2020-05-29   11:07:06
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Grand Prix Malmö

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Startlist Event 18
Startlist 
 
  Competition name  Swedish Grand Prix 2018    Print Date  27 January 2018   
  Competition place  Malmö (SWE)    Print Time  19:52   
  Organizer  SSF & Malmö KK         
  Pool  50m         
  Competition date  27 January 2018         
 
 
 
Event 18, 100m Freestyle Women  Heats (4) 
WR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 
ER: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 
SR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 
SJ: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
377  Ida Andersson-Wulf  1998  BP9498  VELLINGE-N    50m  1:25.73  S7 
311  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    50m  1:00.56   
271  Olivia Stille  2000  AJ7600  TUREBERG    50m  1:00.03   
Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE  DEN  50m  59.81   
373  Mia Wennecke  1999  9924AD  HELSINGØR    50m  59.96   
288  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    50m  1:00.48   
18  Agnes Kramer  1998  BP4698  FALKENBERG    50m  1:19.15  S8 
11  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE  DEN  25m  54.78   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
21  Tara Culibrk  2001  3739  11 APRIL  SRB  50m  59.59   
345  Anna Eriksson  1999  AI0499  ESKILSTUNA    50m  58.96   
Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE  DEN  50m  57.97   
48  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  57.03   
157  Sofia Henell  1997  AD0297  LASS    50m  57.50   
80  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    50m  58.48   
170  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    50m  59.16   
123  Miranda Arvidsson  1998  AJ5298  KALMAR SS    50m  59.73   

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
19  Dusica Babic  2000  4943  11 APRIL  SRB  50m  59.48   
10  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE  DEN  50m  58.80   
71  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    50m  57.78   
354  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  56.60   
59  Sara Junevik  2000  AL3400  FALUN    50m  57.30   
356  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  58.16   
277  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  59.07   
358  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  HOVEDSTAD    50m  59.63   

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Lane  Name  Born  License  Club  NAT  Pool  Time  Disabled 
 
117  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    50m  59.46   
293  Louise Halldén  1998  AW2498  VÄSBY SS    50m  58.80   
27  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY  DEN  50m  57.63   
223  Michelle Coleman  1993  AM2493  SPÅRVÄGEN    50m  53.21   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE  DEN  50m  57.14   
201  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    50m  57.98   
245  Emilia Christiansen  1999  AL8499  SÖDERTÄLJE    50m  59.05   
353  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    50m  59.62   

 
 

Generated by WinGrodan 1.26.00  Print Date  27 January 2018 
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb  Print Time  19:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner