  52.85   
19  15  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  53.19   
20  130  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  53.40   
21  95  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  53.76   
22  88  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  53.86   
23  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  54.79   
24  120  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  55.01   
25  63  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  55.27   
26  37  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  56.35   
27  22  Fomkina Elena  2007  UPSALA S  AW5607  25 m     
28  27  Glantz Linnea  2007  UPSALA S  AW3607  25 m     
29  38  Hamberg Märta  2007  UPSALA S  AL2407  25 m     
30  69  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m     
31  70  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m     
32  97  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m     
33  101  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m     
34  128  Wetterbom Tea  2006  UPSALA S  BF4406  25 m     
35  153  Bäck Leah  2006  UPSALA S  BI6606  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
4_S
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
34  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  44.17   
Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S  AQ5305  25 m  47.49   
56  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  48.08   
73  Moe Elias  2005  UPSALA S  AS0505  25 m  48.37   
17  Elf Jonathan  2006  UPSALA S  AL5706  25 m  48.41   
49  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  25 m  48.52   
80  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  48.66   
50  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  48.78   
100  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  49.68   
10  85  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  49.95   
11  112  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m  50.04   
12  45  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  51.28   
13  52  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  51.44   
14  131  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m  51.88   
15  84  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  53.24   
16  36  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  53.55   
17  151  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  53.61   
18  51  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  53.71   
19  132  Yu Lucas  2010  UPSALA S  AA0310  25 m  54.21   
20  83  Nordqvist Jacob  2004  UPSALA S  AM3704  25 m  54.78   
21  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  54.97   
22  105  Sayed Elias  2006  UPSALA S  AL9706  25 m  55.05   
23  74  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  58.10   
24  31  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  59.20   
25  124  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  59.20   
26  121  V. Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  59.52   
27  29  Grenmark Theodore  2007  UPSALA S  AI9107  25 m  1:01.41   
28  18  Elf Samuel  2009  UPSALA S  AB5509  25 m     
29  104  Savin Daniel  2006  UPSALA S  AL0906  25 m     
30  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
5_S
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
165  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  1:15.11   
24  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:15.81   
79  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:18.72   
42  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:19.29   
76  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:23.65   
118  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:25.85   
47  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:26.25   
111  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:27.51   
Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:28.37   
10  14  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:28.43   
11  90  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:28.54   
12  125  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:31.89   
13  67  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:32.16   
14  127  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  1:32.97   
15  89  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m  1:33.88   
16  98  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  1:33.97   
17  114  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:33.97   
18  150  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  1:35.28   
19  117  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:36.88   
20  107  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:38.35   
21  32  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  1:41.93   
22  61  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  1:45.73   
23  46  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m     
24  113  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m     
25  133  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m     
26  134  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
6_S
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:21.46   
129  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:22.09   
12  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:23.74   
21  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  1:26.00   
10  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:27.27   
62  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:28.18   
23  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:31.71   
20  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m  1:31.90   
68  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:32.80   
10  59  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  1:33.32   
11  28  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  1:33.59   
12  91  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  1:33.79   
13  26  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  1:34.01   
14  Blom Felix  2003  UPSALA S  AY7503  25 m  1:35.23   
15  94  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m  1:36.23   
16  92  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:36.91   
17  108  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  1:37.24   
18  35  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:38.43   
19  53  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:44.63   
20  13  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
21  39  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m     
22  60  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
23  122  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
7_S
Gren 7, 25m Bröstsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
156  Heed Victoria  2007  UPSALA S  AQ8607  25 m  28.59   
152  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m  28.61   
87  Nygren Inez  2008  UPSALA S  AH9608  25 m  29.14   
43  Högdin Sara  2007  UPSALA S  AS1607  25 m  29.65   
25  Frykberg Vera  2007  UPSALA S  AW4607  25 m  29.91   
158  Söderström Idde  2008  UPSALA S  AG2608  25 m  31.04   
19  Enqvist Tuva  2007  UPSALA S  AL3407  25 m  31.29   
27  Glantz Linnea  2007  UPSALA S  AW3607  25 m  32.02   
155  Isenstam Tilda  2009  UPSALA S  AC9809  25 m  32.73   
10  97  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m  32.93   
11  157  Pettersson Lily  2009  UPSALA S  AB6409  25 m  33.33   
12  116  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m  33.36   
13  33  Hall Elise  2008  UPSALA S  AK5408  25 m  34.98   
14  15  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  35.14   
15  82  Norberg Ellen  2008  UPSALA S  AK7408  25 m  35.93   
16  65  Lundqvist Inez  2009  UPSALA S  AD2209  25 m  40.33   
17  41  Hoffner Ella  2008  UPSALA S  AH9408  25 m     
18  78  Myrelid Alvi  2008  UPSALA S  AH7608  25 m     
19  136  Björkman Emilia  2006  ÖSTERBY SS  BK3206  25 m     
20  137  Ekholm Agnes  2006  ÖSTERBY SS  BK6206  25 m     
21  143  Aarnio Ellen  2007  UPSALA S    25 m     
22  145  Modig Isa  2008  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
8_S
Gren 8, 25m Bröstsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
44  Höglund Ludvig  2007  UPSALA S  AG1907  25 m  28.78   
74  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  29.70   
18  Elf Samuel  2009  UPSALA S  AB5509  25 m  29.94   
121  V. Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  30.42   
29  Grenmark Theodore  2007  UPSALA S  AI9107  25 m  31.66   
81  Nilsson Oskar  2007  UPSALA S  AE3707  25 m  31.94   
Bardage Tú  2006  UPSALA S  AP3306  25 m     
103  Read Thomas  2007  UPSALA S  AH7907  25 m     
138  Pettersson Linus  2007  ÖSTERBY SS  AK0907  25 m     
10  141  Larsson Olle  2006  UPSALA S    25 m     
11  144  Hägerström Edvin  2007  UPSALA S    25 m     
12  146  Munn Oliver  2007  UPSALA S    25 m     
13  154  Isenstam Edvin  2007  UPSALA S  AJ6907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
9_S
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
55  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  50 m  44.14   
54  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  51.37   
61  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  51.64   
99  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  51.81   
72  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  51.96   
150  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  52.84   
123  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  53.10   
48  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  53.76   
109  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  53.79   
10  115  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  55.03   
11  101  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m  55.40   
12  120  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  55.44   
13  95  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  55.84   
14  40  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m  56.46   
15  57  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  56.62   
16  70  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m  57.19   
17  130  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m  57.88   
18  30  Grimnell Maj  2007  UPSALA S  AQ7607  25 m  57.97   
19  114  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  58.12   
20  162  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m  58.43   
21  38  Hamberg Märta  2007  UPSALA S  AL2407  25 m  58.50   
22  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  59.25   
23  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  59.96   
24  46  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  59.98   
25  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  1:00.57   
26  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  1:02.80   
27  88  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  1:05.57   
28  37  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  1:08.99   
29  22  Fomkina Elena  2007  UPSALA S  AW5607  25 m     
30  32  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
31  66  Lundström Sonja  2008  UPSALA S  AD1808  25 m     
32  69  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m     
33  110  Ström Linnéa  2006  UPSALA S  BA8806  25 m     
34  153  Bäck Leah  2006  UPSALA S  BI6606  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
10_S
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
112  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m  51.34   
131  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m  52.74   
51  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  53.44   
50  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  53.77   
Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S  AQ5305  25 m  53.91   
52  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  54.10   
49  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  25 m  54.40   
36  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  56.44   
92  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  56.45   
10  122  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  57.04   
11  124  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  57.43   
12  73  Moe Elias  2005  UPSALA S  AS0505  25 m  58.23   
13  31  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  58.39   
14  83  Nordqvist Jacob  2004  UPSALA S  AM3704  25 m  58.88   
15  84  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  59.49   
16  45  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  1:00.07   
17  56  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  1:00.59   
18  105  Sayed Elias  2006  UPSALA S  AL9706  25 m  1:01.99   
19  132  Yu Lucas  2010  UPSALA S  AA0310  25 m  1:05.86   
20  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m     
21  11  Carlsson Martin  2006  UPSALA S  AR5306  25 m     
22  17  Elf Jonathan  2006  UPSALA S  AL5706  25 m     
23  80  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m     
24  104  Savin Daniel  2006  UPSALA S  AL0906  25 m     
25  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S    25 m     
26  151  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
11_S
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
163  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m  1:25.74   
42  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:30.03   
79  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:33.76   
90  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:34.08   
77  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:34.19   
Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  50 m  1:34.80   
102  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  1:37.54   
76  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:37.77   
134  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  1:40.04   
10  98  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  1:40.39   
11  111  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:41.16   
12  24  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:41.35   
13  93  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  1:41.59   
14  126  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:43.62   
15  113  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  1:43.86   
16  89  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m  1:44.17   
17  119  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  1:45.00   
18  133  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  1:46.45   
19  127  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  1:47.32   
20  117  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:48.41   
21  71  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:48.78   
22  67  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:49.05   
23  125  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:51.57   
24  63  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  1:53.35   
25  107  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:55.62   
26  164  Kroon Lisa  2006  SK ENA  BB0406  25 m  1:56.14   
27  58  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m     
28  64  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
12_S
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
129  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:32.58   
106  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:34.85   
91  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  1:37.36   
68  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:37.53   
10  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:37.63   
13  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m  1:38.63   
21  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  1:44.12   
59  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  1:45.33   
35  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:48.58   
10  94  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m  1:48.64   
11  34  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  1:48.66   
12  85  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  1:51.92   
13  62  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:52.23   
14  28  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  1:52.26   
15  100  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  1:56.05   
16  Blom Felix  2003  UPSALA S  AY7503  25 m     
17  20  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
18  23  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m     
19  39  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m     
20  60  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
13_S
Gren 13, 25m Frisim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
152  Pettersson Isabelle  2006  UPSALA S  BD2806  25 m  22.74   
97  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m  23.19   
153  Bäck Leah  2006  UPSALA S  BI6606  25 m  23.39   
86  Nygren Corinne  2005  UPSALA S  BO5205  25 m  23.80   
27  Glantz Linnea  2007  UPSALA S  AW3607  25 m  23.86   
25  Frykberg Vera  2007  UPSALA S  AW4607  25 m  24.14   
78  Myrelid Alvi  2008  UPSALA S  AH7608  25 m  24.14   
156  Heed Victoria  2007  UPSALA S  AQ8607  25 m  24.28   
41  Hoffner Ella  2008  UPSALA S  AH9408  25 m  24.74   
10  19  Enqvist Tuva  2007  UPSALA S  AL3407  25 m  24.84   
11  101  Pitic Nora  2008  UPSALA S  AD5808  25 m  24.86   
12  43  Högdin Sara  2007  UPSALA S  AS1607  25 m  24.95   
13  38  Hamberg Märta  2007  UPSALA S  AL2407  25 m  25.17   
14  63  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  26.09   
15  128  Wetterbom Tea  2006  UPSALA S  BF4406  25 m  26.16   
16  157  Pettersson Lily  2009  UPSALA S  AB6409  25 m  26.45   
17  110  Ström Linnéa  2006  UPSALA S  BA8806  25 m  27.62   
18  87  Nygren Inez  2008  UPSALA S  AH9608  25 m  27.75   
19  82  Norberg Ellen  2008  UPSALA S  AK7408  25 m  30.88   
20  33  Hall Elise  2008  UPSALA S  AK5408  25 m  31.37   
21  65  Lundqvist Inez  2009  UPSALA S  AD2209  25 m     
22  136  Björkman Emilia  2006  ÖSTERBY SS  BK3206  25 m     
23  137  Ekholm Agnes  2006  ÖSTERBY SS  BK6206  25 m     
24  139  Wallgren Isabelle  2006  UPSALA S  BF3406  25 m     
25  143  Aarnio Ellen  2007  UPSALA S    25 m     
26  145  Modig Isa  2008  UPSALA S    25 m     
27  148  Söderberg Elin  2007  UPSALA S    25 m     
28  155  Isenstam Tilda  2009  UPSALA S  AC9809  25 m     
29  158  Söderström Idde  2008  UPSALA S  AG2608  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
14_S
Gren 14, 25m Frisim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
31  Gudfastsson Svante  2006  UPSALA S  AD6706  25 m  23.42   
Bardage Tú  2006  UPSALA S  AP3306  25 m  23.43   
81  Nilsson Oskar  2007  UPSALA S  AE3707  25 m  24.44   
44  Höglund Ludvig  2007  UPSALA S  AG1907  25 m  25.43   
103  Read Thomas  2007  UPSALA S  AH7907  25 m  25.53   
18  Elf Samuel  2009  UPSALA S  AB5509  25 m  26.70   
138  Pettersson Linus  2007  ÖSTERBY SS  AK0907  25 m     
141  Larsson Olle  2006  UPSALA S    25 m     
142  Pelling Trautenberger Alvin  2006  UPSALA S    25 m     
10  144  Hägerström Edvin  2007  UPSALA S    25 m     
11  146  Munn Oliver  2007  UPSALA S    25 m     
12  147  Andersson Liam  2007  UPSALA S    25 m     
13  154  Isenstam Edvin  2007  UPSALA S  AJ6907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
15_S
Gren 15, 50m Frisim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
55  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  36.67   
Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  38.94   
150  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  40.47   
54  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  40.97   
72  Meissner Filippa  2004  UPSALA S  BE4804  25 m  41.14   
48  Johnsson Alice  2005  UPSALA S  BA0605  25 m  41.88   
99  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  42.06   
109  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  42.79   
46  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  44.86   
10  120  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  44.99   
11  57  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m  45.00   
12  40  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m  45.10   
13  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  45.36   
14  162  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m  45.61   
15  119  Törnkvist Alice  2004  UPSALA S  BE2804  25 m  45.94   
16  15  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  46.49   
17  58  Lindhagen Edith  2004  UPSALA S  BF3204  25 m  46.54   
18  69  Malek Shilan  2004  UPSALA S  BE2204  25 m  46.69   
19  95  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  47.58   
20  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m  48.55   
21  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  49.63   
22  66  Lundström Sonja  2008  UPSALA S  AD1808  25 m  50.14   
23  88  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  51.53   
24  37  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  57.15   
25  22  Fomkina Elena  2007  UPSALA S  AW5607  25 m     
26  116  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m     
27  130  Wiell Elvira  2007  UPSALA S  AA4807  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
16_S
Gren 16, 50m Frisim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
73  Moe Elias  2005  UPSALA S  AS0505  25 m  41.54   
49  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  25 m  42.60   
56  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  43.14   
36  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m  43.85   
50  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  44.50   
121  V. Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  44.70   
17  Elf Jonathan  2006  UPSALA S  AL5706  25 m  44.85   
84  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  45.23   
80  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  45.37   
10  45  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  45.59   
11  52  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  45.59   
12  112  Sundström Wilhelm  2004  UPSALA S  AP3704  25 m  45.77   
13  151  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m  47.00   
14  105  Sayed Elias  2006  UPSALA S  AL9706  25 m  47.04   
15  51  Kargar Sam  2004  UPSALA S  AF6304  25 m  47.16   
16  83  Nordqvist Jacob  2004  UPSALA S  AM3704  25 m  47.28   
17  74  Moksnes Macek Alvin  2004  UPSALA S  AR4704  25 m  49.23   
18  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  49.27   
19  124  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  50.64   
20  132  Yu Lucas  2010  UPSALA S  AA0310  25 m  50.76   
21  11  Carlsson Martin  2006  UPSALA S  AR5306  25 m     
22  16  Ekstrand André  2006  UPSALA S  AP5306  25 m     
23  29  Grenmark Theodore  2007  UPSALA S  AI9107  25 m     
24  104  Savin Daniel  2006  UPSALA S  AL0906  25 m     
25  135  Öster William  2008  UPSALA S  AD5708  25 m     
26  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
17_S
Gren 17, 100m Frisim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
42  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:10.74   
24  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:11.45   
77  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:11.74   
111  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:13.05   
79  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:14.04   
Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:14.05   
118  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:15.30   
47  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:15.55   
90  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:15.75   
10  76  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:16.80   
11  67  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:19.04   
12  14  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  1:21.08   
13  89  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m  1:22.46   
14  133  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  1:23.53   
15  114  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:24.06   
16  123  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:25.75   
17  107  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  1:25.97   
18  61  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  1:26.29   
19  134  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m  1:26.55   
20  126  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:26.58   
21  117  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:26.65   
22  102  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  1:26.73   
23  32  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  1:26.78   
24  125  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:29.08   
25  93  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  1:29.20   
26  71  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:29.57   
27  115  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  1:34.51   
28  64  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  1:36.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
18_S
Gren 18, 100m Frisim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:06.66   
96  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  1:10.22   
129  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:11.73   
10  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:13.97   
12  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  1:15.28   
21  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  1:17.07   
20  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m  1:17.57   
68  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:18.29   
23  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m  1:20.22   
10  34  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  1:21.77   
11  62  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:22.26   
12  59  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  1:24.37   
13  60  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m  1:25.03   
14  28  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m  1:25.89   
15  39  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m  1:26.85   
16  35  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:27.18   
17  26  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  1:27.45   
18  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S  AQ5305  25 m  1:28.75   
19  100  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  1:29.22   
20  94  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m  1:30.61   
21  53  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:30.64   
22  92  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:30.98   
23  122  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  1:32.04   
24  108  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  1:33.42   
25  85  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  1:43.69   
26  Blom Felix  2003  UPSALA S  AY7503  25 m     
27  13  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
19_S
Gren 19, 25m Fjärilsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
54  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  23.44   
97  Pelling Trautenberger Lava  2008  UPSALA S  AG3608  25 m  25.58   
116  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m  26.43   
40  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m  26.54   
15  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  28.89   
63  Lundberg Nora  2006  UPSALA S  AR3206  25 m  28.95   
120  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  29.18   
37  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  29.47   
88  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  29.60   
10  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  29.66   
11  95  Pelling Emma  2007  UPSALA S  AC8207  25 m  29.78   
12  66  Lundström Sonja  2008  UPSALA S  AD1808  25 m  30.07   
13  Blomqvist Emma  2004  UPSALA S  BP4404  25 m     
14  22  Fomkina Elena  2007  UPSALA S  AW5607  25 m     
15  30  Grimnell Maj  2007  UPSALA S  AQ7607  25 m     
16  57  Linden Tuva  2006  UPSALA S  AQ5806  25 m     
17  162  Axelsson Sara  2006  UPSALA S  AY1406  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
20_S
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
56  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  25.08   
52  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  25.86   
84  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  26.07   
80  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  26.29   
121  V. Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  28.06   
132  Yu Lucas  2010  UPSALA S  AA0310  25 m  29.35   
Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  30.18   
124  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  30.81   
36  Hamberg Daniel  2005  UPSALA S  AL4705  25 m     
10  131  Wrammert Viggo  2005  UPSALA S  AN0305  25 m     
11  140  Åman Hugo  2007  UPSALA S    25 m     
12  151  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
21_S
Gren 21, 50m Fjärilsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
55  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  39.09   
98  Peuckert Clara  2003  UPSALA S  BQ3403  25 m  43.56   
117  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  45.95   
150  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  46.47   
99  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  50.32   
107  Sjöberg Wilma  2003  UPSALA S  AZ5203  25 m  50.32   
Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  57.31   
64  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  58.09   
Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m     
10  32  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m     
11  70  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m     
12  93  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m     
13  134  Öster Emelie  2005  UPSALA S  AG0205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
22_S
Gren 22, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
34  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m  42.36   
45  Högström Arvid  2006  UPSALA S  AI3306  25 m  47.84   
85  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m  48.37   
35  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  48.94   
100  Pitic Edvin  2005  UPSALA S  AH2105  25 m  52.76   
28  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m     
49  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  25 m     
50  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m     
108  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
23_S
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  1:25.39   
76  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  1:29.89   
77  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  1:30.13   
42  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  1:31.64   
Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  1:32.30   
24  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  1:32.69   
111  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  1:34.36   
47  Inghammar Ester  2002  UPSALA S  BV0602  25 m  1:39.57   
118  Tukler Matilda  2004  UPSALA S  AU0404  25 m  1:39.91   
10  90  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  1:40.66   
11  102  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  1:44.44   
12  125  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:54.24   
13  46  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m     
14  61  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m     
15  113  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m     
16  123  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
24_S
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
106  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  1:22.87   
129  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  1:28.16   
10  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  1:32.88   
68  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  1:41.12   
59  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  1:46.97   
53  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:47.39   
92  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:47.65   
26  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  1:48.45   
62  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  1:49.79   
10  91  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  1:52.47   
11  13  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
12  20  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
13  39  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m     
14  60  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
15  94  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
25_S
Gren 25, 100m Medley Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
163  Kroon Linnea  2003  SK ENA  BM0203  25 m  1:20.40   
55  Lautmann Viktoria  2004  UPSALA S  AU1204  25 m  1:25.08   
113  Svegårdh Tilde  2005  UPSALA S  BD5805  25 m  1:36.28   
117  Taflin Linnea  2002  UPSALA S  BG2602  25 m  1:36.83   
127  Wennerberg Sofia  2005  UPSALA S  AH6405  25 m  1:36.94   
133  Åhlén Emilia  2005  UPSALA S  BF9405  25 m  1:38.60   
67  Lång Lovis  2005  UPSALA S  AM4205  25 m  1:38.88   
125  Wang Helena  2003  UPSALA S  BQ2403  25 m  1:39.98   
61  Lindqvist Rovira Lucia  2004  UPSALA S  BM5604  25 m  1:40.51   
10  123  Wahlström Hilma  2006  UPSALA S  AB8806  25 m  1:40.86   
11  126  Wellving Anna  2002  UPSALA S  BQ6602  25 m  1:40.87   
12  71  Mattiasson Klara  2005  UPSALA S  AR6405  25 m  1:41.45   
13  99  Peura Senni  2005  UPSALA S  AH6605  25 m  1:41.45   
14  54  Lappin Genoveva  2004  UPSALA S  BE8804  25 m  1:41.72   
15  Bergman Felicia  2005  UPSALA S  AX6205  25 m  1:42.85   
16  64  Lundqvist Ebba  2007  UPSALA S  AA1807  25 m  1:43.22   
17  114  Svensson Hannah  2005  UPSALA S  AE7405  25 m  1:45.71   
18  109  Stadell Alva  2006  UPSALA S  AO7206  25 m  1:47.64   
19  32  Hagi Shire Miski  2005  UPSALA S  BG1405  25 m  1:50.21   
20  93  Paul Gabrielle  2004  UPSALA S  BV3804  25 m  1:50.59   
21  164  Kroon Lisa  2006  SK ENA  BB0406  25 m  1:52.14   
22  115  Svensson Ida  2006  UPSALA S  AU7806  25 m  1:52.44   
23  Ahlén Maja  2006  UPSALA S  AO6206  25 m  1:52.53   
24  46  Högström Nora  2007  UPSALA S  AG1807  25 m  1:56.10   
25  Andersson Ella  2007  UPSALA S  AA6207  25 m  1:57.75   
26  120  Uljas Anni  2007  UPSALA S  AG4807  25 m  2:00.31   
27  15  Ekman Linnea  2004  UPSALA S  BM0804  25 m  2:03.15   
28  88  Nygårds Eleonora  2005  UPSALA S  AX9205  25 m  2:11.85   
29  37  Hamberg My  2007  UPSALA S  AH2207  25 m  2:14.30   
30  40  Hellsten Ella  2004  UPSALA S  BP0204  25 m     
31  70  Marhold Alva  2007  UPSALA S  AL5407  25 m     
32  75  Molatefi Homa  2005  UPSALA S  AF8805  25 m     
33  116  Säfsten Märta  2006  UPSALA S  BD4806  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
26_S
Gren 26, 100m Medley Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
26  Fröman Nils  2005  UPSALA S  AL6705  25 m  1:35.56   
35  Hallin Filip  2006  UPSALA S  AD6106  25 m  1:37.16   
53  Karlsson Elias  2003  UPSALA S  AP1303  25 m  1:40.15   
92  Parker Daniel  2004  UPSALA S  AJ7304  25 m  1:42.56   
122  Wahlberg Adam  2006  UPSALA S  AI7306  25 m  1:42.80   
108  Smekal Daniel  2005  UPSALA S  AH5105  25 m  1:44.88   
49  Johnsson Martin  2007  UPSALA S  AG2907  25 m  1:46.09   
56  Leijon Gabriel  2006  UPSALA S  AL8706  25 m  1:48.20   
80  Nilsson Elias  2004  UPSALA S  AS4504  25 m  2:01.38   
10  Andersson Malte  2007  UPSALA S  AC7507  25 m  2:03.16   
11  84  Norman Artur  2005  UPSALA S  AL2705  25 m  2:05.64   
12  52  Kargar Zartosht  2005  UPSALA S  AE1905  25 m  2:07.15   
13  50  Jousefi Theodore  2007  UPSALA S  AB6307  25 m  2:07.44   
14  121  V. Dushku Abdishakur  2005  UPSALA S  AO2505  25 m  2:07.92   
15  132  Yu Lucas  2010  UPSALA S  AA0310  25 m  2:09.81   
16  124  Wallin Lego  2007  UPSALA S  AA4307  25 m  2:13.25   
17  85  Norman Gustav  2004  UPSALA S  AF1304  25 m     
18  151  Fischer Johannes  2007  UPSALA S  AA1907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
27_S
Gren 27, 200m Medley Flickor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
42  Holmström Matilda  2005  UPSALA S  AF9205  25 m  2:54.82   
79  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m  2:55.64   
77  Morell Malva  2004  UPSALA S  BG2604  25 m  2:58.09   
24  Frykberg Clara  2005  UPSALA S  AV6405  25 m  2:59.66   
165  Königsson Lovisa  2002  SK ENA  BM5602  25 m  3:03.55   
76  Molund Maja  2004  UPSALA S  BF0204  25 m  3:03.96   
Bergqvist Alma  2005  UPSALA S  AC5205  25 m  3:04.68   
90  Olsson Alva  2002  UPSALA S  BS5802  25 m  3:07.39   
111  Sundqvist Joanna  2005  UPSALA S  AH7605  25 m  3:09.93   
10  14  Dushku Rosalinda  2003  UPSALA S  BL5603  25 m  3:17.32   
11  102  Punga Olivia  2005  UPSALA S  BA9405  25 m  3:25.04   
12  150  Söderström Nike  2007  UPSALA S  AG2607  25 m  3:31.86   
13  89  Nyman Lisa  2004  UPSALA S  AU2204  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
28_S
Gren 28, 200m Medley Pojkar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
96  Pelling Joel  2003  UPSALA S  AT8503  25 m  2:54.02   
106  Simaleza Danny  2005  UPSALA S  AE4905  25 m  2:55.25   
129  Wiell Botvid  2005  UPSALA S  AB3305  25 m  2:58.23   
10  Brenning Markus  2005  UPSALA S  AD4105  25 m  3:04.54   
12  Delvenne Samuel  2003  UPSALA S  AU8903  25 m  3:06.69   
91  Parekh Ravi  2005  UPSALA S  AL7705  25 m  3:14.36   
21  Fischer Joel  2003  UPSALA S  AE8103  25 m  3:15.77   
68  Lötberg Albin  2001  UPSALA S  AN8101  25 m  3:23.22   
59  Lindholm Castor  2005  UPSALA S  AF6505  25 m  3:24.86   
10  62  Loklint Rasmus  2005  UPSALA S  AD2105  25 m  3:25.07   
11  Bjersand-Hellström Johan  2005  UPSALA S  AQ5305  25 m  3:34.50   
12  13  Do Felix  2004  UPSALA S  AF4304  25 m     
13  20  Enroth Lucas  2002  UPSALA S  AJ2702  25 m     
14  23  Franzén Malte  2007  UPSALA S  AA3707  25 m     
15  28  Glantz Ludvig  2006  UPSALA S  AJ9906  25 m     
16  34  Hallbert Martin  2002  UPSALA S  AN5502  25 m     
17  39  Helin Tage  2007  UPSALA S  AB2907  25 m     
18  60  Lindholm Malvin  2002  UPSALA S  AQ7102  25 m     
19  94  Pelling Adam  2003  UPSALA S  AX0303  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 
29_S
Gren 29, 200m Fjärilsim Flickor EX 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Myrelid Lisen  2005  UPSALA S  AD0805  25 m     
159  Myrelid Malla  2002  UPSALA S  AQ0202  25 m     
160  Pettersson Klara  2004  UPSALA S  AU6204  25 m     
161  Alfredeen Emma  2003  UPSALA S  AS7803  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.11  Utskriftsdatum  05 maj 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner