Startliste for Midsommercup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 32
|
Stævne navn |
Nordea Midsommercup 2017 |
|
Udskriftsdato |
11 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|
|
Arrangør |
Ikast Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Sponsor: Nordea |
|
Vejledende starttid 12:38 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Olivia Wittrup-Jensen |
2004 |
0436AV |
BRÆDSTRUP |
|
25m |
|
360 |
2 |
Anna Bach |
2006 |
|
HOLSTEBRO |
|
25m |
|
439 |
3 |
Emilie Væring Nielsen |
2005 |
0592AU |
IKAST |
|
25m |
|
374 |
4 |
Maria Nedergaard Jensen |
2004 |
0438AS |
HOLSTEBRO |
|
25m |
|
341 |
5 |
Nete Kirial |
2003 |
0362BC |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
324 |
6 |
Klara Bech |
2003 |
0366BD |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
336 |
7 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
ST-NEPTUN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
0786AI |
S 68 |
|
25m |
4:11.28 |
250 |
2 |
Thea Sofie Holm Petersen |
2005 |
0568AR |
HORSENS |
|
50m |
3:49.86 |
425 |
3 |
Sara Fiil Jensen |
2002 |
0272AT |
IKAST |
|
50m |
3:23.73 |
335 |
4 |
Josefine Wohlfeld Hornbæk |
2004 |
0448AJ |
ST-NEPTUN |
|
25m |
3:20.35 |
119 |
5 |
Sisse Ø. Nielsen |
2003 |
0308BB |
SØHESTEN |
|
25m |
3:20.55 |
354 |
6 |
Lucca Filipowicz |
2005 |
|
GRENAA |
|
25m |
3:38.65 |
275 |
7 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
0424AK |
NORD |
|
25m |
3:52.50 |
133 |
8 |
Clara Komun |
2007 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
4:42.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
448 |
1 |
Katrine Bøeg Thormann |
2006 |
0692AD |
IKAST |
|
25m |
3:19.10 |
247 |
2 |
Emma Oleander |
2004 |
0472AJ |
HORSENS |
|
25m |
3:14.45 |
320 |
3 |
Nanna Svensgaard |
2004 |
0458AT |
STRUER |
|
50m |
3:13.53 |
118 |
4 |
Sarah Brix |
2004 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
3:12.58 |
120 |
5 |
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
SØHESTEN |
|
25m |
3:12.58 |
441 |
6 |
Louise Amanda Nielsen |
2003 |
0334AQ |
IKAST |
|
25m |
3:13.67 |
318 |
7 |
Anna Pedersen |
2001 |
0194BA |
STRUER |
|
25m |
3:18.21 |
131 |
8 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
3:20.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
0456AW |
SØHESTEN |
|
25m |
3:10.09 |
393 |
2 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
0498AN |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:08.92 |
58 |
3 |
Melek Canpolat |
2005 |
0542AN |
FREM |
|
25m |
3:06.87 |
6 |
4 |
Victoria Broch |
2004 |
0404AI |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
3:03.76 |
92 |
5 |
Cecilie Madsen |
2002 |
0264BA |
SKIVE |
|
25m |
3:06.44 |
239 |
6 |
Signe Kristensen |
2006 |
0624AK |
HORSENS |
|
50m |
3:07.87 |
293 |
7 |
Amalie Holst |
2004 |
0428AS |
SKANDERBOR |
|
25m |
3:09.94 |
416 |
8 |
Sofie Dyg Holme |
2005 |
0598AO |
IKAST |
|
25m |
3:10.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Henriette Yong Klogborg |
2002 |
0204AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:01.38 |
256 |
2 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
0252AP |
HORSENS |
|
50m |
2:58.83 |
244 |
3 |
Caroline Madsen |
2004 |
0446AQ |
HORSENS |
|
25m |
2:54.42 |
283 |
4 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
NORD |
|
25m |
2:53.98 |
199 |
5 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
S 68 |
|
25m |
2:54.13 |
123 |
6 |
Sofie M. Christensen |
2002 |
0286AZ |
SØHESTEN |
|
25m |
2:58.55 |
273 |
7 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
0424AP |
NORD |
|
50m |
2:59.23 |
372 |
8 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:03.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Maiken Kjærsgaard |
2002 |
0296AN |
S 68 |
|
25m |
2:52.49 |
188 |
2 |
Lærke Asmussen |
2003 |
0306AN |
S 68 |
|
25m |
2:46.44 |
406 |
3 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
25m |
2:43.94 |
414 |
4 |
Sara Gade |
2002 |
0248AT |
IKAST |
|
25m |
2:42.77 |
78 |
5 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
FREM |
|
25m |
2:43.09 |
319 |
6 |
Maja Stie Svensgaard |
2002 |
0288AQ |
STRUER |
|
25m |
2:44.12 |
94 |
7 |
Maja G. Pedersen |
2002 |
0234AY |
SKIVE |
|
25m |
2:49.09 |
229 |
8 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
0346AX |
HORSENS |
|
25m |
2:52.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Mia Kølbæk Hansen |
2003 |
0368BA |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:41.45 |
380 |
2 |
Mathilde Marthedal Markma |
2001 |
0166AW |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:38.90 |
32 |
3 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
25m |
2:34.47 |
413 |
4 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
IKAST |
|
25m |
2:23.56 |
187 |
5 |
Lærke Høgsted |
2003 |
0332AG |
S 68 |
|
25m |
2:34.37 |
86 |
6 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
SKIVE |
|
25m |
2:37.54 |
125 |
7 |
Nadia Burholt |
2002 |
0292BD |
SØHESTEN |
|
25m |
2:40.36 |
139 |
8 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
0112AT |
AABYBRO |
|
50m |
2:42.16 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
11 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:47 |
|