Program för SM/para-SM/JSM i simning
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Fredag 30/6 kl. 10.00
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
SM/JSM (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
20:29 |
|
|
Arrangör |
SSF/SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Försök (6) |
Sponsor: Pulsen AB |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 |
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.34 2016-07-06 |
FM: Sarah Sjöström Södertörns SS 1:54.34 |
|
Heat 1 (6) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
425 |
3 |
Malin Wallén |
1997 |
AZ7897 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:13.11 |
|
445 |
4 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:11.08 |
|
282 |
5 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
50m |
2:11.45 |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
398 |
1 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:10.53 |
|
399 |
2 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:09.85 |
|
123 |
3 |
Matilda Weiler |
1998 |
AF0898 |
HS |
|
50m |
2:09.62 |
|
66 |
4 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:09.55 |
|
405 |
5 |
Vera Fransson |
2001 |
AB7401 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:09.61 |
|
432 |
6 |
Gloria Muzito |
2002 |
BO6202 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:09.69 |
|
114 |
7 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
AN2899 |
HS |
|
50m |
2:10.03 |
|
82 |
8 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
FALUN |
|
50m |
2:10.67 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
340 |
1 |
Tiffani Segerbrand |
1999 |
AI0699 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:09.40 |
|
256 |
2 |
Emma Magnusson |
1998 |
AL9698 |
LASS |
|
50m |
2:08.99 |
|
449 |
3 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:08.63 |
|
172 |
4 |
Alice Müllern |
1998 |
AQ7498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:08.44 |
|
389 |
5 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
2:08.45 |
|
112 |
6 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
50m |
2:08.86 |
|
365 |
7 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
50m |
2:09.08 |
|
547 |
8 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:09.46 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
253 |
1 |
Sofia Henell |
1997 |
AD0297 |
LASS |
|
50m |
2:08.20 |
|
403 |
2 |
Nikki Brockmar |
1999 |
AR2299 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:07.13 |
|
143 |
3 |
Ida Eriksen |
1997 |
AD4497 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:05.55 |
|
162 |
4 |
Hanna Eriksson |
1999 |
AD2499 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:03.64 |
|
394 |
5 |
Erica Dahlgren |
1997 |
AE3497 |
S 02 |
|
50m |
2:04.99 |
|
423 |
6 |
Emma Sundstedt |
1998 |
BE7498 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:05.71 |
|
447 |
7 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:07.35 |
|
151 |
8 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:08.39 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
331 |
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
CG2692 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:02.92 |
|
559 |
2 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
AD2892 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:09.39 |
|
537 |
3 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
AV3296 |
VELLINGE-N |
|
50m |
2:07.18 |
|
102 |
4 |
Louise Hansson |
1996 |
AO1896 |
HS |
|
50m |
1:59.60 |
|
424 |
5 |
Emma Wahlström |
1994 |
AF9294 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:04.98 |
|
231 |
6 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:07.58 |
|
179 |
7 |
Ebba Stillman |
1996 |
AH9496 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:11.93 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
529 |
1 |
Lovisa Nyman |
1994 |
AF4894 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:13.06 |
|
323 |
2 |
Christine Ekman |
1994 |
AE8294 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:09.13 |
|
125 |
3 |
Ronja Vikström |
1996 |
BQ0696 |
HS |
|
50m |
2:07.13 |
|
477 |
4 |
Sarah Sjöström |
1993 |
BN4493 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:54.08 |
|
328 |
5 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
AJ8496 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:02.40 |
|
470 |
6 |
Carin Klasson |
1995 |
BB4695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:07.20 |
|
560 |
7 |
Tove Sparrman |
1996 |
AQ3296 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:11.69 |
|
327 |
8 |
Mina Glenesk |
1996 |
BV3896 |
SK NEPTUN |
|
Yard |
1:51.44 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
20:29 |
|