Program för Neptuniaden 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 56
|
Tävling |
Neptuniaden 2017 |
|
Utskriftsdatum |
21 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
07:58 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 56, 200m Frisim Damer |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
119 |
3 |
Tuva Walnum |
2003 |
CA6403 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
|
175 |
4 |
Elin Homnér |
2003 |
BT4203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:04.19 |
423 |
5 |
Alma Söderqvist |
2003 |
BS7803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
3:05.91 |
93 |
6 |
Amanda Andersson |
2003 |
AS6603 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
36 |
0 |
Emelie Karlsson |
2002 |
BE0402 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
2:48.52 |
140 |
1 |
Isabelle Brodd |
2003 |
AU4803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:48.11 |
622 |
2 |
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
SPIF SF |
|
25m |
2:43.29 |
197 |
3 |
Hedda Wallberg |
2003 |
AU9203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:42.07 |
493 |
4 |
Nina Takolander |
2003 |
AX0803 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:41.35 |
242 |
5 |
Elma Starrost |
2002 |
AN4202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:41.97 |
448 |
6 |
Emilia Forsberg |
2003 |
BN9203 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:42.82 |
164 |
7 |
Lova Gottberg |
2003 |
BH5403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:44.93 |
144 |
8 |
Emilia Cullfors |
2003 |
CA5403 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:48.33 |
96 |
9 |
Hanna Carlberg |
2003 |
BF1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
3:02.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
0 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:39.31 |
630 |
1 |
Heidi Saluveer |
2003 |
AM5303 |
SPIF SF |
|
50m |
2:36.88 |
8 |
2 |
Jemina Granholm |
2002 |
BB9802 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
2:35.50 |
77 |
3 |
Linnea Mattila |
2003 |
BH1203 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:34.73 |
133 |
4 |
Sophie Bladin |
2002 |
BF5202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:34.21 |
125 |
5 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
BX5802 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:34.69 |
338 |
6 |
Zeline Bengtson |
2003 |
BE8203 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:34.93 |
147 |
7 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
AU0403 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:35.74 |
466 |
8 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:38.86 |
437 |
9 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:40.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
226 |
0 |
Freja Nordeman |
2003 |
AU7203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:32.74 |
283 |
1 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.11 |
293 |
2 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:30.19 |
159 |
3 |
Madicken Eriksson |
2003 |
AX8203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:28.78 |
278 |
4 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:27.74 |
174 |
5 |
Vendela Hillström |
2003 |
AW5803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:27.98 |
53 |
6 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:29.38 |
264 |
7 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:30.47 |
557 |
8 |
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
SS04 |
|
25m |
2:32.66 |
120 |
9 |
Cecilia Viberg |
2003 |
AU1603 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
2:33.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
80 |
0 |
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:27.18 |
26 |
1 |
Alva Udell |
2003 |
AO4603 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:25.46 |
92 |
2 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:25.17 |
66 |
3 |
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:23.74 |
284 |
4 |
Lovisa Malm |
2002 |
BD4402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:20.37 |
69 |
5 |
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:22.27 |
306 |
6 |
Eliane Westermark |
2003 |
AX4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:24.49 |
151 |
7 |
Lovisa Edman |
2003 |
AU5203 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:25.39 |
55 |
8 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:25.94 |
427 |
9 |
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:27.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
310 |
0 |
Klara Alte |
2002 |
AX1602 |
SKK |
|
25m |
2:19.20 |
74 |
1 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:17.87 |
72 |
2 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:16.84 |
273 |
3 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:16.41 |
57 |
4 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:08.76 |
379 |
5 |
Emma Roloff |
2002 |
AT6402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:12.91 |
247 |
6 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
50m |
2:16.62 |
89 |
7 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
AP3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:17.78 |
274 |
8 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:18.90 |
642 |
9 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
2:20.15 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
21 maj 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
07:58 |
|