Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
24 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|
|
Arrangør |
Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:00.70 |
78 |
2 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
1:00.31 |
139 |
3 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
59.89 |
87 |
4 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
59.74 |
138 |
5 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
59.79 |
136 |
6 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
SLAGELSE |
|
25m |
1:00.03 |
194 |
7 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.55 |
287 |
8 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
25m |
1:00.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
25m |
59.18 |
103 |
2 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
58.74 |
180 |
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
25m |
58.28 |
81 |
4 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
56.90 |
174 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
57.78 |
20 |
6 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
25m |
58.64 |
119 |
7 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
59.18 |
123 |
8 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
25m |
59.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:25 |
|