Program för UGP 3 2017, Eriksdal
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
591 |
1 |
Jakob Borrman |
2002 |
BA1102 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
|
599 |
2 |
Lennon Köndell |
2004 |
AO3104 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:23.81 |
126 |
3 |
Elias Svärd Hedenström |
2004 |
AV6704 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:14.91 |
588 |
4 |
Daniel Agarwal |
2002 |
AU2302 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:09.65 |
111 |
5 |
Isak Monka |
2003 |
AY8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:13.24 |
727 |
6 |
Ludvig Alverfors |
2004 |
AT8104 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:15.01 |
763 |
7 |
Christoffer Lindahl |
2004 |
AR8704 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:47.48 |
593 |
8 |
Sebastian Frisch |
2004 |
AO4104 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
857 |
1 |
Joel Alm |
2004 |
AQ9504 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:01.89 |
829 |
2 |
Simon Brouzell |
2003 |
AX3103 |
SS04 |
|
25m |
2:58.12 |
445 |
3 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
2:56.84 |
118 |
4 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
AP9103 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:56.52 |
684 |
5 |
Filip Westlund |
2003 |
AL9703 |
TUREBERG |
|
25m |
2:56.52 |
824 |
6 |
Lucas Vainio |
2004 |
an2504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:58.06 |
122 |
7 |
Jan Salentin |
2004 |
AT2104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:58.86 |
80 |
8 |
Oscar Engström |
2004 |
AR4504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:05.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
68 |
1 |
Adrian Brinnen |
2001 |
AX8101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:51.67 |
550 |
2 |
Daniel Gnalin |
2003 |
AR7303 |
SPIF SF |
|
25m |
2:50.55 |
447 |
3 |
Elias Lyth |
2004 |
AO8504 |
WISBY SS |
|
25m |
2:49.73 |
628 |
4 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
AM0504 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:49.05 |
607 |
5 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:49.08 |
726 |
6 |
Aron Alexanderson |
2003 |
AT0103 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:50.35 |
107 |
7 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:50.79 |
549 |
8 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
50m |
2:56.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
1 |
Karl Johan Rasmuson |
2001 |
AT0901 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:47.80 |
732 |
2 |
Nils Backlund |
2002 |
AX9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:46.45 |
574 |
3 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
2:45.38 |
565 |
4 |
Aryan Munshi |
2002 |
AZ0102 |
SPIF SF |
|
25m |
2:44.52 |
505 |
5 |
Zain Mardeni |
2001 |
AY0501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
2:45.18 |
837 |
6 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
25m |
2:45.85 |
547 |
7 |
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
SPIF SF |
|
25m |
2:46.59 |
779 |
8 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:48.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
678 |
1 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
AE0704 |
TUREBERG |
|
25m |
2:42.74 |
92 |
2 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:40.47 |
444 |
3 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
2:38.48 |
794 |
4 |
Gordon Ölund |
2002 |
AT1102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:35.43 |
679 |
5 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
2:37.00 |
112 |
6 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:38.89 |
613 |
7 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
AK7504 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:42.42 |
558 |
8 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
25m |
2:44.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
572 |
1 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
25m |
2:34.54 |
749 |
2 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.17 |
101 |
3 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:31.56 |
455 |
4 |
William Yttergren |
2000 |
AL6700 |
WISBY SS |
|
25m |
2:31.24 |
846 |
5 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
SS04 |
|
25m |
2:31.41 |
605 |
6 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:31.62 |
744 |
7 |
Oliver Erneholm |
2003 |
AO4503 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.86 |
71 |
8 |
Gustavs Cerps |
2004 |
AJ3704 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:34.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
244 |
1 |
Otto Lundberg |
2003 |
AM8103 |
SKK |
|
25m |
2:30.17 |
758 |
2 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:26.97 |
782 |
3 |
Arvid Styrman |
2002 |
AQ2502 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:25.39 |
544 |
4 |
Kenzo Buchli |
2000 |
AL0700 |
SPIF SF |
|
25m |
2:19.89 |
250 |
5 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
2:22.29 |
597 |
6 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:26.25 |
110 |
7 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:28.09 |
667 |
8 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
25m |
2:30.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
642 |
1 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:17.80 |
769 |
2 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:16.63 |
633 |
3 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:14.04 |
668 |
4 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
2:03.53 |
446 |
5 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
25m |
2:12.79 |
654 |
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:15.25 |
108 |
7 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:16.99 |
603 |
8 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:19.44 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
10 juni 2017 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
15:05 |
|