Program för Grand Prix Malmö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Gren 1, 100m Freestyle Men |
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 46.91 2009-07-30 |
ER: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
SJ: Isak Eliasson (1996) 49.39 2016-04-01 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 378 | Stjepanovic Velemir | 1993 | PARTIZAN | 50 m | 48.66 | EFT | |
2 | 224 | Eliasson Isak | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 49.85 | ||
3 | 65 | Carlsen Christoffer | 1992 | HS | 50 m | 49.96 | ||
4 | 374 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | 50 m | 50.20 | EFT | |
5 | 119 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | 50 m | 50.61 | ||
6 | 100 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 50.71 | ||
7 | 244 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 50.83 | ||
8 | 259 | Jonsson Jesper | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 51.32 | ||
9 | 137 | Liess Nils | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 51.43 | ||
10 | 29 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 50 m | 51.61 | ||
11 | 308 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | 50 m | 51.67 | ||
12 | 115 | Lövgren Albin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 51.69 | ||
13 | 49 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 51.77 | ||
14 | 275 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | 50 m | 52.12 | ||
15 | 250 | Kertes Daniel | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 52.15 | ||
16 | 159 | Palmqvist Pontus | 1991 | LASS | 50 m | 52.17 | ||
17 | 368 | Petkovic Andrija | 2001 | S NIKOLA | 50 m | 52.21 | ||
18 | 7 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 52.30 | ||
19 | 131 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 52.38 | ||
20 | 145 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 52.48 | ||
21 | 81 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 50 m | 52.57 | ||
22 | 75 | Kron Kristian | 1992 | HS | 50 m | 52.67 | ||
23 | 151 | Andersson Anton | 1993 | LASS | 50 m | 52.67 | ||
24 | 171 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | 50 m | 52.78 | ||
25 | 112 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 52.79 | ||
26 | 183 | Westergren Mats | 1994 | MKK | 50 m | 52.85 | ||
27 | 31 | Textor-Broch William | 2001 | LYNGBY | 50 m | 53.12 | ||
28 | 150 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 53.12 | ||
29 | 109 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 53.17 | ||
30 | 114 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 53.36 | ||
31 | 24 | Kaas Elmgreen Andreas | 1999 | LYNGBY | 50 m | 53.39 | ||
32 | 158 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | 50 m | 53.45 | ||
33 | 64 | Björk Jesper | 1993 | HS | 50 m | 53.68 | ||
34 | 182 | Persson Elias | 2002 | MKK | 50 m | 53.79 | ||
35 | 47 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 50 m | 53.80 | ||
36 | 34 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 50 m | 53.84 | ||
37 | 148 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 53.96 | ||
38 | 190 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 53.98 | ||
39 | 206 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | 50 m | 53.99 | ||
40 | 116 | Malm Markus | 1997 | JÖNKÖPING | 50 m | 54.00 | ||
41 | 111 | Holmquist Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 54.03 | ||
42 | 56 | Rudqvist Samuel | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 54.30 | ||
43 | 53 | Cavka Anes | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 54.36 | ||
44 | 38 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 50 m | 54.41 | ||
45 | 121 | Sabic Ishak | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 54.64 | ||
46 | 360 | Møller Frederik O. | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 55.01 | ||
47 | 13 | Nyrén Ludvig | 1997 | SÄFFLE SS | S10 | 50 m | 57.79 | |
48 | 12 | Klasson Tobias | 2000 | SÄFFLE SS | S14 | 50 m | 1:02.58 | |
49 | 8 | Karlsson Sebastian | 1993 | KARLSKRONA | S14 | 50 m | 1:04.92 | |
50 | 312 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | 25 m | 52.29 | ||
51 | 173 | Lindblom William | 1998 | MKK | 50 m | 54.42 | RES | |
52 | 239 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | 50 m | 54.49 | RES | |
53 | 371 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 54.65 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 2, 200m Freestyle Women |
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 223 | Coleman Michelle | 1993 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:55.64 | ||
2 | 43 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 50 m | 2:01.49 | ||
3 | 44 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 50 m | 2:01.90 | ||
4 | 108 | Eriksson Hanna | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:02.50 | ||
5 | 354 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:02.50 | ||
6 | 27 | Brandt Nielsen Anna | 1998 | LYNGBY | 50 m | 2:03.78 | ||
7 | 9 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 50 m | 2:03.93 | ||
8 | 2 | Sabroe Ebbesen Elisabeth | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 2:04.50 | ||
9 | 201 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | 50 m | 2:06.03 | ||
10 | 80 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | 50 m | 2:06.14 | ||
11 | 293 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 2:06.17 | ||
12 | 28 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:06.32 | ||
13 | 6 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 2:06.77 | ||
14 | 157 | Henell Sofia | 1997 | LASS | 50 m | 2:08.01 | ||
15 | 213 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 2:08.11 | ||
16 | 117 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:08.44 | ||
17 | 10 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 50 m | 2:08.48 | ||
18 | 46 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 2:08.52 | ||
19 | 277 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 2:08.54 | ||
20 | 361 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:08.65 | ||
21 | 363 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:09.30 | ||
22 | 95 | Ülger Olivia | 2000 | HS | 50 m | 2:09.57 | ||
23 | 288 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 2:09.68 | ||
24 | 220 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 2:09.85 | ||
25 | 37 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 2:09.94 | ||
26 | 4 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 2:10.00 | ||
27 | 123 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 2:10.02 | ||
28 | 261 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:10.29 | ||
29 | 170 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | 50 m | 2:10.55 | ||
30 | 60 | Lannhard Frida | 2000 | FALUN | 50 m | 2:10.67 | ||
31 | 248 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:11.08 | ||
32 | 21 | Culibrk Tara | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 2:11.76 | ||
33 | 59 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | 50 m | 2:11.90 | ||
34 | 82 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | 50 m | 2:12.14 | ||
35 | 156 | Heina Christin | 1996 | LASS | 50 m | 2:12.25 | ||
36 | 264 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:12.47 | ||
37 | 310 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:12.58 | ||
38 | 285 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | 50 m | 2:12.60 | ||
39 | 355 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:12.99 | ||
40 | 279 | Rydbeck Nordén Esther | 2001 | TÄBY SIM | 50 m | 2:13.10 | RES | |
41 | 147 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 2:13.43 | RES | |
42 | 311 | Mörtstrand Elvira | 2003 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:13.69 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 3, 50m Breaststroke Men |
WR: Adam Peaty (1994) 25.95 2017-07-25 |
ER: Adam Peaty (1994) 25.95 2017-07-25 |
SR: Johannes Skagius (1995) 27.02 2017-07-25 |
SJ: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 235 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | 50 m | 27.02 | ||
2 | 335 | Castello Andrea | 1998 | DE AKKER | 50 m | 28.00 | ||
3 | 77 | Kähr Erik | 1995 | HS | 50 m | 28.34 | ||
4 | 138 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | 50 m | 28.36 | ||
5 | 250 | Kertes Daniel | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 28.82 | ||
6 | 195 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | 50 m | 28.85 | ||
7 | 336 | Cervi Riccardo | 1996 | DE AKKER | 50 m | 28.85 | ||
8 | 14 | Klippenberg Grindheim André | 2000 | Hamar IL | 50 m | 29.20 | ||
9 | 152 | Andersson Tom | 1998 | LASS | 50 m | 29.47 | ||
10 | 144 | Ekstrand Julius | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 29.48 | ||
11 | 280 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 29.59 | ||
12 | 29 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 50 m | 29.60 | ||
13 | 139 | Peter Jeremy | 1988 | KUNGSBACKA | 50 m | 29.72 | ||
14 | 291 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 29.86 | ||
15 | 298 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 29.97 | ||
16 | 179 | Nilsson Felix | 1990 | MKK | 50 m | 30.11 | ||
17 | 272 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | 50 m | 30.19 | ||
18 | 96 | Norén Vosveld Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 30.24 | ||
19 | 93 | Williamsson Olle | 1998 | HS | 50 m | 30.38 | ||
20 | 103 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 30.40 | ||
21 | 181 | Persson Anton | 1994 | MKK | 50 m | 30.49 | ||
22 | 136 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | 50 m | 30.62 | ||
23 | 322 | Juliusson Erik | 1998 | ÄNGELHOLM | 50 m | 30.71 | ||
24 | 41 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 50 m | 30.82 | ||
25 | 260 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 30.88 | ||
26 | 297 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 30.95 | ||
27 | 246 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 31.17 | ||
28 | 374 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | 50 m | 31.17 | EFT | |
29 | 22 | Dobric Aleksa | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 31.27 | ||
30 | 50 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 50 m | 31.29 | ||
31 | 67 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | 50 m | 31.29 | ||
32 | 265 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.35 | ||
33 | 16 | Aalstad Laakso Eivind | 1999 | Hamar IL | 50 m | 31.40 | ||
34 | 15 | Fredheim Nickolai | 2000 | Hamar IL | 50 m | 31.64 | ||
35 | 232 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | SUNDSVALL | 50 m | 31.65 | ||
36 | 47 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 50 m | 31.68 | ||
37 | 130 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 31.77 | ||
38 | 134 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 31.78 | ||
39 | 318 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 32.01 | ||
40 | 121 | Sabic Ishak | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 32.08 | ||
41 | 249 | Kerman Henry | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 32.24 | ||
42 | 167 | Englund Gustav | 2001 | MKK | 50 m | 32.33 | ||
43 | 149 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 32.82 | ||
44 | 325 | Trudov Alexander | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 32.97 | ||
45 | 317 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 33.04 | ||
46 | 169 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | 50 m | 33.24 | ||
47 | 327 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | 50 m | 33.38 | ||
48 | 284 | Josefson Erik | 2000 | VARBERG | 50 m | 33.42 | RES | |
49 | 51 | Schön Martin | 2003 | BOLLNÄS SS | 50 m | 33.80 | RES | |
50 | 348 | Witt Axel | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 34.14 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 4, 100m Breaststroke Women |
WR: Lilly King (1997) 1:04.13 2017-07-25 |
ER: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 |
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.30 2017-04-11 |
SJ: Sophie Hansson (1998) 1:07.59 2016-08-07 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 71 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 50 m | 1:08.15 | ||
2 | 153 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 1:08.65 | ||
3 | 333 | Angiolini Lisa | 1995 | DE AKKER | 50 m | 1:08.96 | ||
4 | 367 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:10.68 | ||
5 | 257 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:11.86 | ||
6 | 199 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | 50 m | 1:13.01 | ||
7 | 26 | Yu Mortensen Jessica | 2000 | LYNGBY | 50 m | 1:13.36 | ||
8 | 107 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:13.52 | ||
9 | 102 | Sandsjö Tone | 2003 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:13.53 | ||
10 | 309 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:13.56 | ||
11 | 289 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 1:13.84 | ||
12 | 242 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | 50 m | 1:14.05 | ||
13 | 23 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 50 m | 1:14.07 | ||
14 | 313 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:14.11 | ||
15 | 126 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 1:14.31 | ||
16 | 222 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:14.58 | ||
17 | 203 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | 50 m | 1:14.62 | ||
18 | 266 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:14.71 | ||
19 | 84 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | 50 m | 1:14.73 | ||
20 | 278 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 1:15.01 | ||
21 | 352 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:15.37 | ||
22 | 229 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | 50 m | 1:15.80 | ||
23 | 113 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:15.96 | ||
24 | 163 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | 50 m | 1:16.44 | ||
25 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:16.51 | ||
26 | 316 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 1:16.52 | ||
27 | 162 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | 50 m | 1:17.70 | ||
28 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 1:17.89 | ||
29 | 370 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 1:17.90 | ||
30 | 347 | Nyström Adina | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:18.60 | ||
31 | 32 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 50 m | 1:18.79 | ||
32 | 78 | Lendt Sandra | 2000 | HS | 50 m | 1:18.84 | ||
33 | 329 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 1:19.41 | ||
34 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:19.91 | ||
35 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | SB6 | 50 m | 2:08.02 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 5, 400m Medley Men |
WR: Michael Phelps (1985) 4:03.84 2008-08-10 |
ER: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
SR: Adam Paulsson (1995) 4:18.81 2017-08-26 |
SJ: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 55 | Paulsson Adam | 1995 | ELFSBORG | 50 m | 4:18.81 | ||
2 | 334 | Bondavalli Mattia | 1996 | DE AKKER | 50 m | 4:22.72 | ||
3 | 194 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 4:22.76 | ||
4 | 379 | Chodatskij Kristian | 1999 | SCA | 50 m | 4:29.50 | ||
5 | 145 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 4:30.83 | ||
6 | 357 | Hjelm Alvi | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:34.12 | ||
7 | 306 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:35.95 | ||
8 | 340 | Mascarino Luca | 2001 | DE AKKER | 50 m | 4:36.95 | ||
9 | 91 | Vikström Isak | 1999 | HS | 50 m | 4:40.14 | ||
10 | 269 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | 50 m | 4:42.58 | ||
11 | 66 | Dukic Dennis | 2000 | HS | 50 m | 4:42.75 | ||
12 | 148 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 4:43.03 | ||
13 | 375 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 4:43.78 | EFT | |
14 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:47.92 | ||
15 | 276 | Gustavsson Julius | 2002 | TÄBY SIM | 50 m | 4:49.65 | ||
16 | 191 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | 50 m | 4:50.57 | ||
17 | 164 | Andersson Anton | 1997 | MKK | 50 m | 4:51.91 | ||
18 | 98 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:54.57 | EFT | |
19 | 58 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | 50 m | 4:54.78 | ||
20 | 226 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:56.91 | ||
21 | 283 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | 50 m | 4:58.22 | ||
22 | 140 | Brinkhagen Tim | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 5:01.66 | EFT | |
23 | 73 | Kerman William | 2001 | HS | 50 m | 5:02.46 | ||
24 | 118 | Nicklasson Erik | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 5:03.49 | ||
25 | 348 | Witt Axel | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 5:07.03 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 6, 100m Butterfly Women |
WR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
ER: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 59 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | 50 m | 58.89 | ||
2 | 48 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 59.82 | ||
3 | 324 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 59.95 | ||
4 | 295 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 50 m | 1:01.73 | ||
5 | 345 | Eriksson Anna | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:02.74 | ||
6 | 42 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 50 m | 1:02.94 | ||
7 | 92 | Vikström Ronja | 1996 | HS | 50 m | 1:03.00 | ||
8 | 248 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:03.08 | ||
9 | 323 | Liljeqvist Ida | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 1:03.12 | ||
10 | 245 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:03.30 | ||
11 | 341 | Pescio Andrea Ambra | 1998 | DE AKKER | 50 m | 1:03.36 | ||
12 | 358 | Lauridsen Marie Voigt | 1995 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:03.47 | ||
13 | 355 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:03.75 | ||
14 | 80 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | 50 m | 1:04.08 | ||
15 | 86 | Stenhård Julia | 2000 | HS | 50 m | 1:04.31 | ||
16 | 285 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | 50 m | 1:04.32 | ||
17 | 353 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:04.52 | ||
18 | 267 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:04.83 | ||
19 | 2 | Sabroe Ebbesen Elisabeth | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 1:04.89 | ||
20 | 261 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:05.01 | ||
21 | 20 | Cuckovic Andjela | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 1:05.24 | ||
22 | 251 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:05.55 | ||
23 | 351 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | 50 m | 1:05.75 | ||
24 | 296 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:05.79 | ||
25 | 72 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | 50 m | 1:05.88 | ||
26 | 128 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | 50 m | 1:05.95 | ||
27 | 87 | Thomasson Clara | 2001 | HS | 50 m | 1:05.96 | ||
28 | 36 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 1:06.29 | ||
29 | 365 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:06.68 | ||
30 | 240 | Johansson Petra | 1997 | SÄFFLE SS | 50 m | 1:06.98 | ||
31 | 101 | Sandh Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:07.21 | ||
32 | 225 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:07.59 | ||
33 | 216 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | 50 m | 1:07.68 | ||
34 | 346 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:07.89 | ||
35 | 331 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | 50 m | 1:08.01 | ||
36 | 256 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:08.07 | ||
37 | 228 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | 50 m | 1:09.44 | ||
38 | 222 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:10.39 | ||
39 | 85 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | 50 m | 1:11.92 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 7, 100m Backstroke Men |
WR: Ryan Murphy (1995) 51.85 2016-08-13 |
ER: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 |
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
SJ: Petter Fredriksson (1997) 55.54 2017-07-02 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 196 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | 50 m | 55.93 | ||
2 | 252 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 56.19 | ||
3 | 166 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | 50 m | 56.37 | ||
4 | 119 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | 50 m | 56.56 | ||
5 | 24 | Kaas Elmgreen Andreas | 1999 | LYNGBY | 50 m | 56.80 | ||
6 | 159 | Palmqvist Pontus | 1991 | LASS | 50 m | 57.25 | ||
7 | 337 | Cinquino Matteo | 1997 | DE AKKER | 50 m | 57.57 | ||
8 | 75 | Kron Kristian | 1992 | HS | 50 m | 57.80 | ||
9 | 35 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 50 m | 58.73 | ||
10 | 158 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | 50 m | 58.73 | ||
11 | 308 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | 50 m | 58.77 | ||
12 | 339 | Hantjoglu Cristiano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 58.78 | ||
13 | 90 | Varga Stefan | 2000 | HS | 50 m | 58.82 | ||
14 | 151 | Andersson Anton | 1993 | LASS | 50 m | 59.07 | ||
15 | 275 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | 50 m | 59.16 | ||
16 | 190 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 59.76 | ||
17 | 150 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 59.95 | ||
18 | 136 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | 50 m | 59.99 | ||
19 | 368 | Petkovic Andrija | 2001 | S NIKOLA | 50 m | 1:00.28 | ||
20 | 154 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | 50 m | 1:00.46 | ||
21 | 25 | Ejdrup Hansen Mads | 1999 | LYNGBY | 50 m | 1:00.57 | ||
22 | 274 | Parsons Philip | 1999 | TYRESÖ SS | 50 m | 1:00.62 | ||
23 | 14 | Klippenberg Grindheim André | 2000 | Hamar IL | 50 m | 1:00.83 | ||
24 | 366 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:00.92 | ||
25 | 258 | Jonsson Daniel | 1999 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:01.01 | ||
26 | 142 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 1:01.08 | ||
27 | 217 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 1:01.34 | ||
28 | 262 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:01.57 | ||
29 | 328 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | 50 m | 1:01.78 | ||
30 | 99 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:01.82 | ||
31 | 286 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 1:03.20 | ||
32 | 243 | Aldrin John | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:03.43 | ||
33 | 124 | Hong Anton | 2000 | KALMAR SS | 50 m | 1:03.56 | ||
34 | 70 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | 50 m | 1:04.00 | ||
35 | 114 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:04.01 | ||
36 | 265 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:05.62 | ||
37 | 12 | Klasson Tobias | 2000 | SÄFFLE SS | S14 | 50 m | 1:13.24 | |
38 | 8 | Karlsson Sebastian | 1993 | KARLSKRONA | S14 | 50 m | 1:14.87 | |
39 | 360 | Møller Frederik O. | 1999 | HOVEDSTAD | 25 m | 56.82 | ||
40 | 76 | Kroon Gustav | 1998 | HS | 50 m | 1:03.24 | RES | |
41 | 176 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | 50 m | 1:03.24 | RES | |
42 | 247 | Illanes Guillermo | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:03.78 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 8, 50m Backstroke Women |
WR: Jing Zhao (1990) 27.06 2009-07-30 |
ER: D Samulski/A Herasimenia (1900) 27.23 2009-07-30 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30 |
SJ: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 174 | Lindborg Ida | 1994 | MKK | 50 m | 28.05 | ||
2 | 268 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | 50 m | 29.35 | ||
3 | 27 | Brandt Nielsen Anna | 1998 | LYNGBY | 50 m | 29.59 | ||
4 | 324 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 29.70 | ||
5 | 123 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 30.17 | ||
6 | 45 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 50 m | 30.35 | ||
7 | 106 | Andersson Lova | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 30.55 | ||
8 | 86 | Stenhård Julia | 2000 | HS | 50 m | 30.74 | ||
9 | 267 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.08 | ||
10 | 211 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | 50 m | 31.15 | ||
11 | 361 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 31.15 | ||
12 | 356 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 31.16 | ||
13 | 184 | Vileus Emma | 2001 | MKK | 50 m | 31.18 | ||
14 | 326 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 31.46 | ||
15 | 20 | Cuckovic Andjela | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 31.50 | ||
16 | 26 | Yu Mortensen Jessica | 2000 | LYNGBY | 50 m | 31.54 | ||
17 | 264 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.63 | ||
18 | 373 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 50 m | 31.64 | ||
19 | 266 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 31.65 | ||
20 | 125 | Lewton Josefin | 1997 | KALMAR SS | 50 m | 31.66 | ||
21 | 120 | Ristl Elin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 31.67 | ||
22 | 218 | Larsson Minna | 2002 | SJÖBO SS | 50 m | 31.80 | ||
23 | 197 | Eriksson Klara | 2000 | NKK | 50 m | 31.84 | ||
24 | 133 | Andersson Malin | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 31.85 | ||
25 | 36 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 31.95 | ||
26 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 32.06 | ||
27 | 127 | Karlsson Sofie | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 32.08 | ||
28 | 178 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | 50 m | 32.17 | ||
29 | 33 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 50 m | 32.20 | ||
30 | 19 | Babic Dusica | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 32.25 | ||
31 | 331 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | 50 m | 32.47 | ||
32 | 271 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 50 m | 32.81 | ||
33 | 346 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 32.81 | ||
34 | 214 | Gipperth Linnea | 2003 | SALTSJÖB | 50 m | 32.82 | ||
35 | 129 | Eklund-Ramböl Elvira | 1997 | KARLSTAD | 50 m | 33.04 | ||
36 | 143 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 33.33 | ||
37 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 34.55 | ||
38 | 212 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | 50 m | 36.79 | ||
39 | 17 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | S11 | 50 m | 37.05 | |
40 | 18 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 42.10 | |
41 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 48.27 | |
42 | 223 | Coleman Michelle | 1993 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 27.46 | ||
43 | 11 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 25 m | 28.26 | ||
44 | 256 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | 25 m | 31.31 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 9, 200m Butterfly Men |
WR: Michael Phelps (1985) 1:51.51 2009-07-29 |
ER: Laszlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:56.46 2016-08-08 |
SJ: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 378 | Stjepanovic Velemir | 1993 | PARTIZAN | 50 m | 1:54.99 | EFT | |
2 | 137 | Liess Nils | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:57.88 | ||
3 | 30 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:03.26 | ||
4 | 116 | Malm Markus | 1997 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:04.17 | ||
5 | 342 | Raimondi Stefano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 2:05.08 | ||
6 | 49 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 2:05.60 | ||
7 | 338 | Facciolà Andrea | 1999 | DE AKKER | 50 m | 2:05.93 | ||
8 | 312 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:06.61 | ||
9 | 306 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:07.12 | ||
10 | 40 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 50 m | 2:08.83 | ||
11 | 193 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | 50 m | 2:08.98 | ||
12 | 270 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | 50 m | 2:09.17 | ||
13 | 122 | Steindl Anton | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:09.34 | ||
14 | 198 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | 50 m | 2:09.41 | ||
15 | 375 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 2:09.71 | EFT | |
16 | 155 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | 50 m | 2:10.18 | ||
17 | 249 | Kerman Henry | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:11.10 | ||
18 | 297 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:11.16 | ||
19 | 172 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | 50 m | 2:11.96 | ||
20 | 74 | Klingeryd Jalamo Victor | 2000 | HS | 50 m | 2:12.62 | ||
21 | 191 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | 50 m | 2:12.99 | ||
22 | 135 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:13.12 | ||
23 | 131 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 2:14.59 | ||
24 | 88 | Wahlberg Martin | 1999 | HS | 50 m | 2:15.33 | ||
25 | 204 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | 50 m | 2:16.62 | ||
26 | 200 | Bergenzaun Sebastian | 1991 | POSEIDON | 50 m | 2:16.82 | ||
27 | 73 | Kerman William | 2001 | HS | 50 m | 2:17.47 | ||
28 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:17.61 | ||
29 | 321 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:18.89 | ||
30 | 283 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | 50 m | 2:21.35 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 10, 200m Medley Women |
WR: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:06.12 2015-08-03 |
SR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 |
SJ: Louise Hansson (1996) 2:12.72 2015-03-31 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 153 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 2:18.63 | ||
2 | 333 | Angiolini Lisa | 1995 | DE AKKER | 50 m | 2:18.74 | ||
3 | 354 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:19.37 | ||
4 | 113 | Johansson Wilma | 2001 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:21.19 | ||
5 | 310 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:21.21 | ||
6 | 110 | Hegmegi Annie | 2003 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:21.71 | ||
7 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:21.75 | ||
8 | 296 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:23.91 | ||
9 | 4 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 2:24.87 | ||
10 | 213 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 2:25.13 | ||
11 | 257 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:25.58 | ||
12 | 264 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:25.61 | ||
13 | 245 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:26.11 | ||
14 | 107 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:26.85 | ||
15 | 23 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 50 m | 2:27.21 | ||
16 | 313 | Sterling Filippa | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:27.55 | ||
17 | 39 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 2:28.16 | ||
18 | 203 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:28.58 | ||
19 | 278 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 2:28.78 | ||
20 | 242 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | 50 m | 2:29.37 | ||
21 | 362 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:29.54 | ||
22 | 229 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | 50 m | 2:29.98 | ||
23 | 290 | Eklund Cornelia | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 2:30.84 | ||
24 | 222 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 2:30.97 | ||
25 | 165 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | 50 m | 2:31.53 | ||
26 | 163 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | 50 m | 2:32.44 | ||
27 | 316 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 2:34.08 | ||
28 | 370 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 2:35.96 | ||
29 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 2:37.08 | ||
30 | 71 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 25 m | 2:15.98 | ||
31 | 89 | Wallin Sarah | 2000 | HS | 50 m | 2:37.54 | RES | |
32 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 2:38.10 | RES | |
33 | 143 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 2:40.35 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 11, 400m Freestyle Men |
WR: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
ER: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SJ: Victor Johansson (1998) 3:48.96 2017-07-23 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 112 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 3:48.96 | ||
2 | 55 | Paulsson Adam | 1995 | ELFSBORG | 50 m | 3:50.86 | ||
3 | 100 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 3:55.28 | ||
4 | 359 | Mortensen Óli | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:57.61 | ||
5 | 75 | Kron Kristian | 1992 | HS | 50 m | 3:59.28 | ||
6 | 137 | Liess Nils | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 4:00.61 | ||
7 | 50 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 50 m | 4:02.97 | ||
8 | 7 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 4:03.95 | ||
9 | 111 | Holmquist Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:04.21 | ||
10 | 337 | Cinquino Matteo | 1997 | DE AKKER | 50 m | 4:04.29 | ||
11 | 375 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 4:04.57 | EFT | |
12 | 250 | Kertes Daniel | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:06.24 | ||
13 | 109 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:07.37 | ||
14 | 299 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 4:07.74 | ||
15 | 81 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 50 m | 4:09.83 | ||
16 | 66 | Dukic Dennis | 2000 | HS | 50 m | 4:10.35 | ||
17 | 252 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:14.41 | ||
18 | 282 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | 50 m | 4:15.42 | ||
19 | 173 | Lindblom William | 1998 | MKK | 50 m | 4:16.30 | ||
20 | 292 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | 50 m | 4:16.63 | ||
21 | 371 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 4:16.65 | ||
22 | 121 | Sabic Ishak | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:16.74 | ||
23 | 241 | Kuijpers Ivo | 1999 | SÄFFLE SS | 50 m | 4:17.43 | ||
24 | 192 | Taheri Sam | 2000 | MASS | 50 m | 4:18.73 | ||
25 | 31 | Textor-Broch William | 2001 | LYNGBY | 50 m | 4:19.84 | ||
26 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:21.45 | ||
27 | 56 | Rudqvist Samuel | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 4:21.59 | ||
28 | 294 | Halldén Victor | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 4:22.26 | ||
29 | 98 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:22.78 | ||
30 | 283 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | 50 m | 4:24.25 | ||
31 | 8 | Karlsson Sebastian | 1993 | KARLSKRONA | S14 | 50 m | 5:08.02 | |
32 | 244 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 4:02.68 | ||
33 | 12 | Klasson Tobias | 2000 | SÄFFLE SS | S14 | 25 m | 5:00.82 | |
34 | 54 | Johansson Viktor | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 4:26.02 | RES | |
35 | 230 | Wennerholm Carl | 2002 | SKK | 50 m | 4:31.34 | RES | |
36 | 202 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | 50 m | 4:32.62 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 12, 50m Freestyle Women |
WR: Sarah Sjöström (1993) 23.67 2017-07-29 |
ER: Sarah Sjöström (1993) 23.67 2017-07-29 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 23.83 2017-04-10 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 24.45 2013-08-04 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 223 | Coleman Michelle | 1993 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 25.06 | ||
2 | 268 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | 50 m | 25.83 | ||
3 | 174 | Lindborg Ida | 1994 | MKK | 50 m | 26.04 | ||
4 | 295 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 50 m | 26.14 | ||
5 | 323 | Liljeqvist Ida | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 26.38 | ||
6 | 358 | Lauridsen Marie Voigt | 1995 | HOVEDSTAD | 50 m | 26.42 | ||
7 | 157 | Henell Sofia | 1997 | LASS | 50 m | 26.44 | ||
8 | 10 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 50 m | 26.56 | ||
9 | 356 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 26.75 | ||
10 | 19 | Babic Dusica | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 26.76 | ||
11 | 48 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 26.77 | ||
12 | 59 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | 50 m | 26.80 | ||
13 | 201 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | 50 m | 26.85 | ||
14 | 345 | Eriksson Anna | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 26.96 | ||
15 | 156 | Heina Christin | 1996 | LASS | 50 m | 26.98 | ||
16 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 27.14 | ||
17 | 117 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 27.16 | ||
18 | 373 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 50 m | 27.17 | ||
19 | 44 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 50 m | 27.19 | ||
20 | 21 | Culibrk Tara | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 27.25 | ||
21 | 251 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 27.31 | ||
22 | 126 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 27.32 | ||
23 | 92 | Vikström Ronja | 1996 | HS | 50 m | 27.34 | ||
24 | 9 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 50 m | 27.36 | ||
25 | 367 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 27.74 | ||
26 | 329 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 27.75 | ||
27 | 199 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | 50 m | 27.86 | ||
28 | 271 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 50 m | 27.98 | ||
29 | 213 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 28.02 | ||
30 | 78 | Lendt Sandra | 2000 | HS | 50 m | 28.20 | ||
31 | 346 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 28.39 | ||
32 | 261 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | 50 m | 28.44 | ||
33 | 242 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | 50 m | 28.45 | ||
34 | 101 | Sandh Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 28.54 | ||
35 | 163 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | 50 m | 28.60 | ||
36 | 277 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 28.61 | ||
37 | 42 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 50 m | 28.70 | ||
38 | 289 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 28.88 | ||
39 | 95 | Ülger Olivia | 2000 | HS | 50 m | 28.96 | ||
40 | 33 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 50 m | 28.99 | ||
41 | 106 | Andersson Lova | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 29.13 | ||
42 | 331 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | 50 m | 29.25 | ||
43 | 218 | Larsson Minna | 2002 | SJÖBO SS | 50 m | 29.49 | ||
44 | 240 | Johansson Petra | 1997 | SÄFFLE SS | 50 m | 29.67 | ||
45 | 17 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | S11 | 50 m | 30.83 | |
46 | 18 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 35.22 | |
47 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 39.42 | |
48 | 11 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 25 m | 25.25 | ||
49 | 125 | Lewton Josefin | 1997 | KALMAR SS | 25 m | 26.56 | ||
50 | 316 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 29.95 | RES | |
51 | 143 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 30.02 | RES | |
52 | 347 | Nyström Adina | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 30.49 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 13, 200m Breaststroke Men |
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29 |
ER: Anton Chupkov (1997) 2:06.96 2017-07-28 |
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08 |
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 138 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:07.85 | ||
2 | 336 | Cervi Riccardo | 1996 | DE AKKER | 50 m | 2:14.95 | ||
3 | 335 | Castello Andrea | 1998 | DE AKKER | 50 m | 2:14.98 | ||
4 | 334 | Bondavalli Mattia | 1996 | DE AKKER | 50 m | 2:17.01 | ||
5 | 280 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 2:17.76 | ||
6 | 93 | Williamsson Olle | 1998 | HS | 50 m | 2:18.04 | ||
7 | 298 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 2:18.93 | ||
8 | 195 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | 50 m | 2:19.25 | ||
9 | 194 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 2:19.81 | ||
10 | 14 | Klippenberg Grindheim André | 2000 | Hamar IL | 50 m | 2:20.18 | ||
11 | 103 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:20.28 | ||
12 | 291 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:20.50 | ||
13 | 260 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:21.68 | ||
14 | 83 | Persson Gustav | 2000 | HS | 50 m | 2:21.84 | ||
15 | 235 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | 50 m | 2:22.24 | ||
16 | 29 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:22.34 | ||
17 | 152 | Andersson Tom | 1998 | LASS | 50 m | 2:23.74 | ||
18 | 145 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 2:24.01 | ||
19 | 269 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | 50 m | 2:27.76 | ||
20 | 357 | Hjelm Alvi | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:27.86 | ||
21 | 169 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | 50 m | 2:28.20 | ||
22 | 96 | Norén Vosveld Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 2:28.35 | ||
23 | 149 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 2:28.71 | ||
24 | 22 | Dobric Aleksa | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 2:29.36 | ||
25 | 15 | Fredheim Nickolai | 2000 | Hamar IL | 50 m | 2:29.88 | ||
26 | 246 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:29.96 | ||
27 | 134 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:30.40 | ||
28 | 181 | Persson Anton | 1994 | MKK | 50 m | 2:30.47 | ||
29 | 190 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 2:30.92 | ||
30 | 379 | Chodatskij Kristian | 1999 | SCA | 50 m | 2:31.00 | ||
31 | 317 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 2:31.42 | ||
32 | 276 | Gustavsson Julius | 2002 | TÄBY SIM | 50 m | 2:31.72 | ||
33 | 167 | Englund Gustav | 2001 | MKK | 50 m | 2:31.96 | ||
34 | 164 | Andersson Anton | 1997 | MKK | 50 m | 2:32.09 | ||
35 | 297 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:32.18 | ||
36 | 284 | Josefson Erik | 2000 | VARBERG | 50 m | 2:33.63 | ||
37 | 318 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 2:33.89 | ||
38 | 16 | Aalstad Laakso Eivind | 1999 | Hamar IL | 50 m | 2:34.40 | ||
39 | 148 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 2:34.58 | ||
40 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:35.00 | ||
41 | 130 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 2:35.53 | ||
42 | 51 | Schön Martin | 2003 | BOLLNÄS SS | 50 m | 2:35.60 | ||
43 | 348 | Witt Axel | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 2:36.70 | ||
44 | 232 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | SUNDSVALL | 50 m | 2:40.07 | ||
45 | 283 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | 50 m | 2:40.38 | ||
46 | 118 | Nicklasson Erik | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:42.90 | ||
47 | 327 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | 25 m | 2:29.98 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 14, 800m Freestyle Women |
WR: Katie Ledecky (1997) 8:04.79 2016-08-12 |
ER: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
SJ: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 108 | Eriksson Hanna | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 8:50.38 | ||
2 | 354 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:58.48 | ||
3 | 46 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 9:00.22 | ||
4 | 43 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 50 m | 9:01.17 | ||
5 | 363 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:02.78 | ||
6 | 28 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 50 m | 9:02.91 | ||
7 | 6 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 9:06.54 | ||
8 | 37 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 9:09.40 | ||
9 | 44 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 50 m | 9:12.68 | ||
10 | 293 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 9:13.65 | ||
11 | 177 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | 50 m | 9:13.96 | ||
12 | 279 | Rydbeck Nordén Esther | 2001 | TÄBY SIM | 50 m | 9:19.17 | ||
13 | 220 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 9:19.78 | ||
14 | 309 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 9:21.21 | ||
15 | 60 | Lannhard Frida | 2000 | FALUN | 50 m | 9:28.47 | ||
16 | 212 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | 50 m | 9:29.65 | ||
17 | 147 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 9:30.85 | ||
18 | 215 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | 50 m | 9:31.28 | ||
19 | 319 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | 50 m | 9:31.84 | ||
20 | 170 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | 50 m | 9:33.36 | ||
21 | 362 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:34.64 | ||
22 | 281 | Ström Thilda | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 9:34.98 | ||
23 | 290 | Eklund Cornelia | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 9:36.48 | ||
24 | 287 | Andersson Ebba | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 9:38.41 | ||
25 | 85 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | 50 m | 9:44.36 | ||
26 | 221 | Östlund Felicia | 2002 | SKURU IK | 50 m | 9:47.59 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 14, 800m Freestyle Women |
WR: Katie Ledecky (1997) 8:04.79 2016-08-12 |
ER: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
SJ: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 108 | Eriksson Hanna | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 8:50.38 | ||
2 | 354 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:58.48 | ||
3 | 46 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 9:00.22 | ||
4 | 43 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 50 m | 9:01.17 | ||
5 | 363 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:02.78 | ||
6 | 28 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 50 m | 9:02.91 | ||
7 | 6 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 9:06.54 | ||
8 | 37 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 9:09.40 | ||
9 | 44 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 50 m | 9:12.68 | ||
10 | 293 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 9:13.65 | ||
11 | 177 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | 50 m | 9:13.96 | ||
12 | 279 | Rydbeck Nordén Esther | 2001 | TÄBY SIM | 50 m | 9:19.17 | ||
13 | 220 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 9:19.78 | ||
14 | 309 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 9:21.21 | ||
15 | 60 | Lannhard Frida | 2000 | FALUN | 50 m | 9:28.47 | ||
16 | 212 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | 50 m | 9:29.65 | ||
17 | 147 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 9:30.85 | ||
18 | 215 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | 50 m | 9:31.28 | ||
19 | 319 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | 50 m | 9:31.84 | ||
20 | 170 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | 50 m | 9:33.36 | ||
21 | 362 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 9:34.64 | ||
22 | 281 | Ström Thilda | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 9:34.98 | ||
23 | 290 | Eklund Cornelia | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 9:36.48 | ||
24 | 287 | Andersson Ebba | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 9:38.41 | ||
25 | 85 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | 50 m | 9:44.36 | ||
26 | 221 | Östlund Felicia | 2002 | SKURU IK | 50 m | 9:47.59 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 15, 50m Butterfly Men |
WR: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
ER: Rafael Munoz (1988) 22.43 2009-04-05 |
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
SJ: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 64 | Björk Jesper | 1993 | HS | 50 m | 23.99 | ||
2 | 65 | Carlsen Christoffer | 1992 | HS | 50 m | 24.06 | ||
3 | 259 | Jonsson Jesper | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 24.40 | ||
4 | 115 | Lövgren Albin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 24.76 | ||
5 | 338 | Facciolà Andrea | 1999 | DE AKKER | 50 m | 24.93 | ||
6 | 77 | Kähr Erik | 1995 | HS | 50 m | 25.04 | ||
7 | 252 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 25.14 | ||
8 | 146 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 25.20 | ||
9 | 198 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | 50 m | 25.35 | ||
10 | 171 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | 50 m | 25.42 | ||
11 | 342 | Raimondi Stefano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 25.50 | ||
12 | 374 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | 50 m | 25.50 | EFT | |
13 | 372 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 50 m | 25.51 | ||
14 | 30 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 50 m | 25.73 | ||
15 | 166 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | 50 m | 25.90 | ||
16 | 320 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 25.91 | ||
17 | 239 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | 50 m | 25.99 | ||
18 | 141 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 26.04 | ||
19 | 62 | Almeida Sundell Alexander | 1997 | HS | 50 m | 26.05 | ||
20 | 122 | Steindl Anton | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 26.08 | ||
21 | 226 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 26.12 | ||
22 | 217 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 26.13 | ||
23 | 135 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 26.16 | ||
24 | 191 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | 50 m | 26.40 | ||
25 | 81 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 50 m | 26.41 | ||
26 | 47 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 50 m | 26.46 | ||
27 | 292 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | 50 m | 26.55 | ||
28 | 270 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | 50 m | 26.59 | ||
29 | 200 | Bergenzaun Sebastian | 1991 | POSEIDON | 50 m | 26.62 | ||
30 | 155 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | 50 m | 26.64 | ||
31 | 204 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | 50 m | 26.64 | ||
32 | 96 | Norén Vosveld Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 26.72 | ||
33 | 41 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 50 m | 26.74 | ||
34 | 154 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | 50 m | 26.74 | ||
35 | 265 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 26.76 | ||
36 | 291 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 26.78 | ||
37 | 325 | Trudov Alexander | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 26.83 | ||
38 | 206 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | 50 m | 26.89 | ||
39 | 38 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 50 m | 26.92 | ||
40 | 136 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | 50 m | 26.94 | ||
41 | 366 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 26.97 | ||
42 | 175 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | 50 m | 27.00 | ||
43 | 263 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 27.01 | ||
44 | 182 | Persson Elias | 2002 | MKK | 50 m | 28.00 | ||
45 | 13 | Nyrén Ludvig | 1997 | SÄFFLE SS | S10 | 50 m | 28.69 | |
46 | 8 | Karlsson Sebastian | 1993 | KARLSKRONA | S14 | 50 m | 31.66 | |
47 | 12 | Klasson Tobias | 2000 | SÄFFLE SS | S14 | 50 m | 33.66 | |
48 | 235 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | 25 m | 25.64 | ||
49 | 91 | Vikström Isak | 1999 | HS | 25 m | 26.12 | ||
50 | 193 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | 50 m | 27.05 | RES | |
51 | 74 | Klingeryd Jalamo Victor | 2000 | HS | 50 m | 27.28 | RES | |
52 | 286 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 27.28 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 16, 200m Backstroke Women |
WR: Melissa Franklin (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
ER: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 |
SJ: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 123 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 2:16.79 | ||
2 | 324 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:17.60 | ||
3 | 341 | Pescio Andrea Ambra | 1998 | DE AKKER | 50 m | 2:20.14 | ||
4 | 6 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 2:20.67 | ||
5 | 214 | Gipperth Linnea | 2003 | SALTSJÖB | 50 m | 2:21.90 | ||
6 | 110 | Hegmegi Annie | 2003 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:22.26 | ||
7 | 45 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 50 m | 2:22.79 | ||
8 | 211 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | 50 m | 2:23.87 | ||
9 | 39 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 2:24.37 | ||
10 | 197 | Eriksson Klara | 2000 | NKK | 50 m | 2:26.55 | ||
11 | 356 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:28.43 | ||
12 | 120 | Ristl Elin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:28.64 | ||
13 | 267 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:28.86 | ||
14 | 143 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 2:29.34 | ||
15 | 97 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | 50 m | 2:29.35 | ||
16 | 288 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 2:30.55 | ||
17 | 184 | Vileus Emma | 2001 | MKK | 50 m | 2:30.79 | ||
18 | 326 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 2:31.43 | ||
19 | 346 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 2:31.96 | ||
20 | 127 | Karlsson Sofie | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 2:32.19 | ||
21 | 271 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 50 m | 2:33.06 | ||
22 | 266 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:33.39 | ||
23 | 133 | Andersson Malin | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:34.04 | ||
24 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 2:36.44 | ||
25 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 2:42.28 | ||
26 | 311 | Mörtstrand Elvira | 2003 | VÄSTERÅS | 25 m | 2:23.06 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Gren 17, 4X100m Medley Mixed |
WR: USA (1900) 3:38.56 2017-07-26 |
ER: Great Britain (1900) 3:41.56 2017-07-26 |
SR: Västerås SS (1991) 4:09.13 2017-01-28 |
SJ: Södertälje SS (1997) 4:09.59 2017-01-28 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 160 | Linköpings ASS | 0 | LASS | 50 m | 3:59.44 | ||
2 | 343 | De Akker | 0 | DE AKKER | 50 m | 4:00.00 | ||
3 | 349 | Jönköpings SS | 0 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:02.29 | ||
4 | 254 | Södertälje SS | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:02.76 | ||
5 | 376 | Sigma Swim | 0 | SIGMA | 50 m | 4:03.26 | EFT | |
6 | 227 | Spårvägen SF | 0 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:04.34 | ||
7 | 314 | Västerås SS | 0 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:06.62 | ||
8 | 302 | Väsby SS | 0 | VÄSBY SS | 50 m | 4:09.44 | ||
9 | 185 | Malmö KK | 0 | MKK | 50 m | 4:09.73 | ||
10 | 301 | Väsby SS Lag 2 | 0 | VÄSBY SS | 50 m | 4:11.25 | ||
11 | 104 | Järfälla S | 0 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:12.08 | ||
12 | 350 | Jönköpings SS Lag 2 | 0 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:15.90 | ||
13 | 209 | SK Poseidon | 0 | POSEIDON | 50 m | 4:16.76 | ||
14 | 332 | Trelleborg S | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 4:21.50 | ||
15 | 188 | Malmö KK Lag 2 | 0 | MKK | 50 m | 4:22.67 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 januari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 21:09 |
Event 18, 100m Freestyle Women |
WR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 |
ER: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 223 | Coleman Michelle | 1993 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 53.21 | ||
2 | 268 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | 50 m | 56.57 | ||
3 | 354 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 50 m | 56.60 | ||
4 | 48 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 57.03 | ||
5 | 2 | Sabroe Ebbesen Elisabeth | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 57.14 | ||
6 | 59 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | 50 m | 57.30 | ||
7 | 295 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 50 m | 57.40 | ||
8 | 157 | Henell Sofia | 1997 | LASS | 50 m | 57.50 | ||
9 | 27 | Brandt Nielsen Anna | 1998 | LYNGBY | 50 m | 57.63 | ||
10 | 71 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 50 m | 57.78 | ||
11 | 9 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 50 m | 57.97 | ||
12 | 201 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | 50 m | 57.98 | ||
13 | 356 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 58.16 | ||
14 | 80 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | 50 m | 58.48 | ||
15 | 10 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 50 m | 58.80 | ||
16 | 293 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 58.80 | ||
17 | 345 | Eriksson Anna | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 58.96 | ||
18 | 245 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 59.05 | ||
19 | 277 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 59.07 | ||
20 | 170 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | 50 m | 59.16 | ||
21 | 117 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 59.46 | ||
22 | 19 | Babic Dusica | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 59.48 | ||
23 | 21 | Culibrk Tara | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 59.59 | ||
24 | 353 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 50 m | 59.62 | ||
25 | 358 | Lauridsen Marie Voigt | 1995 | HOVEDSTAD | 50 m | 59.63 | ||
26 | 123 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 59.73 | ||
27 | 6 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 59.81 | ||
28 | 373 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 50 m | 59.96 | ||
29 | 271 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 50 m | 1:00.03 | ||
30 | 248 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:00.47 | ||
31 | 288 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 1:00.48 | ||
32 | 311 | Mörtstrand Elvira | 2003 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:00.56 | ||
33 | 92 | Vikström Ronja | 1996 | HS | 50 m | 1:00.82 | ||
34 | 18 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 1:19.15 | |
35 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 1:25.73 | |
36 | 11 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 25 m | 54.78 | ||
37 | 101 | Sandh Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:00.66 | RES | |
38 | 251 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:00.83 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 19, 200m Freestyle Men |
WR: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
ER: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
SJ: Victor Johansson (1998) 1:48.74 2017-07-24 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 378 | Stjepanovic Velemir | 1993 | PARTIZAN | 50 m | 1:46.82 | AFR | |
2 | 137 | Liess Nils | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:48.07 | ||
3 | 112 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:48.74 | ||
4 | 100 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:49.34 | ||
5 | 55 | Paulsson Adam | 1995 | ELFSBORG | 50 m | 1:49.42 | ||
6 | 224 | Eliasson Isak | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:50.02 | ||
7 | 374 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | 50 m | 1:50.58 | AFR | |
8 | 337 | Cinquino Matteo | 1997 | DE AKKER | 50 m | 1:50.59 | ||
9 | 75 | Kron Kristian | 1992 | HS | 50 m | 1:52.24 | ||
10 | 308 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:52.78 | ||
11 | 49 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 1:53.10 | ||
12 | 81 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 50 m | 1:53.59 | ||
13 | 359 | Mortensen Óli | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:54.10 | ||
14 | 109 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:54.36 | ||
15 | 145 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 1:54.45 | ||
16 | 111 | Holmquist Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:54.94 | ||
17 | 190 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 1:54.99 | ||
18 | 114 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:55.01 | ||
19 | 65 | Carlsen Christoffer | 1992 | HS | 50 m | 1:55.08 | ||
20 | 244 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:55.18 | ||
21 | 183 | Westergren Mats | 1994 | MKK | 50 m | 1:55.28 | ||
22 | 29 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 50 m | 1:55.52 | ||
23 | 250 | Kertes Daniel | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:55.82 | ||
24 | 64 | Björk Jesper | 1993 | HS | 50 m | 1:55.84 | ||
25 | 7 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 1:55.89 | ||
26 | 312 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:57.13 | ||
27 | 116 | Malm Markus | 1997 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:57.37 | ||
28 | 368 | Petkovic Andrija | 2001 | S NIKOLA | 50 m | 1:57.48 | ||
29 | 150 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 1:57.55 | ||
30 | 299 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:57.82 | ||
31 | 40 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 50 m | 1:58.00 | ||
32 | 56 | Rudqvist Samuel | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 1:58.29 | ||
33 | 91 | Vikström Isak | 1999 | HS | 50 m | 1:58.67 | ||
34 | 31 | Textor-Broch William | 2001 | LYNGBY | 50 m | 1:58.82 | ||
35 | 375 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 1:58.96 | AFR | |
36 | 173 | Lindblom William | 1998 | MKK | 50 m | 1:59.01 | ||
37 | 262 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:59.07 | ||
38 | 269 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | 50 m | 1:59.47 | ||
39 | 24 | Kaas Elmgreen Andreas | 1999 | LYNGBY | 50 m | 1:59.57 | ||
40 | 371 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 1:59.61 | ||
41 | 339 | Hantjoglu Cristiano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 2:00.00 | ||
42 | 328 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | 50 m | 2:00.11 | ||
43 | 325 | Trudov Alexander | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:00.26 | ||
44 | 193 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | 50 m | 2:00.67 | ||
45 | 321 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 2:00.74 | ||
46 | 94 | Vollmer Dante | 2001 | HS | 50 m | 2:01.02 | ||
47 | 38 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 50 m | 2:02.05 | ||
48 | 263 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:03.06 | ||
49 | 275 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | 50 m | 2:03.15 | ||
50 | 204 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | 50 m | 2:01.45 | RES | |
51 | 282 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | 50 m | 2:01.67 | RES | |
52 | 202 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:02.04 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 20, 50m Breaststroke Women |
WR: Lilly King (1997) 29.40 2017-07-30 |
ER: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 |
SR: Jennie Johansson (1988) 30.05 2015-08-09 |
SJ: Sophie Hansson (1998) 30.90 2016-07-07 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 71 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 50 m | 31.41 | ||
2 | 153 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 31.52 | ||
3 | 333 | Angiolini Lisa | 1995 | DE AKKER | 50 m | 31.67 | ||
4 | 257 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | 50 m | 32.36 | ||
5 | 199 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | 50 m | 32.77 | ||
6 | 367 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 32.87 | ||
7 | 23 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 50 m | 33.85 | ||
8 | 102 | Sandsjö Tone | 2003 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 33.89 | ||
9 | 163 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | 50 m | 33.94 | ||
10 | 107 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 34.06 | ||
11 | 309 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 34.06 | ||
12 | 26 | Yu Mortensen Jessica | 2000 | LYNGBY | 50 m | 34.08 | ||
13 | 242 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | 50 m | 34.10 | ||
14 | 126 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 34.23 | ||
15 | 266 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 34.23 | ||
16 | 289 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 34.25 | ||
17 | 352 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 34.43 | ||
18 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 34.63 | ||
19 | 162 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | 50 m | 34.67 | ||
20 | 132 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | 50 m | 34.71 | ||
21 | 32 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 50 m | 34.76 | ||
22 | 225 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 34.89 | ||
23 | 347 | Nyström Adina | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 34.89 | ||
24 | 229 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | 50 m | 35.10 | ||
25 | 222 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 35.20 | ||
26 | 316 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 35.38 | ||
27 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 35.48 | ||
28 | 370 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 35.57 | ||
29 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 35.70 | ||
30 | 37 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 37.59 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 21, 100m Breaststroke Men |
WR: Adam Peaty (1994) 57.13 2016-08-07 |
ER: Adam Peaty (1994) 57.13 2016-08-07 |
SR: Erik Persson (1994) 1:00.08 2017-07-23 |
SJ: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 138 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:00.08 | ||
2 | 235 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | 50 m | 1:00.66 | ||
3 | 335 | Castello Andrea | 1998 | DE AKKER | 50 m | 1:01.41 | ||
4 | 336 | Cervi Riccardo | 1996 | DE AKKER | 50 m | 1:02.79 | ||
5 | 195 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | 50 m | 1:03.28 | ||
6 | 250 | Kertes Daniel | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:03.71 | ||
7 | 14 | Klippenberg Grindheim André | 2000 | Hamar IL | 50 m | 1:03.88 | ||
8 | 77 | Kähr Erik | 1995 | HS | 50 m | 1:03.93 | ||
9 | 152 | Andersson Tom | 1998 | LASS | 50 m | 1:04.47 | ||
10 | 280 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 1:04.55 | ||
11 | 93 | Williamsson Olle | 1998 | HS | 50 m | 1:04.79 | ||
12 | 145 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 1:04.90 | ||
13 | 103 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 1:05.28 | ||
14 | 83 | Persson Gustav | 2000 | HS | 50 m | 1:05.42 | ||
15 | 298 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 1:05.53 | ||
16 | 291 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:05.64 | ||
17 | 144 | Ekstrand Julius | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 1:05.76 | ||
18 | 67 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | 50 m | 1:05.95 | ||
19 | 272 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | 50 m | 1:06.45 | ||
20 | 139 | Peter Jeremy | 1988 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:06.66 | ||
21 | 179 | Nilsson Felix | 1990 | MKK | 50 m | 1:06.82 | ||
22 | 181 | Persson Anton | 1994 | MKK | 50 m | 1:07.74 | ||
23 | 340 | Mascarino Luca | 2001 | DE AKKER | 50 m | 1:08.06 | ||
24 | 96 | Norén Vosveld Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 1:08.26 | ||
25 | 15 | Fredheim Nickolai | 2000 | Hamar IL | 50 m | 1:08.34 | ||
26 | 22 | Dobric Aleksa | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 1:08.60 | ||
27 | 134 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:08.79 | ||
28 | 148 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 1:08.79 | ||
29 | 41 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 50 m | 1:08.92 | ||
30 | 276 | Gustavsson Julius | 2002 | TÄBY SIM | 50 m | 1:09.11 | ||
31 | 169 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | 50 m | 1:09.24 | ||
32 | 265 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:09.45 | ||
33 | 322 | Juliusson Erik | 1998 | ÄNGELHOLM | 50 m | 1:09.52 | ||
34 | 318 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 1:09.54 | ||
35 | 317 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 1:09.77 | ||
36 | 16 | Aalstad Laakso Eivind | 1999 | Hamar IL | 50 m | 1:09.80 | ||
37 | 130 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 1:09.93 | ||
38 | 167 | Englund Gustav | 2001 | MKK | 50 m | 1:10.02 | ||
39 | 51 | Schön Martin | 2003 | BOLLNÄS SS | 50 m | 1:10.05 | ||
40 | 232 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | SUNDSVALL | 50 m | 1:10.44 | ||
41 | 149 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 1:10.98 | ||
42 | 118 | Nicklasson Erik | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:11.50 | ||
43 | 348 | Witt Axel | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:11.95 | ||
44 | 284 | Josefson Erik | 2000 | VARBERG | 50 m | 1:12.13 | ||
45 | 327 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | 25 m | 1:09.56 | RES | |
46 | 124 | Hong Anton | 2000 | KALMAR SS | 25 m | 1:09.80 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 22, 400m Medley Women |
WR: Katinka Hosszu (1989) 4:26.36 2016-08-06 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 4:26.36 2016-08-06 |
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 |
SJ: Stina Gardell (1990) 4:42.71 2009-08-02 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 310 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:59.38 | ||
2 | 341 | Pescio Andrea Ambra | 1998 | DE AKKER | 50 m | 5:00.47 | ||
3 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 5:02.81 | ||
4 | 4 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 5:03.55 | ||
5 | 46 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 5:03.63 | ||
6 | 213 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 5:08.90 | ||
7 | 60 | Lannhard Frida | 2000 | FALUN | 50 m | 5:09.82 | ||
8 | 264 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 5:09.98 | ||
9 | 296 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 5:10.46 | ||
10 | 165 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | 50 m | 5:12.85 | ||
11 | 293 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 5:12.98 | ||
12 | 290 | Eklund Cornelia | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 5:13.55 | ||
13 | 362 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 5:13.98 | ||
14 | 23 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 50 m | 5:18.38 | ||
15 | 242 | Bergh Elsa | 2002 | SÖDERHAMN | 50 m | 5:19.28 | ||
16 | 203 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | 50 m | 5:19.58 | ||
17 | 39 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 50 m | 5:19.98 | ||
18 | 365 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 5:23.90 | ||
19 | 278 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 5:36.25 | ||
20 | 82 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | 25 m | 5:14.05 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 23, 100m Butterfly Men |
WR: Michael Phelps (1985) 49.82 2009-08-01 |
ER: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 |
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
SJ: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 196 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | 50 m | 52.69 | ||
2 | 137 | Liess Nils | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 53.38 | ||
3 | 259 | Jonsson Jesper | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 53.55 | ||
4 | 64 | Björk Jesper | 1993 | HS | 50 m | 53.68 | ||
5 | 378 | Stjepanovic Velemir | 1993 | PARTIZAN | 50 m | 53.77 | AFR | |
6 | 146 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 54.62 | ||
7 | 115 | Lövgren Albin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 54.76 | ||
8 | 30 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 50 m | 55.17 | ||
9 | 338 | Facciolà Andrea | 1999 | DE AKKER | 50 m | 55.79 | ||
10 | 249 | Kerman Henry | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 55.95 | ||
11 | 131 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 55.98 | ||
12 | 224 | Eliasson Isak | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 56.03 | ||
13 | 151 | Andersson Anton | 1993 | LASS | 50 m | 56.04 | ||
14 | 171 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | 50 m | 56.23 | ||
15 | 342 | Raimondi Stefano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 56.38 | ||
16 | 116 | Malm Markus | 1997 | JÖNKÖPING | 50 m | 56.46 | ||
17 | 198 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | 50 m | 56.49 | ||
18 | 49 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 56.55 | ||
19 | 372 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 50 m | 56.81 | ||
20 | 374 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | 50 m | 57.51 | AFR | |
21 | 191 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | 50 m | 57.57 | ||
22 | 193 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | 50 m | 57.59 | ||
23 | 122 | Steindl Anton | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 57.88 | ||
24 | 155 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | 50 m | 57.88 | ||
25 | 90 | Varga Stefan | 2000 | HS | 50 m | 57.95 | ||
26 | 320 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 57.97 | ||
27 | 217 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 58.01 | ||
28 | 135 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 58.21 | ||
29 | 219 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | 50 m | 58.51 | ||
30 | 56 | Rudqvist Samuel | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 58.70 | ||
31 | 141 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 58.74 | ||
32 | 286 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 59.01 | ||
33 | 94 | Vollmer Dante | 2001 | HS | 50 m | 59.20 | ||
34 | 74 | Klingeryd Jalamo Victor | 2000 | HS | 50 m | 59.29 | ||
35 | 312 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 59.34 | ||
36 | 262 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 59.38 | ||
37 | 180 | Olsson Primus | 2000 | MKK | 50 m | 59.43 | ||
38 | 297 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 59.48 | ||
39 | 172 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | 50 m | 59.57 | ||
40 | 239 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | 50 m | 59.57 | ||
41 | 291 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 59.57 | ||
42 | 204 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | 50 m | 59.59 | ||
43 | 226 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 59.63 | ||
44 | 230 | Wennerholm Carl | 2002 | SKK | 50 m | 59.68 | ||
45 | 40 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 50 m | 59.73 | ||
46 | 200 | Bergenzaun Sebastian | 1991 | POSEIDON | 50 m | 59.77 | ||
47 | 298 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 59.88 | ||
48 | 308 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | 50 m | 59.98 | ||
49 | 306 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 1:00.00 | ||
50 | 258 | Jonsson Daniel | 1999 | SÖDERTÖRN | 50 m | 1:00.42 | ||
51 | 73 | Kerman William | 2001 | HS | 50 m | 1:00.98 | ||
52 | 325 | Trudov Alexander | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 1:01.39 | ||
53 | 292 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | 50 m | 1:03.15 | ||
54 | 75 | Kron Kristian | 1992 | HS | 25 m | 55.38 | ||
55 | 81 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 25 m | 56.70 | ||
56 | 360 | Møller Frederik O. | 1999 | HOVEDSTAD | 25 m | 57.21 | ||
57 | 321 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 1:01.77 | RES | |
58 | 182 | Persson Elias | 2002 | MKK | 50 m | 1:01.86 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 24, 100m Backstroke Women |
WR: Kylie Masse (1996) 58.10 2017-07-25 |
ER: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 174 | Lindborg Ida | 1994 | MKK | 50 m | 1:01.24 | ||
2 | 324 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 1:03.00 | ||
3 | 123 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 1:04.29 | ||
4 | 27 | Brandt Nielsen Anna | 1998 | LYNGBY | 50 m | 1:04.96 | ||
5 | 268 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | 50 m | 1:05.02 | ||
6 | 45 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 50 m | 1:05.27 | ||
7 | 296 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 1:05.65 | ||
8 | 86 | Stenhård Julia | 2000 | HS | 50 m | 1:05.97 | ||
9 | 323 | Liljeqvist Ida | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 1:07.14 | ||
10 | 211 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | 50 m | 1:07.21 | ||
11 | 326 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 1:07.57 | ||
12 | 120 | Ristl Elin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:07.62 | ||
13 | 361 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:07.64 | ||
14 | 214 | Gipperth Linnea | 2003 | SALTSJÖB | 50 m | 1:07.78 | ||
15 | 36 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 1:07.83 | ||
16 | 184 | Vileus Emma | 2001 | MKK | 50 m | 1:07.86 | ||
17 | 356 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 1:07.98 | ||
18 | 288 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 1:08.15 | ||
19 | 106 | Andersson Lova | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 1:08.48 | ||
20 | 197 | Eriksson Klara | 2000 | NKK | 50 m | 1:08.50 | ||
21 | 373 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 50 m | 1:08.65 | ||
22 | 133 | Andersson Malin | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 1:08.80 | ||
23 | 20 | Cuckovic Andjela | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 1:09.14 | ||
24 | 125 | Lewton Josefin | 1997 | KALMAR SS | 50 m | 1:09.58 | ||
25 | 277 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 1:09.69 | ||
26 | 331 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | 50 m | 1:09.77 | ||
27 | 143 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 1:09.80 | ||
28 | 271 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 50 m | 1:10.20 | ||
29 | 127 | Karlsson Sofie | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 1:10.27 | ||
30 | 33 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 50 m | 1:10.31 | ||
31 | 97 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | 50 m | 1:10.34 | ||
32 | 344 | Bjälevik Sofia | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:10.38 | ||
33 | 346 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 1:10.82 | ||
34 | 129 | Eklund-Ramböl Elvira | 1997 | KARLSTAD | 50 m | 1:11.17 | ||
35 | 17 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | S11 | 50 m | 1:19.65 | |
36 | 18 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 1:28.22 | |
37 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 1:43.79 | |
38 | 21 | Culibrk Tara | 2001 | 11 APRIL | 50 m | 1:14.93 | RES | |
39 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 1:15.18 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 25, 50m Backstroke Men |
WR: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
ER: Liam Tancock (1985) 24.04 2009-08-02 |
SR: Gustav Hökfelt (1994) 25.34 2017-04-09 |
SJ: Björn Seeliger (2000) 25.83 2016-07-09 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 119 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | 50 m | 26.05 | ||
2 | 166 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | 50 m | 26.53 | ||
3 | 339 | Hantjoglu Cristiano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 26.78 | ||
4 | 198 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | 50 m | 27.30 | ||
5 | 154 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | 50 m | 27.42 | ||
6 | 158 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | 50 m | 27.47 | ||
7 | 368 | Petkovic Andrija | 2001 | S NIKOLA | 50 m | 27.75 | ||
8 | 35 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 50 m | 27.84 | ||
9 | 47 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 50 m | 27.91 | ||
10 | 136 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | 50 m | 27.96 | ||
11 | 372 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 50 m | 28.13 | ||
12 | 150 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 28.17 | ||
13 | 25 | Ejdrup Hansen Mads | 1999 | LYNGBY | 50 m | 28.27 | ||
14 | 366 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 28.31 | ||
15 | 274 | Parsons Philip | 1999 | TYRESÖ SS | 50 m | 28.39 | ||
16 | 328 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | 50 m | 28.57 | ||
17 | 262 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 28.59 | ||
18 | 217 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 28.60 | ||
19 | 142 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 28.75 | ||
20 | 360 | Møller Frederik O. | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 28.80 | ||
21 | 76 | Kroon Gustav | 1998 | HS | 50 m | 29.25 | ||
22 | 176 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | 50 m | 29.28 | ||
23 | 99 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 29.29 | ||
24 | 52 | Albringer Adam | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 29.47 | ||
25 | 114 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 29.55 | ||
26 | 286 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 29.55 | ||
27 | 124 | Hong Anton | 2000 | KALMAR SS | 50 m | 29.71 | ||
28 | 247 | Illanes Guillermo | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 29.83 | ||
29 | 70 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | 50 m | 29.86 | ||
30 | 265 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 29.86 | ||
31 | 325 | Trudov Alexander | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 30.21 | ||
32 | 53 | Cavka Anes | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 30.62 | ||
33 | 239 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | 50 m | 30.71 | ||
34 | 348 | Witt Axel | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 32.53 | ||
35 | 8 | Karlsson Sebastian | 1993 | KARLSKRONA | S14 | 50 m | 34.39 | |
36 | 282 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | 25 m | 29.64 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 26, 200m Butterfly Women |
WR: Liu Zige (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
SJ: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 44 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 50 m | 2:12.43 | ||
2 | 43 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 50 m | 2:14.00 | ||
3 | 48 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 2:17.52 | ||
4 | 353 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:18.94 | ||
5 | 295 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 50 m | 2:19.33 | ||
6 | 110 | Hegmegi Annie | 2003 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:20.19 | ||
7 | 310 | Jernstedt Edith | 2002 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:20.23 | ||
8 | 92 | Vikström Ronja | 1996 | HS | 50 m | 2:20.39 | ||
9 | 261 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:21.80 | ||
10 | 42 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 50 m | 2:21.81 | ||
11 | 245 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:22.60 | ||
12 | 248 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:23.57 | ||
13 | 240 | Johansson Petra | 1997 | SÄFFLE SS | 50 m | 2:24.97 | ||
14 | 101 | Sandh Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:25.13 | ||
15 | 216 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | 50 m | 2:25.15 | ||
16 | 365 | Vorm Victoria | 2001 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:26.38 | ||
17 | 362 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:27.74 | ||
18 | 129 | Eklund-Ramböl Elvira | 1997 | KARLSTAD | 50 m | 2:29.49 | ||
19 | 165 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | 50 m | 2:32.88 | ||
20 | 228 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | 50 m | 2:36.12 | ||
21 | 9 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 25 m | 2:21.53 | ||
22 | 355 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:22.94 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 27, 200m Medley Men |
WR: Ryan Lochte (1984) 1:54.00 2011-07-28 |
ER: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
SJ: Petter Fredriksson (1997) 2:01.84 2016-05-17 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 196 | Sjödin Simon | 1986 | SK NEPTUN | 50 m | 2:00.89 | ||
2 | 336 | Cervi Riccardo | 1996 | DE AKKER | 50 m | 2:03.74 | ||
3 | 138 | Persson Erik | 1994 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:03.84 | ||
4 | 55 | Paulsson Adam | 1995 | ELFSBORG | 50 m | 2:04.35 | ||
5 | 145 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 2:04.92 | ||
6 | 194 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 2:05.06 | ||
7 | 334 | Bondavalli Mattia | 1996 | DE AKKER | 50 m | 2:05.09 | ||
8 | 29 | Rindshøj Frederik | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:05.97 | ||
9 | 379 | Chodatskij Kristian | 1999 | SCA | 50 m | 2:06.00 | ||
10 | 151 | Andersson Anton | 1993 | LASS | 50 m | 2:07.40 | ||
11 | 100 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:07.90 | ||
12 | 280 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | 50 m | 2:08.85 | ||
13 | 269 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | 50 m | 2:09.67 | ||
14 | 340 | Mascarino Luca | 2001 | DE AKKER | 50 m | 2:09.71 | ||
15 | 357 | Hjelm Alvi | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:10.36 | ||
16 | 109 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:10.81 | ||
17 | 7 | Vangsgaard Peter | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 2:11.51 | ||
18 | 339 | Hantjoglu Cristiano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 2:11.53 | ||
19 | 190 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 2:12.01 | ||
20 | 164 | Andersson Anton | 1997 | MKK | 50 m | 2:13.85 | ||
21 | 262 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:14.01 | ||
22 | 83 | Persson Gustav | 2000 | HS | 50 m | 2:14.39 | ||
23 | 366 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:14.45 | ||
24 | 94 | Vollmer Dante | 2001 | HS | 50 m | 2:14.66 | ||
25 | 155 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | 50 m | 2:15.33 | ||
26 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:15.35 | ||
27 | 191 | Petersson Sebastian | 2000 | MASS | 50 m | 2:15.45 | ||
28 | 276 | Gustavsson Julius | 2002 | TÄBY SIM | 50 m | 2:15.64 | ||
29 | 297 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 2:15.72 | ||
30 | 226 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 2:16.63 | ||
31 | 96 | Norén Vosveld Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | 50 m | 2:16.78 | ||
32 | 134 | Dahlgren Anton | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:17.11 | ||
33 | 249 | Kerman Henry | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:17.13 | ||
34 | 202 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:17.59 | ||
35 | 371 | Houen William | 2001 | HELSINGØR | 50 m | 2:17.74 | ||
36 | 68 | Fischer Daniel | 2002 | HS | 50 m | 2:19.62 | ||
37 | 16 | Aalstad Laakso Eivind | 1999 | Hamar IL | 50 m | 2:20.10 | ||
38 | 14 | Klippenberg Grindheim André | 2000 | Hamar IL | 50 m | 2:23.71 | ||
39 | 169 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | 50 m | 2:18.27 | RES | |
40 | 15 | Fredheim Nickolai | 2000 | Hamar IL | 50 m | 2:18.28 | RES | |
41 | 140 | Brinkhagen Tim | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 2:18.36 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 28, 400m Freestyle Women |
WR: Katie Ledecky (1997) 3:56.46 2016-08-07 |
ER: Federica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 44 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 50 m | 4:18.80 | ||
2 | 43 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 50 m | 4:18.90 | ||
3 | 354 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:19.20 | ||
4 | 46 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 4:20.66 | ||
5 | 6 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 4:22.86 | ||
6 | 27 | Brandt Nielsen Anna | 1998 | LYNGBY | 50 m | 4:29.33 | ||
7 | 213 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | 50 m | 4:31.18 | ||
8 | 69 | Hallbäck Ebba | 2000 | HS | 50 m | 4:31.45 | ||
9 | 60 | Lannhard Frida | 2000 | FALUN | 50 m | 4:32.38 | ||
10 | 220 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 4:32.69 | ||
11 | 37 | Hansen Silja Nielsdóttir | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 4:33.59 | ||
12 | 201 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | 50 m | 4:35.83 | ||
13 | 279 | Rydbeck Nordén Esther | 2001 | TÄBY SIM | 50 m | 4:36.11 | ||
14 | 253 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:36.58 | ||
15 | 10 | Højberg Amanda | 1998 | GLADSAXE | 50 m | 4:36.81 | ||
16 | 311 | Mörtstrand Elvira | 2003 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:37.33 | ||
17 | 170 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | 50 m | 4:37.60 | ||
18 | 287 | Andersson Ebba | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 4:38.67 | ||
19 | 157 | Henell Sofia | 1997 | LASS | 50 m | 4:41.04 | ||
20 | 147 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 4:41.24 | ||
21 | 215 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | 50 m | 4:41.67 | ||
22 | 212 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | 50 m | 4:42.34 | ||
23 | 117 | Müllern Alice | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:43.73 | ||
24 | 23 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 50 m | 4:44.86 | ||
25 | 290 | Eklund Cornelia | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 4:45.06 | ||
26 | 18 | Kramer Agnes | 1998 | FALKENBERG | S8 | 50 m | 6:04.09 | |
27 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 6:26.21 | |
28 | 59 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | 25 m | 4:28.67 | ||
29 | 319 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | 50 m | 4:47.50 | RES | |
30 | 281 | Ström Thilda | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 4:54.08 | RES | |
31 | 156 | Heina Christin | 1996 | LASS | 25 m | 4:39.59 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 29, 50m Freestyle Men |
WR: Cesar Cielo Filho (1987) 20.91 2009-12-20 |
ER: Frederick Bousqet (1981) 20.94 2009-04-26 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
SJ: Björn Seeliger (2000) 22.45 2017-07-02 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 252 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 22.45 | ||
2 | 65 | Carlsen Christoffer | 1992 | HS | 50 m | 22.64 | ||
3 | 57 | Selin Melker | 1993 | ELFSBORG | 50 m | 22.75 | ||
4 | 374 | Andréasson Robin | 1988 | MASS | 50 m | 22.97 | AFR | |
5 | 224 | Eliasson Isak | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 22.98 | ||
6 | 244 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 23.01 | ||
7 | 119 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | 50 m | 23.57 | ||
8 | 166 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | 50 m | 23.69 | ||
9 | 338 | Facciolà Andrea | 1999 | DE AKKER | 50 m | 23.85 | ||
10 | 206 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | 50 m | 23.92 | ||
11 | 250 | Kertes Daniel | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 23.93 | ||
12 | 171 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | 50 m | 23.97 | ||
13 | 47 | Eggers Alexander | 1999 | BIRKERØD | 50 m | 24.03 | ||
14 | 342 | Raimondi Stefano | 1998 | DE AKKER | 50 m | 24.13 | ||
15 | 77 | Kähr Erik | 1995 | HS | 50 m | 24.16 | ||
16 | 34 | Lund Felix | 2001 | HERLEV | 50 m | 24.17 | ||
17 | 31 | Textor-Broch William | 2001 | LYNGBY | 50 m | 24.36 | ||
18 | 308 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | 50 m | 24.36 | ||
19 | 53 | Cavka Anes | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 24.40 | ||
20 | 368 | Petkovic Andrija | 2001 | S NIKOLA | 50 m | 24.42 | ||
21 | 183 | Westergren Mats | 1994 | MKK | 50 m | 24.46 | ||
22 | 239 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | 50 m | 24.51 | ||
23 | 131 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | 50 m | 24.59 | ||
24 | 109 | Grimberg Filip | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 24.65 | ||
25 | 115 | Lövgren Albin | 1999 | JÖNKÖPING | 50 m | 24.65 | ||
26 | 141 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 24.65 | ||
27 | 38 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 50 m | 24.80 | ||
28 | 272 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | 50 m | 24.80 | ||
29 | 81 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 50 m | 24.82 | ||
30 | 330 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 24.92 | ||
31 | 150 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | 50 m | 25.02 | ||
32 | 292 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | 50 m | 25.06 | ||
33 | 122 | Steindl Anton | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 25.07 | ||
34 | 114 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 25.09 | ||
35 | 173 | Lindblom William | 1998 | MKK | 50 m | 25.18 | ||
36 | 152 | Andersson Tom | 1998 | LASS | 50 m | 25.23 | ||
37 | 327 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | 50 m | 25.23 | ||
38 | 217 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 25.29 | ||
39 | 325 | Trudov Alexander | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 25.36 | ||
40 | 372 | Munk Julius | 2000 | HELSINGØR | 50 m | 25.43 | ||
41 | 175 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | 50 m | 26.05 | ||
42 | 41 | Brønnum Joakim | 1997 | ALLERØD | 50 m | 26.06 | ||
43 | 8 | Karlsson Sebastian | 1993 | KARLSKRONA | S14 | 50 m | 30.12 | |
44 | 263 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | 50 m | 25.44 | RES | |
45 | 124 | Hong Anton | 2000 | KALMAR SS | 50 m | 25.45 | RES | |
46 | 103 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 25.53 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 30, 200m Breaststroke Women |
WR: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
ER: Rikke Möller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SJ: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 71 | Hansson Sophie | 1998 | HS | 50 m | 2:28.09 | ||
2 | 153 | Ekström Vilma | 1994 | LASS | 50 m | 2:28.99 | ||
3 | 333 | Angiolini Lisa | 1995 | DE AKKER | 50 m | 2:29.54 | ||
4 | 367 | Wermuth Anna | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:30.10 | ||
5 | 203 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | 50 m | 2:39.54 | ||
6 | 199 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | 50 m | 2:39.69 | ||
7 | 222 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 2:39.82 | ||
8 | 266 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:40.12 | ||
9 | 309 | Eklund Malin | 2001 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:40.79 | ||
10 | 352 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:45.25 | ||
11 | 278 | Malm Smilla | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 2:45.40 | ||
12 | 316 | Örnhem Clara | 2002 | VÄXJÖ SS | 50 m | 2:45.48 | ||
13 | 107 | Atzmannstorfer Nilla | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:45.90 | ||
14 | 102 | Sandsjö Tone | 2003 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:45.94 | ||
15 | 289 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | 50 m | 2:46.45 | ||
16 | 84 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | 50 m | 2:46.69 | ||
17 | 61 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | 50 m | 2:47.45 | ||
18 | 132 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | 50 m | 2:47.61 | ||
19 | 362 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:48.18 | ||
20 | 165 | Andersson Johanna | 2002 | MKK | 50 m | 2:49.39 | ||
21 | 370 | Færch Sofie Villum | 2002 | HELSINGØR | 50 m | 2:51.53 | ||
22 | 162 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | 50 m | 2:52.44 | ||
23 | 329 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 2:54.01 | ||
24 | 32 | Biltoft-Jensen Nikoline | 2001 | LYNGBY | 50 m | 2:55.48 | ||
25 | 97 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | 50 m | 3:02.04 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 31, 1500m Freestyle Men |
WR: Sun Yang (1991) 14:31.02 2012-08-03 |
ER: Gregorio Paltrinieri (1994) 14:34.04 2016-05-18 |
SR: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-07 |
SJ: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-07 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 112 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 15:05.91 | ||
2 | 359 | Mortensen Óli | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 15:34.61 | ||
3 | 375 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 15:58.97 | AFR | |
4 | 299 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 16:11.00 | ||
5 | 111 | Holmquist Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 16:13.78 | ||
6 | 91 | Vikström Isak | 1999 | HS | 50 m | 16:23.68 | ||
7 | 282 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | 50 m | 16:33.41 | ||
8 | 66 | Dukic Dennis | 2000 | HS | 50 m | 16:37.67 | ||
9 | 98 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 17:05.21 | AFR | |
10 | 283 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | 50 m | 17:11.82 | ||
11 | 321 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 17:11.95 | ||
12 | 192 | Taheri Sam | 2000 | MASS | 50 m | 17:14.76 | ||
13 | 54 | Johansson Viktor | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 17:21.75 | ||
14 | 58 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | 50 m | 17:22.13 | ||
15 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 17:25.03 | ||
16 | 315 | Franzén Gustav | 2000 | VÄXJÖ SS | 50 m | 17:35.50 | ||
17 | 294 | Halldén Victor | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 17:36.08 | ||
18 | 168 | Falk David | 2003 | MKK | 50 m | 18:33.06 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 31, 1500m Freestyle Men |
WR: Sun Yang (1991) 14:31.02 2012-08-03 |
ER: Gregorio Paltrinieri (1994) 14:34.04 2016-05-18 |
SR: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-07 |
SJ: Victor Johansson (1998) 15:15.24 2016-07-07 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 112 | Johansson Victor | 1998 | JÖNKÖPING | 50 m | 15:05.91 | ||
2 | 359 | Mortensen Óli | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 15:34.61 | ||
3 | 375 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 15:58.97 | AFR | |
4 | 299 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 16:11.00 | ||
5 | 111 | Holmquist Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 16:13.78 | ||
6 | 91 | Vikström Isak | 1999 | HS | 50 m | 16:23.68 | ||
7 | 282 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | 50 m | 16:33.41 | ||
8 | 66 | Dukic Dennis | 2000 | HS | 50 m | 16:37.67 | ||
9 | 98 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 17:05.21 | AFR | |
10 | 283 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | 50 m | 17:11.82 | ||
11 | 321 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 17:11.95 | ||
12 | 192 | Taheri Sam | 2000 | MASS | 50 m | 17:14.76 | ||
13 | 54 | Johansson Viktor | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 17:21.75 | ||
14 | 58 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | 50 m | 17:22.13 | ||
15 | 364 | Riis Bertram Dreyer | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 17:25.03 | ||
16 | 315 | Franzén Gustav | 2000 | VÄXJÖ SS | 50 m | 17:35.50 | ||
17 | 294 | Halldén Victor | 2000 | VÄSBY SS | 50 m | 17:36.08 | ||
18 | 168 | Falk David | 2003 | MKK | 50 m | 18:33.06 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 32, 50m Butterfly Women |
WR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
ER: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 25.64 2012-05-22 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 59 | Junevik Sara | 2000 | FALUN | 50 m | 26.18 | ||
2 | 174 | Lindborg Ida | 1994 | MKK | 50 m | 26.80 | ||
3 | 323 | Liljeqvist Ida | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 26.92 | ||
4 | 324 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | 50 m | 27.00 | ||
5 | 48 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 50 m | 27.04 | ||
6 | 2 | Sabroe Ebbesen Elisabeth | 2002 | GENTOFTE | 50 m | 27.63 | ||
7 | 295 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 50 m | 27.68 | ||
8 | 26 | Yu Mortensen Jessica | 2000 | LYNGBY | 50 m | 28.00 | ||
9 | 251 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 28.12 | ||
10 | 42 | Dufour Camilla | 1996 | ALLERØD | 50 m | 28.26 | ||
11 | 345 | Eriksson Anna | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 28.37 | ||
12 | 92 | Vikström Ronja | 1996 | HS | 50 m | 28.38 | ||
13 | 355 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 50 m | 28.49 | ||
14 | 358 | Lauridsen Marie Voigt | 1995 | HOVEDSTAD | 50 m | 28.72 | ||
15 | 248 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 28.77 | ||
16 | 257 | Fast Emelie | 2004 | SÖDERTÖRN | 50 m | 28.82 | ||
17 | 346 | Loikala Rebecka | 2000 | ESKILSTUNA | 50 m | 28.96 | ||
18 | 128 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | 50 m | 29.06 | ||
19 | 245 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 29.28 | ||
20 | 86 | Stenhård Julia | 2000 | HS | 50 m | 29.31 | ||
21 | 36 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 50 m | 29.36 | ||
22 | 356 | Hingebjerg Johanne | 2002 | HOVEDSTAD | 50 m | 29.39 | ||
23 | 285 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | 50 m | 29.51 | ||
24 | 331 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | 50 m | 29.57 | ||
25 | 296 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | 50 m | 29.60 | ||
26 | 229 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | 50 m | 29.62 | ||
27 | 126 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 29.76 | ||
28 | 261 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | 50 m | 29.83 | ||
29 | 72 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | 50 m | 29.89 | ||
30 | 4 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 50 m | 29.91 | ||
31 | 240 | Johansson Petra | 1997 | SÄFFLE SS | 50 m | 30.13 | ||
32 | 20 | Cuckovic Andjela | 2000 | 11 APRIL | 50 m | 30.18 | ||
33 | 225 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 30.27 | ||
34 | 45 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 50 m | 30.37 | ||
35 | 277 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 30.43 | ||
36 | 106 | Andersson Lova | 2000 | JÖNKÖPING | 50 m | 30.53 | ||
37 | 326 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 30.65 | ||
38 | 89 | Wallin Sarah | 2000 | HS | 50 m | 30.95 | ||
39 | 133 | Andersson Malin | 1999 | KUNGSBACKA | 50 m | 31.02 | ||
40 | 347 | Nyström Adina | 1999 | ESKILSTUNA | 50 m | 31.02 | ||
41 | 17 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | S11 | 50 m | 33.34 | |
42 | 377 | Andersson-Wulf Ida | 1998 | VELLINGE-N | S7 | 50 m | 58.66 | |
43 | 11 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 25 m | 27.45 | ||
44 | 228 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | 50 m | 31.11 | RES | |
45 | 216 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | 50 m | 31.56 | RES | |
46 | 129 | Eklund-Ramböl Elvira | 1997 | KARLSTAD | 50 m | 32.18 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 33, 200m Backstroke Men |
WR: Aaron Peirsol (1983) 1:51.92 2009-07-31 |
ER: Evgeny Rylov (1996) 1:53.61 2017-07-28 |
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 |
SJ: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 137 | Liess Nils | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:00.96 | ||
2 | 119 | Pettersson Axel | 1995 | JÖNKÖPING | 50 m | 2:01.30 | ||
3 | 75 | Kron Kristian | 1992 | HS | 50 m | 2:02.86 | ||
4 | 24 | Kaas Elmgreen Andreas | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:03.21 | ||
5 | 337 | Cinquino Matteo | 1997 | DE AKKER | 50 m | 2:03.25 | ||
6 | 252 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:05.43 | ||
7 | 306 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 2:07.40 | ||
8 | 158 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | 50 m | 2:10.35 | ||
9 | 90 | Varga Stefan | 2000 | HS | 50 m | 2:10.52 | ||
10 | 328 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | 50 m | 2:11.38 | ||
11 | 35 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 50 m | 2:11.41 | ||
12 | 136 | Johansson Oskar | 1993 | KUNGSBACKA | 50 m | 2:11.71 | ||
13 | 190 | Leander Tor | 1999 | MASS | 50 m | 2:11.75 | ||
14 | 258 | Jonsson Daniel | 1999 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:12.02 | ||
15 | 99 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 2:12.62 | ||
16 | 274 | Parsons Philip | 1999 | TYRESÖ SS | 50 m | 2:13.15 | ||
17 | 357 | Hjelm Alvi | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 2:14.61 | ||
18 | 30 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:14.83 | ||
19 | 262 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | 50 m | 2:15.18 | ||
20 | 14 | Klippenberg Grindheim André | 2000 | Hamar IL | 50 m | 2:15.66 | ||
21 | 25 | Ejdrup Hansen Mads | 1999 | LYNGBY | 50 m | 2:15.98 | ||
22 | 52 | Albringer Adam | 1999 | ELFSBORG | 50 m | 2:17.24 | ||
23 | 269 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | 50 m | 2:17.25 | ||
24 | 375 | Jedel Christopher | 1995 | MASS | 50 m | 2:17.55 | AFR | |
25 | 172 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | 50 m | 2:18.36 | ||
26 | 286 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 2:18.36 | ||
27 | 247 | Illanes Guillermo | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 2:19.47 | ||
28 | 70 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | 50 m | 2:19.92 | ||
29 | 142 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 2:20.53 | ||
30 | 334 | Bondavalli Mattia | 1996 | DE AKKER | 25 m | 2:03.60 | ||
31 | 330 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 2:21.56 | RES | |
32 | 154 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | 50 m | 2:22.87 | RES | |
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |
Event 34, 4X100m Frisim Mixed |
WR: USA (1900) 3:19.60 2017-07-29 |
ER: Netherlands (1900) 3:21.81 2017-07-29 |
SR: Malmö KK (1990) 3:39.35 2017-01-29 |
SJ: Jönköpings SS (1997) 3:44.92 2017-01-29 |
# | ID | Name | Born | Club | Disabled | Pool | EntryTime | Status |
1 | 349 | Jönköpings SS | 0 | JÖNKÖPING | 50 m | 3:39.21 | ||
2 | 254 | Södertälje SS | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 3:40.21 | ||
3 | 161 | Linköpings ASS | 0 | LASS | 50 m | 3:40.74 | ||
4 | 343 | De Akker | 0 | DE AKKER | 50 m | 3:41.00 | ||
5 | 376 | Sigma Swim | 0 | SIGMA | 50 m | 3:42.38 | AFR | |
6 | 185 | Malmö KK | 0 | MKK | 50 m | 3:44.97 | ||
7 | 227 | Spårvägen SF | 0 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 3:45.78 | ||
8 | 302 | Väsby SS | 0 | VÄSBY SS | 50 m | 3:46.34 | ||
9 | 350 | Jönköpings SS Lag 2 | 0 | JÖNKÖPING | 50 m | 3:47.94 | ||
10 | 255 | Södertälje SS Lag 2 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 3:48.35 | ||
11 | 104 | Järfälla S | 0 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 3:50.04 | ||
12 | 301 | Väsby SS Lag 2 | 0 | VÄSBY SS | 50 m | 3:51.92 | ||
13 | 332 | Trelleborg S | 0 | TRELLEBORG | 50 m | 3:52.91 | ||
14 | 188 | Malmö KK Lag 2 | 0 | MKK | 50 m | 3:52.94 | ||
Generated by WinGrodan 1.26.00 | Print Date | 27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb | Print Time | 14:28 |