Program for DM kortbana 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 33, 50m Ryggsim Herrar Senior |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 67 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 25 m | 25.68 | |
2 | 369 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 26.42 | |
3 | 165 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | AZ6995 | 25 m | 26.93 | |
4 | 190 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 25 m | 27.00 | |
5 | 86 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 25 m | 27.47 | |
6 | 122 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | AO9998 | 25 m | 27.53 | |
7 | 72 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 25 m | 27.56 | |
8 | 361 | Kroon Gustav | 1998 | HS | AM6398 | 25 m | 27.59 | |
9 | 348 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 25 m | 27.99 | |
10 | 316 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 25 m | 28.13 | |
11 | 68 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 25 m | 28.15 | |
12 | 377 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 25 m | 28.98 | |
13 | 100 | Falk David | 2003 | MKK | AD3103 | 25 m | 29.06 | |
14 | 330 | Stoltz Erik | 1998 | YSTADS SS | AV8598 | 25 m | 29.08 | |
15 | 263 | Nilsson Arvid | 2003 | SK TRITON | AK4303 | 25 m | 29.14 | |
16 | 240 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 25 m | 29.21 | |
17 | 277 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 25 m | 29.28 | |
18 | 223 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 25 m | 29.52 | |
19 | 276 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 25 m | 29.56 | |
20 | 6 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 25 m | 29.76 | |
21 | 405 | Lundqvist Jesper | 1999 | HÖGANÄS SS | AU6599 | 25 m | 29.90 | |
22 | 56 | Skog Marcus | 1996 | KLIPPAN | AG1596 | 25 m | 29.98 | |
23 | 266 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 25 m | 29.99 | |
24 | 14 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 25 m | 30.03 | |
25 | 108 | Hinderup Filip | 2001 | MKK | AH5101 | 25 m | 30.06 | |
26 | 116 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 25 m | 30.20 | |
27 | 214 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 25 m | 30.25 | |
28 | 136 | Stenberg Philip | 2001 | MKK | AB9101 | 25 m | 30.33 | |
29 | 241 | Grandin Thor | 2002 | SK SYDSIM | AG4502 | 25 m | 30.36 | |
30 | 321 | Jespersen Emil | 2001 | YSTADS SS | AI9901 | 25 m | 30.42 | |
31 | 32 | Vallbo Gustav | 1999 | KARLSKRONA | AV4399 | 25 m | 30.58 | |
32 | 184 | Rantzow Philip | 1999 | S 71 | AC7399 | 25 m | 30.67 | |
33 | 92 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 25 m | 30.71 | |
34 | 106 | Hagerström Tim | 1999 | MKK | AH8799 | 25 m | 30.81 | |
35 | 281 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 25 m | 31.01 | |
36 | 232 | Dahlgren Joel | 2002 | SK RAN | AC1102 | 25 m | 31.34 | |
37 | 41 | Bevréus William | 2003 | KK KARPEN | AA5703 | 50 m | 31.37 | |
38 | 202 | Agardh Gabriel | 2003 | SK HAJEN | AG8103 | 50 m | 32.67 | |
39 | 215 | Larsson Elliot | 2000 | SK LÖDDE | AF3300 | 50 m | 32.73 | |
40 | 417 | Witzell Anton | 2004 | SK LÖDDE | AC4904 | 50 m | 32.75 | |
41 | 21 | Barkrot Marcus | 2002 | KARLSKRONA | AD7502 | 50 m | 32.95 | |
42 | 157 | Henriksson Joel | 2003 | POSEIDON | AL2503 | 50 m | 32.96 | |
43 | 217 | Paulsson Isak | 2002 | SK LÖDDE | AG1502 | 50 m | 33.52 | |
44 | 78 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 25 m | 31.62 | RES |
45 | 66 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | AI0303 | 25 m | 31.94 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:57 |