Program for Grand Prix Malmö
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Startlist Event 10
|
Competition name |
Swedish Grand Prix 2018 |
|
Print Date |
27 January 2018 |
|
|
Competition place |
Malmö (SWE) |
|
Print Time |
09:18 |
|
|
Organizer |
SSF & Malmö KK |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
27 January 2018 |
|
|
|
|
Event 10, 200m Medley Women |
Heats (4) |
WR: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 |
SR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 |
SJ: Louise Hansson (1996) 2:12.72 2015-03-31 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
Disabled |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:40.35 |
|
89 |
3 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
HS |
|
50m |
2:37.54 |
|
316 |
4 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
2:34.08 |
|
370 |
5 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
2:35.96 |
|
61 |
6 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:38.10 |
|
71 |
7 |
Sophie Hansson |
1998 |
AM1298 |
HS |
|
25m |
2:15.98 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
Disabled |
|
290 |
1 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:30.84 |
|
39 |
2 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:28.16 |
|
213 |
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
2:25.13 |
|
354 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:19.37 |
|
253 |
5 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:21.75 |
|
245 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:26.11 |
|
242 |
7 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
2:29.37 |
|
163 |
8 |
Louise Ranevi |
1999 |
AI3299 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:32.44 |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
Disabled |
|
229 |
1 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SKK |
|
50m |
2:29.98 |
|
313 |
2 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:27.55 |
|
4 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
DEN |
50m |
2:24.87 |
|
333 |
4 |
Lisa Angiolini |
1995 |
|
DE AKKER |
ITA |
50m |
2:18.74 |
|
110 |
5 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:21.71 |
|
264 |
6 |
Greta Nykvist |
1996 |
AU7496 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:25.61 |
|
278 |
7 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:28.78 |
|
165 |
8 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
50m |
2:31.53 |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
Disabled |
|
362 |
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:29.54 |
|
23 |
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
DEN |
50m |
2:27.21 |
|
296 |
3 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:23.91 |
|
153 |
4 |
Vilma Ekström |
1994 |
AE4494 |
LASS |
|
50m |
2:18.63 |
|
310 |
5 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:21.21 |
|
257 |
6 |
Emelie Fast |
2004 |
AR4204 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:25.58 |
|
203 |
7 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
50m |
2:28.58 |
|
222 |
8 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:30.97 |
|
Generated by WinGrodan 1.26.00 |
Print Date |
27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb |
Print Time |
09:18 |
|