Program för UGP 1 2017/2018, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:26 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund och Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
739 |
1 |
Ludvig Timen |
2005 |
AP3106 |
SPIF SF |
|
25m |
1:37.91 |
597 |
2 |
Mohammad Ahmade |
2001 |
AZ7901 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:33.53 |
300 |
3 |
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
AG4505 |
SKK |
|
50m |
1:28.40 |
801 |
4 |
Hannes Olin |
2003 |
|
ÅSF |
|
25m |
1:27.56 |
159 |
5 |
Malte Norberg |
2003 |
AI7903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:27.75 |
623 |
6 |
Paul Kumlin |
2003 |
AP8503 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:29.29 |
142 |
7 |
Hugo Jonsson |
2005 |
AL5305 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:36.48 |
732 |
8 |
Gevork Sarkisyants |
2004 |
AY9904 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
771 |
0 |
Einar Melin |
2004 |
04B169 |
ÅSF |
|
25m |
1:22.65 |
601 |
1 |
Noa Bennet |
2001 |
BA5501 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:21.45 |
176 |
2 |
Alexander Thulin |
2003 |
AN7903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:21.08 |
772 |
3 |
Joa Metsola |
2005 |
05A948 |
ÅSF |
|
25m |
1:20.29 |
301 |
4 |
David Berggren |
2005 |
AH5905 |
SKK |
|
25m |
1:18.85 |
546 |
5 |
Alfred Sippmanne |
2005 |
AM8305 |
WISBY SS |
|
25m |
1:19.05 |
314 |
6 |
Jonas Harju |
2005 |
AH8905 |
SKK |
|
50m |
1:20.30 |
19 |
7 |
Leon Gvozdev |
2004 |
AV7104 |
DANDERYD |
|
25m |
1:21.43 |
309 |
8 |
Oscar Flores |
2005 |
AE5305 |
SKK |
|
50m |
1:21.72 |
139 |
9 |
Jonathan Hörberg |
2004 |
AT0304 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:24.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
767 |
0 |
Hannes Helling |
2004 |
04B192 |
ÅSF |
|
25m |
1:18.50 |
629 |
1 |
Jesper Sandström |
2003 |
AM1103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:18.04 |
63 |
2 |
Oliver Harper |
2005 |
AD2705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:17.14 |
332 |
3 |
Gustav Åsbrink |
2005 |
AE3505 |
SKK |
|
50m |
1:16.30 |
695 |
4 |
Sami Alzghoul |
2004 |
AD3904 |
SPIF SF |
|
50m |
1:15.91 |
156 |
5 |
Isak Monka |
2003 |
AY8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:15.97 |
174 |
6 |
Elias Svärd Hedenström |
2004 |
AV6704 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.01 |
52 |
7 |
Elijas Eriksson |
2005 |
AG6905 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:17.73 |
611 |
8 |
Kalle Glassel |
2003 |
AS5303 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:18.08 |
538 |
9 |
Karl Hedin |
2005 |
AI9105 |
WISBY SS |
|
25m |
1:18.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
0 |
Hugo Lundströmer |
2003 |
AI8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:14.31 |
24 |
1 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
25m |
1:13.42 |
571 |
2 |
Ivar Lövefors |
2003 |
AY4903 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.15 |
127 |
3 |
Oscar Engström |
2004 |
AR4504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:11.74 |
27 |
4 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
1:11.53 |
84 |
5 |
Ludwig Skantz |
2005 |
AE6705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:11.68 |
641 |
6 |
Ludwig Wård |
2002 |
AD5502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:12.05 |
311 |
7 |
Anton Graner |
2005 |
AH4905 |
SKK |
|
25m |
1:13.31 |
792 |
8 |
Eero Mäenpää |
2005 |
05A377 |
ÅSK |
|
50m |
1:13.64 |
604 |
9 |
Hussain Bostani |
2000 |
BA7100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:15.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
638 |
0 |
Isak Widstrand |
2004 |
AA1113 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:11.33 |
162 |
1 |
Philip Palmqvist |
2005 |
AR1505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:10.71 |
613 |
2 |
Sebastian Hosokawa |
2002 |
AT0302 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
1:10.16 |
138 |
3 |
Uno Härmark |
2005 |
AD8705 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:10.04 |
111 |
4 |
Hampus Bengtsson |
2005 |
AC2105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:09.69 |
543 |
5 |
Walter Pettersson |
2003 |
AT3503 |
WISBY SS |
|
25m |
1:09.70 |
600 |
6 |
Johannes Barkarö |
2004 |
AI7904 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:10.14 |
124 |
7 |
Gustav Edman |
2005 |
AG3505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:10.62 |
574 |
8 |
Johan Montero |
2005 |
AN1905 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:11.20 |
547 |
9 |
Jack Sjöberg |
2005 |
AI3305 |
WISBY SS |
|
25m |
1:11.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
796 |
0 |
Rasmus Rekola |
2004 |
04A638 |
ÅSK |
|
50m |
1:09.03 |
620 |
1 |
David Kjellberg |
2003 |
AA4103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:08.82 |
707 |
2 |
Daniel Gnalin |
2003 |
AR7303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:08.10 |
134 |
3 |
Philip Granado Persson |
2002 |
AP1702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:06.49 |
164 |
4 |
Alex Rappoccio |
2002 |
AY3502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:06.35 |
716 |
5 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.47 |
786 |
6 |
Tatu Kunttila |
2003 |
03A443 |
ÅSK |
|
50m |
1:07.85 |
108 |
7 |
Ferdinand Bang |
2005 |
AF1305 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:08.74 |
169 |
8 |
Jan Salentin |
2004 |
AT2104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:08.83 |
768 |
9 |
Rasmus Kalvik |
2004 |
04A904 |
ÅSF |
|
25m |
1:09.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
708 |
0 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.21 |
724 |
1 |
Aryan Munshi |
2002 |
AZ0102 |
SPIF SF |
|
25m |
1:05.43 |
542 |
2 |
Elias Lyth |
2004 |
AO8504 |
WISBY SS |
|
25m |
1:04.62 |
122 |
3 |
Theo Djuphammar |
2005 |
AC6105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:04.32 |
540 |
4 |
Oliver Höglund |
2003 |
AC8103 |
WISBY SS |
|
25m |
1:03.96 |
759 |
5 |
Malte Haargaard |
2003 |
AP2703 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:03.97 |
736 |
6 |
Alexander Suei |
2004 |
AM3304 |
SPIF SF |
|
25m |
1:04.51 |
157 |
7 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:05.29 |
152 |
8 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:05.46 |
706 |
9 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
704 |
0 |
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
SPIF SF |
|
25m |
1:03.69 |
28 |
1 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
25m |
1:03.40 |
633 |
2 |
Adam Söderqvist |
2000 |
AF9100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:03.29 |
803 |
3 |
Ludvig Rasmuson |
2001 |
AT1901 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:03.01 |
784 |
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
04A250 |
ÅSK |
|
25m |
1:02.75 |
187 |
5 |
Victor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:02.87 |
802 |
6 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:03.05 |
722 |
7 |
David Macleod |
2001 |
BA1701 |
SPIF SF |
|
25m |
1:03.31 |
190 |
8 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:03.42 |
780 |
9 |
Janne Juven |
2001 |
01A319 |
ÅSK |
|
25m |
1:03.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
541 |
0 |
Elof Kjellberg Olsson |
2001 |
AL1501 |
WISBY SS |
|
25m |
1:02.34 |
78 |
1 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:01.93 |
539 |
2 |
Anton Höglund |
2004 |
AG7704 |
WISBY SS |
|
25m |
1:01.73 |
552 |
3 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:01.51 |
781 |
4 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
02A516 |
ÅSK |
|
25m |
1:01.12 |
117 |
5 |
Gustavs Cerps |
2004 |
AJ3704 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:01.42 |
582 |
6 |
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:01.63 |
553 |
7 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:01.82 |
580 |
8 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
AJ0103 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.08 |
179 |
9 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:02.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
448 |
0 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
1:00.47 |
81 |
1 |
Markus Sandh |
2002 |
AZ1302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
59.99 |
166 |
2 |
Karl Johan Rasmuson |
2001 |
AT0901 |
SK NEPTUN |
|
25m |
59.95 |
165 |
3 |
Jakob Rasmuson |
2003 |
AP9103 |
SK NEPTUN |
|
25m |
59.78 |
59 |
4 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
59.26 |
634 |
5 |
Emil Tikkanen |
2002 |
AD2502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
59.39 |
617 |
6 |
William Jansson |
2000 |
AX1100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
59.90 |
441 |
7 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
25m |
59.97 |
734 |
8 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
AN5702 |
SPIF SF |
|
25m |
1:00.35 |
75 |
9 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:00.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
568 |
0 |
Christopher Lindholm |
2002 |
AQ1702 |
VÄSBY SS |
|
25m |
59.15 |
155 |
1 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
25m |
59.04 |
566 |
2 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
58.40 |
74 |
3 |
Hugo Malmberg |
2001 |
AH9701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
58.19 |
733 |
4 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
25m |
58.16 |
537 |
5 |
Jesper Granath |
2002 |
AM5902 |
WISBY SS |
|
25m |
58.19 |
791 |
6 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
03A892 |
ÅSK |
|
25m |
58.24 |
87 |
7 |
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
58.99 |
77 |
8 |
Linus Nykvist |
2001 |
AH3701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
59.09 |
551 |
9 |
William Yttergren |
2000 |
AL6700 |
WISBY SS |
|
25m |
59.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
0 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
25m |
57.95 |
154 |
1 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
57.13 |
54 |
2 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
55.91 |
331 |
3 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
55.02 |
168 |
4 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
53.10 |
188 |
5 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
54.41 |
326 |
6 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
55.71 |
144 |
7 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
56.53 |
46 |
8 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
57.39 |
442 |
9 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
25m |
57.96 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:26 |
|