2021-04-13   10:17:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Heatlista Gren 37
Heatlista 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
 
Gren 37, 50m Frisim Herrar  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
436  Malte Norberg  2003  AI7903  SK NEPTUN    25m   
329  Anton Kanth  2004  AV8304  TYRESÖ SS    25m  42.11 
416  Leo Trolin  2003  AY1103  HELLAS SK    25m   
24  Alexander Magnusson  2004    GUSTAVSBER    25m   
               
               
  10               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
391  Paul Kumlin  2003  AP8503  ÅKERSBERGA    25m  39.00 
335  Love Lundvall  2004  AK8504  TYRESÖ SS    50m  37.95 
140  Jonathan Hörberg  2004  AT0304  SK NEPTUN    50m  36.37 
Jakob Khaytan  2003  AX6503  BOTK-RÖNN    25m  35.85 
27  Calle Samuelsson  2003  AJ4503  GUSTAVSBER    50m  35.87 
30  Oskar Sundqvist  2003  AH3303  GUSTAVSBER    25m  36.37 
264  Spencer Huerta  2004  AV5504  SÖDERTÄLJE    25m  38.90 
15  Joel Aggefors  2003  AY3903  GUSTAVSBER    25m  41.08 
  10               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
14  Victor Taghikhani  2003  AX9303  BOTK-RÖNN    25m  35.70 
169  Isak Monka  2003  AY8903  SK NEPTUN    25m  35.31 
367  Filip Berardi  2003  AP2503  ÅKERSBERGA    25m  34.23 
23  Vincent Lundman  2004  AV8904  GUSTAVSBER    25m  34.09 
397  Jesper Sandström  2003  AM1103  ÅKERSBERGA    25m  34.14 
191  Elias Svärd Hedenström  2004  AV6704  SK NEPTUN    50m  35.21 
269  Lennon Köndell  2004  AO3104  SÖDERTÄLJE    25m  35.63 
69  Marcus Manninen  2004  AD1104  MOTALA SS    25m  35.82 
  10               

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
380  Kalle Glassel  2003  AS5303  ÅKERSBERGA    25m  33.48 
183  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    25m  32.87 
105  Oscar Engström  2004  AR4504  SK NEPTUN    25m  32.80 
366  Johannes Barkarö  2004  AI7904  ÅKERSBERGA    25m  32.04 
389  Elias Kling  2003  AP7503  ÅKERSBERGA    50m  32.53 
17  Adrian Ekström  2004  AV6104  GUSTAVSBER    25m  32.81 
405  Isak Widstrand  2004  AA1113  ÅKERSBERGA    25m  33.15 
253  Emil Berg  2003  AK4903  SÖDERTÄLJE    25m  33.66 
  10               

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
52  Marcus Sandstedt  2003  AK5103  LIDINGÖ SK    25m  31.66 
421  Pijus Guvenius  2003  AO0303  ÄLVSJÖ SF    25m  30.92 
162  Morris Martin  2004  AH0504  SK NEPTUN    25m  30.67 
178  Jakob Rasmuson  2003  AP9103  SK NEPTUN    25m  29.24 
277  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    50m  29.82 
25  Arvid Nilsson  2003  AG2703  GUSTAVSBER    25m  30.77 
170  Hjalmar Mueller  2004  AR8104  SK NEPTUN    25m  31.03 
320  Simon Brunn  2004  AH9704  TYRESÖ SS    25m  31.67 
  10               

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
388  David Kjellberg  2003  AA4103  ÅKERSBERGA    25m  29.06 
200  Isak Wallström-Blomgren  2003  AQ9303  SK NEPTUN    50m  28.45 
66  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    25m  27.83 
148  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    25m  25.70 
275  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    25m  26.77 
233  Otto Lundberg  2003  AM8103  SKK    25m  28.39 
92  Gustavs Cerps  2004  AJ3704  SK NEPTUN    25m  28.69 
130  Morten Haargaard  2003  AP2703  SK NEPTUN    50m  29.23 
  10               

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:13 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner