Program för SM/para-SM/JSM i simning
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
SM/JSM (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
20:26 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar |
Försök (7) |
Sponsor: Rudholm Group Holding AB |
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
SJ: Petter Fredriksson (1997) 55.62 2017-06-23 |
MR: Mattias Carlsson (1990) 55.62 2013-07-04 |
FM: Simon Sjödin SK Neptun 55.91 |
|
Heat 1 (7) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
3 |
Fabian Claeson |
2002 |
AR7902 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:28.15 |
S9 |
27 |
4 |
Felix Persson |
2000 |
AY2900 |
VÄNERSBORG |
|
50m |
1:32.67 |
S14 |
169 |
5 |
Victor Johansson |
1998 |
AA7798 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
56.24 |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
17 |
1 |
Tobias Klasson |
2000 |
AM1500 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:13.24 |
S14 |
531 |
2 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
UPSALA S |
|
50m |
1:02.90 |
|
626 |
3 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
50m |
1:02.34 |
|
617 |
4 |
Carlandrea Puoti |
1999 |
AX9999 |
SPIF SF |
|
50m |
1:02.18 |
|
40 |
5 |
Adam Albringer |
1999 |
AH8999 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:02.33 |
|
450 |
6 |
Fredric Vernqvist |
1998 |
AH8398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:02.84 |
|
353 |
7 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
50m |
1:03.48 |
|
7 |
8 |
Teo Renlund |
1997 |
|
SOLENS IF |
|
50m |
1:32.34 |
S14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
39 |
1 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
DANDERYD |
|
50m |
1:02.03 |
|
170 |
2 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
AC9900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:01.62 |
|
203 |
3 |
Johan Rydahl |
2001 |
AF4901 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:01.21 |
|
471 |
4 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:00.85 |
|
590 |
5 |
Isak Meding |
1998 |
AP2198 |
ÖSA |
|
50m |
1:00.88 |
|
467 |
6 |
Daniel Jonsson |
1999 |
AF8599 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.51 |
|
396 |
7 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:01.76 |
|
146 |
8 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:02.13 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
504 |
1 |
Philip Parsons |
1999 |
AJ8199 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
1:00.62 |
|
229 |
2 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
59.95 |
|
305 |
3 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
50m |
59.76 |
|
280 |
4 |
Petter Fredriksson |
1997 |
AJ4197 |
MKK |
|
50m |
55.76 |
|
512 |
5 |
Oskar Ericsson |
1997 |
AF9397 |
TÄBY SIM |
|
50m |
56.59 |
|
49 |
6 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
59.94 |
|
349 |
7 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
50m |
1:00.61 |
|
572 |
8 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
AJ1597 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:00.75 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
1 |
1 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
AW2993 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:14.87 |
S14 |
236 |
2 |
John Olsson |
1995 |
AG0795 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:00.32 |
|
245 |
3 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
LASS |
|
50m |
59.07 |
|
278 |
4 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
50m |
55.53 |
|
320 |
5 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SK NEPTUN |
|
50m |
56.72 |
|
249 |
6 |
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
AC3196 |
LASS |
|
50m |
59.92 |
|
609 |
7 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:01.78 |
|
5 |
8 |
Jacob Sjölander |
1986 |
|
SOLENS IF |
|
25m |
1:27.17 |
S14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
134 |
1 |
Joel Westerlind |
1996 |
AD2796 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
1:04.78 |
|
574 |
2 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:00.31 |
|
257 |
3 |
Daniel Olsson |
1996 |
AF0396 |
LASS |
|
50m |
58.89 |
|
341 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
AG6786 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.41 |
|
260 |
5 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
LASS |
|
50m |
56.58 |
|
216 |
6 |
Oskar Johansson |
1993 |
AY7593 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
59.83 |
|
238 |
7 |
David Schön Svensson |
1993 |
AD8993 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:01.22 |
|
11 |
8 |
Niklas Johansson |
1996 |
AW3996 |
SOLSTA |
|
25m |
1:27.04 |
S14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Klass |
|
98 |
1 |
Filip Dolk |
1996 |
AG5996 |
HS |
|
50m |
1:02.59 |
|
64 |
2 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
59.94 |
|
616 |
3 |
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
SPIF SF |
|
50m |
58.88 |
|
329 |
4 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
50m |
55.21 |
|
174 |
5 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
56.44 |
|
164 |
6 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
59.67 |
|
307 |
7 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
1:00.37 |
|
28 |
8 |
Jesper Andersson |
1996 |
AU6996 |
DEJE SS |
|
25m |
1:22.37 |
S14 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
30 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
20:26 |
|