Program för UGP 3 2017, Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
610 |
1 |
Ella Sörensen |
2004 |
BO6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
|
571 |
2 |
Iza Ramså Ness |
2003 |
BG5203 |
SPIF SF |
|
25m |
1:43.44 |
773 |
3 |
Susanna Nivenius |
2002 |
BM1802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:34.95 |
64 |
4 |
Annie Birtner |
2004 |
BN6204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:31.52 |
75 |
5 |
Annie Dovhammar |
2003 |
BV3403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:31.97 |
561 |
6 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
BK9204 |
SPIF SF |
|
25m |
1:35.39 |
508 |
7 |
Sandra Pasanen |
2001 |
BV8401 |
ÖSMO SS |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
569 |
1 |
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
SPIF SF |
|
50m |
1:30.91 |
838 |
2 |
Benedicte Lumby Jessen |
2003 |
BW5403 |
SS04 |
|
25m |
1:30.49 |
127 |
3 |
Clara Unden |
2004 |
AW6404 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:29.73 |
659 |
4 |
Liv Yrjölä Kuortti |
2004 |
BD3204 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:28.16 |
61 |
5 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
AP9604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:28.51 |
234 |
6 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
SKK |
|
25m |
1:30.14 |
79 |
7 |
Li Elveskog |
2004 |
AW0604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:30.57 |
85 |
8 |
Caroline Friberg |
2004 |
AW9204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:31.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
503 |
1 |
Fiona Karlsson |
2004 |
AE6404 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:27.34 |
450 |
2 |
Nella Silfwergård |
2004 |
BE4604 |
WISBY SS |
|
25m |
1:25.33 |
510 |
3 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
BK1601 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:24.65 |
557 |
4 |
Hjördis Köhler |
2001 |
BM6401 |
SPIF SF |
|
25m |
1:23.30 |
102 |
5 |
Jelena Lajsic |
2002 |
BO1802 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:24.54 |
98 |
6 |
Else Jomaa |
2004 |
AK1204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:25.11 |
125 |
7 |
Alice Svensson |
2002 |
BX6602 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.02 |
82 |
8 |
Lilly Eriksson |
2004 |
AS1604 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
743 |
1 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
BM8602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:22.50 |
587 |
2 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
BL1604 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:22.03 |
742 |
3 |
Wilma Ekwall |
1999 |
BP7299 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:21.97 |
454 |
4 |
Jessica Wiklund |
2000 |
BR8200 |
WISBY SS |
|
25m |
1:21.53 |
243 |
5 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
AO0403 |
SKK |
|
25m |
1:21.68 |
86 |
6 |
Lova Gottberg |
2003 |
BH5403 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:21.97 |
583 |
7 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
BG0204 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:22.27 |
602 |
8 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:22.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
765 |
1 |
Cornelia Lythell |
2003 |
BC2603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:21.29 |
760 |
2 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
BL6801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:20.09 |
106 |
3 |
Elsa Lövquist |
2004 |
BD6604 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.34 |
451 |
4 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
1:18.11 |
81 |
5 |
Ella Ericson |
2000 |
BG9400 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:18.31 |
849 |
6 |
Sofia Voigt |
2003 |
BF0803 |
SS04 |
|
50m |
1:20.03 |
89 |
7 |
Maja Gunnarson |
2003 |
BY5603 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.05 |
784 |
8 |
Linda Svensson |
2000 |
AR8200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:21.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
634 |
1 |
Alice Jönsson |
2003 |
BN5403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.40 |
643 |
2 |
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:16.75 |
612 |
3 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.59 |
74 |
4 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
AU0403 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:15.93 |
842 |
5 |
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
SS04 |
|
25m |
1:16.42 |
596 |
6 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.61 |
670 |
7 |
Selma Holmer |
2004 |
AM6204 |
TUREBERG |
|
25m |
1:17.23 |
733 |
8 |
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:17.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
836 |
1 |
Sofia Karls |
2002 |
AH7202 |
SS04 |
|
25m |
1:15.76 |
548 |
2 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
AX0403 |
SPIF SF |
|
50m |
1:15.19 |
88 |
3 |
Elin Grähs |
2004 |
BD4204 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:14.98 |
671 |
4 |
Julia Häglund |
2003 |
AI1403 |
TUREBERG |
|
50m |
1:14.44 |
664 |
5 |
Sara Arnö |
2004 |
AA1208 |
TUREBERG |
|
25m |
1:14.91 |
590 |
6 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:15.17 |
585 |
7 |
Matilda Hägesten |
2000 |
AF1400 |
ÄLVSJÖ SF |
|
25m |
1:15.52 |
255 |
8 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
AX4602 |
SKK |
|
25m |
1:15.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
728 |
1 |
Noémi Andras |
2001 |
BJ1601 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:13.33 |
62 |
2 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
BM3401 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:11.84 |
236 |
3 |
Klara Eklöf |
2002 |
AH2202 |
SKK |
|
25m |
1:11.03 |
589 |
4 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.40 |
616 |
5 |
Linnea Yu Hammarsten |
2002 |
AU7802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.83 |
540 |
6 |
Hermella Alem |
2000 |
AK1600 |
SPIF SF |
|
25m |
1:11.49 |
751 |
7 |
Mikaela Hedström |
2003 |
AK4403 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.52 |
637 |
8 |
Maya Lindhe |
2000 |
BK3800 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:14.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
775 |
1 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:10.28 |
839 |
2 |
Emma Lundmark |
2003 |
AT1803 |
SS04 |
|
25m |
1:09.53 |
737 |
3 |
Nina Bring |
1999 |
AR8699 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.32 |
614 |
4 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.19 |
59 |
5 |
Sara Andersson |
2000 |
AO6600 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.21 |
776 |
6 |
Astrid Onno |
2000 |
BA5600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:09.41 |
768 |
7 |
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:10.13 |
731 |
8 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
840 |
1 |
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
SS04 |
|
25m |
1:07.67 |
249 |
2 |
Siri Selander |
1999 |
AU1899 |
SKK |
|
25m |
1:06.62 |
105 |
3 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:05.50 |
598 |
4 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:04.46 |
626 |
5 |
Cassandra Engback |
1999 |
AQ0499 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:04.99 |
246 |
6 |
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
SKK |
|
25m |
1:05.85 |
753 |
7 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:06.84 |
239 |
8 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
25m |
1:07.88 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
08:05 |
|