Program för Wadköpingsdoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 61
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
24 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
13:25 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 61, 100m Fjärilsim C+D Flicko |
Finaler (4) |
13 - 14 år: Edith Järnstedt (2002) 1:04.27 2016-09-17 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.72 2013-09-21 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
305 |
2 |
Astrid Engström |
2004 |
AK0604 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:29.24 |
58 |
3 |
Erica Segerström |
2004 |
AR9804 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:28.37 |
309 |
4 |
Estelle Gyoni |
2004 |
AS0204 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:24.97 |
188 |
5 |
Anna Jönsson |
2003 |
BC5203 |
SANDVIKEN |
|
50m |
1:25.72 |
81 |
6 |
Alvida Forsman |
2004 |
BM7404 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:29.11 |
216 |
7 |
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
SKURU IK |
|
25m |
1:31.41 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
183 |
1 |
Saga Boråker |
2004 |
AN1604 |
SANDVIKEN |
|
50m |
1:24.00 |
225 |
2 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
AX2804 |
SKURU IK |
|
25m |
1:22.14 |
221 |
3 |
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
SKURU IK |
|
50m |
1:20.86 |
110 |
4 |
Sara Hopmark |
2004 |
AJ7204 |
MASS |
|
50m |
1:19.99 |
270 |
5 |
Nikki Berggren |
2005 |
AD9805 |
VARBERG |
|
50m |
1:20.24 |
38 |
6 |
Alina Umbaeva |
2005 |
AG4605 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:21.54 |
217 |
7 |
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
SKURU IK |
|
50m |
1:22.57 |
220 |
8 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
25m |
1:24.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
250 |
1 |
Malin Vestman |
2003 |
AL5803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:17.98 |
108 |
2 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
AF5604 |
MASS |
|
25m |
1:16.46 |
258 |
3 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:13.23 |
242 |
4 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:11.51 |
126 |
5 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
BG6603 |
MASS |
|
50m |
1:12.73 |
271 |
6 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
25m |
1:15.53 |
230 |
7 |
Wilma Åhlen |
2005 |
AO8205 |
SKURU IK |
|
50m |
1:17.43 |
28 |
8 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:19.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
1 |
Ellie Geigel |
2003 |
BR2203 |
VARBERG |
|
25m |
1:10.71 |
191 |
2 |
Selma Avdic |
2003 |
AM6803 |
S 02 |
|
25m |
1:09.07 |
237 |
3 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:07.55 |
379 |
4 |
Cornelia Johansson |
2003 |
AF1803 |
ÖSA |
|
25m |
1:05.34 |
246 |
5 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:07.00 |
106 |
6 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
AJ5204 |
MASS |
|
25m |
1:08.45 |
121 |
7 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
MASS |
|
50m |
1:10.41 |
260 |
8 |
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:11.21 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
24 september 2017 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
13:25 |
|