Startliste for Grand Prix Malmö
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 4, 100m Breaststroke Women |
WR: Lilly King (1997) 1:04.13 2017-07-25 |
ER: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.30 2017-04-11 |
SJ: Sophie Hansson (1998) 1:07.59 2016-08-07 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 71 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 50 m | 1:08.15 | ||
2 | 153 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 1:08.65 | ||
3 | 333 | Angiolini Lisa | 1995 | DE AKKER | 50 m | 1:08.96 | ||
4 | 367 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:10.68 | ||
5 | 257 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:11.86 | ||
6 | 199 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | 50 m | 1:13.01 | ||
7 | 26 | Yu Mortensen Jessica | 2000 | LYNGBY | 50 m | 1:13.36 | ||
8 | 107 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:13.52 | ||
9 | 102 | Sandsjö Tone | 2003 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:13.53 | ||
10 | 309 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:13.56 | ||
11 | 289 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 1:13.84 | ||
12 | 242 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | 50 m | 1:14.05 | ||
13 | 23 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 50 m | 1:14.07 | ||
14 | 313 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:14.11 | ||
15 | 126 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 1:14.31 | ||
16 | 222 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:14.58 | ||
17 | 203 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | 50 m | 1:14.62 | ||
18 | 266 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:14.71 | ||
19 | 84 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | 50 m | 1:14.73 | ||
20 | 278 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 1:15.01 | ||
21 | 352 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:15.37 | ||
22 | 229 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | 50 m | 1:15.80 | ||
23 | 113 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:15.96 | ||
24 | 163 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | 50 m | 1:16.44 | ||
25 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:16.51 | ||
26 | 316 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 1:16.52 | ||
27 | 162 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | 50 m | 1:17.70 | ||
28 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 1:17.89 | ||
29 | 370 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 1:17.90 | ||
30 | 347 | Nyström Adina | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:18.60 | ||
31 | 32 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 50 m | 1:18.79 | ||
32 | 78 | Lendt Sandra | 2000 | HS | 50 m | 1:18.84 | ||
33 | 329 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 1:19.41 | ||
34 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:19.91 | ||
35 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | SB6 | 50 m | 2:08.02 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |