Program för Novembersim 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Novembersim |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eslöv |
|
Utskriftstid |
08:24 |
|
|
Arrangör |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 november 2017 |
|
|
|
|
Gren 21, 200m Frisim Herrar |
Finaler (10) |
Sponsor: Staples |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Melvin Losvall |
2006 |
AM2906 |
HS |
|
25m |
|
391 |
2 |
Albin Nyholm |
2007 |
AA2307 |
SK TRITON |
|
25m |
|
281 |
3 |
Melvin Lentonsson |
2004 |
AT1704 |
MKK |
|
25m |
3:22.85 |
103 |
4 |
Elias Haugen |
2006 |
AI2106 |
HS |
|
25m |
|
168 |
5 |
Henri Moreau |
2006 |
AJ5106 |
KLIPPAN |
|
25m |
|
136 |
6 |
Malte Svensson |
2005 |
AN2305 |
HS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Alexander Nilsson |
2003 |
AY9903 |
SJÖBO SS |
|
25m |
3:10.27 |
182 |
2 |
Gabriel Ekelund |
2006 |
AI7906 |
KSLS |
|
25m |
3:05.49 |
126 |
3 |
Wille Palm |
2005 |
AN4105 |
HS |
|
50m |
2:57.38 |
447 |
4 |
Johannes Svensson |
2005 |
AE6905 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
3:02.96 |
347 |
5 |
Viktor Spoelstra |
2004 |
AO1904 |
SJÖBO SS |
|
25m |
3:08.90 |
154 |
6 |
Dennis Henriksson |
2005 |
AN4705 |
SS IDEN |
|
25m |
3:21.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
432 |
1 |
Elias Berg |
2005 |
AF6905 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:57.05 |
274 |
2 |
Axel Wergeland |
2006 |
AC5506 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:54.87 |
296 |
3 |
David Elfvin |
2002 |
AI2102 |
SK RAN |
|
25m |
2:54.37 |
102 |
4 |
Hilding Hallberg |
2005 |
AP6105 |
HS |
|
25m |
2:54.45 |
202 |
5 |
Linus Svensson |
2005 |
AN8905 |
KSLS |
|
25m |
2:56.71 |
180 |
6 |
Melvin Carlsson |
2005 |
AG7505 |
KSLS |
|
25m |
2:57.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
433 |
1 |
Emil Flodmark |
2006 |
AB7906 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:46.20 |
301 |
2 |
Mustapha Hariri |
2005 |
AG7105 |
SK RAN |
|
25m |
2:42.06 |
269 |
3 |
Ted Nilsson |
2006 |
AE7106 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:39.95 |
309 |
4 |
Yaser Sultan |
2005 |
AK5105 |
SK RAN |
|
25m |
2:40.10 |
188 |
5 |
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
KSLS |
|
50m |
2:44.26 |
107 |
6 |
Viggo Holst |
2006 |
AI0106 |
HS |
|
25m |
2:47.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Gustav Bach |
2005 |
AJ5105 |
SK RAN |
|
25m |
2:39.07 |
293 |
2 |
Ahmad Alhaj |
2005 |
AC6905 |
SK RAN |
|
25m |
2:38.81 |
356 |
3 |
Max Alm |
2003 |
AE1103 |
SK TRITON |
|
25m |
2:37.54 |
305 |
4 |
Chengyue Li |
2004 |
AR1704 |
SK RAN |
|
25m |
2:38.29 |
299 |
5 |
Hadi Hariri |
2005 |
AH8705 |
SK RAN |
|
25m |
2:39.04 |
230 |
6 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
AQ7303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:39.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
199 |
1 |
Isaac Rasmussen |
2004 |
AF8504 |
KSLS |
|
25m |
2:35.87 |
24 |
2 |
Karl Hansson |
2003 |
AT3703 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:34.39 |
45 |
3 |
Ludwig Saurow |
2004 |
AC9704 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:31.25 |
445 |
4 |
Noa Rydén |
2004 |
AC6304 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:33.75 |
298 |
5 |
Gabriel Hachem |
2005 |
AE0105 |
SK RAN |
|
25m |
2:35.67 |
270 |
6 |
Aron Paulsson |
2006 |
AB3306 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:37.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
300 |
1 |
Mohamad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
25m |
2:28.11 |
450 |
2 |
Andre Wester |
2003 |
AO4303 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:27.87 |
48 |
3 |
Axel Thelin |
2002 |
AW4902 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:25.57 |
441 |
4 |
Joel Nilsson |
2005 |
AC6505 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:27.80 |
116 |
5 |
Jacob Langell |
2005 |
AG2105 |
HS |
|
25m |
2:27.98 |
225 |
6 |
Anton Liebenhagen |
2005 |
AK8505 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:28.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
394 |
1 |
Jonathan Palminger |
2004 |
AB6504 |
SK TRITON |
|
25m |
2:25.10 |
368 |
2 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
25m |
2:18.62 |
243 |
3 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:15.59 |
192 |
4 |
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
KSLS |
|
25m |
2:15.70 |
344 |
5 |
Alfred Rosberg |
2003 |
AJ4103 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:24.48 |
234 |
6 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:25.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
386 |
1 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
25m |
2:14.81 |
187 |
2 |
Joel Johnsson |
2000 |
AT0500 |
KSLS |
|
25m |
2:11.59 |
387 |
3 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
2:11.26 |
237 |
4 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:11.49 |
430 |
5 |
Noah Svensson |
1999 |
AA7199 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
2:13.23 |
297 |
6 |
Albert Gudermanis |
2000 |
AY6100 |
SK RAN |
|
25m |
2:14.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
429 |
1 |
Robin Pettersson |
2000 |
AD2500 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
2:10.61 |
390 |
2 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
2:02.32 |
292 |
3 |
Gustav Östlund |
1997 |
AM8797 |
POSEIDON |
|
25m |
1:59.55 |
322 |
4 |
Philip Rantzow |
1999 |
AC7399 |
S 71 |
|
25m |
2:01.95 |
262 |
5 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:04.96 |
27 |
6 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
2:10.63 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
05 november 2017 |
Licensierad till: Eslövs Simsällskap |
Utskriftstid |
08:24 |
|