Program för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Sum-Sim region |
|
Utskriftsdatum |
10 november 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
20:19 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 november 2017 |
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim P 14 |
Finaler (4) |
Sponsor: Teleservice Skåne AB |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
800 |
1 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:25.43 |
981 |
2 |
Hampus Olsson |
2003 |
AH6303 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:22.39 |
921 |
3 |
Carl Elmer |
2003 |
AK2103 |
POSEIDON |
|
25m |
2:19.61 |
1052 |
4 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:17.93 |
602 |
5 |
Gabriel Agardh |
2003 |
AG8103 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:18.59 |
1057 |
6 |
Petter Jörud |
2003 |
AN9903 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:20.42 |
895 |
7 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
AQ0503 |
MKK |
|
50m |
2:24.94 |
1123 |
8 |
Stig Greiner |
2003 |
AM0703 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:26.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
760 |
1 |
Tomislav Corluka |
2003 |
AC7703 |
KSLS |
|
25m |
2:17.55 |
950 |
2 |
Arvid Axelsson |
2003 |
AN5303 |
SK RAN |
|
25m |
2:15.97 |
959 |
3 |
Arvid Svensson |
2003 |
AJ6303 |
RONNEBY SS |
|
25m |
2:14.97 |
891 |
4 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
25m |
2:14.41 |
740 |
5 |
William Svensson |
2003 |
AB9103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:14.81 |
767 |
6 |
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
KSLS |
|
25m |
2:15.70 |
655 |
7 |
Oliver Kock |
2003 |
AK1903 |
HS |
|
25m |
2:16.72 |
779 |
8 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:17.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1054 |
1 |
Viktor Hansson |
2003 |
AM7103 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:13.22 |
840 |
2 |
Jacob Baxmann |
2003 |
AP2103 |
MKK |
|
25m |
2:11.02 |
1022 |
3 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
25m |
2:10.47 |
1076 |
4 |
Lucas Örmon |
2003 |
AF7303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:08.58 |
1127 |
5 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
AA1903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:09.15 |
1172 |
6 |
Oscar Nordström |
2003 |
AH4303 |
KIVIKS SK |
|
25m |
2:10.83 |
802 |
7 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:11.49 |
943 |
8 |
Nils Tired |
2003 |
AH2903 |
POSEIDON |
|
25m |
2:13.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
687 |
1 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
25m |
2:08.33 |
841 |
2 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
25m |
2:06.90 |
635 |
3 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
25m |
2:02.34 |
850 |
4 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
25m |
1:58.63 |
822 |
5 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:02.19 |
722 |
6 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:02.68 |
1144 |
7 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:06.97 |
748 |
8 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
KK KARPEN |
|
25m |
2:08.34 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 november 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
20:19 |
|