2020-06-06   20:28:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Herning Grand Prix 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag

2_S
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
225  Bjerg Martha  2004  AAS  0454AK  25 m  2:16.12   
272  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m  2:18.43   
290  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m  2:20.83   
80  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  2:22.82   
186  Larsen Josephine  2004  VIBORG  0476AQ  25 m  2:23.60   
124  Svensgaard Maja Stie  2002  STRUER  0288AQ  25 m  2:23.96   
229  Hjort Eva  2004  AAS  0452AE  25 m  2:24.13   
255  Boye Sofie Bruun  2001  VIBORG  0112az  25 m  2:24.91   
22  Benediktson Malea  2001  ODENSE  0104AM  25 m  2:25.43   
10  234  Justesen Frida Saks  2004  AAS  0452AM  25 m  2:26.46   
11  126  Terp Anne  2004  STRUER  0452AQ  25 m  2:26.60   
12  227  Dige Laura Marie  2004  AAS  0404AE  25 m  2:26.60   
13  115  Pedersen Maja G.  2002  SKIVE  0234AY  25 m  2:27.06   
14  75  Lauritzen Clarissa Marie  2003  SILKEBORG  0304AU  25 m  2:27.59   
15  74  Lauritzen Annabella Marie  2005  SILKEBORG  0586AG  25 m  2:30.90   
16  235  Kildahl Sarah  2004  AAS  0474AJ  25 m  2:30.94   
17  247  Sørensen Gro  2002  AAS  0248BC  25 m  2:31.26   
18  63  Høegh Dinah Løve  2003  SILKEBORG  0306AU  25 m  2:31.47   
19  300  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  25 m  2:31.48   
20  33  Holme Sofie Dyg  2005  IKAST  0598AO  25 m  2:34.19   
21  84  Nedergaard Pernille  2004  SILKEBORG  0414AU  25 m  2:35.79   
22  70  Larsen Anne Lundorff  2004  SILKEBORG  0466AB  25 m  2:36.35   
23  24  Madsen Katrine Brolykke  2003  ODENSE  0372AH  25 m  2:36.91   
24  254  Bengtson Iben Kjær  2002  AALBORG  0292as  25 m  2:38.84   
25  278  Holt Mette Buur  2003  HERNING  0344AT  25 m  2:41.54   
26  114  Mosegaard Nicoline Bang  2005  SKIVE  0562AS  25 m  2:43.25   
27  239  Long Emmalina  2004  AAS  0422AM  25 m  2:46.50   
28  23  Jensen Pernille Juul  2003  ODENSE  0346AZ  25 m  2:47.51   
29  89  Pjengaard Silke Maria  2005  SILKEBORG  0578AR  25 m  2:50.08   
30  231  Jensen Mette Aagesen  2004  AAS  0476AU  25 m  2:53.00   
31  25  Overgaard Iben Lindal  2003  ODENSE  0302AH  25 m  2:54.59   
32  125  Svensgaard Nanna  2004  STRUER  0458AT  25 m  2:58.89   
33  286  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  25 m  2:59.66   
34  10  Hansen Signe Risager  2002  GRINDSTED  0282BD  25 m  2:59.88   
35  277  Hjaltson Lærke  2004  HERNING  0448AO  25 m  3:00.03   
36  90  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  25 m  3:01.31   
37  68  Knudsen Line  2005  SILKEBORG  0532AM  25 m  3:03.35   
38  196  Siegenthaler Helene  2006  VIBORG  0664AQ  25 m  3:06.43   
39  18  Schweer Emily  2004  GRINDSTED  0498AT  25 m  3:07.44   
40  132  Foldager Frida Høj  2006  VEJLE  0618AH  25 m  3:08.44   
41  82  Mølgaard Mia Borup  2006  SILKEBORG  0626AM  25 m  3:10.71   
42  139  Jervelund Lærke  2007  VEJLE  0772AE  25 m  3:11.24   
43  236  Kristensen Emma Blix  2005  AAS  0554AM  25 m  3:11.55   
44  21  Andersen Mia  2002  ODENSE  0266AQ  25 m  3:13.98   
45  306  Slot Julie Nørgaard  2006  HERNING  0682AT  25 m  3:18.59   
46  109  Houmann-Esbensen Freja  2004  SKIVE  0456BA  25 m  3:21.82   
47  230  Jensen Liv Juhl  2005  AAS  0566AI  25 m  3:23.24   
48  168  Bundgaard Josefine  2005  VIBORG  0594AU  25 m  3:23.56   
49  76  Lauritzen Filucca Bing  2007  SILKEBORG  0754AI  25 m  3:26.23   
50  152  Rasmussen Eline Sofie K.  2007  VEJLE  0784AD  25 m  3:29.48   
51  271  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  25 m  3:30.04   
52  56  Glisic Emilia  2005  SILKEBORG  0524AW  25 m  3:35.36   
53  281  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  25 m  3:37.24   
54  273  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  25 m  3:38.46   
55  282  Jensen Nicoline Astrup  2006  HERNING  0608AP  25 m  3:39.09   
56  48  Bjørn Julie  2006  SILKEBORG  0666AO  25 m  3:40.56   
57  147  Møller Julie Guldmann  2007  VEJLE  0782AI  25 m  3:41.23   
58  303  Salomonsen Stine Hornshøj  2006  HERNING  0618AP  25 m  3:45.78   
59  288  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  25 m  3:49.15   
60  104  Anderse Anja Daniel Brask  2003  SKIVE    25 m  3:58.03   
61  292  Loeven Carlijn  2008  HERNING  0802AH  25 m  4:01.01   
62  188  Liboriussen Mathilde D.  2007  VIBORG  0718AM  25 m  4:09.58   
63  283  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  25 m  4:14.77   
64  113  Lindb Mathilde Kirkegaard  2006  SKIVE    25 m     
65  138  Højbjerg Andrea  2007  VEJLE  0784AE  25 m     
66  146  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  25 m     
67  157  Thomsen Ida  2006  VEJLE  0646AI  25 m     
68  220  Richardson Ella H.  2003  ÅRHUS 1900  0306BB  25 m     
69  297  Nielsen Freja Klarskov  2006  HERNING  0604AT  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 november 2017 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark