Program för SM/para-SM/JSM i simning
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 41, 100m Frisim Damer Senior |
Sponsor: TYR |
SR: Sarah Sjöström (1993) 52.08 2017-06-18 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 |
MR: Sarah Sjöström (1993) 52.97 2015-07-05 |
FM: Michelle Coleman Spårvägens SF 54.31 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 477 | Sjöström Sarah | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 52.54 | ||
2 | 102 | Hansson Louise | 1996 | HS | 50 m | 54.79 | ||
3 | 286 | Lindborg Ida | 1994 | MKK | 50 m | 55.36 | ||
4 | 486 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | 50 m | 55.70 | ||
5 | 287 | Lindborg Nathalie | 1991 | MKK | 50 m | 55.86 | ||
6 | 555 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 50 m | 56.90 | ||
7 | 181 | Thormalm Alma | 1996 | JÖNKÖPING | 50 m | 57.24 | ||
8 | 447 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 57.52 | ||
9 | 182 | Thormalm Klara | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 57.65 | ||
10 | 432 | Muzito Gloria | 2002 | SUNDSVALL | 50 m | 57.90 | ||
11 | 231 | Bielicz Linnéa | 1994 | SK LAXEN | 50 m | 57.92 | ||
12 | 253 | Henell Sofia | 1997 | LASS | 50 m | 58.03 | ||
13 | 103 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 50 m | 58.25 | ||
14 | 365 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | 50 m | 58.36 | ||
15 | 603 | Eriksson Jessica | 1993 | UDDEVALLA | 50 m | 58.36 | ||
16 | 213 | Lindström Annie | 1996 | KSLS | 50 m | 58.43 | ||
17 | 66 | Eriksson Lisa | 1998 | ESKILSTUNA | 50 m | 58.47 | ||
18 | 123 | Weiler Matilda | 1998 | HS | 50 m | 58.47 | ||
19 | 403 | Brockmar Nikki | 1999 | SKÖVDE SS | 50 m | 58.49 | ||
20 | 279 | Forés Alba | 1998 | MKK | 50 m | 58.58 | ||
21 | 424 | Wahlström Emma | 1994 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 58.63 | ||
22 | 117 | Sjöberg Sofie | 1994 | HS | 50 m | 58.64 | ||
23 | 554 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 58.80 | ||
24 | 125 | Vikström Ronja | 1996 | HS | 50 m | 58.93 | ||
25 | 423 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 59.06 | ||
26 | 405 | Fransson Vera | 2001 | SKÖVDE SS | 50 m | 59.08 | ||
27 | 256 | Magnusson Emma | 1998 | LASS | 50 m | 59.14 | ||
28 | 112 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | 50 m | 59.15 | ||
29 | 143 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 59.24 | ||
30 | 336 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SK NEPTUN | 50 m | 59.37 | ||
31 | 452 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 59.43 | EFT | |
32 | 172 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 59.46 | ||
33 | 258 | Palm Caroline | 1992 | LASS | 50 m | 59.49 | ||
34 | 394 | Dahlgren Erica | 1997 | S 02 | 50 m | 59.55 | ||
35 | 449 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 59.56 | ||
36 | 404 | Forss Trine | 2003 | SKÖVDE SS | 50 m | 59.65 | ||
37 | 190 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 59.73 | ||
38 | 282 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | 50 m | 59.83 | ||
39 | 411 | Lövgren Ida | 2001 | SKÖVDE SS | 50 m | 59.86 | ||
40 | 292 | Rydgren My | 1999 | MKK | 50 m | 59.88 | ||
41 | 547 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 59.88 | ||
42 | 464 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | 50 m | 59.91 | ||
43 | 389 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 59.92 | ||
44 | 593 | Rohlin Johansson Vera | 1995 | ÖSA | 50 m | 59.94 | ||
45 | 560 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 1:00.29 | ||
46 | 448 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:00.67 | ||
47 | 137 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS | 50 m | 1:00.68 | ||
48 | 425 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:00.94 | ||
49 | 165 | Galic Maria | 1995 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:01.16 | ||
50 | 19 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | S11 | 50 m | 1:09.74 | |
51 | 37 | Fältman Helena | 1980 | TÄBY SIM | S10 | 50 m | 1:11.61 | |
52 | 30 | Lundström Malin | 1990 | SK RAN | S10 | 50 m | 1:16.78 | |
53 | 12 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 1:20.67 | |
54 | 9 | Busk Josefine | 1997 | SÖDERTÄLJE | S14 | 50 m | 1:23.55 | |
55 | 26 | Danielsson Emma | 2002 | NACKA HI | S9 | 50 m | 1:23.75 | |
56 | 15 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 1:26.93 | |
57 | 24 | Hammarqvist Elin | 2004 | NACKA HI | S9 | 50 m | 1:27.65 | |
58 | 4 | Wennberg Johanna | 1997 | MASS | S10 | 50 m | 1:28.05 | |
59 | 3 | Robertsson Rose-Marie | 1986 | VBERG PARA | S14 | 50 m | 1:29.79 | |
60 | 35 | Löf Rebecca | 2001 | ÖSA | S14 | 50 m | 1:31.04 | |
61 | 8 | St. Clair Maitland Nicola | 2003 | SÖDERTÄLJE | S8 | 50 m | 1:39.20 | |
62 | 29 | Andersson Felicia | 2001 | KOMETERNA | S14 | 25 m | 1:11.76 | |
63 | 6 | Bäckman Linnéa | 1989 | SOLENS IF | S14 | 25 m | 1:17.68 | |
64 | 2 | Sjöstrand Edit | 1991 | VBERG PARA | S14 | 25 m | 1:37.97 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 | Utskriftsdatum | 29 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 20:24 |