Program för SM/para-SM/JSM i simning
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 11
|
Tävling |
SM/JSM (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
20:26 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 11, 200m Ryggsim Damer |
Försök (4) |
Sponsor: Exakta Vindspelet |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 |
SJ: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
MR: Michelle Coleman (1993) 2:11.59 2016-07-07 |
FM: Michelle Coleman Spårvägen SF 2:11.59 |
|
Heat 1 (4) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
2 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
2:31.08 |
|
597 |
3 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
2:29.14 |
|
646 |
4 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
SPIF SF |
|
50m |
2:28.74 |
|
167 |
5 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:28.95 |
|
55 |
6 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:29.33 |
|
159 |
7 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:31.75 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
398 |
1 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:28.06 |
|
381 |
2 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
2:27.00 |
|
517 |
3 |
Hanna Sangfelt |
1997 |
AC4497 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:26.07 |
|
503 |
4 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
AS0299 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:25.71 |
|
433 |
5 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:25.84 |
|
350 |
6 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NKK |
|
50m |
2:26.55 |
|
254 |
7 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
50m |
2:27.05 |
|
176 |
8 |
Elin Ristl |
1999 |
AD1499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:28.64 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
479 |
1 |
Vilma Unnermark |
1997 |
AI9697 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:24.18 |
|
118 |
2 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
2:23.60 |
|
336 |
3 |
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
AH9497 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:21.04 |
|
190 |
4 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
2:18.49 |
|
556 |
5 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:20.58 |
|
485 |
6 |
Amanda Granborg |
1999 |
AE7699 |
SK TRITON |
|
50m |
2:23.44 |
|
436 |
7 |
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:23.97 |
|
404 |
8 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:24.28 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
2 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:26.25 |
|
175 |
3 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:23.70 |
|
417 |
4 |
Michelle Coleman |
1993 |
AM2493 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:11.59 |
|
149 |
5 |
Hanna Jörlund |
1991 |
BL6891 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:22.89 |
|
231 |
6 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:25.35 |
|
217 |
7 |
Elin Kvarnemar |
1995 |
BA3295 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:36.10 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
20:26 |
|