2021-04-13   09:30:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
294  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  1:19.45   
276  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  1:19.95   
67  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  25 m  1:20.35   
56  Torell Johanna  2005  LIDINGÖ SK  AD9205  25 m  1:22.30   
48  Klingberg Klara  2006  LIDINGÖ SK  AW0206  25 m  1:22.63   
230  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  1:23.22   
206  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  1:23.31   
244  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  1:25.27   
240  Sandquist Matilda  2005  SKK  AG1805  25 m  1:26.81   
10  19  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  1:27.95   
11  258  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  1:28.08   
12  379  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  1:28.25   
13  245  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  1:28.88   
14  330  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  1:30.98   
15  223  Haesert Vida  2006  SKK  AN0206  25 m  1:31.76   
16  261  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  1:32.72   
17  370  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  1:33.14   
18  403  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  1:33.46   
19  289  Teglöf Emilia  2005  SÖDERTÄLJE  AQ3205  25 m  1:33.55   
20  70  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  1:33.87   
21  349  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  1:34.35   
22  235  Lövqvist Sofia  2006  SKK  AN2206  25 m  1:34.36   
23  28  Steen Vera  2005  GUSTAVSBER  AD4405  25 m  1:35.58   
24  324  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  25 m  1:35.68   
25  291  Teljstedt Clara  2006  SÖDERTÄLJE  AL7806  25 m  1:36.62   
26  226  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  1:36.64   
27  282  Seeliger Marit  2005  SÖDERTÄLJE  AP7205  25 m  1:38.97   
28  228  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  1:41.11   
29  10  Klintemar Felicia  2005  BOTK-RÖNN  BM6605  25 m  1:41.53   
30  214  Bäck Amanda  2005  SKK  BM9205  25 m  1:42.89   
31  210  Bilands Emelie  2006  SKK  AN4206  25 m  1:44.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
2_S
Gren 2, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  1:15.72   
298  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  1:22.21   
220  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  1:26.92   
225  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  1:28.38   
249  Åsbrink Gustav  2005  SKK  AE3505  25 m  1:30.22   
45  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  1:30.43   
371  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  1:31.15   
46  Joseph Michel Adam  2006  LIDINGÖ SK  AS8306  25 m  1:31.20   
224  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  1:36.54   
10  343  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:41.22   
11  209  Berggren David  2005  SKK  AH5905  25 m  1:43.17   
12  262  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  1:44.04   
13  215  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  1:44.26   
14  283  Selander Sixten  2006  SÖDERTÄLJE  AF3906  25 m  1:48.19   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
3_S
Gren 3, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
290  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:12.71   
53  Sandström Rebecca  2003  LIDINGÖ SK  AS4803  25 m  1:12.92   
222  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  25 m  1:13.42   
313  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  1:14.03   
171  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  1:15.06   
198  Wainikka Anna  2004  SK NEPTUN  AP7804  25 m  1:15.42   
273  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  1:15.49   
292  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  1:16.05   
59  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  1:16.38   
10  95  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m  1:16.71   
11  99  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  25 m  1:16.79   
12  342  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  1:16.98   
13  62  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  1:17.27   
14  110  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  25 m  1:17.81   
15  63  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  1:18.20   
16  378  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  1:18.47   
17  213  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  1:18.79   
18  355  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  1:18.89   
19  216  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  25 m  1:19.05   
20  297  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  1:19.44   
21  137  Hillström Vendela  2003  SK NEPTUN  AW5803  25 m  1:19.50   
22  90  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  25 m  1:21.40   
23  252  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  1:22.56   
24  39  Andersson Amanda  2003  LIDINGÖ SK  AS6603  25 m  1:22.63   
25  232  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  1:23.69   
26  353  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:23.71   
27  331  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  1:23.75   
28  126  Gunnarson Maja  2003  SK NEPTUN  BY5603  25 m  1:24.53   
29  49  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  1:27.73   
30  307  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  1:28.33   
31  288  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  1:29.16   
32  393  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  1:29.58   
33  41  Carlberg Hanna  2003  LIDINGÖ SK  BF1803  25 m  1:30.12   
34  97  Dovhammar Annie  2003  SK NEPTUN  BV3403  25 m  1:30.13   
35  270  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  1:30.43   
36  93  Cullfors Emilia  2003  SK NEPTUN  CA5403  25 m  1:31.43   
37  398  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  1:31.58   
38  299  Yitbarek Simona  2003  SÖDERTÄLJE  BW3603  25 m  1:31.62   
39  153  Litterfeldt Alice  2003  SK NEPTUN  AZ3803  25 m  1:32.07   
40  396  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:32.24   
41  255  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  25 m  1:32.60   
42  50  Liljeberg Beata  2003  LIDINGÖ SK  BV1803  25 m  1:34.10   
43  212  Bolmstrand Ella  2004  SKK  BR5804  25 m  1:34.23   
44  33  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  1:34.66   
45  138  Homnér Elin  2003  SK NEPTUN  BT4203  25 m  1:34.79   
46  377  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  1:39.37   
47  42  Engström Eleonora  2004  LIDINGÖ SK  AR9404  25 m  1:39.64   
48  305  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  25 m  1:39.68   
49  13  Nygren Ida  2004  BOTK-RÖNN  BL2404  25 m  1:41.62   
50  385  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  1:42.68   
51  395  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  1:43.36   
52  Axvik Reutergårdh Elsa  2004  BOTK-RÖNN  BA5404  25 m  1:43.54   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
4_S
Gren 4, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  1:04.99   
66  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  1:06.98   
148  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  25 m  1:09.34   
233  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  1:11.31   
277  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:12.00   
92  Cerps Gustavs  2004  SK NEPTUN  AJ3704  25 m  1:12.63   
388  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:12.66   
200  Wallström-Blomgren Isak  2003  SK NEPTUN  AQ9303  25 m  1:13.59   
130  Haargaard Morten  2003  SK NEPTUN  AP2703  25 m  1:14.13   
10  178  Rasmuson Jakob  2003  SK NEPTUN  AP9103  25 m  1:15.94   
11  293  Thormé Rova Johan  2004  SÖDERTÄLJE  AK7504  25 m  1:16.99   
12  170  Mueller Hjalmar  2004  SK NEPTUN  AR8104  25 m  1:17.07   
13  320  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:21.60   
14  366  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  1:24.78   
15  52  Sandstedt Marcus  2003  LIDINGÖ SK  AK5103  25 m  1:24.79   
16  25  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:25.22   
17  405  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  1:26.22   
18  17  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:27.81   
19  20  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  1:28.19   
20  69  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  1:28.37   
21  380  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:31.45   
22  397  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  1:31.74   
23  140  Hörberg Jonathan  2004  SK NEPTUN  AT0304  25 m  1:32.10   
24  30  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  1:33.03   
25  335  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:34.26   
26  27  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  1:35.18   
27  Khaytan Jakob  2003  BOTK-RÖNN  AX6503  25 m  1:40.31   
28  404  Westerlund Felix  2004  ÅKERSBERGA  AJ2704  25 m  1:41.23   
29  253  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  1:42.28   
30  389  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:44.79   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
5_S
Gren 5, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
286  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  1:04.29   
368  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  1:07.32   
201  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  1:07.39   
267  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  1:08.59   
234  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  1:09.53   
217  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  1:09.74   
91  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  1:10.33   
237  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  1:11.30   
241  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  1:11.76   
10  295  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  1:12.73   
11  308  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  1:12.75   
12  309  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  25 m  1:14.25   
13  189  Sundholm Erica  2002  SK NEPTUN  BO9202  25 m  1:14.82   
14  186  Starrost Elma  2002  SK NEPTUN  AN4202  25 m  1:15.42   
15  392  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  1:15.51   
16  85  Bladin Sophie  2002  SK NEPTUN  BF5202  25 m  1:15.65   
17  207  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  1:15.88   
18  79  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  25 m  1:16.55   
19  57  Torell Josefine  2002  LIDINGÖ SK  BD0402  25 m  1:17.02   
20  246  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  25 m  1:17.18   
21  274  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  1:18.66   
22  348  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  1:18.98   
23  340  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  25 m  1:19.92   
24  250  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  1:19.95   
25  71  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  1:20.16   
26  319  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  25 m  1:21.17   
27  256  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  1:21.51   
28  61  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  1:23.05   
29  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  1:23.14   
30  407  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:24.52   
31  361  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:24.71   
32  360  Öberg Sandra  2001  TYRESÖ SS  BG0401  25 m  1:26.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
6_S
Gren 6, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
251  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  1:01.38   
180  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  1:01.98   
248  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  1:03.24   
164  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  1:04.31   
94  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  25 m  1:04.41   
221  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  1:05.71   
229  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  1:05.95   
400  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  1:06.53   
284  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  1:07.45   
10  64  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  1:07.62   
11  332  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  1:07.70   
12  254  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  1:08.60   
13  168  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  25 m  1:09.76   
14  74  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  1:10.15   
15  243  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  1:13.87   
16  Agnorelli Erik  2001  BOTK-RÖNN  AX5101  25 m  1:16.19   
17  387  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:16.46   
18  123  Granado Persson Philip  2002  SK NEPTUN  AP1702  25 m  1:16.77   
19  280  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:16.95   
20  18  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:18.68   
21  406  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:19.71   
22  177  Rappoccio Alex  2002  SK NEPTUN  AY3502  25 m  1:20.02   
23  21  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  1:20.40   
24  271  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  1:21.09   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
7_S
Gren 7, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
259  Christiansen Emilia  1999  SÖDERTÄLJE  AL8499  25 m  1:04.99   
338  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m  1:05.75   
417  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  25 m  1:06.74   
121  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SK NEPTUN  BP6600  25 m  1:06.82   
351  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  25 m  1:06.96   
166  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  25 m  1:07.82   
101  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  25 m  1:08.05   
279  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:08.18   
184  Segerbrand Tiffani  1999  SK NEPTUN  AI0699  25 m  1:08.65   
10  204  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  1:10.01   
11  337  Olsson Sara  1999  TYRESÖ SS  AR6899  25 m  1:10.34   
12  265  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  1:10.88   
13  100  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  25 m  1:11.30   
14  129  Gyllberg Linnea  2000  SK NEPTUN  AL4800  25 m  1:11.72   
15  145  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  25 m  1:11.73   
16  373  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  1:12.73   
17  165  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  1:13.06   
18  75  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  1:13.09   
19  242  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:14.35   
20  142  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  1:14.49   
21  318  Björkman Frida  1999  TYRESÖ SS  AU7499  25 m  1:14.58   
22  83  Bergh Mikaela  1999  SK NEPTUN  AK5299  25 m  1:15.42   
23  106  Ericson Ella  2000  SK NEPTUN  BG9400  25 m  1:17.51   
24  40  Bhat Manjiri  2000  LIDINGÖ SK  AI4600  25 m  1:21.60   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
8_S
Gren 8, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  56.66   
281  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  57.16   
181  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  25 m  57.75   
310  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  25 m  58.25   
155  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  25 m  59.44   
118  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  59.68   
346  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  1:00.24   
268  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  25 m  1:00.51   
117  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  25 m  1:02.46   
10  381  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  1:02.90   
11  247  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  1:03.39   
12  408  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  25 m  1:04.00   
13  296  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  1:04.78   
14  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  1:06.03   
15  266  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  1:06.24   
16  336  Norman Oscar  1999  TYRESÖ SS  AK5599  25 m  1:06.63   
17  88  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  25 m  1:06.88   
18  68  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  1:08.35   
19  114  Forsberg Meinhart Walter  1999  SK NEPTUN  AQ0399  25 m  1:08.41   
20  386  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  1:08.64   
21  141  Jafaar Ali  1998  SK NEPTUN  AY4598  25 m  1:08.73   
22  54  Stenström Noah  2000  LIDINGÖ SK  AX4300  25 m  1:09.46   
23  167  Melander Marcus  1996  SK NEPTUN  AI2996  25 m  1:09.68   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
9_S
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
294  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  32.83   
67  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  50 m  33.36   
156  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  50 m  34.18   
56  Torell Johanna  2005  LIDINGÖ SK  AD9205  25 m  36.31   
206  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  50 m  36.31   
175  Ramsten Lovisa  2005  SK NEPTUN  BK1605  50 m  36.36   
230  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  36.49   
143  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  50 m  37.08   
28  Steen Vera  2005  GUSTAVSBER  AD4405  25 m  37.27   
10  276  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  37.47   
11  176  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  50 m  37.64   
12  245  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  50 m  37.66   
13  163  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  38.16   
14  214  Bäck Amanda  2005  SKK  BM9205  25 m  38.49   
15  152  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  38.62   
16  188  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  38.68   
17  199  Wallberg Maja  2005  SK NEPTUN  AP9605  50 m  38.69   
18  244  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  39.07   
19  149  Kuhlin Jessica  2006  SK NEPTUN  AQ8606  50 m  39.29   
20  258  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  39.81   
21  187  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  39.97   
22  48  Klingberg Klara  2006  LIDINGÖ SK  AW0206  25 m  40.39   
23  154  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  50 m  40.47   
24  379  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  40.62   
25  87  Blix Grimaldi Melanie  2005  SK NEPTUN  AQ8605  25 m  41.08   
26  19  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  41.56   
27  357  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  50 m  42.20   
28  324  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  50 m  42.42   
29  240  Sandquist Matilda  2005  SKK  AG1805  50 m  42.48   
30  103  Eneroth Anna  2007  SK NEPTUN  AK4607  50 m  42.53   
31  282  Seeliger Marit  2005  SÖDERTÄLJE  AP7205  25 m  43.06   
32  349  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  50 m  43.17   
33  223  Haesert Vida  2006  SKK  AN0206  25 m  43.41   
34  261  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  43.54   
35  289  Teglöf Emilia  2005  SÖDERTÄLJE  AQ3205  25 m  43.65   
36  330  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  43.77   
37  291  Teljstedt Clara  2006  SÖDERTÄLJE  AL7806  25 m  43.94   
38  70  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  50 m  44.09   
39  86  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  25 m  44.39   
40  112  Ersöz Estelle  2005  SK NEPTUN  BD9405  25 m  44.52   
41  203  Wijk Ines  2006  SK NEPTUN  AH2406  25 m  44.82   
42  235  Lövqvist Sofia  2006  SKK  AN2206  50 m  45.46   
43  228  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  45.79   
44  161  Lööf Saga  2005  SK NEPTUN  BE2205  25 m  46.72   
45  390  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  46.75   
46  403  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  48.40   
47  107  Ericsson Tilda  2006  SK NEPTUN  AR9806  50 m  50.51   
48  32  Tham Bonnie  2006  GUSTAVSBER  BG5406  25 m  51.67   
49  77  Bang Sofia  2007  SK NEPTUN  AH4607  25 m  53.28   
50  370  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  53.59   
51  128  Gustafsson Amelia  2006  SK NEPTUN  BB0606  25 m  54.21   
52  227  Häger Nellie  2006  SKK  AN8206  25 m  54.49   
53  133  Hedman Sheila  2006  SK NEPTUN  BB1606  25 m  57.57   
54  210  Bilands Emelie  2006  SKK  AN4206  25 m     
55  287  Sönner Carolina  2007  SÖDERTÄLJE  AW6207  25 m     
56  350  Söderlind Wilma  2007  TYRESÖ SS  AH7207  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
10_S
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
72  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  32.82   
65  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  32.87   
76  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  50 m  34.84   
108  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  50 m  35.08   
220  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  50 m  35.61   
96  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  35.98   
127  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  AK8506  25 m  36.84   
136  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  50 m  37.29   
98  Edman Gustav  2005  SK NEPTUN  AG3505  50 m  37.42   
10  298  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  38.11   
11  139  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  50 m  38.57   
12  173  Palmqvist Philip  2005  SK NEPTUN  AR1505  25 m  38.70   
13  225  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  50 m  39.82   
14  45  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  40.08   
15  209  Berggren David  2005  SKK  AH5905  50 m  40.60   
16  46  Joseph Michel Adam  2006  LIDINGÖ SK  AS8306  25 m  41.80   
17  182  Rundström Oliver  2008  SK NEPTUN  AC9108  50 m  42.19   
18  195  Thern Tee  2006  SK NEPTUN  AC3106  50 m  42.57   
19  135  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  42.82   
20  80  Bengtsson Hampus  2005  SK NEPTUN  AC2105  25 m  42.91   
21  249  Åsbrink Gustav  2005  SKK  AE3505  50 m  43.29   
22  371  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  44.43   
23  185  Skott Storheden Axel  2006  SK NEPTUN  AI3506  50 m  44.93   
24  192  Theodosiadis Christos  2006  SK NEPTUN  AI7106  25 m  45.20   
25  224  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  45.43   
26  119  Gladare Theodor  2007  SK NEPTUN  AC0707  50 m  45.81   
27  238  Patrikson Hugo  2006  SKK  AJ6506  50 m  46.72   
28  159  Löfström Ludvig  2006  SK NEPTUN  AI4506  25 m  46.84   
29  134  Herulf Allan  2006  SK NEPTUN  AN4506  25 m  47.21   
30  343  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  47.83   
31  262  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  47.96   
32  157  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  48.04   
33  193  Theodosiadis Georgios  2005  SK NEPTUN  AN6105  25 m  48.40   
34  208  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  50 m  54.80   
35  111  Eriksson Milton  2007  SK NEPTUN  AC8307  25 m  56.87   
36  283  Selander Sixten  2006  SÖDERTÄLJE  AF3906  25 m  1:04.11   
37  84  Björk Benjamin  2006  SK NEPTUN  AS5306  25 m     
38  215  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m     
39  236  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
11_S
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  50 m  32.10   
313  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  32.20   
95  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m  32.60   
342  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  32.76   
216  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  50 m  32.77   
222  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  25 m  33.08   
99  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  50 m  33.11   
297  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  33.18   
252  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  50 m  33.34   
10  59  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  33.41   
11  171  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  33.63   
12  198  Wainikka Anna  2004  SK NEPTUN  AP7804  25 m  33.63   
13  63  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  33.84   
14  137  Hillström Vendela  2003  SK NEPTUN  AW5803  50 m  34.41   
15  110  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  25 m  34.50   
16  212  Bolmstrand Ella  2004  SKK  BR5804  50 m  34.68   
17  213  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  34.69   
18  290  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  34.84   
19  255  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  50 m  35.18   
20  39  Andersson Amanda  2003  LIDINGÖ SK  AS6603  50 m  35.19   
21  126  Gunnarson Maja  2003  SK NEPTUN  BY5603  25 m  35.34   
22  160  Lövquist Elsa  2004  SK NEPTUN  BD6604  50 m  35.80   
23  331  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  35.82   
24  378  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  35.84   
25  427  Wennerstrand Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BL1604  25 m  36.01   
26  41  Carlberg Hanna  2003  LIDINGÖ SK  BF1803  25 m  36.03   
27  90  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  50 m  36.04   
28  93  Cullfors Emilia  2003  SK NEPTUN  CA5403  50 m  36.56   
29  292  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  36.93   
30  273  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  37.02   
31  355  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  37.02   
32  306  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  37.49   
33  375  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  25 m  37.59   
34  115  Friberg Caroline  2004  SK NEPTUN  AW9204  50 m  37.92   
35  49  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  37.98   
36  144  Jomaa Else  2004  SK NEPTUN  AK1204  25 m  38.12   
37  174  Pettersdotter Wenster Penny  2004  SK NEPTUN  BM3404  50 m  38.62   
38  78  Behrenfeldt Agnes  2004  SK NEPTUN  AP9604  50 m  38.99   
39  97  Dovhammar Annie  2003  SK NEPTUN  BV3403  50 m  39.04   
40  153  Litterfeldt Alice  2003  SK NEPTUN  AZ3803  25 m  39.06   
41  109  Eriksson Lilly  2004  SK NEPTUN  AS1604  25 m  39.13   
42  419  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ SF  BG0204  25 m  39.33   
43  179  Rehn Maja  2004  SK NEPTUN  AP4804  50 m  39.45   
44  33  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  39.59   
45  385  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  40.59   
46  395  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  40.59   
47  398  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  40.60   
48  288  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  40.67   
49  393  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  40.71   
50  102  Elveskog Li  2004  SK NEPTUN  AW0604  25 m  40.92   
51  402  Tormo Lind Marina  2003  ÅKERSBERGA  CB2603  25 m  41.61   
52  270  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  41.80   
53  307  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  42.65   
54  211  Björlin Millie  2003  SKK  CB8203  25 m  42.94   
55  138  Homnér Elin  2003  SK NEPTUN  BT4203  50 m  42.99   
56  358  Vicente Amanda  2003  TYRESÖ SS  AL5403  50 m  43.18   
57  396  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  43.24   
58  42  Engström Eleonora  2004  LIDINGÖ SK  AR9404  25 m  43.81   
59  197  Unden Clara  2004  SK NEPTUN  AW6404  25 m  44.30   
60  272  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  25 m  46.12   
61  13  Nygren Ida  2004  BOTK-RÖNN  BL2404  25 m  52.92   
62  Axvik Reutergårdh Elsa  2004  BOTK-RÖNN  BA5404  25 m  53.94   
63  285  St. Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  CB4403  50 m  58.48   
64  43  Fahlén Alice  2003  LIDINGÖ SK  BQ0203  25 m     
65  47  Järvinen Linda  2003  LIDINGÖ SK  CB6803  25 m     
66  73  Aldén Sophia  2003  SK NEPTUN  CC4403  25 m     
67  147  Khimji Ursula  2004  SK NEPTUN  BZ0204  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
12_S
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
148  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  25 m  29.41   
275  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  29.42   
277  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  30.74   
66  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  30.95   
92  Cerps Gustavs  2004  SK NEPTUN  AJ3704  25 m  31.36   
178  Rasmuson Jakob  2003  SK NEPTUN  AP9103  50 m  32.53   
130  Haargaard Morten  2003  SK NEPTUN  AP2703  25 m  33.18   
233  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  33.29   
293  Thormé Rova Johan  2004  SÖDERTÄLJE  AK7504  25 m  33.39   
10  388  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  33.69   
11  170  Mueller Hjalmar  2004  SK NEPTUN  AR8104  25 m  34.45   
12  200  Wallström-Blomgren Isak  2003  SK NEPTUN  AQ9303  25 m  34.65   
13  421  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ SF  AO0303  25 m  34.67   
14  25  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  34.87   
15  320  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  35.67   
16  162  Martin Morris  2004  SK NEPTUN  AH0504  25 m  35.75   
17  389  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  36.75   
18  20  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  37.04   
19  105  Engström Oscar  2004  SK NEPTUN  AR4504  25 m  37.50   
20  366  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  38.50   
21  397  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  39.11   
22  380  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  39.91   
23  69  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  40.06   
24  253  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  41.45   
25  30  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  41.48   
26  405  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  42.04   
27  17  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  42.15   
28  140  Hörberg Jonathan  2004  SK NEPTUN  AT0304  25 m  42.62   
29  269  Köndell Lennon  2004  SÖDERTÄLJE  AO3104  25 m  43.00   
30  183  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  50 m  44.10   
31  335  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  50 m  45.37   
32  27  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  45.47   
33  391  Kumlin Paul  2003  ÅKERSBERGA  AP8503  25 m  48.26   
34  404  Westerlund Felix  2004  ÅKERSBERGA  AJ2704  25 m  48.51   
35  Khaytan Jakob  2003  BOTK-RÖNN  AX6503  25 m     
36  260  Edgren Alvin  2003  SÖDERTÄLJE  AQ8703  25 m     
37  264  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m     
38  367  Berardi Filip  2003  ÅKERSBERGA  AP2503  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
13_S
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
286  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  28.68   
267  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  28.77   
217  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  29.87   
234  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  25 m  30.05   
237  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  30.32   
368  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  30.35   
295  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  31.17   
91  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  31.88   
79  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  50 m  31.92   
10  201  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  32.11   
11  392  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  32.14   
12  85  Bladin Sophie  2002  SK NEPTUN  BF5202  25 m  32.55   
13  246  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  50 m  32.67   
14  207  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  32.86   
15  241  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  33.03   
16  256  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  33.26   
17  189  Sundholm Erica  2002  SK NEPTUN  BO9202  25 m  33.34   
18  57  Torell Josefine  2002  LIDINGÖ SK  BD0402  25 m  33.38   
19  308  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  33.47   
20  348  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  33.58   
21  250  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  33.76   
22  340  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  50 m  34.43   
23  361  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  50 m  34.69   
24  71  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  50 m  34.95   
25  190  Svensson Alice  2002  SK NEPTUN  BX6602  50 m  35.07   
26  319  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  50 m  35.18   
27  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  50 m  35.22   
28  151  Lajsic Sofija  2002  SK NEPTUN  BO2802  50 m  35.69   
29  360  Öberg Sandra  2001  TYRESÖ SS  BG0401  50 m  35.84   
30  309  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  25 m  36.10   
31  407  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  36.30   
32  394  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  36.55   
33  150  Lajsic Jelena  2002  SK NEPTUN  BO1802  50 m  37.07   
34  61  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  37.57   
35  81  Berg Evelina  2002  SK NEPTUN  BX0402  25 m  39.61   
36  89  Bohman Clara  2001  SK NEPTUN  BT9601  50 m  39.96   
37  132  Hammarén Filippa  2002  SK NEPTUN  BY2602  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
14_S
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
180  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  26.91   
251  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  27.10   
248  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  27.52   
Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  27.92   
229  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  28.12   
64  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  28.76   
94  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  25 m  28.87   
168  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  25 m  29.10   
164  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  29.11   
10  400  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  29.25   
11  243  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  29.32   
12  221  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  29.53   
13  254  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  30.04   
14  Agnorelli Erik  2001  BOTK-RÖNN  AX5101  50 m  30.18   
15  284  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  30.81   
16  332  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  31.26   
17  423  Jernberg Nicolas  2001  ÄLVSJÖ SF  AU4301  25 m  31.35   
18  323  Dahlin Oliver  2002  TYRESÖ SS  AV8502  50 m  32.72   
19  280  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  33.35   
20  123  Granado Persson Philip  2002  SK NEPTUN  AP1702  25 m  33.41   
21  21  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  34.00   
22  387  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  34.27   
23  194  Theodosiadis Stavros  2002  SK NEPTUN  AY7502  25 m  35.23   
24  406  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  35.53   
25  383  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  35.67   
26  326  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  35.84   
27  18  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  36.52   
28  271  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  38.89   
29  327  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  50 m  39.36   
30  124  Granqvist Filip  2001  SK NEPTUN  AN8501  25 m  51.99   
31  409  Wård Ludwig  2002  ÅKERSBERGA  AD5502  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
15_S
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
279  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  27.53   
166  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  25 m  27.54   
259  Christiansen Emilia  1999  SÖDERTÄLJE  AL8499  25 m  28.58   
338  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m  29.11   
417  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  25 m  29.23   
351  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  25 m  29.64   
121  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SK NEPTUN  BP6600  25 m  29.85   
204  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  30.00   
265  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  30.39   
10  328  Härmat Linda  1996  TYRESÖ SS  AR6296  25 m  30.51   
11  75  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  30.61   
12  242  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  50 m  30.69   
13  184  Segerbrand Tiffani  1999  SK NEPTUN  AI0699  25 m  30.79   
14  165  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  31.11   
15  145  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  25 m  31.30   
16  101  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  25 m  31.45   
17  100  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  25 m  31.50   
18  337  Olsson Sara  1999  TYRESÖ SS  AR6899  25 m  31.77   
19  129  Gyllberg Linnea  2000  SK NEPTUN  AL4800  25 m  31.82   
20  40  Bhat Manjiri  2000  LIDINGÖ SK  AI4600  25 m  32.38   
21  373  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  32.44   
22  318  Björkman Frida  1999  TYRESÖ SS  AU7499  25 m  33.72   
23  142  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  33.81   
24  106  Ericson Ella  2000  SK NEPTUN  BG9400  50 m  34.10   
25  83  Bergh Mikaela  1999  SK NEPTUN  AK5299  25 m  34.40   
26  414  Rosengart Eleonor  2000  HELLAS SK  AS3200  25 m  44.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
16_S
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
113  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  25 m  23.53   
281  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  23.92   
257  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  25.50   
268  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  25 m  25.56   
181  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  25 m  25.69   
155  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  25 m  26.27   
118  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  26.76   
310  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  25 m  26.85   
434  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  27.00   
10  117  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  25 m  27.08   
11  381  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  27.22   
12  167  Melander Marcus  1996  SK NEPTUN  AI2996  25 m  27.39   
13  346  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  27.40   
14  141  Jafaar Ali  1998  SK NEPTUN  AY4598  25 m  27.41   
15  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  27.46   
16  296  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  27.95   
17  54  Stenström Noah  2000  LIDINGÖ SK  AX4300  25 m  28.08   
18  341  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS  AJ8199  25 m  28.10   
19  336  Norman Oscar  1999  TYRESÖ SS  AK5599  25 m  28.51   
20  247  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  28.59   
21  88  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  25 m  28.84   
22  114  Forsberg Meinhart Walter  1999  SK NEPTUN  AQ0399  25 m  28.89   
23  386  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  28.90   
24  347  Steinholtz Niklas  2000  TYRESÖ SS  AK4100  25 m  30.12   
25  266  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  30.48   
26  399  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  30.61   
27  68  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  31.01   
28  374  Elg Simon  2000  ÅKERSBERGA  AO7500  25 m  38.59   
29  413  Nors Petter  1999  HELLAS SK  AX7999  25 m  39.07   
30  401  Torabi Javad  1999  ÅKERSBERGA  AY5399  25 m  39.28   
31  372  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  42.83   
32  365  Badaoui Anwar  2000  ÅKERSBERGA  AV8300  25 m  45.86   
33  120  Glenesk Mattias  1994  SK NEPTUN  BB6994  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
17_S
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
67  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  50 m  35.61   
48  Klingberg Klara  2006  LIDINGÖ SK  AW0206  25 m  36.08   
294  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  37.26   
276  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  37.95   
56  Torell Johanna  2005  LIDINGÖ SK  AD9205  50 m  38.08   
143  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  39.06   
206  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  39.41   
156  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  50 m  39.54   
163  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  39.58   
10  187  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  39.66   
11  86  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  50 m  40.16   
12  152  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  40.19   
13  245  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  40.23   
14  379  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  40.37   
15  199  Wallberg Maja  2005  SK NEPTUN  AP9605  50 m  40.73   
16  230  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  40.75   
17  244  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  40.77   
18  258  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  41.14   
19  70  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  41.29   
20  418  Björklund Elin  2005  ÄLVSJÖ SF  AS7205  25 m  41.36   
21  330  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  41.50   
22  214  Bäck Amanda  2005  SKK  BM9205  25 m  41.79   
23  175  Ramsten Lovisa  2005  SK NEPTUN  BK1605  50 m  42.41   
24  235  Lövqvist Sofia  2006  SKK  AN2206  25 m  42.52   
25  370  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  42.54   
26  77  Bang Sofia  2007  SK NEPTUN  AH4607  25 m  42.61   
27  349  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  42.77   
28  149  Kuhlin Jessica  2006  SK NEPTUN  AQ8606  50 m  42.95   
29  154  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  50 m  43.00   
30  176  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  50 m  43.05   
31  289  Teglöf Emilia  2005  SÖDERTÄLJE  AQ3205  25 m  43.22   
32  87  Blix Grimaldi Melanie  2005  SK NEPTUN  AQ8605  25 m  43.30   
33  226  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  43.30   
34  403  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  43.34   
35  261  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  43.64   
36  19  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  43.86   
37  203  Wijk Ines  2006  SK NEPTUN  AH2406  50 m  43.92   
38  103  Eneroth Anna  2007  SK NEPTUN  AK4607  50 m  44.11   
39  188  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  44.84   
40  291  Teljstedt Clara  2006  SÖDERTÄLJE  AL7806  25 m  45.23   
41  161  Lööf Saga  2005  SK NEPTUN  BE2205  25 m  45.42   
42  357  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  25 m  45.45   
43  282  Seeliger Marit  2005  SÖDERTÄLJE  AP7205  25 m  45.73   
44  10  Klintemar Felicia  2005  BOTK-RÖNN  BM6605  25 m  45.78   
45  112  Ersöz Estelle  2005  SK NEPTUN  BD9405  25 m  45.83   
46  350  Söderlind Wilma  2007  TYRESÖ SS  AH7207  25 m  46.10   
47  12  Mattisson Ebba  2006  BOTK-RÖNN  BD2606  25 m  46.11   
48  223  Haesert Vida  2006  SKK  AN0206  25 m  46.16   
49  210  Bilands Emelie  2006  SKK  AN4206  25 m  46.37   
50  240  Sandquist Matilda  2005  SKK  AG1805  25 m  46.52   
51  390  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  47.47   
52  228  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  47.92   
53  133  Hedman Sheila  2006  SK NEPTUN  BB1606  50 m  49.03   
54  227  Häger Nellie  2006  SKK  AN8206  25 m  50.36   
55  411  Karlsson Moa  2005  HELLAS SK  BE8205  25 m  50.68   
56  128  Gustafsson Amelia  2006  SK NEPTUN  BB0606  25 m  50.78   
57  107  Ericsson Tilda  2006  SK NEPTUN  AR9806  50 m  51.42   
58  356  Wallman Fanny  2006  TYRESÖ SS  BI1606  25 m  51.61   
59  287  Sönner Carolina  2007  SÖDERTÄLJE  AW6207  25 m  56.36   
60  32  Tham Bonnie  2006  GUSTAVSBER  BG5406  25 m  1:00.61   
61  322  Börnesson Fidelie  2007  TYRESÖ SS  AZ8207  25 m     
62  339  Pahlén Ella  2007  TYRESÖ SS  AZ0407  25 m     
63  420  Eriksson Tuva  2006  ÄLVSJÖ SF  BH1806  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
18_S
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
72  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  34.86   
65  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  35.57   
96  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  35.77   
298  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  36.72   
127  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  AK8506  25 m  37.92   
139  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  50 m  38.31   
173  Palmqvist Philip  2005  SK NEPTUN  AR1505  25 m  38.47   
220  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  50 m  39.15   
136  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  50 m  39.25   
10  224  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  50 m  39.69   
11  80  Bengtsson Hampus  2005  SK NEPTUN  AC2105  25 m  40.53   
12  108  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  50 m  41.16   
13  98  Edman Gustav  2005  SK NEPTUN  AG3505  25 m  41.45   
14  225  Harju Jonas  2005  SKK  AH8905  25 m  41.78   
15  195  Thern Tee  2006  SK NEPTUN  AC3106  50 m  42.52   
16  76  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  42.57   
17  249  Åsbrink Gustav  2005  SKK  AE3505  50 m  42.58   
18  371  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  43.25   
19  119  Gladare Theodor  2007  SK NEPTUN  AC0707  25 m  43.70   
20  111  Eriksson Milton  2007  SK NEPTUN  AC8307  25 m  43.74   
21  236  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  50 m  43.83   
22  159  Löfström Ludvig  2006  SK NEPTUN  AI4506  50 m  43.85   
23  45  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  43.91   
24  209  Berggren David  2005  SKK  AH5905  50 m  44.55   
25  182  Rundström Oliver  2008  SK NEPTUN  AC9108  25 m  44.56   
26  215  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  44.60   
27  262  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  45.17   
28  185  Skott Storheden Axel  2006  SK NEPTUN  AI3506  50 m  45.94   
29  238  Patrikson Hugo  2006  SKK  AJ6506  50 m  46.98   
30  157  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  47.97   
31  343  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  48.09   
32  134  Herulf Allan  2006  SK NEPTUN  AN4506  25 m  48.13   
33  135  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  48.13   
34  193  Theodosiadis Georgios  2005  SK NEPTUN  AN6105  25 m  48.16   
35  60  Viberg Henrik  2006  LIDINGÖ SK  AF7106  25 m  49.29   
36  283  Selander Sixten  2006  SÖDERTÄLJE  AF3906  25 m  49.80   
37  192  Theodosiadis Christos  2006  SK NEPTUN  AI7106  25 m  50.57   
38  208  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  57.40   
39  46  Joseph Michel Adam  2006  LIDINGÖ SK  AS8306  25 m     
40  84  Björk Benjamin  2006  SK NEPTUN  AS5306  25 m     
41  202  Wierup Viggo  2005  SK NEPTUN  AR5505  25 m     
42  321  Bäckström Gustav  2008  TYRESÖ SS  AG8308  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
19_S
Gren 19, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
53  Sandström Rebecca  2003  LIDINGÖ SK  AS4803  25 m  32.09   
222  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  25 m  32.40   
290  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  33.44   
171  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  33.78   
353  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  34.00   
273  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  34.34   
313  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  35.06   
95  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m  36.39   
63  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  36.42   
10  342  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  36.64   
11  355  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  36.67   
12  59  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  36.70   
13  110  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  25 m  37.25   
14  62  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  37.37   
15  90  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  25 m  37.40   
16  42  Engström Eleonora  2004  LIDINGÖ SK  AR9404  25 m  37.45   
17  174  Pettersdotter Wenster Penny  2004  SK NEPTUN  BM3404  25 m  37.63   
18  427  Wennerstrand Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BL1604  25 m  38.15   
19  252  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  38.17   
20  255  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  25 m  38.21   
21  216  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  25 m  38.29   
22  49  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  38.34   
23  297  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  50 m  38.37   
24  39  Andersson Amanda  2003  LIDINGÖ SK  AS6603  25 m  38.66   
25  378  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  38.80   
26  126  Gunnarson Maja  2003  SK NEPTUN  BY5603  25 m  38.87   
27  375  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  25 m  39.01   
28  232  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  39.22   
29  307  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  39.78   
30  109  Eriksson Lilly  2004  SK NEPTUN  AS1604  25 m  39.89   
31  213  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  39.99   
32  115  Friberg Caroline  2004  SK NEPTUN  AW9204  25 m  40.80   
33  47  Järvinen Linda  2003  LIDINGÖ SK  CB6803  25 m  40.97   
34  292  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  41.04   
35  41  Carlberg Hanna  2003  LIDINGÖ SK  BF1803  50 m  41.30   
36  358  Vicente Amanda  2003  TYRESÖ SS  AL5403  25 m  41.53   
37  50  Liljeberg Beata  2003  LIDINGÖ SK  BV1803  25 m  41.83   
38  395  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  41.84   
39  97  Dovhammar Annie  2003  SK NEPTUN  BV3403  50 m  41.89   
40  144  Jomaa Else  2004  SK NEPTUN  AK1204  25 m  41.95   
41  393  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  42.37   
42  288  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  42.45   
43  160  Lövquist Elsa  2004  SK NEPTUN  BD6604  50 m  42.47   
44  299  Yitbarek Simona  2003  SÖDERTÄLJE  BW3603  25 m  42.60   
45  78  Behrenfeldt Agnes  2004  SK NEPTUN  AP9604  25 m  42.61   
46  398  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  42.71   
47  396  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  42.98   
48  43  Fahlén Alice  2003  LIDINGÖ SK  BQ0203  25 m  43.23   
49  102  Elveskog Li  2004  SK NEPTUN  AW0604  50 m  43.24   
50  385  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  43.48   
51  153  Litterfeldt Alice  2003  SK NEPTUN  AZ3803  25 m  44.13   
52  376  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  44.47   
53  179  Rehn Maja  2004  SK NEPTUN  AP4804  25 m  44.51   
54  377  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  44.60   
55  402  Tormo Lind Marina  2003  ÅKERSBERGA  CB2603  25 m  45.42   
56  33  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  45.59   
57  13  Nygren Ida  2004  BOTK-RÖNN  BL2404  25 m  46.27   
58  285  St. Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  CB4403  50 m  46.81   
59  300  Zoubairi Josefine  2003  SÖDERTÄLJE  BT7203  50 m  48.23   
60  410  Andersson Jennifer  2003  HELLAS SK  BX7403  50 m  48.36   
61  197  Unden Clara  2004  SK NEPTUN  AW6404  25 m  48.94   
62  Axvik Reutergårdh Elsa  2004  BOTK-RÖNN  BA5404  25 m     
63  73  Aldén Sophia  2003  SK NEPTUN  CC4403  25 m     
64  147  Khimji Ursula  2004  SK NEPTUN  BZ0204  25 m     
65  211  Björlin Millie  2003  SKK  CB8203  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
20_S
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  30.46   
277  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  32.65   
66  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  33.01   
130  Haargaard Morten  2003  SK NEPTUN  AP2703  25 m  33.90   
92  Cerps Gustavs  2004  SK NEPTUN  AJ3704  25 m  34.14   
388  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  34.16   
233  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  34.22   
293  Thormé Rova Johan  2004  SÖDERTÄLJE  AK7504  25 m  35.28   
200  Wallström-Blomgren Isak  2003  SK NEPTUN  AQ9303  50 m  36.23   
10  52  Sandstedt Marcus  2003  LIDINGÖ SK  AK5103  25 m  37.12   
11  183  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  25 m  37.55   
12  162  Martin Morris  2004  SK NEPTUN  AH0504  25 m  38.20   
13  405  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  38.45   
14  366  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  38.95   
15  17  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  39.25   
16  320  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  39.57   
17  69  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  40.15   
18  105  Engström Oscar  2004  SK NEPTUN  AR4504  25 m  40.18   
19  253  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  40.36   
20  367  Berardi Filip  2003  ÅKERSBERGA  AP2503  25 m  40.50   
21  389  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  41.01   
22  169  Monka Isak  2003  SK NEPTUN  AY8903  50 m  41.36   
23  269  Köndell Lennon  2004  SÖDERTÄLJE  AO3104  25 m  41.96   
24  397  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  42.20   
25  335  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  42.28   
26  264  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m  43.20   
27  191  Svärd Hedenström Elias  2004  SK NEPTUN  AV6704  25 m  43.21   
28  140  Hörberg Jonathan  2004  SK NEPTUN  AT0304  25 m  43.50   
29  20  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  43.53   
30  30  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  43.94   
31  380  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  44.32   
32  404  Westerlund Felix  2004  ÅKERSBERGA  AJ2704  25 m  44.56   
33  25  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  46.23   
34  27  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  46.34   
35  391  Kumlin Paul  2003  ÅKERSBERGA  AP8503  25 m  46.65   
36  260  Edgren Alvin  2003  SÖDERTÄLJE  AQ8703  25 m  56.99   
37  15  Aggefors Joel  2003  GUSTAVSBER  AY3903  25 m     
38  416  Trolin Leo  2003  HELLAS SK  AY1103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
21_S
Gren 21, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
286  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  30.15   
309  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  25 m  30.54   
368  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  31.29   
267  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  32.14   
201  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  25 m  32.57   
237  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  32.63   
217  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  33.26   
250  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  33.46   
85  Bladin Sophie  2002  SK NEPTUN  BF5202  25 m  33.67   
10  295  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  33.69   
11  207  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  34.37   
12  234  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  34.64   
13  392  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  35.20   
14  308  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  50 m  35.26   
15  79  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  25 m  35.52   
16  71  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  35.71   
17  189  Sundholm Erica  2002  SK NEPTUN  BO9202  25 m  35.74   
18  57  Torell Josefine  2002  LIDINGÖ SK  BD0402  25 m  36.45   
19  348  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  36.60   
20  241  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  25 m  36.87   
21  246  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  25 m  37.14   
22  274  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  50 m  37.67   
23  61  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  38.31   
24  407  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  38.66   
25  361  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  38.90   
26  340  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  25 m  39.90   
27  382  Hedelin Towalie  2002  ÅKERSBERGA  BN8202  25 m  40.15   
28  394  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  40.42   
29  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  40.91   
30  256  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  41.85   
31  278  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  42.63   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
22_S
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
251  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  27.95   
180  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  28.99   
221  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  30.12   
64  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  30.34   
400  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  30.51   
248  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  30.69   
94  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  25 m  31.00   
229  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  32.24   
243  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  32.72   
10  326  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  33.30   
11  423  Jernberg Nicolas  2001  ÄLVSJÖ SF  AU4301  25 m  34.12   
12  254  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  50 m  34.34   
13  Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  34.48   
14  271  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  34.71   
15  387  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  34.91   
16  Agnorelli Erik  2001  BOTK-RÖNN  AX5101  25 m  35.08   
17  123  Granado Persson Philip  2002  SK NEPTUN  AP1702  25 m  35.27   
18  18  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  35.75   
19  44  Fällgren Johannes  2002  LIDINGÖ SK  AP1102  50 m  36.11   
20  280  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  36.35   
21  284  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  36.83   
22  406  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  38.00   
23  383  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  38.02   
24  21  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  39.77   
25  323  Dahlin Oliver  2002  TYRESÖ SS  AV8502  50 m  40.10   
26  124  Granqvist Filip  2001  SK NEPTUN  AN8501  50 m  40.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
23_S
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
338  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m  29.36   
279  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  30.24   
259  Christiansen Emilia  1999  SÖDERTÄLJE  AL8499  25 m  30.64   
121  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SK NEPTUN  BP6600  25 m  31.19   
101  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  25 m  31.26   
166  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  25 m  31.48   
204  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  31.69   
417  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  25 m  32.18   
337  Olsson Sara  1999  TYRESÖ SS  AR6899  25 m  32.71   
10  265  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  32.82   
11  75  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  33.28   
12  318  Björkman Frida  1999  TYRESÖ SS  AU7499  25 m  33.54   
13  373  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  33.65   
14  165  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  33.73   
15  40  Bhat Manjiri  2000  LIDINGÖ SK  AI4600  25 m  33.75   
16  129  Gyllberg Linnea  2000  SK NEPTUN  AL4800  25 m  33.93   
17  184  Segerbrand Tiffani  1999  SK NEPTUN  AI0699  50 m  34.01   
18  100  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  25 m  34.13   
19  145  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  25 m  34.61   
20  142  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  34.99   
21  242  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  36.31   
22  106  Ericson Ella  2000  SK NEPTUN  BG9400  25 m  38.91   
23  315  Back Paulina  2000  TYRESÖ SS  AR4800  25 m  42.09   
24  Berglund Elina  1999  BOTK-RÖNN  BF4499  25 m  43.77   
25  83  Bergh Mikaela  1999  SK NEPTUN  AK5299  25 m  44.62   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
24_S
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
281  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  24.36   
346  Sköld Olle  1999  TYRESÖ SS  AK4599  25 m  25.80   
257  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  26.58   
181  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  25 m  27.10   
296  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  27.78   
155  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  25 m  28.00   
118  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  28.10   
341  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS  AJ8199  50 m  28.39   
266  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  29.32   
10  268  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  25 m  29.37   
11  117  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  25 m  29.56   
12  141  Jafaar Ali  1998  SK NEPTUN  AY4598  25 m  30.13   
13  336  Norman Oscar  1999  TYRESÖ SS  AK5599  25 m  31.07   
14  381  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  31.16   
15  167  Melander Marcus  1996  SK NEPTUN  AI2996  25 m  31.44   
16  386  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  31.72   
17  88  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  25 m  32.10   
18  247  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  32.19   
19  114  Forsberg Meinhart Walter  1999  SK NEPTUN  AQ0399  25 m  32.35   
20  68  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  33.23   
21  399  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  33.25   
22  354  Törnqvist Elias  1999  TYRESÖ SS  AL8999  25 m  33.47   
23  372  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  43.42   
24  365  Badaoui Anwar  2000  ÅKERSBERGA  AV8300  25 m  47.47   
25  120  Glenesk Mattias  1994  SK NEPTUN  BB6994  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
25_S
Gren 25, 10x100frisim 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
301  Södertälje Mix  SÖDERTÄLJE    25 m  9:02.00   
362  Tyresö SS Mix  TYRESÖ SS    25 m  9:38.94   
428  Skk  SKK    25 m  10:25.00   
37  Gustavsber Mix  2017  GUSTAVSBER    25 m     
205  SK Neptun  SK NEPTUN    25 m     
432  Åkersberga SS  ÅKERSBERGA    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
26_S
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
244  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  40.41   
294  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  40.97   
276  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  41.15   
206  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  41.70   
163  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  41.82   
56  Torell Johanna  2005  LIDINGÖ SK  AD9205  25 m  42.08   
67  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  50 m  42.47   
143  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  42.95   
230  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  42.98   
10  156  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  25 m  43.15   
11  Kantoluoto Julia  2005  BOTK-RÖNN  AQ2605  25 m  43.49   
12  188  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  44.10   
13  240  Sandquist Matilda  2005  SKK  AG1805  25 m  44.12   
14  86  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  50 m  44.48   
15  187  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  44.88   
16  245  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  45.09   
17  379  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  45.48   
18  199  Wallberg Maja  2005  SK NEPTUN  AP9605  50 m  45.63   
19  223  Haesert Vida  2006  SKK  AN0206  25 m  45.88   
20  291  Teljstedt Clara  2006  SÖDERTÄLJE  AL7806  25 m  46.05   
21  258  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  46.25   
22  282  Seeliger Marit  2005  SÖDERTÄLJE  AP7205  25 m  47.25   
23  112  Ersöz Estelle  2005  SK NEPTUN  BD9405  25 m  47.43   
24  411  Karlsson Moa  2005  HELLAS SK  BE8205  25 m  47.43   
25  349  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  47.51   
26  227  Häger Nellie  2006  SKK  AN8206  25 m  47.65   
27  261  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  47.65   
28  324  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  25 m  47.71   
29  48  Klingberg Klara  2006  LIDINGÖ SK  AW0206  50 m  47.73   
30  289  Teglöf Emilia  2005  SÖDERTÄLJE  AQ3205  25 m  47.85   
31  161  Lööf Saga  2005  SK NEPTUN  BE2205  50 m  47.93   
32  152  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  47.94   
33  19  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  48.16   
34  425  Lyrberg Olivia  2005  ÄLVSJÖ SF  BF8205  25 m  48.18   
35  176  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  50 m  48.27   
36  87  Blix Grimaldi Melanie  2005  SK NEPTUN  AQ8605  25 m  48.34   
37  175  Ramsten Lovisa  2005  SK NEPTUN  BK1605  50 m  48.48   
38  149  Kuhlin Jessica  2006  SK NEPTUN  AQ8606  50 m  48.97   
39  403  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  49.11   
40  214  Bäck Amanda  2005  SKK  BM9205  50 m  49.27   
41  128  Gustafsson Amelia  2006  SK NEPTUN  BB0606  25 m  49.47   
42  226  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  49.62   
43  370  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  49.67   
44  103  Eneroth Anna  2007  SK NEPTUN  AK4607  25 m  49.90   
45  330  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  49.98   
46  133  Hedman Sheila  2006  SK NEPTUN  BB1606  25 m  50.11   
47  154  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  25 m  50.57   
48  28  Steen Vera  2005  GUSTAVSBER  AD4405  25 m  50.61   
49  203  Wijk Ines  2006  SK NEPTUN  AH2406  25 m  50.63   
50  77  Bang Sofia  2007  SK NEPTUN  AH4607  25 m  50.93   
51  210  Bilands Emelie  2006  SKK  AN4206  25 m  52.30   
52  107  Ericsson Tilda  2006  SK NEPTUN  AR9806  25 m  52.38   
53  418  Björklund Elin  2005  ÄLVSJÖ SF  AS7205  25 m  52.47   
54  228  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  52.65   
55  350  Söderlind Wilma  2007  TYRESÖ SS  AH7207  25 m  53.07   
56  12  Mattisson Ebba  2006  BOTK-RÖNN  BD2606  25 m  53.29   
57  10  Klintemar Felicia  2005  BOTK-RÖNN  BM6605  25 m  53.83   
58  422  Helgstrand Sofie  2006  ÄLVSJÖ SF  BH2806  25 m  54.22   
59  70  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  54.64   
60  333  Lindwall Lillian  2006  TYRESÖ SS  AV3606  25 m  56.75   
61  390  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  58.05   
62  311  Andersson Maja  2006  TYRESÖ SS  BI9206  25 m  1:01.64   
63  287  Sönner Carolina  2007  SÖDERTÄLJE  AW6207  25 m  1:02.63   
64  34  Örsing Emma  2005  GUSTAVSBER  BK0805  25 m     
65  322  Börnesson Fidelie  2007  TYRESÖ SS  AZ8207  25 m     
66  334  Lundstedt Kajsa  2005  TYRESÖ SS  BS6205  25 m     
67  339  Pahlén Ella  2007  TYRESÖ SS  AZ0407  25 m     
68  356  Wallman Fanny  2006  TYRESÖ SS  BI1606  25 m     
69  412  Nathorst-Böös Ingrid  2005  HELLAS SK  BN6205  25 m     
70  426  Sundström Emilia  2006  ÄLVSJÖ SF  BH5806  25 m     
71  435  Candinger Anna  2007  TYRESÖ SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
27_S
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
96  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  50 m  36.88   
72  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  39.92   
65  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  40.32   
76  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  40.90   
136  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  50 m  41.14   
298  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  41.42   
108  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  50 m  42.23   
219  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  50 m  42.57   
98  Edman Gustav  2005  SK NEPTUN  AG3505  50 m  42.83   
10  249  Åsbrink Gustav  2005  SKK  AE3505  25 m  43.93   
11  139  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  25 m  45.08   
12  80  Bengtsson Hampus  2005  SK NEPTUN  AC2105  25 m  46.53   
13  159  Löfström Ludvig  2006  SK NEPTUN  AI4506  25 m  46.72   
14  195  Thern Tee  2006  SK NEPTUN  AC3106  50 m  46.72   
15  220  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  46.82   
16  224  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  47.28   
17  371  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  48.06   
18  431  Gustavsson Axel  2005  LIDINGÖ SK  AK8705  25 m  48.20  EFT 
19  45  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  48.25   
20  157  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  48.47   
21  208  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  25 m  49.28   
22  262  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  49.46   
23  192  Theodosiadis Christos  2006  SK NEPTUN  AI7106  25 m  49.84   
24  46  Joseph Michel Adam  2006  LIDINGÖ SK  AS8306  25 m  49.85   
25  111  Eriksson Milton  2007  SK NEPTUN  AC8307  50 m  50.49   
26  135  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  51.31   
27  185  Skott Storheden Axel  2006  SK NEPTUN  AI3506  50 m  51.37   
28  127  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  AK8506  25 m  51.39   
29  182  Rundström Oliver  2008  SK NEPTUN  AC9108  50 m  51.86   
30  134  Herulf Allan  2006  SK NEPTUN  AN4506  25 m  51.97   
31  146  Jonsson Hugo  2005  SK NEPTUN  AL5305  25 m  52.74   
32  119  Gladare Theodor  2007  SK NEPTUN  AC0707  25 m  52.75   
33  215  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  53.73   
34  193  Theodosiadis Georgios  2005  SK NEPTUN  AN6105  50 m  54.43   
35  359  Wullt Albin  2005  TYRESÖ SS  AR5705  25 m  54.57   
36  218  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  55.00   
37  173  Palmqvist Philip  2005  SK NEPTUN  AR1505  25 m  55.93   
38  29  Steffansson Mathias  2005  GUSTAVSBER  AF2505  25 m  56.14   
39  60  Viberg Henrik  2006  LIDINGÖ SK  AF7106  25 m  56.30   
40  283  Selander Sixten  2006  SÖDERTÄLJE  AF3906  25 m  56.82   
41  343  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  57.32   
42  238  Patrikson Hugo  2006  SKK  AJ6506  50 m  1:00.49   
43  31  Svanström Emil  2006  GUSTAVSBER  AO8706  25 m  1:03.60   
44  84  Björk Benjamin  2006  SK NEPTUN  AS5306  25 m     
45  116  Fridiland Jonathan  2005  SK NEPTUN  AV6305  25 m     
46  202  Wierup Viggo  2005  SK NEPTUN  AR5505  25 m     
47  236  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  25 m     
48  312  Andersson Otto  2008  TYRESÖ SS  AG5308  25 m     
49  321  Bäckström Gustav  2008  TYRESÖ SS  AG8308  25 m     
50  345  Silebäck Isak  2007  TYRESÖ SS  AL1707  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
28_S
Gren 28, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
59  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  35.60   
273  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m  36.13   
62  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  25 m  36.65   
213  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  25 m  36.71   
90  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  50 m  37.56   
290  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  37.68   
378  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  38.16   
313  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  38.23   
39  Andersson Amanda  2003  LIDINGÖ SK  AS6603  50 m  38.84   
10  95  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m  39.69   
11  232  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  39.72   
12  63  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  25 m  39.85   
13  110  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  50 m  40.50   
14  58  Walnum Tuva  2003  LIDINGÖ SK  CA6403  25 m  40.52   
15  222  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  25 m  41.93   
16  109  Eriksson Lilly  2004  SK NEPTUN  AS1604  25 m  42.11   
17  353  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  42.25   
18  376  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  42.37   
19  78  Behrenfeldt Agnes  2004  SK NEPTUN  AP9604  25 m  42.45   
20  216  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  50 m  42.82   
21  47  Järvinen Linda  2003  LIDINGÖ SK  CB6803  50 m  42.93   
22  342  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  43.01   
23  297  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  50 m  43.08   
24  102  Elveskog Li  2004  SK NEPTUN  AW0604  50 m  43.44   
25  97  Dovhammar Annie  2003  SK NEPTUN  BV3403  25 m  43.81   
26  252  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  43.83   
27  115  Friberg Caroline  2004  SK NEPTUN  AW9204  25 m  43.92   
28  385  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  44.12   
29  138  Homnér Elin  2003  SK NEPTUN  BT4203  25 m  44.34   
30  292  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  44.46   
31  307  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  44.65   
32  393  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  44.86   
33  144  Jomaa Else  2004  SK NEPTUN  AK1204  25 m  45.13   
34  126  Gunnarson Maja  2003  SK NEPTUN  BY5603  50 m  45.30   
35  179  Rehn Maja  2004  SK NEPTUN  AP4804  50 m  45.34   
36  331  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  45.56   
37  104  Eneroth Ebba  2003  SK NEPTUN  BW2403  25 m  45.62   
38  305  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  50 m  45.64   
39  396  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  45.65   
40  50  Liljeberg Beata  2003  LIDINGÖ SK  BV1803  25 m  45.66   
41  174  Pettersdotter Wenster Penny  2004  SK NEPTUN  BM3404  50 m  45.66   
42  49  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  45.67   
43  375  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  25 m  45.70   
44  270  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  45.73   
45  395  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  45.97   
46  160  Lövquist Elsa  2004  SK NEPTUN  BD6604  50 m  46.12   
47  398  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  46.47   
48  299  Yitbarek Simona  2003  SÖDERTÄLJE  BW3603  25 m  46.54   
49  13  Nygren Ida  2004  BOTK-RÖNN  BL2404  25 m  46.63   
50  255  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  50 m  46.64   
51  211  Björlin Millie  2003  SKK  CB8203  25 m  46.66   
52  272  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  25 m  46.77   
53  288  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  46.82   
54  42  Engström Eleonora  2004  LIDINGÖ SK  AR9404  50 m  47.64   
55  43  Fahlén Alice  2003  LIDINGÖ SK  BQ0203  50 m  47.73   
56  419  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ SF  BG0204  25 m  48.32   
57  197  Unden Clara  2004  SK NEPTUN  AW6404  25 m  49.19   
58  33  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  49.37   
59  300  Zoubairi Josefine  2003  SÖDERTÄLJE  BT7203  25 m  49.96   
60  153  Litterfeldt Alice  2003  SK NEPTUN  AZ3803  25 m  50.00   
61  410  Andersson Jennifer  2003  HELLAS SK  BX7403  25 m  50.02   
62  314  Arvidsson Matilda  2004  TYRESÖ SS  BU7804  25 m  51.72   
63  355  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  50 m  52.41   
64  317  Bergvall Tilde  2004  TYRESÖ SS  BV8804  25 m  56.23   
65  26  Näsholm Tyra  2004  GUSTAVSBER  BX3604  25 m     
66  73  Aldén Sophia  2003  SK NEPTUN  CC4403  25 m     
67  131  Hammarén Amanda  2003  SK NEPTUN  CC4203  25 m     
68  147  Khimji Ursula  2004  SK NEPTUN  BZ0204  25 m     
69  306  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m     
70  402  Tormo Lind Marina  2003  ÅKERSBERGA  CB2603  25 m     
71  424  Jonsson Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BY3404  25 m     
72  429  Krigsman Milla  2004  TYRESÖ SS  BU8804  25 m    EFT 
73  430  Sandell Linn  2003  TYRESÖ SS  ca0603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
29_S
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  33.09   
66  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  25 m  33.31   
388  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  36.43   
148  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  25 m  36.96   
233  Lundberg Otto  2003  SKK  AM8103  25 m  37.23   
200  Wallström-Blomgren Isak  2003  SK NEPTUN  AQ9303  25 m  37.37   
130  Haargaard Morten  2003  SK NEPTUN  AP2703  25 m  38.12   
170  Mueller Hjalmar  2004  SK NEPTUN  AR8104  25 m  38.44   
277  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  38.92   
10  421  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ SF  AO0303  25 m  39.89   
11  405  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  40.91   
12  293  Thormé Rova Johan  2004  SÖDERTÄLJE  AK7504  25 m  41.43   
13  169  Monka Isak  2003  SK NEPTUN  AY8903  50 m  41.82   
14  162  Martin Morris  2004  SK NEPTUN  AH0504  25 m  42.09   
15  52  Sandstedt Marcus  2003  LIDINGÖ SK  AK5103  25 m  43.00   
16  320  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  43.56   
17  367  Berardi Filip  2003  ÅKERSBERGA  AP2503  25 m  43.88   
18  25  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  44.25   
19  380  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  44.56   
20  30  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  44.74   
21  69  Manninen Marcus  2004  MOTALA SS  AD1104  25 m  45.65   
22  366  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  45.66   
23  389  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  46.59   
24  17  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  47.23   
25  20  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  47.63   
26  397  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  47.88   
27  27  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  50 m  48.25   
28  105  Engström Oscar  2004  SK NEPTUN  AR4504  25 m  48.27   
29  253  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  48.54   
30  140  Hörberg Jonathan  2004  SK NEPTUN  AT0304  25 m  48.85   
31  183  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  25 m  49.04   
32  391  Kumlin Paul  2003  ÅKERSBERGA  AP8503  25 m  50.36   
33  335  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  50 m  50.88   
34  264  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m  50.90   
35  416  Trolin Leo  2003  HELLAS SK  AY1103  25 m  50.93   
36  404  Westerlund Felix  2004  ÅKERSBERGA  AJ2704  25 m  58.06   
37  14  Taghikhani Victor  2003  BOTK-RÖNN  AX9303  50 m  1:00.22   
38  260  Edgren Alvin  2003  SÖDERTÄLJE  AQ8703  25 m  1:00.92   
39  24  Magnusson Alexander  2004  GUSTAVSBER    25 m     
40  325  Edenberg William  2003  TYRESÖ SS  AZ1103  25 m     
41  329  Kanth Anton  2004  TYRESÖ SS  AV8304  25 m     
42  436  Norberg Malte  2003  SK NEPTUN  AI7903  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
30_S
Gren 30, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  33.83   
368  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  34.29   
91  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  34.47   
286  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  50 m  34.63   
234  Lönnberg Smilla  2001  SKK  AQ0801  50 m  35.37   
241  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  35.38   
217  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  35.40   
392  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  35.56   
308  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  36.56   
10  186  Starrost Elma  2002  SK NEPTUN  AN4202  50 m  36.78   
11  295  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  37.06   
12  267  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  37.71   
13  319  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  50 m  38.43   
14  189  Sundholm Erica  2002  SK NEPTUN  BO9202  50 m  38.51   
15  57  Torell Josefine  2002  LIDINGÖ SK  BD0402  25 m  38.86   
16  237  Nordström Elsa  2001  SKK  AV9401  25 m  40.26   
17  309  Alm Josefin  2001  TYRESÖ SS  AJ8201  25 m  40.52   
18  250  Åsbrink Hanna  2002  SKK  AX4602  25 m  41.04   
19  278  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  41.19   
20  207  Alte Klara  2002  SKK  AX1602  25 m  41.39   
21  394  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  41.62   
22  340  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  50 m  41.82   
23  246  Tibblin Wahnberg Liv  2002  SKK  AX5602  25 m  41.95   
24  Granholm Jemina  2002  BOTK-RÖNN  BB9802  25 m  42.09   
25  348  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  42.18   
26  274  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  42.29   
27  71  Rosén Isadora  2002  MOTALA SS  BL9802  25 m  43.08   
28  360  Öberg Sandra  2001  TYRESÖ SS  BG0401  25 m  43.63   
29  361  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  43.66   
30  407  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  44.24   
31  382  Hedelin Towalie  2002  ÅKERSBERGA  BN8202  25 m  44.51   
32  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  44.55   
33  61  Bengtsson Emma  2002  MOTALA SS  AQ1502  25 m  46.06   
34  256  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  46.21   
35  82  Berggren Alexandra  2002  SK NEPTUN  BY5402  25 m  51.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
31_S
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
164  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  30.88   
332  Lindwall Algot  2002  TYRESÖ SS  AJ4102  25 m  31.34   
284  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  32.88   
94  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  25 m  33.46   
400  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  33.64   
Esbjörnsson Juan  2002  BOTK-RÖNN  AQ6902  25 m  33.65   
251  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  25 m  34.31   
180  Rehn Oliver  2001  SK NEPTUN  AF5101  25 m  34.46   
243  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  25 m  34.83   
10  221  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  25 m  35.20   
11  254  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  35.22   
12  248  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  25 m  35.64   
13  387  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  36.49   
14  64  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  25 m  37.04   
15  229  Jacobsson Fredrik  2001  SKK  AK8701  25 m  37.10   
16  406  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  38.68   
17  123  Granado Persson Philip  2002  SK NEPTUN  AP1702  25 m  39.13   
18  177  Rappoccio Alex  2002  SK NEPTUN  AY3502  50 m  39.16   
19  327  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  50 m  39.73   
20  Agnorelli Erik  2001  BOTK-RÖNN  AX5101  25 m  40.32   
21  18  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  40.72   
22  383  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  40.74   
23  280  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  42.56   
24  326  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  43.61   
25  194  Theodosiadis Stavros  2002  SK NEPTUN  AY7502  25 m  45.08   
26  409  Wård Ludwig  2002  ÅKERSBERGA  AD5502  25 m  46.09   
27  21  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  46.29   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
32_S
Gren 32, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
51  Nyberg Ebba  1982  LIDINGÖ SK  AB1282  25 m  31.75   
351  Thurfjell Julia  1994  TYRESÖ SS  BG3894  25 m  32.13   
417  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  25 m  32.87   
83  Bergh Mikaela  1999  SK NEPTUN  AK5299  25 m  34.41   
184  Segerbrand Tiffani  1999  SK NEPTUN  AI0699  25 m  34.94   
166  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  25 m  35.05   
101  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  25 m  35.20   
121  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SK NEPTUN  BP6600  25 m  35.36   
145  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  25 m  35.94   
10  338  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  25 m  35.97   
11  316  Back Sofie  1999  TYRESÖ SS  AU0699  25 m  36.45   
12  259  Christiansen Emilia  1999  SÖDERTÄLJE  AL8499  25 m  36.83   
13  279  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  36.94   
14  55  Sundin Natasha  1990  LIDINGÖ SK  BR3490  25 m  37.01   
15  129  Gyllberg Linnea  2000  SK NEPTUN  AL4800  25 m  37.55   
16  204  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  37.71   
17  265  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  38.21   
18  142  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  38.23   
19  100  Ehn Rebecka  2000  SK NEPTUN  AO7600  25 m  38.60   
20  165  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  38.67   
21  373  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  39.67   
22  75  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  39.86   
23  106  Ericson Ella  2000  SK NEPTUN  BG9400  25 m  40.03   
24  242  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  41.24   
25  433  Busk Josefine  1997  SÖDERTÄLJE  BS1897  25 m  46.92  EFT 
26  414  Rosengart Eleonor  2000  HELLAS SK  AS3200  25 m  48.37   
27  415  Spångberg Lovisa  1999  HELLAS SK  BB9699  25 m  52.81   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
33_S
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
181  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  25 m  27.89   
310  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  25 m  28.58   
263  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  29.48   
408  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  25 m  29.58   
118  Gérnyi Karl Gustav  1999  SK NEPTUN  AG9599  25 m  31.12   
281  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  BA7300  25 m  31.12   
257  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  31.14   
155  Lulek William  1998  SK NEPTUN  AJ6998  25 m  31.22   
268  Kerman Henry  1997  SÖDERTÄLJE  AI6597  25 m  31.73   
10  341  Parsons Philip  1999  TYRESÖ SS  AJ8199  25 m  31.99   
11  247  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  32.25   
12  117  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  25 m  32.43   
13  296  Vernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  25 m  33.04   
14  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  33.63   
15  54  Stenström Noah  2000  LIDINGÖ SK  AX4300  25 m  34.16   
16  88  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  25 m  35.21   
17  141  Jafaar Ali  1998  SK NEPTUN  AY4598  25 m  35.29   
18  114  Forsberg Meinhart Walter  1999  SK NEPTUN  AQ0399  25 m  35.46   
19  167  Melander Marcus  1996  SK NEPTUN  AI2996  25 m  35.55   
20  68  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  25 m  35.64   
21  266  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  36.40   
22  399  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  37.02   
23  386  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  37.75   
24  372  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  40.83   
25  413  Nors Petter  1999  HELLAS SK  AX7999  25 m  42.77   
26  365  Badaoui Anwar  2000  ÅKERSBERGA  AV8300  25 m  46.20   
27  120  Glenesk Mattias  1994  SK NEPTUN  BB6994  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
34_S
Gren 34, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
276  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  31.03   
67  Johansson Junttila Leija  2006  MOTALA SS  AK2206  50 m  31.07   
294  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  31.65   
56  Torell Johanna  2005  LIDINGÖ SK  AD9205  25 m  32.06   
48  Klingberg Klara  2006  LIDINGÖ SK  AW0206  25 m  32.08   
156  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  50 m  32.35   
163  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  32.43   
230  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  50 m  33.78   
206  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  50 m  33.91   
10  199  Wallberg Maja  2005  SK NEPTUN  AP9605  50 m  34.03   
11  176  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  50 m  34.05   
12  244  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  34.14   
13  214  Bäck Amanda  2005  SKK  BM9205  50 m  34.20   
14  245  Svenheim Klara  2005  SKK  AT9205  25 m  34.29   
15  143  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  34.33   
16  425  Lyrberg Olivia  2005  ÄLVSJÖ SF  BF8205  25 m  34.46   
17  175  Ramsten Lovisa  2005  SK NEPTUN  BK1605  50 m  34.60   
18  28  Steen Vera  2005  GUSTAVSBER  AD4405  25 m  34.78   
19  379  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  34.80   
20  324  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  50 m  35.03   
21  357  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  25 m  35.04   
22  187  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  50 m  35.07   
23  188  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  35.14   
24  240  Sandquist Matilda  2005  SKK  AG1805  50 m  35.15   
25  152  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  50 m  35.22   
26  86  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  50 m  35.46   
27  Kantoluoto Julia  2005  BOTK-RÖNN  AQ2605  25 m  35.54   
28  154  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  50 m  35.55   
29  330  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  35.62   
30  19  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  35.77   
31  349  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  35.77   
32  87  Blix Grimaldi Melanie  2005  SK NEPTUN  AQ8605  25 m  35.91   
33  258  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  35.96   
34  291  Teljstedt Clara  2006  SÖDERTÄLJE  AL7806  25 m  36.09   
35  149  Kuhlin Jessica  2006  SK NEPTUN  AQ8606  25 m  36.63   
36  289  Teglöf Emilia  2005  SÖDERTÄLJE  AQ3205  25 m  36.70   
37  226  Herlitz Alva  2005  SKK  BF4805  25 m  36.84   
38  261  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  36.94   
39  235  Lövqvist Sofia  2006  SKK  AN2206  25 m  36.97   
40  70  Rosén Astrid  2005  MOTALA SS  AL7205  25 m  37.05   
41  370  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  37.09   
42  223  Haesert Vida  2006  SKK  AN0206  50 m  37.50   
43  418  Björklund Elin  2005  ÄLVSJÖ SF  AS7205  25 m  37.87   
44  203  Wijk Ines  2006  SK NEPTUN  AH2406  50 m  37.90   
45  403  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  37.94   
46  161  Lööf Saga  2005  SK NEPTUN  BE2205  50 m  38.03   
47  350  Söderlind Wilma  2007  TYRESÖ SS  AH7207  25 m  38.23   
48  103  Eneroth Anna  2007  SK NEPTUN  AK4607  50 m  38.25   
49  77  Bang Sofia  2007  SK NEPTUN  AH4607  25 m  38.37   
50  228  Högfeldt Klara  2005  SKK  AL0205  25 m  38.41   
51  112  Ersöz Estelle  2005  SK NEPTUN  BD9405  25 m  38.48   
52  10  Klintemar Felicia  2005  BOTK-RÖNN  BM6605  25 m  38.63   
53  282  Seeliger Marit  2005  SÖDERTÄLJE  AP7205  25 m  38.78   
54  210  Bilands Emelie  2006  SKK  AN4206  25 m  41.40   
55  128  Gustafsson Amelia  2006  SK NEPTUN  BB0606  25 m  41.52   
56  34  Örsing Emma  2005  GUSTAVSBER  BK0805  25 m  41.66   
57  390  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  41.86   
58  411  Karlsson Moa  2005  HELLAS SK  BE8205  25 m  41.97   
59  422  Helgstrand Sofie  2006  ÄLVSJÖ SF  BH2806  25 m  42.35   
60  426  Sundström Emilia  2006  ÄLVSJÖ SF  BH5806  25 m  43.54   
61  107  Ericsson Tilda  2006  SK NEPTUN  AR9806  50 m  43.96   
62  227  Häger Nellie  2006  SKK  AN8206  25 m  44.25   
63  12  Mattisson Ebba  2006  BOTK-RÖNN  BD2606  50 m  44.72   
64  133  Hedman Sheila  2006  SK NEPTUN  BB1606  25 m  45.73   
65  412  Nathorst-Böös Ingrid  2005  HELLAS SK  BN6205  50 m  47.05   
66  420  Eriksson Tuva  2006  ÄLVSJÖ SF  BH1806  25 m  49.48   
67  287  Sönner Carolina  2007  SÖDERTÄLJE  AW6207  25 m  50.70   
68  356  Wallman Fanny  2006  TYRESÖ SS  BI1606  25 m  51.72   
69  311  Andersson Maja  2006  TYRESÖ SS  BI9206  25 m  53.85   
70  322  Börnesson Fidelie  2007  TYRESÖ SS  AZ8207  25 m     
71  339  Pahlén Ella  2007  TYRESÖ SS  AZ0407  25 m     
72  352  Tiippana-Henriksson Felicia  2008  TYRESÖ SS  AN4208  25 m     
73  435  Candinger Anna  2007  TYRESÖ SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
35_S
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Fahlström Gustav  2005  MOTALA SS  AC1305  25 m  30.19   
96  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  30.96   
72  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  31.41   
108  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  50 m  31.53   
220  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  50 m  31.96   
76  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  31.99   
173  Palmqvist Philip  2005  SK NEPTUN  AR1505  25 m  32.81   
219  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  50 m  32.92   
127  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  AK8506  25 m  33.04   
10  80  Bengtsson Hampus  2005  SK NEPTUN  AC2105  25 m  33.09   
11  298  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  33.13   
12  139  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  50 m  33.37   
13  136  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  50 m  33.64   
14  46  Joseph Michel Adam  2006  LIDINGÖ SK  AS8306  25 m  34.44   
15  45  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  34.57   
16  249  Åsbrink Gustav  2005  SKK  AE3505  50 m  34.75   
17  431  Gustavsson Axel  2005  LIDINGÖ SK  AK8705  25 m  34.86  EFT 
18  98  Edman Gustav  2005  SK NEPTUN  AG3505  50 m  35.09   
19  195  Thern Tee  2006  SK NEPTUN  AC3106  50 m  35.56   
20  224  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  50 m  35.58   
21  185  Skott Storheden Axel  2006  SK NEPTUN  AI3506  50 m  35.85   
22  209  Berggren David  2005  SKK  AH5905  50 m  36.93   
23  182  Rundström Oliver  2008  SK NEPTUN  AC9108  50 m  37.46   
24  371  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  37.53   
25  119  Gladare Theodor  2007  SK NEPTUN  AC0707  50 m  37.60   
26  159  Löfström Ludvig  2006  SK NEPTUN  AI4506  50 m  37.62   
27  192  Theodosiadis Christos  2006  SK NEPTUN  AI7106  25 m  37.76   
28  262  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  37.83   
29  218  Flores Oscar  2005  SKK  AE5305  25 m  38.34   
30  193  Theodosiadis Georgios  2005  SK NEPTUN  AN6105  50 m  38.49   
31  343  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  38.51   
32  157  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  38.71   
33  236  Martin-Lamm William  2006  SKK  AJ5506  25 m  38.85   
34  134  Herulf Allan  2006  SK NEPTUN  AN4506  25 m  39.54   
35  238  Patrikson Hugo  2006  SKK  AJ6506  50 m  39.63   
36  111  Eriksson Milton  2007  SK NEPTUN  AC8307  50 m  39.77   
37  215  Drozdz Casper  2006  SKK  AG2306  25 m  39.79   
38  208  Alveskär Lundfeldt Simon  2005  SKK  AG4505  50 m  40.34   
39  146  Jonsson Hugo  2005  SK NEPTUN  AL5305  50 m  41.30   
40  283  Selander Sixten  2006  SÖDERTÄLJE  AF3906  25 m  41.30   
41  60  Viberg Henrik  2006  LIDINGÖ SK  AF7106  25 m  41.82   
42  135  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  42.44   
43  359  Wullt Albin  2005  TYRESÖ SS  AR5705  25 m  42.89   
44  31  Svanström Emil  2006  GUSTAVSBER  AO8706  25 m  48.58   
45  29  Steffansson Mathias  2005  GUSTAVSBER  AF2505  25 m  53.58   
46  84  Björk Benjamin  2006  SK NEPTUN  AS5306  25 m     
47  202  Wierup Viggo  2005  SK NEPTUN  AR5505  25 m     
48  312  Andersson Otto  2008  TYRESÖ SS  AG5308  25 m     
49  321  Bäckström Gustav  2008  TYRESÖ SS  AG8308  25 m     
50  345  Silebäck Isak  2007  TYRESÖ SS  AL1707  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  08:29 
 
36_S
Gren 36, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
222  Gustafsson Rebecca  2003  SKK  AB5203  25 m  29.35   
313  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  29.73   
53  Sandström Rebecca  2003  LIDINGÖ SK  AS4803  25 m  29.81   
290  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  29.89   
273  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  30.11   
355  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  30.16   
198  Wainikka Anna  2004  SK NEPTUN  AP7804  25 m  30.41   
62  Carlsson Tilda  2003  MOTALA SS  AM2603  50 m  30.54   
171  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  30.55   
10  99  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  50 m  30.58   
11  63  Eriksson Emilia  2004  MOTALA SS  AG3604  50 m  30.79   
12  95  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m  30.86   
13  110  Eriksson Madicken  2003  SK NEPTUN  AX8203  50 m  30.87   
14  213  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  50 m  30.90   
15  137  Hillström Vendela  2003  SK NEPTUN  AW5803  25 m  31.10   
16  342  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  31.14   
17  59  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  31.19   
18  292  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  31.40   
19  378  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  31.49   
20  306  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  31.91   
21  297  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  32.02   
22  427  Wennerstrand Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BL1604  25 m  32.09   
23  212  Bolmstrand Ella  2004  SKK  BR5804  50 m  32.12   
24  216  Engelgren Ella  2004  SKK  AM9804  50 m  32.38   
25  305  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  25 m  32.39   
26  252  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  32.41   
27  49  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  32.47   
28  41  Carlberg Hanna  2003  LIDINGÖ SK  BF1803  50 m  32.69   
29  232  Levin Maya  2004  SKK  AN3204  25 m  32.73   
30  353  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  32.94   
31  58  Walnum Tuva  2003  LIDINGÖ SK  CA6403  25 m  32.97   
32  39  Andersson Amanda  2003  LIDINGÖ SK  AS6603  50 m  33.02   
33  331  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  33.03   
34  376  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  33.06   
35  393  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  33.06   
36  179  Rehn Maja  2004  SK NEPTUN  AP4804  25 m  33.31   
37  90  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  25 m  33.36   
38  126  Gunnarson Maja  2003  SK NEPTUN  BY5603  25 m  33.55   
39  50  Liljeberg Beata  2003  LIDINGÖ SK  BV1803  25 m  33.67   
40  174  Pettersdotter Wenster Penny  2004  SK NEPTUN  BM3404  50 m  33.77   
41  115  Friberg Caroline  2004  SK NEPTUN  AW9204  50 m  33.78   
42  375  Fagerlund Alice  2003  ÅKERSBERGA  BV9403  25 m  33.94   
43  47  Järvinen Linda  2003  LIDINGÖ SK  CB6803  50 m  33.97   
44  160  Lövquist Elsa  2004  SK NEPTUN  BD6604  50 m  34.07   
45  255  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  25 m  34.19   
46  385  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  34.26   
47  78  Behrenfeldt Agnes  2004  SK NEPTUN  AP9604  50 m  34.34   
48  377  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  34.39   
49  288  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  34.58   
50  93  Cullfors Emilia  2003  SK NEPTUN  CA5403  25 m  34.59   
51  358  Vicente Amanda  2003  TYRESÖ SS  AL5403  50 m  34.66   
52  419  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ SF  BG0204  25 m  34.71   
53  153  Litterfeldt Alice  2003  SK NEPTUN  AZ3803  50 m  34.75   
54  307  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  34.80   
55  109  Eriksson Lilly  2004  SK NEPTUN  AS1604  25 m  34.87   
56  396  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  34.91   
57  97  Dovhammar Annie  2003  SK NEPTUN  BV3403  25 m  34.99   
58  402  Tormo Lind Marina  2003  ÅKERSBERGA  CB2603  25 m  35.08   
59  33  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  35.16   
60  102  Elveskog Li  2004  SK NEPTUN  AW0604  50 m  35.34   
61  398