Startliste for Efterårsstævne
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Efterårsstævne 2017 |
|
Udskriftsdato |
16 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
22:54 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 november 2017 |
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (4) |
Sponseret af Spul og Rens Kloakservice, Sengeløse |
|
Vejledende starttid 10:45 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
279 |
2 |
Amanda Liechti |
2008 |
0824AF |
SOLRØD |
|
50m |
|
230 |
3 |
Mille Høiby Jørgensen |
2004 |
0444AZ |
VATCPH-STT |
|
50m |
|
300 |
4 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VAT CPH |
|
50m |
3:26.40 |
131 |
5 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
50m |
|
146 |
6 |
Silja Rud Pedersen |
2007 |
0732AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
0 |
Emma Panton Nielsen |
2008 |
0844AF |
GSK |
|
25m |
2:31.33 |
136 |
1 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:10.92 |
119 |
2 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:10.05 |
73 |
3 |
Maja Lollike |
2007 |
0752AK |
VI39 |
|
25m |
2:05.99 |
187 |
4 |
Regitze Wojtaszewski |
2007 |
0734AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:01.26 |
4 |
5 |
Asta Holm Jessen |
2007 |
0746AK |
AIF |
|
50m |
2:05.00 |
195 |
6 |
Ellen Lyse |
2007 |
|
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:10.00 |
132 |
7 |
Merle Jensen |
2008 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:10.33 |
107 |
8 |
Emma Westarp Zornhagen |
2007 |
0794AJ |
GSK |
|
25m |
2:13.74 |
88 |
9 |
Liva Christensen |
2008 |
0848AF |
GSK |
|
25m |
2:48.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
0 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
TRITON B |
|
25m |
1:58.60 |
118 |
1 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:47.37 |
175 |
2 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:42.84 |
284 |
3 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
|
SOLRØD |
|
25m |
1:38.89 |
144 |
4 |
Fanta Osatoharimwen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:37.96 |
47 |
5 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VAT CPH |
|
25m |
1:38.44 |
143 |
6 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:42.65 |
228 |
7 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:45.03 |
167 |
8 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:52.07 |
71 |
9 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
1:58.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
0 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
50m |
1:36.39 |
171 |
1 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:34.06 |
264 |
2 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:30.87 |
128 |
3 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:29.18 |
120 |
4 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:18.74 |
289 |
5 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
25m |
1:27.13 |
163 |
6 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.04 |
68 |
7 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
25m |
1:31.71 |
286 |
8 |
Ida Bekker Poulsen |
2002 |
0242BA |
SOLRØD |
|
25m |
1:34.91 |
162 |
9 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:36.73 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
16 november 2017 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH |
Udskriftstidspunkt |
22:54 |
|