Program för Grand Prix Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 8, 50m Backstroke Women |
WR: Jing Zhao (1990) 27.06 2009-07-30 |
ER: D Samulski/A Herasimenia (1900) 27.23 2009-07-30 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30 |
SJ: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 174 | Lindborg Ida | 1994 | MKK | 50 m | 28.05 | ||
2 | 268 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | 50 m | 29.35 | ||
3 | 27 | Brandt Nielsen Anna | 1998 | LYNGBY | 50 m | 29.59 | ||
4 | 324 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 29.70 | ||
5 | 123 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 30.17 | ||
6 | 45 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 50 m | 30.35 | ||
7 | 106 | Andersson Lova | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 30.55 | ||
8 | 86 | Stenhård Julia | 2000 | HS | 50 m | 30.74 | ||
9 | 267 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.08 | ||
10 | 211 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | 50 m | 31.15 | ||
11 | 361 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 31.15 | ||
12 | 356 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 31.16 | ||
13 | 184 | Vileus Emma | 2001 | MKK | 50 m | 31.18 | ||
14 | 326 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 31.46 | ||
15 | 20 | Cuckovic Andjela | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 31.50 | ||
16 | 26 | Yu Mortensen Jessica | 2000 | LYNGBY | 50 m | 31.54 | ||
17 | 264 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.63 | ||
18 | 373 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 50 m | 31.64 | ||
19 | 266 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.65 | ||
20 | 125 | Lewton Josefin | 1997 | KALMAR SS | 50 m | 31.66 | ||
21 | 120 | Ristl Elin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 31.67 | ||
22 | 218 | Larsson Minna | 2002 | SJÖBO SS | 50 m | 31.80 | ||
23 | 197 | Eriksson Klara | 2000 | NKK | 50 m | 31.84 | ||
24 | 133 | Andersson Malin | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 31.85 | ||
25 | 36 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 31.95 | ||
26 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 32.06 | ||
27 | 127 | Karlsson Sofie | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 32.08 | ||
28 | 178 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | 50 m | 32.17 | ||
29 | 33 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 50 m | 32.20 | ||
30 | 19 | Babic Dusica | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 32.25 | ||
31 | 331 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | 50 m | 32.47 | ||
32 | 271 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 50 m | 32.81 | ||
33 | 346 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 32.81 | ||
34 | 214 | Gipperth Linnea | 2003 | SALTSJÖB | 50 m | 32.82 | ||
35 | 129 | Eklund-Ramböl Elvira | 1997 | KARLSTAD | 50 m | 33.04 | ||
36 | 143 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 33.33 | ||
37 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 34.55 | ||
38 | 212 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | 50 m | 36.79 | ||
39 | 17 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | S11 | 50 m | 37.05 | |
40 | 18 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 42.10 | |
41 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 48.27 | |
42 | 223 | Coleman Michelle | 1993 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 27.46 | ||
43 | 11 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 25 m | 28.26 | ||
44 | 256 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | 25 m | 31.31 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |