2020-05-29   12:44:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 25m VSSF 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM VSSF 25m 2017    Utskriftsdatum  13 oktober 2017   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Skövde SS & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (4) 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 52.81 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
50  Loke Egnell  2003  AR2703  GÖTEBORG    25m  1:10.62 
76  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  1:08.20 
75  Jonathan Einarsson  2001  AQ4101  KUNGSBACKA    25m  1:09.14 
224  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    25m  1:15.06 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    25m  1:04.41 
189  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    25m  1:03.83 
David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  1:03.22 
226  Hjalmar Löfvenborg  1999  AU3999  VARBERG    25m  1:02.76 
24  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    25m  1:03.11 
246  Gabriel Hansson  2000  AE8700  UDDEVALLA    25m  1:03.44 
117  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  1:04.02 
53  Max Feng  2001  AR6301  GÖTEBORG    25m  1:04.50 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
169  Jacob Alexandersson  1995  AX7395  S 77    25m  1:02.17 
100  Max Ackerman  1995  AN8195  SK LAXEN    25m  1:01.83 
29  William Westerlund Holappa  1999  AC0599  ELFSBORG    25m  1:00.96 
110  Joakim Löfgren  1992  AK8592  SK LAXEN    25m  1:00.60 
Adam Albringer  1999  AH8999  ELFSBORG    25m  1:00.63 
46  Philip Borgström Bishop  1999  AK9999  GÖTEBORG    25m  1:01.47 
109  Janne Ledin  1994  AR7994  SK LAXEN    25m  1:01.99 
217  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  1:02.72 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
218  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    25m  58.35 
225  Albin Larsson  1998  AF4798  VARBERG    25m  57.31 
77  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    25m  56.35 
114  John Olsson  1995  AG0795  SK LAXEN    25m  54.32 
258  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    25m  54.70 
124  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    25m  56.57 
163  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    25m  58.03 
118  Robin Sandgren  1997  AW3997  SK LAXEN    25m  58.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  13 oktober 2017 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  18:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner