Program för Ystad Grand Prix, Korsvirkessim
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
YGP 1 Korsvirkessim |
|
Utskriftsdatum |
27 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
20:17 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 april 2018 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Herrar |
Försök (8) |
Sponsor: Yrev AB |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
478 |
1 |
Melvin Andersson |
2003 |
AK7903 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:11.60 |
336 |
2 |
Bertram T. Aunsholm |
2004 |
0499AJ |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:08.70 |
555 |
3 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:07.11 |
540 |
4 |
Melker Svensson |
2002 |
AG4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:04.91 |
501 |
5 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
AD0704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:05.92 |
388 |
6 |
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
KSLS |
|
25m |
1:07.37 |
492 |
7 |
Erik Komstedt |
2005 |
AE5505 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:09.23 |
578 |
8 |
Benjamin Huasson |
2007 |
AA5707 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:17.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Alfred Rosberg |
2003 |
AJ4103 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:04.81 |
345 |
2 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:03.99 |
391 |
3 |
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
KSLS |
|
25m |
1:03.55 |
353 |
4 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:03.22 |
499 |
5 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:03.52 |
576 |
6 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:03.70 |
577 |
7 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:04.69 |
531 |
8 |
Aron Persson |
2004 |
AM4504 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:04.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
547 |
1 |
Viktor Hansson |
2002 |
AY3302 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:03.06 |
557 |
2 |
Max Ringström |
2004 |
AA8304 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:02.23 |
394 |
3 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
AW9701 |
KSLS |
|
25m |
1:01.70 |
553 |
4 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:01.44 |
381 |
5 |
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
KSLS |
|
25m |
1:01.49 |
451 |
6 |
Samuel Schildt |
2000 |
AP3100 |
MKK |
|
25m |
1:01.71 |
352 |
7 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
0353AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:02.73 |
546 |
8 |
Jesper Hansson |
1998 |
AD8198 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:03.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
395 |
1 |
Harry Petersson |
2002 |
AM9302 |
KSLS |
|
25m |
1:01.01 |
360 |
2 |
Gabriel Agardh |
2003 |
AG8103 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:00.69 |
387 |
3 |
Joel Johnsson |
2000 |
AT0500 |
KSLS |
|
25m |
1:00.14 |
452 |
4 |
Arvid Scott |
2001 |
AO0901 |
MKK |
|
25m |
59.72 |
570 |
5 |
Oscar Nordström |
2003 |
AH4303 |
KIVIKS SK |
|
25m |
59.83 |
566 |
6 |
Maximilian Brink |
2002 |
AL1902 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:00.60 |
469 |
7 |
Hampus Olsson |
2003 |
AH6303 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:01.00 |
450 |
8 |
Ludvig Romare |
2004 |
AA2704 |
MKK |
|
25m |
1:01.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
485 |
1 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
AC8704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
59.10 |
514 |
2 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
25m |
58.16 |
479 |
3 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
AE1502 |
SK SYDSIM |
|
25m |
57.91 |
354 |
4 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
57.66 |
453 |
5 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
MKK |
|
25m |
57.81 |
382 |
6 |
Jacob El Mokri |
2001 |
AF3301 |
KSLS |
|
25m |
58.10 |
426 |
7 |
Jonas Hagberg |
1988 |
AO7788 |
MKK |
|
25m |
58.90 |
424 |
8 |
Joakim Granath |
2001 |
AT9301 |
MKK |
|
25m |
59.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
444 |
1 |
Johan Nilsson |
1994 |
AW9794 |
MKK |
|
25m |
57.22 |
487 |
2 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
54.60 |
466 |
3 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
52.70 |
585 |
4 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
48.67 |
346 |
5 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
25m |
50.71 |
402 |
6 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
53.80 |
457 |
7 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
AG3197 |
MKK |
|
25m |
56.61 |
422 |
8 |
Simon Ghidini |
2001 |
AR9701 |
MKK |
|
25m |
57.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
549 |
1 |
Tobias Laffrenzen |
1995 |
AA7595 |
TRELLEBORG |
|
25m |
57.01 |
508 |
2 |
Johan Christiansson |
1996 |
AD4396 |
YSTADS SS |
|
25m |
54.18 |
491 |
3 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
SK SYDSIM |
|
25m |
52.70 |
378 |
4 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
48.41 |
458 |
5 |
Mats Westergren |
1994 |
AA0994 |
MKK |
|
25m |
50.57 |
558 |
6 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
25m |
53.13 |
521 |
7 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
AH8199 |
YSTADS SS |
|
25m |
56.59 |
486 |
8 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
25m |
57.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
427 |
1 |
Tim Hagerström |
1999 |
AH8799 |
MKK |
|
25m |
56.72 |
438 |
2 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
25m |
54.08 |
532 |
3 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
25m |
52.58 |
587 |
4 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
AM1192 |
HS |
|
25m |
46.95 |
428 |
5 |
Eric Hinderup |
1998 |
AH4798 |
MKK |
|
25m |
50.07 |
482 |
6 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
25m |
52.78 |
399 |
7 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
56.39 |
449 |
8 |
Adam Ringdahl |
1998 |
AR7198 |
MKK |
|
25m |
57.30 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
27 april 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
20:17 |
|