Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
15:24 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
25m |
27.33 |
286 |
2 |
Sebastian Jensen |
2001 |
0137AI |
NAKSKOV |
|
25m |
27.18 |
78 |
3 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
27.03 |
103 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
26.91 |
312 |
5 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
27.01 |
115 |
6 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
27.13 |
136 |
7 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
SLAGELSE |
|
25m |
27.24 |
270 |
8 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
27.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
26.53 |
215 |
2 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
25m |
26.36 |
205 |
3 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
25m |
26.09 |
81 |
4 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
25.51 |
20 |
5 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
25m |
25.96 |
112 |
6 |
Claus Hansen |
1995 |
9593AP |
TRITON B |
|
25m |
26.28 |
166 |
7 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
25m |
26.50 |
141 |
8 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
25m |
26.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
23 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:24 |
|