Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
22 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
238 |
3 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
38.10 |
234 |
4 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
25m |
37.93 |
63 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
37.98 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
37.72 |
10 |
2 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
37.48 |
304 |
3 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
25m |
37.28 |
75 |
4 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
36.12 |
185 |
5 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
25m |
36.58 |
207 |
6 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
37.43 |
158 |
7 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
37.63 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
35.62 |
305 |
2 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
25m |
34.72 |
129 |
3 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
33.89 |
331 |
4 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
25m |
32.05 |
77 |
5 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
25m |
33.33 |
124 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
34.59 |
13 |
7 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
JYLLINGE |
|
25m |
34.83 |
168 |
8 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
36.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
35.62 |
199 |
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
34.59 |
137 |
3 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
33.73 |
322 |
4 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
OSLF |
|
25m |
31.20 |
102 |
5 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
25m |
33.32 |
12 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
34.53 |
282 |
7 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
34.76 |
303 |
8 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
36.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
265 |
1 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
35.43 |
76 |
2 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
25m |
34.59 |
243 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
33.62 |
245 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
30.55 |
334 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
32.93 |
121 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
34.07 |
161 |
7 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
34.75 |
110 |
8 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
35.96 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
22 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:12 |
|